رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم خانه و آشپزخانه / باغبانی

باغبانی

همانطور که می دانید باغبانی یکی از فعالیت های سرگرم کننده است که گاهی از آن به عنوان یک شغل و گاه نیز به عنوان سرگرمی یاد می شود. این فعالیت خود نیازمند به ابزاری است که در دو نوع تقسیم بندی شده است که عبارتند از: ابزارهای دستی و ادامه مطلب

باغبانی

همانطور که می دانید باغبانی یکی از فعالیت های سرگرم کننده است که گاهی از آن به عنوان یک شغل و گاه نیز به عنوان سرگرمی یاد می شود. این فعالیت خود نیازمند به ابزاری است که در دو نوع تقسیم بندی شده است که عبارتند از: ابزارهای دستی و ابزارهای ماشینی.

برخی از ابزارها هستند که برای انجام فعالیت باغبانی لازم و ضروری می باشند از این رو مهمترین و ضروری ترین آنها عبارت است از:

بیل

یکی از مهمترین و اصلی ترین ابزار باغبانی، بیل است که عمل کندن زمین و برداشت خاک را انجام می دهد. این ابزار از جمله پر کاربرد ترین آنهاست که تیغه آن دارای انواعی است و هر یک از آنها کاربردهای مختلف دارد. نکته قابل توجه این است به هر اندازه خاک سفت تر باشد لازم است بیل نوک تیز تر باشد.

بیل

چنگک باغی

از دیگر ابزارهای ویژه باغبانی چنگک است که دارای دندانه هایی است. مهمترین کاربرد آن در جابجایی و پوک کردن خاک می باشد که مراحل مقدماتی باغبانی است. از این وسیله برای از بین بردن ریشه های علف هرز نیز می توان استفاده کرد.

چنگک باغی

دستکش باغبانی

از دیگر لوازم باغبانی دستکش مخصوص است که برای این فعالیت الزامی است. سلامتی و محافظت از دست در طی انجام تمامی فعالیت ها امری مهم و اساسی است و در زمان باغبانی به دلیل اینکه دست به طور مستقیم با خاک در تماس است استفاده از دستکش ضروری است. توصیه می شود از دستکش های مقاوم استفاده شود تا از آسیب رسیدن به دست در اثر تماس با خاک و حشرات و نور خورشید جلوگیری شود.

دستکش باغبانی

قیچی

از دیگر ابزار مهم و پرکاربرد در باغبانی قیچی است که دارای انواع مختلف می باشد. از مهمترین کاربردهای این ابزار بریدن و کوتاه کردن شاخه های کوچک درخت، انواع هرس و… است. نکته قابل توجه این است از قیچی همچنین برای کوتاه کردن چمن و شمشادها نیز استفاده می شود لذا در زمان خرید برای راحتی کار خود باید نوع سبک آن را انتخاب نمایید.

قیچی

بیلچه باغبانی

همانطور که از نام آن پیداست بیلچه به نوع کوچک شده بیل گفته می شود که از جمله اصلی ترین ابزارها در باغبانی به شمار می رود. چنانچه بخواهیم کاربرد این ابزار را بررسی کنیم باید به کندن زمین، ایجاد حفره و جمع آوری خاک، پاشیدن کود، جابجایی و کاشت مجدد گیاهان اشاره کرد. توصیه می شود در زمان خرید به جنس و نوع آن توجه شود و دوام و مقاومت آن در اولویت خرید باشد.

کج بیل

از دیگر ابزار باغبانی که وجود آن الزامی است کج بیل است و در دو نوع متفاوت پهن و باریک ساخته شده است به گونه ای که هر یک از آنها کاربرد خاص خود را دارد. از مهمترین کاربردهای این ابزار برای شکل دادن به خاک، جمع آوری خاک اضافه در اطراف ریشه گیاهان، حذف و از بین بردن علف های هرز و ریشه های پوسیده و… می باشد.

کج بیل

کلوخ شکن

یکی دیگر از ابزار ضروری در باغبانی کلوخ شکل است که علاوه بر کندن خاک برای شکستن کلوخ نیز از این ابزار استفاده می شود. یکی از مهمترین کاربردهای این ابزار شخم زدن خاک باغچه است که منجر به تقویت و رشد بهتر و بهبود گیاهان می شود.

کلوخ شکن

شن کش

شن کش یکی دیگر از ضروری ترین ابزارهای باغبانی است که به نسبت دارای دسته بزرگتر از دیگر ابزار می باشد. این ابزار از این قابلیت برخوردار است اجسام درشت و قلوه سنگ و … را از خاک نرم متمایز کند. نکته قابل توجه این است از این ابزار می توان در پاره ای از موارد برای شکستن کلوخ نیز استفاده کرد.

شلنگ و سر شلنگ باغبانی

از جمله مهمترین اقدام و فعالیت در زمینه باغبانی آبیاری و نگهداری از گیاهان و درختان است و این کار تنها به واسطه شلنگ مخصوص انجام می شود. این ابزار در مواقعی کاربرد زیادی دارد که وسعت زمین و باغ زیاد باشد. استفاده از شلنگ و سر شلنگ نه تنها می تواند آب را به صورت یکنواخت به تمامی فضای باغچه یا باغ برساند بلکه در مصرف آب نیز صرفه جویی می شود.

شلنگ و سر شلنگ باغبانی

پمپ آب

یکی از موارد مهم در باغبانی پمپ آب است که نقش مهمی در تامین آب و رشد گیاهان ایفا می کند. از مهمترین کاربرد این پمپ ها انتقال آب از چاه های آب، رودخانه و دریاچه ها است که در دو نوع پمپ آب برقی و پمپ آب بنزینی موجود می باشد.

پمپ آب

اره باغبانی

از دیگر ابزارهای ضروری برای باغبانی اره است که برای قطعه کردن و خرد کردن تنه درخت استفاده می شود و در سه نوع موجود می باشد. انواع اره عبارت است از اره دستی، اره بنزینی و اره برقی که هر یک از آنها در مواردی خاصی کاربرد دارند به عنوان مثال اره دستی که معروف ترین نوع اره باغبانی می باشد برای برش دادن شاخه های کوچک و سبک درخت مورد استفاده قرار می گیرد.

اره باغبانی

چمن زن

این ابزار از این قابلیت برخوردار است که چمن های باغچه را کوتاه و مرتب کند و درجه تیغه را تنظیم و کنترل نماید. این ابزار دارای انواع مختلفی است که متناسب با مکان مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند. چمن زن دارای دو مدل برقی و دستی میباشد که مدلهای برقی اغلب برای زمین هایی که دارای وسعت بسیار زیادی دارند استفاده می شود و مدل دستی جهت کوتاه کردن چمن ها در کنار دیواره های و … استفاده زیادی دارد .

چمن زن

چرخ دستی یا فرغون

یکی از الزامی ترین ابزار در باغبانی چرخ دستی یا فرغون می باشد که برای حمل و جابجایی لوازم سنگین، چمن باغچه، کود و… در اطراف باغ مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی اوقات ممکن است لوازم به قدری سنگین باشد که فرد قادر به این کار نباشد از این رو این ابزار می تواند بدون هیچ محدودیت و دشواری اقدام به این جابجایی نماید.

چرخ دستی یا فرغون

چاقوی باغبانی

چاقوی باغبانی از لوازم مهم و چندکاره در باغبانی است که بیشترین کاربرد را در پیوند زدن، کندن خاک، وجین کردن و… دارد. همچنین با نام چاقوی قلمه زنی نیز شناخته می شود که جهت قلمه زدن انواع درخت ها به یکدیگر از این مدل چاقو استفاده می شود . شکل و جنس لبه این چاقو با دیگر چاقو ها متفاوت است و مخصوص این کار ساخته شده است .

چاقوی باغبانی

سم و کود

سم و کود از ضروری ترین لوازم در حیطه باغبانی است به عبارتی گیاهان و درختان نیز همچون سایر موجودات به تغذیه مناسب نیازمند هستند از این رو علاوه بر آب و نور می توان با سم و کود به بهبود و تقویت رشد آنها کمک کرد.

داس باغبانی

از دیگر تجهیزات و ابزارهای مهم برای باغبانی داس است که از تیغه های تیز و برنده برخوردار می باشد. این ابزار نیز از انواعی برخوردار است که عبارت است از داس دستی و داس بنزینی. بیشترین کاربرد این محصول در درو کردن زمین و محصولاتی همچون گندم و جو، کوتاه کردن چمن در فضاهای سبز و پارک ها و…می باشد.

قیچی هرس

قیچی هرس از جمله ابزاری است که برای کوتاه کردن شاخه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که برای قیچی های معمولی بزرگتر است و توانایی برش آنها را ندارد.

نخ سبک

گاهی اوقات ممکن است گیاهانی را مشاهده نمایید که مسیر خود را گم کرده و ظاهر محیط را از بین برده است در این صورت می توان با استفاده از این نخ های سبک رشد آنها را در مسیر دلخواه خود میسر نمود. به همین سبب است از این تجهیزات به عنوان ضروری ترین لوازم مورد نیاز افراد در باغبانی می توان بهره مند شد.

شمشاد زن

یکی دیگر از ابزار باغبانی که وجود آن در این کار الزامی است شمشاد زن است که عمل مرتب کردن و نظم بخشیدن به چمن و شمشاد را انجام می دهد. این ابزار نیز در سه نوع دستی، برقی و بنزینی موجود می باشد و خرید آن باید با دقت زیاد و متناسب با کاربرد ان صورت بگیرد.

پمپ کف کش

با استفاده از این ابزار باغبانی می توان آب های آلوده، گل و لای، لجن و شن های ریز و.. را خارج کرد.

نکته: به طور کلی اولین نکته ای که در حیطه مهمترین و ضروری ترین ابزار باغبانی مورد توجه افراد است در نظر گرفتن کیفیت آنهاست به گونه ای که متناسب با کارایی و کاربردشان باید تهیه و مورد استفاده قرار بگیرند. به عبارتی می توان گفت کیفیت از مهمترین ملزومات در کشاورزی و باغبانی است و استفاده از آنها می تواند در بهبود کیفیت محصولات و سلامت درختان و باغچه و زمین های کشاورزی نقش عمده ای ایفا نماید.

نکات مهم پیرامون خرید ابزار باغبانی مهم و ضروری

از جمله مهمترین نکات در حیطه ابزار باغبانی خرید و تهیه آنهاست. در نظر گرفتن سایز و ابعاد ابزار باغبانی از مهمترین مواردی است که در زمان خرید این محصولات باید مورد توجه افراد باشد. افرادی که قصد خرید این ابزار را دارند باید تخصص و دانش و اطلاعات کافی پیرامون آن محصولات در اختیار داشته باشند و هرگز بدون شناخت کافی نمی توانند در این راستا گام بردارند.

افراد می توانند ابزارهای باغبانی خود را به دو صورت حضوری و اینترنتی خریداری کنند. به عبارتی می توانند با مراجعه به مراکز و فروشگاه های معتبر و یا مراجعه به سایت های قابل اعتماد و معتبر این ابزار را تهیه نمایند. توصیه می شود در زمان خرید اطلاعات و جزئیات مربوط به این محصولات در نظر گرفته شود.

قیمت ابزارهای مهم و ضروری باغبانی با یکدیگر متفاوت است به گونه ای که برای هر ابزار قیمتی در نظر گرفته شده است که این امر در مراکز فروش مختلف امری متغیر می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزارهای مخصوص باغبانی به گونه ای ساخته شده که وزن آنها کمتر است و این امر سبب شده فشار کمتری به بدن شخص کشاورز وارد شود.

به طور کلی خرید ابزار باغبانی تا حد زیادی بستگی به محیط کاری و اندازه آن دارد به هر اندازه محیط و فضای مربوط بزرگ تر باشد باید این تجهیزات در سایزهای بزرگتری خریداری شود و برعکس. اعتبار و سابقه مراکز فروش ابزار باغبانی برای افراد دارای اهمیت است و می تواند منجر به ضمانت شود.

یکی از نکات قابل توجه در این زمینه این است که ابزارهای باغبانی را می توان در نوع دسته دوم نیز خریداری کرد. توجه به این نکته ضروری است قیمت زیاد برای این محصولات صرفا به منزله داشتن کیفیت بالای آن نیست بلکه در پاره ای از شرایط می توان این تجهیزات را با قیمت مناسب و کیفیت عالی تهیه کرد.

کلام آخر

توجه به توصیه های مسئولان و فروشندگان از مهمترین نکاتی است که در این زمینه باید به آن توجه شود و باید دقت داشه باشید بدون آگاهی نمی توانید انتخاب و خرید موفقی داشته باشید. نکته قابل توجه این است انتخاب و خرید ابزار باغبانی متناسب با نوع کار و نیاز شما سبب می شود که این کار را با نهایت دقت و سرعت انجام دهید و بهترین نتیجه از آن حاصل شود. به طور کلی کیفیت محصول و نتیجه کار به انتخاب و خرید ابزار درست و مقاوم و همچنین مهارت و تخصص فرد در استفاده از آن بستگی دارد.


جدیدترین مطالب آموزشی

راهنمای جامع خرید ابزار باغبانی

راهنمای جامع خرید ابزار باغبانی
ابزار باغبانی مهم‌ترین ملزومات نگهداری از باغ و باغچه‌ زیبا و سالم هستند. برای داشتن یک فضای سبز سالم و نگهداری دقیق از آن، باید خرید ابزار باغبانی خود را متناسب با اندازه و نیازهای فضای سبزی که می خواهید نگهداری کنید، انجام دهید. هر محیطی خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و نیازمند لوازم باغبانی متناسب با خود می باشد. پس پیش از خرید محصولات موردنظر خود مقاله زیر را با دقت مطالعه نمایید. در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای جامعی برای خرید ابزار باغبانی به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا بهترین محصولات را متناسب با نیاز خود پیدا کنید.

ابزار باغبانی مهم‌ترین ملزومات نگهداری از باغ و باغچه‌ زیبا و سالم هستند. برای داشتن یک فضای سبز سالم و نگهداری دقیق از آن، باید خرید ابزار باغبانی خود را متناسب با اندازه و نیازهای فضای سبزی که می خواهید نگهداری کنید، انجام دهید. هر محیطی خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و نیازمند لوازم باغبانی متناسب با خود می باشد. پس پیش از خرید محصولات موردنظر خود مقاله زیر را با دقت مطالعه نمایید. در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای جامعی برای خرید ابزار باغبانی به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا بهترین محصولات را متناسب با نیاز خود پیدا کنید. ...

راهنمای جامع خرید ابزار باغبانی

راهنمای انتخاب و خرید ابزار باغبانی

راهنمای انتخاب و خرید ابزار باغبانی
ابزار باغبانی مهم‌ترین ملزومات نگهداری از یک باغچه‌ زیبا و سالم هستند. برای داشتن باغچه‌ای سالم، باید ابزار خود را متناسب با اندازه و نیازهای محیط خریداری کنید. هر باغچه‌ای خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و نیازمند امکاناتی متفاوت با سایرین است. پس پیش از خرید محصولات به لیست زیر نگاهی بیاندازید و بهترین گزینه ها را متناسب با شرایط خود برگزینید.

ابزار باغبانی مهم‌ترین ملزومات نگهداری از یک باغچه‌ زیبا و سالم هستند. برای داشتن باغچه‌ای سالم، باید ابزار خود را متناسب با اندازه و نیازهای محیط خریداری کنید. هر باغچه‌ای خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و نیازمند امکاناتی متفاوت با سایرین است. پس پیش از خرید محصولات به لیست زیر نگاهی بیاندازید و بهترین گزینه ها را متناسب با شرایط خود برگزینید. ...

راهنمای انتخاب و خرید ابزار باغبانی

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

شرکت Motarrad که از زیرمجموعه‌های شرکت بی‌ام‌و محسوب می‌شود، اخیرا از یک موتورسیکلت الکتریکی کوچک به نام CE ۰۲ رونمایی کرد. هم چنین یک کمپانی خودروسازی جدید در آلمان در حال کمک به تولید یک خودرو کاروان است که از بهترین و لوکس‌ترین تجهیزات برخوردار است. ...

یک موتورسیکلت خفن و یک خانه متحرک خفن‌تر

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

سریال بسیار موفق اسپانیایی خانه کاغذی که در نتفلیکس پخش می‌شود، پر از چرخش و پیچش‌های داستانی است. ...

آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

کمپر، وسیله نقلیه‌ای است که از مجموعه‌ای شبیه به خانه تشکیل می‌شود و برای زندگی موقت مناسب است. ...

خانه‌ای که روزگار سخت شما را شیرین می‌کند

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

...

دوربین معلق هوشمند؛ نگهبان خانه+تصاویر

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

این خانه توسط شرکت ساختمان سازی پری (PERI) و با همکاری شرکت دانمارکی COBOD، تامین کننده چاپگر، ساخته شده است. ...

روایت خانه‌ای که پس از ماه‌ها بالاخره چاپ شد!

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب

درحالی‌که بسیاری از سایت‌های خرید و فروش ارز‌های دیجیتال دارای نماد اعتماد الکترونیکی و درگاه پرداخت معتبر هستند، مسئولان بانک مرکزی و شورای‌عالی فضای مجازی این معاملات را غیرقانونی می‌دانند. ...

ارز دیجیتال در خانه‌ای روی آب
آخر هفته پر هیجان تلویزیون/ پخش «نجات یافتگان» و «تنها در خانه ۲» از شبکه‌های سیما
«خانه امن» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون شد
یازدهمین جشنواره عمار با «سینمامردم» به خانه‌ها می‌آید
ماجرای بیانیه خانه تئاتر به نماینده‌های مجلس شورای اسلامی چیست؟
فصل دوم «خانه امن» ساخته می شود
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۰؛ راچد، فارگو و خانه کاغذی
توضیحات سازندگان «خانه امن» به هواداران استقلال
به بهانه بازپخش خانه سبز؛ سبد سبد ستاره
اینترنت ماهواره‌ای در خانه‌ها؛ تصورش هم محال بود
درباره یک سریال؛ این خانه باید امن باشد
تبدیل تخته آشپزخانه به یک گجت آنلاین/ روی تبلت گوشت خرد کنید
گران ترین خانه های هالیوودی فروخته شده
قابلیت جدید اینستاگرام برای کاربران قرنطینه شده؛ لطفا در خانه بمانید
اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
سیستم خانه هوشمند ارزان‌‌قیمت
با HAVEN هیچ دزدی به خانه شما وارد نمی شود
خانه های محبوب ترین ستاره های هالیوود
دوربین نظارتی Yi، مراقب هوشمند خانه
با Eve Energy خانه تان را هوشمند کنید!

<< 12345678910 >>
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی