رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم خانه و آشپزخانه / تجهیزات آبزیان

تجهیزات آبزیان

ساخت آکواریوم و هم چنین انتخاب تجهیزات مناسب و ایده آل برای راه اندازی آن ، کار بسیار دشواری می باشد که در ادامه به برسی و آموزش آن می پردازیم. چگونه آکواریوم خود را راه اندازی کنیم؟ مرحله 1 : ماهی خود را انتخاب کنید قبل از اینکه اقدام به هرگونه خرید ادامه مطلب

تجهیزات آبزیان

ساخت آکواریوم و هم چنین انتخاب تجهیزات مناسب و ایده آل برای راه اندازی آن ، کار بسیار دشواری می باشد که در ادامه به برسی و آموزش آن می پردازیم.

چگونه آکواریوم خود را راه اندازی کنیم؟

مرحله 1 : ماهی خود را انتخاب کنید

قبل از اینکه اقدام به هرگونه خرید کنید ، تحقیق و بررسی کنید که دوست دارید از کدام ماهی نگهداری کنید، دونستن این موضوع به شما کمک میکنه تا بدونید چه نوع آکواریومی باید تهیه کنید.

نمو و دوری رو یادتونه ؟ اونا ماهی آب شور هستن ، اگر به ماهی آب شور علاقه دارید پس باید آکواریوم آب شور راه اندازی کنید ، اما اگر به خوانواده ماهیای آب شیرین مثل دیسکس ، آنجل یا … علاقه مند هستید پس باید برید سراغ آکواریوم آب شیرین.

مرحله 2 : انتخاب شیشه و ابعاد آن

شیشه در ابعاد و شکل های مختلف موجود می باشد اما هر ماهی به آکواریومی با مشخصات خاص خود نیاز دارد ، که باید در انتخاب شیشه و ابعاد به آن توجه کرد. برای مثال ماهی فایتر همانطور که از نامش پیداست با ماهیان دیگر سازگاری نداشته و باید به تنهایی نگهداری شود درنتیجه به آکواریوم کوچکی نیاز خواهد داشت.

مرحله 3 : انتخاب سیستم فیلتراسیون آکواریوم

انواع فیلتر آکواریوم

فیلتر قلب تپنده آکواریوم می باشد ، فیلتر شامل تنوع بسیار زیادی بوده و می توانید از انواع فیلتر داخلی ، فیلتر سطلی و سامپ یکی را انتخاب کنید.

مرحله 4 : انتخاب شن مناسب آکواریوم

برای انتخاب شن مناسب باید بدانید چه آکواریومی میخواهید راه اندازی کنید ، پلنت (گیاهی) ، آب شور یا آب شیرین .

شاید 100 ها مدل شن در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود باشد اما توصیه ما این است که مطمعن شوید این شن ها مخصوص استفاده در آکواریوم بوده و آسیبی به ماهیان یا گیاهان شما وارد نکند. حتما قبل از استفاده شن های خود را (بغیر از شن های مخصوص آکواریوم پلنت) چندین مرتبه شستشو دهید تا گردو خاک و یا آشغال های آن کاملا خارج شود.

مرحله 5 : انتخاب محل مناسب آکواریوم

محلی که باید برای دریای خانگی خود در نظر بگیرید باید دور از نور خورشید باشد ، همچنین محلی را انتخاب کنید که برای تخلیه و هم چنین افزودن آب دچار مشکل نشوید ، اگر در انتخاب محل آکواریوم به این موضوع توجه کافی نکنید در طولانی مدت کاملا پشیمان خواهید شد.

مرحله 6 : دکور آکواریوم

گیاهان و سخره ها بهترین مکان برای پنهان شدن ماهیان در زمان حمله دیگر ماهی ها و حتی هنگام تخم گذاری آنها می باشند استفاده از آنها را بهیچ عنوان پشت گوش نیندازید

مرحله 7 : انتخاب بخاری آکواریوم

اگر در محلی زندگی میکنید که دمای هوا نسبتا سرد می باشد باید از بخاری برای گرم کردن آب استفاده کنید ، پس تهیه آن را در برنامه خود بگنجانید.

مرحله 8 : انتخاب روشنایی مناسب آکواریوم

ماهی ها برای ادامه حیاط با نور کم نیز به مشکل نخواهند خورد ، دلیل اصلی استفاده از نور یک مشاهده هرچه بهتر داخل تانک و همچنین برآورده کردن نیاز گیاهان و مرجان ها می باشد ، حال بسته به اینکه شما چه نوع آکواریومی راه اندازی می کنید ، پلنت ( گیاهی ) ، آب شور یا آب شیرین باید نور تخصصی آن را انتخاب نمایید.

مرحله 9 : آب کردن آکواریوم

دقت کنید هنگام پر کردن ظرفی را کف آکواریوم قرار دهید تا آب ابتدا داخل ظرف ریخته و آرام آرام از اطراف ظرف آکواریوم پر شود این امر بخاطر جلوگیری از بهم خوردن دکور و  کدر شدن آب و همچنین عدم ایجاد ذرات معلق در آب می باشد ، البته اگر هم دچار این مورد شدید بعد از 24 ساعت تهنشین شده و مشکلی را برای شما بوجود نخواهد آورد.

مرحله 10 : اکسیژن

همه ماهی ها برای ادامه حیاط به اکسیژن نیاز دارند و این اکسیژن باید از طریق آب تامین گردد. دقت داشته باشید که هرچه تعداد ماهیان شما بیشتر باشند به میزان اکسیژن بیشتری نیاز خواهید داشت، برای رفع این موضوع باید از پمپ هوا استفاده کنید

مرحله 11 : اضافه کردن ماهی

هرگز ماهی خریداری شده را بلافاصله به تانک اصلی انتقال ندهید. اینکار ممکن است ماهی شما را به کشتن بدهد، ابتدا کیسه ماهی را به مدت 15 دقیقه شناور روی آب رها کنید ، سپس مقداری از آب آکواریوم به آب کیسه اضافه کنید تا کمی با شرایط شیمیایی آب آشنا شود ، 5 دقیقه بعد دوباره اینکار را تکرار کنید ، سپس ماهی را بدون اینکه به آن استرس وارد شود به داخل آب منتقل کنید، دقت کنید آب کیسه ماهی به آکواریوم منتقل نشود زیرا ممکن است ناقل بیماری باشد.

لوازم و اجزا مورد نیاز برای ساخت آکواریوم:

درپوش آکواریوم:

درپوش آکواریوم ها می توانند بسیار ساده و از یک تکه شیشه یا دو تکه شیشه که در محل لولا با چسب به هم وصل شده اند تهیه شوند یا اینکه در پوش مخصوص تهیه گردد که برای آماده سازی آکواریوم از آن استفاده می شود. بعضی آکواریوم های تزئینی در زمان خریداری دارای درپوش هستند، از آن جمله آکواریوم های چینی و آکواریوم های برخی شرکت های داخلی است که در بازار موجود است. در پوش ها می توانند دارای مهتابی یا منبع نور باشند. معمولا در آکواریوم های تکثیر از در پوش استفاده نمی شود به غیر از بعضی ماهیان که احتمال پرش آن ها وجود دارد.

در کل فواید در پوش آکواریوم ( ساخت آکواریوم ) عبارتند از :

  1. جلوگیری از تصاعد بوی نا مطبوع احتمالی در فضا
  2. جلوگیری از تبخیر سطحی و کاهش ارتفاع آب
  3. تحت کنترل در آوردن بهتر دمای آب
  4. جلوگیری از بیرون پریدن ماهی ها

مراحل آماده سازی و راه اندازی آکواریوم آب شیرین با ذکر جزئیات

تجهیزات آکواریوم آب شیرین را دقیق تر بشناسیم ؛ همراه با معرفی محصولات معتبر

پمپ هوا:

ماهی ها همانند موجودت زنده به اکسیژن نیاز دارند که باید اکسیژن خود را از آب جذب کنند. بدون وجود عوامل تولید کننده اکسیژن، موجودات آکواریومی تلف خواهند شد. به علاوه در محیط های آکواریومی تجزیه هوازی فضولات و مواد زاید باعث مصرف اکسیژن می شود. اگر منبعی جهت تولید اکسیژن نباشد فرایند هوازی به بی هوازی تبدیل می شود و تولید گاز های مضر و بدبو می کند.

پمپ های هوا در اشکال مختلف در بازار قابل تهیه هستند. در سالن های تکثیر و پرورش آکواریومی از کمپرسور های بزرگ استفاده می شود که فشار هوای زیادی تولید می کند و جوابگوی انشعابات زیادی خواهد بود. بعضی پمپ های هوا که در آکواریوم ها استفاده می شوند فقط هوا را به داخل آب تزریق می کنند. بعضی دیگر وظیفه فیلتراسیون را نیز به عهده دارند. پمپ های معمولی تک لول یا دو لول هستند.

این خاصیت نشان دهنده تعداد لوله های دمنده هوا  به آب است. اگر پمپ هوا را باز کنید از یک سیم پیچ، یک فنر فلزی و لاستیک و سوپاپ تشکیل شده است.

فنر دارای دو آهن ربا روبروی سیم پیچ است که با برقراری برق فنر شروع به حرکت به طرفین می کند. لاستیک که به فنر مهار شده است عقب و جلو می رود و از یک سوراحخ مکنده هوا وارد سوپاپ می شود با فشار لاستیک هوا از سوراخ دمنده به داخل آب وارد می شود. این لاستیک ها پس از مدت طولانی پاره می شود، با وجود فعالیت پمپ هوا هوایی به داخل آکواریوم نمی رود. برای تقسیم فشار هوای پمپ، داخل آب می توانید از ترمینال استفاده کنید که قابلیت تنظیم با شیر دارد.

فیلتر مناسب در ساخت آکواریوم:

پمپ، هوا را به داخل آب تزریق می کند که جریان ستون آب و تزریق اکسیژن را باعث می شود. اما عمل حذف مواد زائد را انجام نمی دهد. چون در اکثر آکواریوم ها اکوسیستم کامل تشکیل نمی شود گردش تولید و مصرف اکسیژن کامل نیست. پس باید از فیلتر برای حذف فضولات  و غذای مانده  استفاده کرد. فیلتر ها با جذب مواد زائد نقش به سزایی در شفافیت و تمیز کردن آب دارند. اغلب فیلتر ها فقط ذرات را جذب می کنند اما در بعضی دیگر مواد فیلتری نیز وجود دارد که باعث حذف گاز های مضر می گردد. از جمله زغال اکتیو ( کربن فعال) و زئولیت است.

زغال اکتیو گند زدایی و حذف موجودات میکروبی را انجام می دهد ولی زئولیت ها به شکل گرانول و با ساختار میکروسکوبی اسفنجی  ای که دارند با جذب گاز های مضر تهویه را مقدور می کنند و سطح چسبندگی جلبکی را نیز کاهش می دهند. می توانید از زئولیت در فیلتر های خارجی و کرونر استفاده کنید یا حتی در کیسه های پارچه ای در حوضچه های پرورش آویزان نمایید.

زئولیت پس از گذشت 2 هفته در مجاورت آب بودن به جهت پر شدن منافذ با گاز های مضر خاصیت خود را از دست می دهد که می توانید آن را از آب خارج کرده و به مدت چند ساعت در آب نمک 3 درصد قرار دهید تا گاز های مضر با بلورهای نمک همپوشانی شوند. به جهت قیمت پایین این ماده می توانید زئولیت جدید به فیلتر اضافه کنید و قبلی را خارج نمایید.

فیلتر خارجی:

در شکل ساده  آن آب به واسطه موتور مکش آب یا انشعابی از شلنگ هوا با لوله به خارج از آکواریوم داخل فیلتر می آید ابتدا از اسفنج و سپس از روی مواد فیلتر کننده رد می شود.

فیلتر دمنده هوا:

این فیلتر ها عموما استوانه ای هستند و از سه قسمت شامل موتور، فیلتر و لوله دمنده دهوا تشکیل شده است. قسمت فیلتر معمولا بین یک تا چهار اسفنج استوانه ای دارد که در قاپ پلاستیکی روی هوا سوار می شوند. با روشن شدن موتور، پروانه شروع به چرخش می کند آب از فیلتر به داخل کشیده می شود و از لوله خروجی که با شلنگی به بیرون آب ارتباط یافته آب خارج می شود که باعث تزریق هوا داخل آب می شود.

از این فیلتر ها که به اصطلاح به آن تصفیه می گویند جهت تخلیه آب آکواریوم هم استفاده می شود. از این نوع فیلتر ها بیشتر برای آکواریوم های بزرگ با ماهیان درشت که مقاومت لازم را در برابر جریان آب دارند استفاده می شود.

فیلتر کرونر:

این فیلتر بسیار ساده و در عین حال کار آمد است. بدون موتور و با استفاده از یک انشعاب هوا که از پمپ وصل می شود کار می کند. با روشن شدن پمپ، سنگ هوایی که در مسیر وجود دارد حباب تولید می کند و آب را خارج می کند. به همراه آن آب نیز از مخزن پشتی به جریان می افتد. می توانید مقداری زئولیت در کیسه مخلخل ریخته و در مخزن فیلتر قرار دهید تا آب عبوری تهویه شود.

سنگ هوا:

در محیط های بسته مانند آکواریوم سطح تماس آب با هوا بسیار کم است. پس جهت آمیختگی کامل آب با هوا بایستی حباب های تولیدی در حد امکان ریز باشند تا سطح تماس بیشتر باشد. برای این منظور از سنگ هوای متخلخل جهت هوادهی در آماده سازی آکواریوم استفاده می شود.

این عمل علاوه بر افزایش تولید اکسیژن از ورود مستقیم حباب های درشت هوا به داخل آب و ایجاد تلاطم شدید و ترساندن ماهی ها جلوگیری می کند. سنگ های هوا در انواع فشرده و پارچه ای موجود است. به علت رسوب گچ و جرم روی سنگ هوا توصیه می شود هر از گاهی  سنگ هوا از آکواریوم خارج کرده و چند دقیقه در آب جوش قرار دهید وجود جرم از عملکرد سنگ هوا می کاهد.

دماسنج و بخاری:

درجه حرارت مورد نیاز ماهیان زینتی گرمسیری بین 22 تا 28 درجه است. بهترین دمای آکواریوم 26 درجه است. ماهیان خونسرد هستند و تحت تاثیر دمای آب قرار می گیرند، البته در صورتی که تغییرات ناگهانی دمای آب رخ ندهد اگر اختلاف دمایی ناگهانی رخ دهد ماهی دچار استرس شده و تلف خواهد شد. تغییرات1-2 درجه سانتیگراد دمای آب مسئله ای ایجاد نمی کند. برای اینکه کنترل دقیق تری از دمای آب را دارا باشید باید دماسنج خریداری نمایید.

دماسنج ها به اشکال مختلف موجود هستند. دماسنج می تواند شیشه ای، عقربه ای، برچسبی و یا دیجیتالی باشد. دماسنج شیشه ای به دو نوع است یک نوع با چسبکی به شیشه آکواریوم متصل می شود و معمولا در نزدیکی سطح قرار داده می شود، نوع دیگر  که در قدیم زیاد بود داخل شیشه دو سر بسته ای قرار دارد و با کمی سرب در کف قرار می گیرد.

اما چون  مخزن الکلی مستقیما  با آب در تماس نیست زیاد دقت ندارد. دماسنج عقربه ای در داخل آکواریوم نصب می شود و به واسطه انتقال دمای آب به فنری  که در انتهای عقربه قرار دارد، دما را نشان می دهد. این دماسنج همانند عقربه آبگرمکن مخزنی است. دماسنج بر چسبی از بیرون به شیشه چسبانده می شود و دمای آب در فواصل 2 درجه ای با تغییر رنگ برچسب نشان می دهد.

البته چون این نوع دماسنج نیز تا حدودی در معرض هوای اتاق است خیلی دقیق نیست. دماسنج دیجیتالی از یک صفحه دیجیتالی کوچک و سنسور تشکیل شده است. دستگاه را با فشردن دکمه و نگه داشتن آن روشن نموده و سنسور را داخل آب قرار دهید رقم دیجیتالی ابتدا تغییر می کند تا بعد از چند ثانیه در یک عدد ثابت خواهد شد که دمای آب است. این دماسنج ها دمای آب را با دقت 0.1 نشان می دهند و دقیق ترین نوع دماسنج است. در سالن های تکثیر معمولا از دماسنج شیشه ای استفاده می شود.

پس از آگاهی از دمای آب باید نسبت به مطلوب نمودن آن برای نگهداری یا تکثیر ماهیان اقدام نمود. در زمان بالا بود آب با خنک کردن اتاق، تعویض مقداری از آب آکواریوم با آب خنک و افزایش قدرت پمپ هوا می توان تعدیل را صورت داد. اما اگر دمای آب پایین تر از حد نرمال باشد مشکلات عدیده ای را برای ماهیان ایجاد می کند.

از جمله کاهش تغذیه بیماری های پوستی و بی تحرکی پدید خواهد آمد. کسانی که خواهان تکثیر ماهیان در منزل هستند با کاهش دمای آب نمی توانند به موقع مولدین مناسب جهت تخم کشی داشته باشند.این توضیحات لزوم استفاده از بخاری را بیشتر اثبات می کند. بخاری آکواریومی از یک المنت فنری تشکیل شده که داخل لوله شیشه ای قرار داده شده است.

دقت کنید بخاری را قبل از وارد کردن به آب روشن نکنید یا روشن از آب بیرون نیاورید چون شیشه دور آن زیاد داغ شده و می ترکد. دقت نمایید بخاری را کامل زیر آب نبرید زیرا احتمال  نفوذ آب و برق گرفتگی وجود دارد. البته نوعی از بخاری ها موجود است که فلزی بوده و کاملا آب بندی شده است انشعابی از پمپ هوا زیر بخاری باشد یا تصفیه ای کنار آن نصب شود. بخاری ها در نوع کلی شامل بخاری دو زمانه و بخاری اتوماتیک می باشند. بخاری  دو زمانه معمولا قیمت پایین تری دارد و در مسیر سیم رابط دارای کلید کم و زیاد است. پس از نصب بخاری را روشن نموده و روی کلید زیاد می گذارند تا زمانی که دمای آب به نزدیکی دمای مورد نظر برسد سپس بخاری را روی کم گذاشته تا در همان دمای مطلوب باقی بماند. البته در کل اطمینان زیادی به این بخاری ها نیست چون اگر دمای محیط بالا رود دمای آب از حد نرمال بیشتر می شود و تلفات دسته جمعی را موجب می گردد.

در بخاری اتوماتیک می توان دمای مورد نیاز را با چرخاندن درجه موجود روی عدد دلخواه تنظیم کرد. هر زمان دمای آب آکواریوم از حد تنظیم شده پایین تر رود بخاری فعال شده و گرما تولید می کند و با رسیدن به دمای مطلوب ترموستات جریان برق را قطع می کند. مقدار گرمای مورد نیاز برای گرم کردن آب آکواریوم بسته به حجم مطلوب آن متغیر است. آب موجود در آکواریوم مشخص کننده وات مورد نیاز بخاری است. مثلا برای گرم نمودن آب یک آکواریوم 400 لیتری باید از بخاری 400 وات استفاده نمود. در سالن های تکثیر کوچک تامین گرمای مورد نیاز به وسیله بخاری گازی خانگی انجام میشود اما در سالن های بزرگ عموما سیستم شوفاژی تامین کننده مورد نیاز خواهد بود.

آماده سازی و ساخت آکواریوم (انتخاب وسایل روشنایی):

گیاهان آبزی داخل آکواریوم و ماهی ها جهت رشد و نمو مناسب، نیازمند جذب نور هستند. به غیر از وجود نور شدت و کودت تابش نور اهمیت دارد.

اگر شدت تابش نور زیاد باشد موجب پژمردگی گیاهان و ایجاد جلبک های میکروسکوپی کمی شود. این جلبک ها منبع تغذی ای مناسبی جهت ماهیان زنده زا هستند اما به جهت ایجاد کدورت آب و رنگ سبز تیره منظره آکواریوم را خراب می کنند.

همچنین با جذب نور از رسیدن نور به سایر گیاهان جلوگیری کرده  و باعث از بین رفتن آن ها می شود. در صورت بروز چنین مشکلی بایستی آکواریوم را از معرض نور مستقیم خورشید  دور کرد. در میان  نورهای مصنوعی لامپ هایی با نور سفید یا لامپ های فلورسنت از بهترین نور ها جهت آکواریوم است. تابش نور به سطح آب باید عمودی باشد. در سالن های تکثیر نیز معمولا از لامپ های فلورسنت استفاده می شود.

آماده سازی و ساخت آکواریوم (تهیه ماسه):

ماسه یا شن آکواریوم می تواند جهت تزریق کف آکواریوم، پوشش فیلتر های شنی و کاشت گیاهان آبزی مورد استفاده باشد باید دقت کنید ماسه انتخاب شده از نوع آهکی یا سنگ ریزه سیسیلی نباشد چون به مرور زمان در آب حل شده و محیط آب را نامساعد می نماید. بهترین ماسه کف رودخانه است.

ماسه نباید زیاد از حد ریز باشد زیرا به علت کمبود خلل و فرج بین ذرات ماسه اولا باعث خفگی ریشه گیاه می شود ثانیا باعث تجمع فضولات روی بستر و آمیختگی فضولات با شروع به کار پمپ هوا می شود، محیط لجنی نامطبوعی را در کف ایجاد می کند که بعد ها با تولید گازهای سمی محلول در آب، موجبات بیماری ماهیان را فراهم می نماید. در حال حاضر به غیر از شن دریا جهت تزیین آکواریوم های خانگی از سنگریزه های رنگی نیز استفاده می شود.

دقت داشته باشید سنگریزه های مصرفی در گل فروشی های نباید در آکواریوم استفاده شوند چون رنگ آن ها پس از مدتی در آب حل شده و کیفیت آب را پایین می آورد. سنگریزه های رنگی که مناسب آب آکواریوم است با پوشش رنگ اپوکسی تهیه شده است. در سالن های تکثیر از ماسه در کف آکواریوم ها و حوضچه ها استفاده نمی شود فقط مقداری شن در داخل سطل یا ظرف پلاستیکی ای همراه با یک انشعاب هوا جهت فیلتراسیون آب قرار داده می شود.

آماده سازی و ساخت آکواریوم (وسایل تزئینی):

این لوازم استفاده ای در سالن های تکثیر ندارند جهت تزئین آکواریوم های معمولی استفاده می شوند. در حال حاضر انواع سفالی، پلاستیکی و فایبر گلاس آن ها در بازار موجود است.

آماده سازی و ساخت آکواریوم (وسایل جانبی):

از جمله این لوازم می توان به تور دستی، زایشگاه، پرورشگاه و شیشه پا کن و غذاده اوتومات اشاره کرد. تور دستی یکی از ملزومات آکواریوم است که جهت رهاسازی اولیه، جابجایی ماهیان و حذف ماهیان مرده قابل استفاده است. دقت کنید بعضی از ماهیان دارای خارهایی روی بدن یا باله هستند که در زمان صید با تور احتمالا در تور، گیر می کند.

برای رهاسازی ماهی از تور دستی بایستی باله ماهی را با دو انگشت گرفته و به بیرون کشید، نه اینکه تور را بکشید چون باعث کنده یا زخمی شدن باله ماهی می شود.

زایشگاه وسیله ای برای جمع آوری بچه، ماهیان زنده زا در هنگام زایمان است تا از خورده شدن توسط مولدین یا دیگر ماهیان جلوگیری شود. پرورشگاه نیز از یک چارچوب پلاستیکی که با تور پوشیده شده تشکیلی شده و در گوشه ای از آکواریوم نصب می شود تا محل کنترل شده ای برای نگهداری ماهیان باشد. شیشه پاک کن وسیله ای است برای تمیز کردن جلبک های سطح شیشه های آکواریوم. غذاده اوتومات وسیله ای است برای کسانی که وقت چندانی برای تغذیه مناسب ماهیان خود ندارند. غذا را داخل آن می ریزند و فواصل غذادهی را روی آن تنظیم می کنند.


جدیدترین مطالب آموزشی

فهرست وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای شروع آکواریوم آب شور

فهرست وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای شروع آکواریوم آب شور
مواردی که در اینجا فهرست می شوند تجهیزات و اجزای اصلی مورد نیاز راه اندازی آکواریوم آب شور می باشند: آکواریوم روشنایی اسکیمرها، فیلترها و تجهیزات تصفیه موج ساز (پاورهد) سنگ زنده و بستر ترکیب نمک دریایی/آب شور و چگالی سنج (Hydrometer) بخاری و دماسنج پمپ هوا و سنگ هوا کیت های تست، افزودنی ها و مکمل ها ابزار و تجهیزات نگهداری

مواردی که در اینجا فهرست می شوند تجهیزات و اجزای اصلی مورد نیاز راه اندازی آکواریوم آب شور می باشند: آکواریوم روشنایی اسکیمرها، فیلترها و تجهیزات تصفیه موج ساز (پاورهد) سنگ زنده و بستر ترکیب نمک دریایی/آب شور و چگالی سنج (Hydrometer) بخاری و دماسنج پمپ هوا و سنگ هوا کیت های تست، افزودنی ها و مکمل ها ابزار و تجهیزات نگهداری ...

فهرست وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای شروع آکواریوم آب شور

همه چیز در مورد سیستم فیلتراسیون آکواریوم آب شور

همه چیز در مورد سیستم فیلتراسیون آکواریوم آب شور
شرط موفقیت در نگهداری از آکواریوم های آب شور حفظ کیفیت آب و عدم ایجاد تغییرات شدید در شرایط شیمیایی آب می باشد که به همین دلیل وجود سیستم فیلتراسیون قوی و مناسب مانند سامپ ، اولین و مهمترین بخش آکواریوم محسوب می شود که به عبارتی قلب تپنده ی سیستم است. در واقع سیستم فیلتراسیون مسئول تامین شرایط زیستی مناسب جهت ادامه ی حیات آبزیان در آکواریوم می باشد. در این سیستم باکتری های مفید بسیاری رشد و تکثیر می یابند که با تجزیه ی مواد دفعی ماهیان و باقی مانده ی غذا در آکواریوم مانع از سمی شدن آب و مرگ آبزیان می شوند. این عمل باکتری ها در فرآیندی معروف به نام چرخه ی نیتروژن صورت می پذیرد که شاید بسیاری از علاقمندان با آن آشنا باشند.

شرط موفقیت در نگهداری از آکواریوم های آب شور حفظ کیفیت آب و عدم ایجاد تغییرات شدید در شرایط شیمیایی آب می باشد که به همین دلیل وجود سیستم فیلتراسیون قوی و مناسب مانند سامپ ، اولین و مهمترین بخش آکواریوم محسوب می شود که به عبارتی قلب تپنده ی سیستم است. در واقع سیستم فیلتراسیون مسئول تامین شرایط زیستی مناسب جهت ادامه ی حیات آبزیان در آکواریوم می باشد. در این سیستم باکتری های مفید بسیاری رشد و تکثیر می یابند که با تجزیه ی مواد دفعی ماهیان و باقی مانده ی غذا در آکواریوم مانع از سمی شدن آب و مرگ آبزیان می شوند. این عمل باکتری ها در فرآیندی معروف به نام چرخه ی نیتروژن صورت می پذیرد که شاید بسیاری از علاقمندان با آن آشنا باشند. ...

همه چیز در مورد سیستم فیلتراسیون آکواریوم آب شور

شن و لایوراک در آکواریوم آب شور

شن و لایوراک در آکواریوم آب شور
تهیه شن و لایوراک یا همان سنگ زنده یکی از اساسی تزین مراحل مقدماتی راه اندازی یک آکواریوم آب شور می باشد.در این مطلب قصد داریم به تفصیل در مورد این دو مطلب توضیحاتی را ارائه کنیم.

تهیه شن و لایوراک یا همان سنگ زنده یکی از اساسی تزین مراحل مقدماتی راه اندازی یک آکواریوم آب شور می باشد.در این مطلب قصد داریم به تفصیل در مورد این دو مطلب توضیحاتی را ارائه کنیم. ...

شن و لایوراک در آکواریوم آب شور

نحوه ی راه اندازی آکواریوم آب شور ; با ذکر مراحل و جزئیات

نحوه ی راه اندازی آکواریوم آب شور ; با ذکر مراحل و جزئیات
راه اندازی آکواریوم آب شور یکی از پیچیده ترین و پر مخاطره ترین مسائلی است که در مطالب مربوط به آکواریوم های آب شور مطرح می شود. در ادامه ی بحث به ذکر مراحل و جزئیات راه اندازی این نوع آکواریوم ها می پردازیم.

راه اندازی آکواریوم آب شور یکی از پیچیده ترین و پر مخاطره ترین مسائلی است که در مطالب مربوط به آکواریوم های آب شور مطرح می شود. در ادامه ی بحث به ذکر مراحل و جزئیات راه اندازی این نوع آکواریوم ها می پردازیم. ...

نحوه ی راه اندازی آکواریوم آب شور ; با ذکر مراحل و جزئیات

تجهیزات آکواریوم آب شیرین را دقیق تر بشناسیم ؛ همراه با معرفی محصولات معتبر

تجهیزات آکواریوم آب شیرین را دقیق تر بشناسیم ؛ همراه با معرفی محصولات معتبر
تجهیزات آکواریوم برای داشتن آکواریوم کارآمد ضروری است. اگر به آکواریم علاقه دارید، می توانید یک آکواریم آماده بخرید، یا اینکه خود به ساخت آن بپردازید.

تجهیزات آکواریوم برای داشتن آکواریوم کارآمد ضروری است. اگر به آکواریم علاقه دارید، می توانید یک آکواریم آماده بخرید، یا اینکه خود به ساخت آن بپردازید. ...

تجهیزات آکواریوم آب شیرین را دقیق تر بشناسیم ؛ همراه با معرفی محصولات معتبر

ساخت و آماده سازی آکواریوم و معرفی تجهیزات مورد نیاز آن

ساخت و آماده سازی آکواریوم و معرفی تجهیزات مورد نیاز آن
ساخت آکواریوم و هم چنین انتخاب تجهیزات مناسب و ایده آل برای راه اندازی آن ، کار بسیار دشواری می باشد که در ادامه به برسی و آموزش آن می پردازیم.

ساخت آکواریوم و هم چنین انتخاب تجهیزات مناسب و ایده آل برای راه اندازی آن ، کار بسیار دشواری می باشد که در ادامه به برسی و آموزش آن می پردازیم. ...

ساخت و آماده سازی آکواریوم و معرفی تجهیزات مورد نیاز آن

راهنمای انتخاب تجهیزات مورد نیاز آکواریوم

راهنمای انتخاب تجهیزات مورد نیاز آکواریوم
بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن آکواریوم در منزل خود هستند . دانشمندان معتقدند که ماهی ها در مقایسه با سایر حیوانات خانگی که در فضایی محدودی نگه داری می ‎شوند ، امید به زندگی بیشتری دارند زیرا دشمنی تهدید کننده زندگی آن ها نبوده و مواد غذایی مورد نیاز آن ها همیشه تامین می‎ شود . با این حال گاهی اوقات ممکن است تجهیزات خراب شده ، پوشش آکواریوم خراب شود و ماهی ها به بیرون بپرند . در این قسمت از نمناک به ارائه نکاتی در زمینه نگهداری های و مراقبت های لازم از آکواریوم در منزل خواهیم پرداخت . 

بسیاری از افراد علاقه مند به داشتن آکواریوم در منزل خود هستند . دانشمندان معتقدند که ماهی ها در مقایسه با سایر حیوانات خانگی که در فضایی محدودی نگه داری می ‎شوند ، امید به زندگی بیشتری دارند زیرا دشمنی تهدید کننده زندگی آن ها نبوده و مواد غذایی مورد نیاز آن ها همیشه تامین می‎ شود . با این حال گاهی اوقات ممکن است تجهیزات خراب شده ، پوشش آکواریوم خراب شود و ماهی ها به بیرون بپرند . در این قسمت از نمناک به ارائه نکاتی در زمینه نگهداری های و مراقبت های لازم از آکواریوم در منزل خواهیم پرداخت .  ...

راهنمای انتخاب تجهیزات مورد نیاز آکواریوم

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

شرکت Motarrad که از زیرمجموعه‌های شرکت بی‌ام‌و محسوب می‌شود، اخیرا از یک موتورسیکلت الکتریکی کوچک به نام CE ۰۲ رونمایی کرد. هم چنین یک کمپانی خودروسازی جدید در آلمان در حال کمک به تولید یک خودرو کاروان است که از بهترین و لوکس‌ترین تجهیزات برخوردار است. ...

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

سریال بسیار موفق اسپانیایی خانه کاغذی که در نتفلیکس پخش می‌شود، پر از چرخش و پیچش‌های داستانی است. ...

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

کمپر، وسیله نقلیه‌ای است که از مجموعه‌ای شبیه به خانه تشکیل می‌شود و برای زندگی موقت مناسب است. ...

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

...

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

این خانه توسط شرکت ساختمان سازی پری (PERI) و با همکاری شرکت دانمارکی COBOD، تامین کننده چاپگر، ساخته شده است. ...

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب

درحالی‌که بسیاری از سایت‌های خرید و فروش ارز‌های دیجیتال دارای نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه پرداخت معتبر هستند، مسئولان بانک مرکزی و شورای‌عالی فضای مجازی این معاملات را غیرقانونی می‌دانند. ...

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب
استفاده از یو پی اس ها در تجهیزات پزشکی
ساخت تجهیزات دانش‌بنیان برای سنجش آلاینده‌های محیطی
آخر هفته پر هیجان تلویزیون/ پخش «نجات یافتگان» و «تنها در خانه ۲» از شبکه‌های سیما
«خانه امن» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد
یازدهمین جشنواره عمار با «سینمامردم» به خانه‌ها می‌آید
ماجرای بیانیه خانه تئاتر به نماینده‌های مجلس شورای اسلامی چیست؟
فصل دوم «خانه امن» ساخته می شود
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۰؛ راچد، فارگو و خانه کاغذی
توضیحات سازندگان «خانه امن» به هواداران استقلال
به بهانه بازپخش خانه سبز؛ سبد سبد ستاره
اینترنت ماهواره‌ای در خانه‌ها؛ تصورش هم محال بود
درباره یک سریال؛ این خانه باید امن باشد
تبدیل تخته آشپزخانه به یک گجت آنلاین/ روی تبلت گوشت خرد کنید
گران ترین خانه های هالیوودی فروخته شده
قابلیت جدید اینستاگرام برای کاربران قرنطینه شده؛ لطفا در خانه بمانید
اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
سیستم خانه هوشمند ارزان‌‌قیمت
با HAVEN هیچ دزدی به خانه شما وارد نمی شود
خانه های محبوب ترین ستاره های هالیوود
دوربین نظارتی Yi، مراقب هوشمند خانه
با Eve Energy خانه تان را هوشمند کنید!
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی