فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا
فروشگاه
جستجو:
فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا / لوازم خانه و آشپزخانه / سینمای خانگی و ساندبار

سینمای خانگی و ساندبار

با پیشرفت تکنولوژی برای بهبود کیفیت صدا و ارمغان تجربه‌ای نوین سیستم‌های صوتی پیشرفته‌ای نظیر ساندبار و سینما خانگی ابداع شد. معمولا در انتخاب بین این دو سیستم صوتی بسیاری از افراد دچار تردید می‌شوند. هدف از نگاشتن مقاله زیر نیز این است که شما را در انتخاب یک سیستم صوتی مناسب راهنمایی نماییم. ادامه مطلب

<<
1
2
>>

توضیح کوتاه: سینمای خانگی و ساندبار

با پیشرفت تکنولوژی برای بهبود کیفیت صدا و ارمغان تجربه‌ای نوین سیستم‌های صوتی پیشرفته‌ای نظیر ساندبار و سینما خانگی ابداع شد. معمولا در انتخاب بین این دو سیستم صوتی بسیاری از افراد دچار تردید می‌شوند. هدف از نگاشتن مقاله زیر نیز این است که شما را در انتخاب یک سیستم صوتی مناسب راهنمایی نماییم. در مطلب زیر ما در مورد کیفیت صدای هر کدام از این دو سیستم صوتی و نقاط قوت و ضعف آن‌ها صحبت خواهیم کرد. برای ارتقاء کیفیت صدای تلویزیون می‌توانید از یک ساندبار استفاده کنید و اگر می‌خواهید یک فضای سینمایی جذاب را در خانه‌تان ایجاد کنید استفاده از سینما خانگی بهتر است. اینکه کدام یک از این دو سیستم را در نهایت خریداری کنید کاملا به مسائلی مانند میزان بودجه، اندازه اتاق و سلیقه شما بستگی دارد. برای شفافیت بیشتر شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

نکات مهم هنگام خرید سینمای خانگی و ساندبار

ظاهر و نمای خارجی بلندگوها: شاید در وهله اول بسیاری از شما خریداران عزیز تنها بگوییم که این بلندگوها زشت هستند و یا اینکه از طراحی زیبایی برخوردارند؛ اما حقیقتش را بخواهید شکل ظاهری یک بلندگو تنها برای چشم نوازی و افزایش جذابیت های محیطی محل زندگی و یا کار شما در نظر گرفته نمی شود و نمای خارجی یک بلندگو در خروج صدا از آن و همچنین پخش و پوشش آن در فضای مورد نظر شما بسیار مهم و تاثیر گذار است!

کانال های بیشتر صوتی: از دیگر مواردی که شما به عنوان یک خریدار بایستی به آن در هنگام خرید یک سینمای خانگی توجه کنید، کانال های پخش بیشتر بلندگوهای به کار رفته در سینمای مورد نظر شماس! به این قضیه اینطور نگاه کنید که هر چه بلندگوهای سیستم شما از کانال های صوتی بیشتری پشتیبانی کنند، قطعا شما نیز شنونده دقیق تری نسبت به انواع امواج صوتی بلند و کوتاه در محیط خواهید شد. لازم به ذکر است سینماهای خانگی در مدل های ۱٫۲، ۱٫۵ و ۱٫۷ تولید می شوند که عدد اول از سمت چپ تعداد ساب ووفر است و  عدد بعد از آن تعداد بلندگوها (اسپیکر) می باشد.

برخورداری از ریموت کنترل: ذکر این مورد هم با توجه به وجود مدل هایی از سینمای خانگی در بازار که فاقد ریموت کنترل هستند، واجب است. یادتان باشد کم و زیاد کردن صدا از راه نزدیک و از طریق دکمه های تعبیه شده بر روی سیستم پخش خانگی شما، می تواند در دراز مدت سبب آسیب های شنوایی به گوش هایتان شود؛ پس بهتر است همیشه به فکر خرید سینمای خانگی باشید که از یک ریموت کنترل کاملا مجهز و قدرتمند برخوردار باشد.

میزان فضای محیط: از دیگر موارد مهمی که بایستی فارغ از جنبه های فنی برای خرید یک سیستم پخش خانگی به آن توجه داشته باشید، توانایی تولید صدای آن نسبت به متراژ فضایی است که می خواهید از آن استفاده نمایید. حواستان باشد اگر محیط شما کوچک باشد و بخواهید از سینماهای خانگی بزرگ و قوی استفاده نمایید، فقط پولتان را دور ریخته و هیچ لذتی نیز از پخش صدای فیلم و موزیک مورد علاقه تان نخواهید بُرد! البته این مورد در وضعیت برعکس؛ یعنی داشتن فضایی نسبتا وسیع اما استفاده از سینمای خانگی کوچک نیز کاملا صدق می کند.

قیمت سینمای خانگی: قیمت سینمای خانگی برحسب خیلی از فاکتورهای به کار رفته در این نوع از سیستم های پخش صوتی معین می شود. از توانایی ها در نظر گرفته شده برای آن بگیرد تا تعداد باندها و همچنین نوع طراحی استفاده شده برای آن می تواند سبب ایجاد تغییر در قیمت نهایی یک سینمای خانگی شود. خریداران محترم توجه داشته باشید که امروزه کمپانی های بسیار زیادی در راستای تولید سینماهای خانگی برآمده اند که شما می توانید با توجه به میزان بودجه و همچنین نظر و سلیقه خود، یکی از محصولات صوتی آنان را که معمولا از قابلیت اتصال به تمامی تلویزیون های LCD، LED و غیره برخوردار هستند را خریداری نمایید؛ اما حواستان باشد خیلی بهتر است اگر برند تلویزیون شما با برند سینمای خانگی آن یکی باشد.

تفاوت ساندبار و سینما خانگی

آینده راه تکنولوژی و سمت و سوی آن را ضعف های موجود تعیین می کند. در واقع یکی از فرمول های رسیدن به تکنولوژی های جدید دست گذاشتن روی نقاط ضعف دستگاههای موجود و تلاش برای تغییر آنهاست. اگر به گذشته نگاهی اجمالی بیندازید می بینید که تبدیل تلویزیون های CRT به تلویزیونهای LCD و تبدیل تلویزیون های LCD به LED و بسیاری نمونه های دیگر گواهی بر این ماجراست.

در بخش سیستم های صوتی حال حاضر سینمای خانگی ها بیشترین سهم بخش بازار مصرف را در اختیار دارند اما مشکلاتی هم دارند که در جای خود جای تامل دارد و باعث شده که نسل جدیدی از سیستم های صوتی متولد شود.مواردی که امروز بعنوان نقاط ضعف سینمای خانگی ها شمرده می شوند عبارتند از :

  • سیم کشی بین دستگاه اصلی و بلندگوها مخصوصا در باندهای عقب در فضای محدود نشیمن های ایرانی مشکلات زیادی را ایجاد می کند.
  • با وجود سختی استفاده از باندهای عقب عموما این باندها صدا ندارند.
  • با افزایش استفاده از تکنولوژی هایی مانند بلوتوث و WIFI استفاده از بخش CD هر روز کم رنگ تر می شود.
  • عدم امکان ارتباطی گسترده در بیشتر آنها مثل اسفاده از بلوتوث ، WIFI  و حتی ورودی حافظه FLASH.

در عین حال نقاط قوت سینمای خانگی ها مثل حجم بالای صدا و مناسب بودن برای نشیمن های بزرگ ( بالای 9 متر ) و ایجاد فضای سینمایی هم باعث می شود که روند تبدیل این سیستم ها به کندی انجام شود.

ساند بارها هم البته نقاط ضعف و قوتی دارند که شاید بتوان جمع و جور بودن و عدم نیاز به سیم کشی و حجم صدای مناسب با فضاهای محدود اکثر منازل موجود و از همه مهمتر سازگاری با انواع ورودیها را نقاط قوت و توان پااین بخش آمپلی فایر و عدم تفکیک صدای مناسب و عدم کیفیت در مدل های ارزانقیمت و نداشتن پلیر دیسک را مهمترین نقاط ضعف ساند بارها دانست.

ویژگی های ساندبار

  • ساندبار چندین بلندگو را در یک جعبه مستطیل قرار داده است. با داشتن سیم کمتر، این سیستم های صوتی به سادگی می توانند در جلوی تلویزیون شما قرار گیرند یا روی دیوار نصب شوند.
  • همه آنها صدای استریو را ارائه می دهند، و معمولاً حالت های “3D” یا “صدای فراگیر” را نیز دارند. که در آن صدا به صورت دیجیتالی پردازش می شود تا به یک صوت شبیه سازی شده یا مجازی، و صدای فراگیر دست پیدا کنید. گرچه، شاید این حالت ها تجربه جذابی برای شما نباشد.
  • بسیاری از ساندبارها همچنین دارای یک بلندگو ساب ووفر جداگانه هستند. که معمولاً یک جعبه مستطیل بزرگ دارای بلندگوهای با قطر بزرگ است که کیفیت صداهای با فرکانس پایین (یعنی صدای بم)، را بهتر از بلندگوهای کوچک در ساندبار اصلی تولید می کند. این ساب ووفرها بعضا بی سیم هستند، اگرچه برای فراهم نمودن برق آن، هنوز هم باید به پریز وصل شوند.
  • برای برنامه های تلویزیونی که معمولاً در استریو ضبط می شوند، یک مجموعه سینمای خانگی با چند بلندگو که گران تر نیز هستند اغلب ضروری نیست. اگر شما فقط Bargain Hunt در هنگام عصر و یا Big Brake Bake Off را در وقت ظهر تماشا می کنید. ساندبار گزینه خوبی برای انتخاب است.
  • همچنین، طرفداران مشتاق فیلم نیز نباید ناامید شوند. اگر شما فیلم های Antiques یا Aliens را تماشا می کنید، ساندبار انتخابی عالی است چراکه کیفیت صدای خارق العاده و بی نظیری را ارائه می دهد.

ویژگی های سینما خانگی

  • سیستم های سینمای خانگی را معمولاً به شکل یک پخش کننده Blu-ray یا DVD به همراه یک تقویت کننده و چندین بلندگو استفاده کنید. اینها معمولاً صدای فراگیر ‘5.1’ را به شما می دهند. که ‘5’ به پنج بلندگو اصلی اشاره دارد: دوتا در پشت شما سمت راست و چپ و سه بلندگوی جلویی، که سمت چپ، راست و مرکز تلویزیون قرار می گیرند. ‘1’ تعداد ساب ووفرها را نشان می دهد. اگرچه 5.1 محبوبترین مجموعه از این سیستم است است، سیستم ها می توانند به اندازه 2.1 کم حجم و به اندازه 9.2 بزرگ باشند.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

راهنمای خرید سینمای خانگی

راهنمای خرید سینمای خانگی
علاقمندان فیلم و سریال علاوه بر این که رفتن به سینما و تماشای یک فیلم در سالن سینما را دوست دارند، ترجیح می‌دهند که در منزل خود نیز یک سینمای کوچک یا به اصطلاحی یک “سینمای خانگی” داشته باشند. در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در کنار تلویزیون‌ها دستگاه‌هایی تعبیه می‌شوند که حکم یک سینما در خانه را دارند.

علاقمندان فیلم و سریال علاوه بر این که رفتن به سینما و تماشای یک فیلم در سالن سینما را دوست دارند، ترجیح می‌دهند که در منزل خود نیز یک سینمای کوچک یا به اصطلاحی یک “سینمای خانگی” داشته باشند. در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در کنار تلویزیون‌ها دستگاه‌هایی تعبیه می‌شوند که حکم یک سینما در خانه را دارند. ...

  

سینما خانگی چیست ؟ معرفی بهترین سینما خانگی ها

سینما خانگی چیست ؟ معرفی بهترین سینما خانگی ها
سینمای خانگی یک دستگاه دی وی دی پلیر است که دارای شش بلند گو شامل لفت فرونت- رایت فرونت- مفت پیر- رایت پیر- ساب وافر- سنتر میباشد که بنا به قدرت امپلی فایر تعبیه شده در داخل دی وی دی دارای قدرت های خروجی متفاوت میباشد. شما میتوانید صدای تلویزیون را از طریق سینمای خانگی بشنوید و لذت بیشتری ببرید و یا سی دی و دی وی دی صوتی گوش دهید ….. تماشای فیلمهایی که سیستم صدای دالبی داشته باشد با سینمای خانگی بسیار لذت بخش است.

سینمای خانگی یک دستگاه دی وی دی پلیر است که دارای شش بلند گو شامل لفت فرونت- رایت فرونت- مفت پیر- رایت پیر- ساب وافر- سنتر میباشد که بنا به قدرت امپلی فایر تعبیه شده در داخل دی وی دی دارای قدرت های خروجی متفاوت میباشد. شما میتوانید صدای تلویزیون را از طریق سینمای خانگی بشنوید و لذت بیشتری ببرید و یا سی دی و دی وی دی صوتی گوش دهید ….. تماشای فیلمهایی که سیستم صدای دالبی داشته باشد با سینمای خانگی بسیار لذت بخش است. ...

  

پنج تا از بهترین سینما خانگی هایی که دارای پخش کننده ی بلو ری هستند

پنج تا از بهترین سینما خانگی هایی که دارای پخش کننده ی بلو ری هستند
تجربه سینما های خانگی تا به حال اینقدر به زندگی واقعی نزدیک نبوده است , که بیشتر و بیشتر شبیه هیجان سینما های مدرن می شود . صفحه نمایش ها بزرگ تر , واضح تر و پرجنب و جوش تر از گذشته هستند . همبستگی و خوش صدایی سیستم اسپیکر ها , کیفیت صدای استثنایی را ارائه می دهد . از باس عمیق ساب ووفر ها ( subwoofer  ) به اسپیکر های میانی پویا و درایور های با فرکانس بالا که صدای خواسته  شده را تامین نماید که متمم تصویر های واضح است .

تجربه سینما های خانگی تا به حال اینقدر به زندگی واقعی نزدیک نبوده است , که بیشتر و بیشتر شبیه هیجان سینما های مدرن می شود . صفحه نمایش ها بزرگ تر , واضح تر و پرجنب و جوش تر از گذشته هستند . همبستگی و خوش صدایی سیستم اسپیکر ها , کیفیت صدای استثنایی را ارائه می دهد . از باس عمیق ساب ووفر ها ( subwoofer  ) به اسپیکر های میانی پویا و درایور های با فرکانس بالا که صدای خواسته  شده را تامین نماید که متمم تصویر های واضح است . ...

  

اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید

اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید
امروزه شاهد آن هستیم با معرفی محصولات جدید تلویزیون از سوی برندهای معتبر، از ضخامت تلویزیون ها کاسته شده است. با کاسته شدن از ضخامت تلویزیون ها، آنچه که بیشتر از همه چیز تحت تأثیر قرار می گیرد، کیفیت صدای تلویزیون است. در واقع صدای تلویزیون، گزینه ای است که با باریک شدن تلویزیون ها، بیش از همه موارد، مورد کم لطفی قرار می گیرد. اگر صدای خوب در کنار ضخامت کم تلویزیون برایتان اهمیت دارد، توصیه می کنیم یک دستگاه سینمای خانگی نیز به همراه تلویزیون خریداری نمایید. این دستگاه، علاقه مندان به صداهای بلند با فرمت های متنوع را شگفت زده خواهد کرد.

امروزه شاهد آن هستیم با معرفی محصولات جدید تلویزیون از سوی برندهای معتبر، از ضخامت تلویزیون ها کاسته شده است. با کاسته شدن از ضخامت تلویزیون ها، آنچه که بیشتر از همه چیز تحت تأثیر قرار می گیرد، کیفیت صدای تلویزیون است. در واقع صدای تلویزیون، گزینه ای است که با باریک شدن تلویزیون ها، بیش از همه موارد، مورد کم لطفی قرار می گیرد. اگر صدای خوب در کنار ضخامت کم تلویزیون برایتان اهمیت دارد، توصیه می کنیم یک دستگاه سینمای خانگی نیز به همراه تلویزیون خریداری نمایید. این دستگاه، علاقه مندان به صداهای بلند با فرمت های متنوع را شگفت زده خواهد کرد. ...

  

تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی

تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی
کیفیت و حجم صدا از مهم ترین مواردی است که به هنگام دیدن یک فیلم یا مستند به آن توجه می کنیم. صفحه نمایشگر تلویزیون به تنهایی قدرت صدای کمی دارد، برای جبران این کمبود، شما می توانید از سیستم های صوتی کمک کننده، مانند ساندبار یا سینما خانگی استفاده کنید. اینکه بهترین گزینه برای خرید کدام است به موارد مختلفی نظیر بودجه ی اختصاص داده شده، انتظاری که از صدای پخش شده دارید، محتوایی که قرار است از صفحه ی تلویزیون نمایش داده شود و... بستگی دارد. برای انتخاب بهتر به مقایسه ی این دو سیستم صوتی در هرکدام از این موارد می پردازیم.

کیفیت و حجم صدا از مهم ترین مواردی است که به هنگام دیدن یک فیلم یا مستند به آن توجه می کنیم. صفحه نمایشگر تلویزیون به تنهایی قدرت صدای کمی دارد، برای جبران این کمبود، شما می توانید از سیستم های صوتی کمک کننده، مانند ساندبار یا سینما خانگی استفاده کنید. اینکه بهترین گزینه برای خرید کدام است به موارد مختلفی نظیر بودجه ی اختصاص داده شده، انتظاری که از صدای پخش شده دارید، محتوایی که قرار است از صفحه ی تلویزیون نمایش داده شود و... بستگی دارد. برای انتخاب بهتر به مقایسه ی این دو سیستم صوتی در هرکدام از این موارد می پردازیم. ...

آخر هفته پر هیجان تلویزیون/ پخش «نجات یافتگان» و «تنها در خانه ۲» از شبکه‌های سیما

آخر هفته پر هیجان تلویزیون/ پخش «نجات یافتگان» و «تنها در خانه ۲» از شبکه‌های سیما
آخر این هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی پرطرفداری از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود.

آخر این هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی پرطرفداری از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود. ...

آخر هفته پر هیجان تلویزیون/ پخش «نجات یافتگان» و «تنها در خانه ۲» از شبکه‌های سیما

«خانه امن» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد

«خانه امن» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد
نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما نشان می‌دهد در یک ماه اخیر، ۷۷٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما نشان می‌دهد در یک ماه اخیر، ۷۷٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند. ...

«خانه امن» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد

یازدهمین جشنواره عمار با «سینمامردم» به خانه‌ها می‌آید

یازدهمین جشنواره عمار با «سینمامردم» به خانه‌ها می‌آید
یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار از ۱۱ تا ۲۰ دی ماه متفاوت دوره‌های گذشته برگزار می‌شود.

یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار از ۱۱ تا ۲۰ دی ماه متفاوت دوره‌های گذشته برگزار می‌شود. ...

یازدهمین جشنواره عمار با «سینمامردم» به خانه‌ها می‌آید
چگونه می توان عکس پروفایل واتس آپ را بدون برش قرار داد
لینک دوستان
لیدی مدکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی