رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / نمایشگر ضربان قلب

نمایشگر ضربان قلب

ضربان قلب یک شاخصه مهم در بسیاری از موضوعات مرتبط سلامتی است اما در عین حال طی یکی دو سال اخیر به ساخت یکی از مهمترین دستگاه‌های مرتبط با ورزش و سلامتی تبدیل شده است. دستگاه اندازه گیر ضربان قلب. یک نوع بسیار معروفی از این ضربان سنج‌ها را احتمالا در ادامه مطلب

نمایشگر ضربان قلب

ضربان قلب یک شاخصه مهم در بسیاری از موضوعات مرتبط سلامتی است اما در عین حال طی یکی دو سال اخیر به ساخت یکی از مهمترین دستگاه‌های مرتبط با ورزش و سلامتی تبدیل شده است. دستگاه اندازه گیر ضربان قلب. یک نوع بسیار معروفی از این ضربان سنج‌ها را احتمالا در مراکز درمانی دیده‌اید. دستگاه‌هاهی شامل الکترودهای متعدد که اطراف سینه بیمار نصب می‌شود و از طریق آن می‌توان نوار قلب وی را گرفت. 

ضربان سنج دستگاهی برای اندازه گیری میزان ضربان قلب می باشد. به طور گسترده این دستگاه برای اندازه گیری ضربان قلب به هنگام انجام حرکات ورزشی، پیاده روی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

ضربان قلب یکی از مسائل مهم در تعیین سلامتی و میزان عملکرد درست بدن می باشد به همین دلیل با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز کار اندازه گیری ضربان قلب راحت تر می شود تا همه ی مردم بتوانند بدون هیچ گونه دردسر و ایجاد وقفه در زندگی ، از ضربان قلب خود مطلع شوند و در صورت مشاهده ضربان نامنظم و غیر عادی برای انجام بررسی های لازم به پزشک مراجعه کنند یا فعالیت هایی برای کنترل آن انجام دهند.

پزشک ممکن است برای تشخیص سریع هر گونه سکته قلبی، تپش قلب و هر نوع بیماری دیگر از شما بخواهد که ضربان قلب خود را تحت کنترل قرار دهید تا قبل از وخیم شدن وضع سلامتی از آن باخبر شوید و برای درمان آن اقدام کنید.

ضربان سنج دستگاهی برا اندازه گیری میزان ضربان قلب می باشد. به طور گسترده این دستگاه برای اندازه گیری ضربان قلب به هنگام انجام حرکات ورزشی، پیاده روی و … مورد استفاده قرار می گیرد و میزان ورزشی که برای تناسب اندام انجام می شود ملاک نیست بلکه مهم این است که سرعت و شدتی که قلب خود را تحت فشار قرار می دهید را ملاحظه کنید و با مشاهده ی میزان ضربان قلب خود آن را کنترل کنید و با حفظ تعادل خود، به ورزش خود ادامه دهید. ضربان سنجی که در مراکز درمانی و بیمارستان ها استفاده می شود دارای سیم می باشد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای حمل راحت تر و اندازه گیری ضربان قلب در هر زمان دلخواه، نسخه های بدون سیم آن وارد بازار شده است.

نمایشگر ضربان قلب چگونه کار می کند؟

امواج نوری توسط سنسور به شریان انگشت می تابد و بازتاب های مختلف جریان خون را اندازه گیری می کند. دستکش طوری طراحی شده که مانند پوست دوم دست عمل می کند و به خصوص برای زمان دویدن مناسب است. اطلاعات اندازه گیری شده به خاطر زاویه دید مناسب به راحتی قابل رویت بوده و کلید های کاربردی در حین دویدن قابل کنترل و استفاده است.
برای روشن یا خاموش کردن زمان سنج دکمه Start/Stop را فشار دهید.
زمان سنج حتی هنگامی که در یک برنامه دیگر تغییراتی ایجاد کنید، به کار خود ادامه می دهد.
برای شروع به کار مجدد و صفر کردن زمان سنج دکمه Select/Lap را به مدت ۲ ثانیه فشار دهید.
تایمر دستگاه در حالت کار زمان سنج می تواند تا زمان های ۸ Lap (دور) و یا میانی را ذخیره کند.
فعال شدن برنامه Lap Time را با مشاهده علامت Lap بر روی نمایشگر می توانید ببینید.
پس از اینکه ۸ مورد زمان برای Lap Time یا دور میانی ذخیره شد، رکوردهای ذخیره شده قبلی جایگزین می شوند.

انواع ضربان سنج

ضربان‌سنج‌های مختلف با دامنه کارهای متفاوتی وجود دارند. از انواع فوق پیشرفته آن که در مراکز درمانی و پزشکی به کار می‌رود گرفته تا ضربان‌سنج‌هایی که به لطف تکنولوژی برای آگاهی از تعداد ضربان قلب در هنگام ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما ضربان‌سنج‌های نوع دوم که مورد بحث این مقاله است تقریبا در دو نوع خلاصه می‌شوند. ضربان‌سنج‌های سینه‌ای که به وسیله یک بند دور سینه بسته می‌شوند و یک ساعت یا تلفن همراه هوشمند که اطلاعات ضربان قلب روی آن نمایش داده می‌شود. 

در ضربان سنج‌های پلاستیکی اولیه نیاز به مرطوب کردن محل نصب بود.

انواع ضربان سنج از نظر عملکرد

الکترودیاگرام یا دستگاه نوار قلب

این نوع دستگاه ها برای اندازه گیری ضربان قلب نیاز به سیم دارند تا الکترودهای مربوط به دستگاه را در نقاط مختلف بدن قرار دهند. برای استفاده از این دستگاه ها نیاز به دانش تخصصی می باشد و هر شخصی می تواند به تنهایی ضربان قلب خود را اندازه گیری کند به همین دلیل از این ابزارها بیشتر در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می شود. این دستگاه دقت بالایی دارد و یکی از بی خطر ترین و راحت ترین روش ها برای اندازه گیری ضربان قلب می باشد.

Holter مانیتور

این دستگاه بسیار پوشیدنی و قابل حمل می باشد و نوعی دستگاه نوار قلب می باشد و تنها تفاوتش در این است که فرد می تواند آن را با خود حمل کند و به مدت 24 الی 48 ساعت ضربان قلب خود را به طور پیوسته اندازه گیری کند. این دستگاه با باطری کار می کند و می توان این دستگاه را به صورت کمربند یا گردنبند با خود حمل کرد. دستگاه های دیگر مشابه این دستگاه برای اندازه گیری عملکرد قلب موجود می باشد که به نوعی بروز شده این دستگاه می باشند و مجهز به برخی ویژگی های جدید می باشند.

ضربان سنج مچی به همراه سنسور سینه ای

پاین نوع ضربان سنج ها از دو قسمت تشکسل شده اند. یک قسمت آن به صورت بند می باشد و دور سینه بسته ی شود و قسمت دیگر آن به شکل ساعت مچی می باشد. بندی که در ناحیه سینه قرار دارد پالس را به صورت الکترونیکی تشخیص می دهد و داده های حاصل را به گیرنده که همان مچ بند است، می فرستد. در آخر هم نتیجه حاصل برای ضربان قلب روی مانیتور نمایش داده می شود. استفاده از این نوع ضربان سنج، نتایج دقیق تری در مورد ضربان قلب در اختیار شما قرار می دهد.

ضربان سنج مچی

در این ضربان سنج ها، سنسور نوری موجود روی بند ضربان سنج یا قسمت پشت مانیتور، کار تشخیص پالس را برعهده دارد. ضربان سنج های مچی دقت کمتری نسبت به دیگر ضربان سنج ها دارند ولی چون استفاده از آنها راحت تر است، محبوبیت بیشتری دارند. همچنین این ضربان سنج ها به غیر از مچ بند نیاز به چیز دیگری ندارند و استرس و اضطراب ناشی از درست بستنن بند مربوطه به مدل های سنسور سینه ای را ندارد و با تمرکز بر کار خود می توان همزمان از ضربان قلب خود نیز آگاه شد.


جدیدترین مطالب آموزشی

همه چیز درباره دستگاه فشارسنج

همه چیز درباره دستگاه فشارسنج
نیروی فشاری وارده به دیواره سرخرگها (با ورود خون بداخل سرخرگها در اثر پمپاژ قلب)، فشارخون نامیده میشود. به عبارتی دیگر فشار خون یعنی فشاری که خون در هر انقباض عضله قلب به دیواره سرخرگها وارد می‌کند. فشار خون دارای یک میزان ماکزیموم (فشار خون سیستولی) و یک میزان مینیموم (فشار خون دیاستولی)می‌باشد. در هنگام تعیین و گزارش فشار خون هر دو میزان باید ذکر شود. این میزانها بیشتر بر حسب میلیمتر جیوه (در عوام سانتیمتر جیوه) گزارش می‌شود. گزارش فشار خون بصورت عدد کسری است که صورت آن فشار خون سیستولی یا ماکزیمم و مخرج آن فشار خون دیاستولی یا مینیمم می‌باشد. مثل ۸۰/۱۲۰

نیروی فشاری وارده به دیواره سرخرگها (با ورود خون بداخل سرخرگها در اثر پمپاژ قلب)، فشارخون نامیده میشود. به عبارتی دیگر فشار خون یعنی فشاری که خون در هر انقباض عضله قلب به دیواره سرخرگها وارد می‌کند. فشار خون دارای یک میزان ماکزیموم (فشار خون سیستولی) و یک میزان مینیموم (فشار خون دیاستولی)می‌باشد. در هنگام تعیین و گزارش فشار خون هر دو میزان باید ذکر شود. این میزانها بیشتر بر حسب میلیمتر جیوه (در عوام سانتیمتر جیوه) گزارش می‌شود. گزارش فشار خون بصورت عدد کسری است که صورت آن فشار خون سیستولی یا ماکزیمم و مخرج آن فشار خون دیاستولی یا مینیمم می‌باشد. مثل ۸۰/۱۲۰ ...

همه چیز درباره دستگاه فشارسنج

ده نکته مهم در انتخاب ردیاب سلامت مناسب (بخش نخست)

ده نکته مهم در انتخاب ردیاب سلامت مناسب (بخش نخست)
با توجه به تنوع ردیاب‌های سلامت موجود انتخاب دستگاه مناسب می‌تواند دشوار باشد. ردیاب سلامت مناسب برای هر کاربر با کاربر دیگر متفاوت است. از مچ‌بندها و گام‌شمارها گرفته تا ردیاب‌های پیگیری کننده‌ی دائم ضربان قلب، برای هر فرد گزینه‌ی مناسبی هست. در ادامه‌ی این مقاله از مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی به مرور ده مورد که می‌تواند در انتخاب ردیاب مناسب کمک کننده باشد می‌پردازیم.

با توجه به تنوع ردیاب‌های سلامت موجود انتخاب دستگاه مناسب می‌تواند دشوار باشد. ردیاب سلامت مناسب برای هر کاربر با کاربر دیگر متفاوت است. از مچ‌بندها و گام‌شمارها گرفته تا ردیاب‌های پیگیری کننده‌ی دائم ضربان قلب، برای هر فرد گزینه‌ی مناسبی هست. در ادامه‌ی این مقاله از مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی به مرور ده مورد که می‌تواند در انتخاب ردیاب مناسب کمک کننده باشد می‌پردازیم. ...

ده نکته مهم در انتخاب ردیاب سلامت مناسب (بخش نخست)

تست استرس اکو چگونه انجام می شود؟

تست استرس اکو چگونه انجام می شود؟
استرس اکو که تحت عنوان تست استرس اکوکاردیوگرافی یا تست ورزش هم شناخته می شود، روشی برای تعیین عملکرد قلب و عروق خونی است، که معمولا بیماران نگرانی هایی در مورد عوارض آن دارند. در ادامه با این آزمایش بیشتر آشنا می شویم.

استرس اکو که تحت عنوان تست استرس اکوکاردیوگرافی یا تست ورزش هم شناخته می شود، روشی برای تعیین عملکرد قلب و عروق خونی است، که معمولا بیماران نگرانی هایی در مورد عوارض آن دارند. در ادامه با این آزمایش بیشتر آشنا می شویم. ...

تست استرس اکو چگونه انجام می شود؟

۱۱ روش برای افزایش فواید پیاده‌روی

۱۱ روش برای افزایش فواید پیاده‌روی
اگر قصد دارید پیاده‌روی را دربرنامه روزانه خود بگنجانید، بهتراست نکاتی را برای برخورداری بیشترازمزایای این ورزش درنظر داشته باشید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خراسان، پیاده‌روی یک راه عالی برای حفظ تناسب اندام است. درعین حال روش‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با به کارگیری آن ها هنگام پیاده‌روی استفاده بیشتری از این ورزش مفید داشته باشید.راه کارهای پیشنهادی را در ادامه بخوانید:

اگر قصد دارید پیاده‌روی را دربرنامه روزانه خود بگنجانید، بهتراست نکاتی را برای برخورداری بیشترازمزایای این ورزش درنظر داشته باشید. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خراسان، پیاده‌روی یک راه عالی برای حفظ تناسب اندام است. درعین حال روش‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با به کارگیری آن ها هنگام پیاده‌روی استفاده بیشتری از این ورزش مفید داشته باشید.راه کارهای پیشنهادی را در ادامه بخوانید: ...

۱۱ روش برای افزایش فواید پیاده‌روی

قبل از خرید ساعت ورزشی و نمایشگر ضربان قلب به این نکات توجه نمایید!

قبل از خرید ساعت ورزشی و نمایشگر ضربان قلب به این نکات توجه نمایید!
ساعت ضربان سنج چیست و چه کاربردی دارد؟ ساعت نمایشگر ضربان قلب را می توانید همانند هر ساعت دیگری به مچ دست خود ببندید و ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید .با استفاده از تنظیمات گوناگون این ساعت می توانید برنامه تمرینی خود را دنبال کرده و ضربان قلب خود را در هر زمانی کنترل نمایید . کنترل کردن ضربان قلب در موقع تمرینات ورزشی از دو جهت حایز اهمیت می باشد . اول اینکه فشار زیادی به قلب خود وارد نکنیم و دوم اینکه نتیجه خوبی از تمرینات ورزشی بگیریم. 

ساعت ضربان سنج چیست و چه کاربردی دارد؟ ساعت نمایشگر ضربان قلب را می توانید همانند هر ساعت دیگری به مچ دست خود ببندید و ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید .با استفاده از تنظیمات گوناگون این ساعت می توانید برنامه تمرینی خود را دنبال کرده و ضربان قلب خود را در هر زمانی کنترل نمایید . کنترل کردن ضربان قلب در موقع تمرینات ورزشی از دو جهت حایز اهمیت می باشد . اول اینکه فشار زیادی به قلب خود وارد نکنیم و دوم اینکه نتیجه خوبی از تمرینات ورزشی بگیریم.  ...

قبل از خرید ساعت ورزشی و نمایشگر ضربان قلب به این نکات توجه نمایید!

روش کار حسگر ضربان قلب ساعت‌های هوشمند

روش کار حسگر ضربان قلب ساعت‌های هوشمند
یکی از امکانات ساعت های هوشمند از جمله محصول اپل این است که ضرربان قلب کاربر را از طریق یک حسگر رصد کرده و از طریق App مخصوصی که برای آن در نظر گرفته شده است اطلاعات آن را در اختیار کاربر میگذارد. اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید این حسگر چگونه کار میکند، شرکت اپل توضیحی در این خصوص ارائه کرده است.

یکی از امکانات ساعت های هوشمند از جمله محصول اپل این است که ضرربان قلب کاربر را از طریق یک حسگر رصد کرده و از طریق App مخصوصی که برای آن در نظر گرفته شده است اطلاعات آن را در اختیار کاربر میگذارد. اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید این حسگر چگونه کار میکند، شرکت اپل توضیحی در این خصوص ارائه کرده است. ...

روش کار حسگر ضربان قلب ساعت‌های هوشمند

اهمیت ضربان سنج ورزشی برای پیاده روی و دویدن

اهمیت ضربان سنج ورزشی برای پیاده روی و دویدن
دویدن بدون یک ضربان سنج (HRM) تا حدی مثل رانندگی بدون کیلومترشمار است. شما مرتباً به خاطر داشتن سرعت غیرمجاز توسط پلیس متوقف می‌شوید. اگر بخواهید با حدس پیش بروید، فکر می‌کنید که خیلی آرام حرکت می‌کنید. ولی درواقع بیش‌ازحد سریع حرکت می‌کردید و سه امتیاز دیگر به دست آوردید. یا به‌جای آن، آسیب می‌بینید و سه هفته باید استراحت کنید تا دوباره بتوانید بدوید.

دویدن بدون یک ضربان سنج (HRM) تا حدی مثل رانندگی بدون کیلومترشمار است. شما مرتباً به خاطر داشتن سرعت غیرمجاز توسط پلیس متوقف می‌شوید. اگر بخواهید با حدس پیش بروید، فکر می‌کنید که خیلی آرام حرکت می‌کنید. ولی درواقع بیش‌ازحد سریع حرکت می‌کردید و سه امتیاز دیگر به دست آوردید. یا به‌جای آن، آسیب می‌بینید و سه هفته باید استراحت کنید تا دوباره بتوانید بدوید. ...

اهمیت ضربان سنج ورزشی برای پیاده روی و دویدن

نمایشگر نشکن موبایل از جنس صدف دریایی تولید شد

نمایشگر نشکن موبایل از جنس صدف دریایی تولید شد

...

نمایشگر نشکن موبایل از جنس صدف دریایی تولید شد

تبدیل لباس معمولی به نمایشگر ضربان قلب با کمک نخ هوشمند!

تبدیل لباس معمولی به نمایشگر ضربان قلب با کمک نخ هوشمند!

...

تبدیل لباس معمولی به نمایشگر ضربان قلب با کمک نخ هوشمند!

متفاوت‌ترین لپ‌تاپ با امکاناتی خاص برای نمایشگر

متفاوت‌ترین لپ‌تاپ با امکاناتی خاص برای نمایشگر

...

متفاوت‌ترین لپ‌تاپ با امکاناتی خاص برای نمایشگر

ساعت‌های اپل سری ۷ با نمایشگر و قاب بزرگ‌تر عرضه می‌شوند

ساعت‌های اپل سری ۷ با نمایشگر و قاب بزرگ‌تر عرضه می‌شوند

...

ساعت‌های اپل سری ۷ با نمایشگر و قاب بزرگ‌تر عرضه می‌شوند

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

این محصولات اپل را از ضربان‌ساز قلب دور نگه دارید

این محصولات اپل را از ضربان‌ساز قلب دور نگه دارید

...

این محصولات اپل را از ضربان‌ساز قلب دور نگه دارید
نمایشگر آی پد در آینده بزرگ تر می شود
سامسونگ نمایشگر کش سان برای بررسی سلامت ساخت
موبایل پرچمدار کوچک با نمایشگر ۵.۹ اینچی در راه بازار
۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ
آیفون بعدی بدون بریدگی روی نمایشگر عرضه می شود
تصویر موبایل سونی با نمایشگر ۵.۵ اینچی فاش شد
ثبت حق امتیاز ۲ موبایل با نمایشگر سراسری
ترمیم ترک های نمایشگر موبایل با «روغن بزرک» در ۲۰ دقیقه
گوشی جدید با قابلیت شناسایی مسیر حرکت چشم روی نمایشگر
فناوری جدید سامسونگ برای مخفی کردن دوربین زیر نمایشگر
اطلاعات جدید درباره گوشی اوپو با نمایشگر کشویی
همه چیز را به نمایشگر تبلت تبدیل كنيد
نخستین کلاه ایمنی هوشمند با نمایشگر سربالا برای موتور سواران
تولید گوشی با نمایشگر لوله شدنی
اندازه گیری سلامتی با هدفون
گلکسی ای ۴۱ با دوربین سه گانه و نمایشگر امولد رونمایی شد
اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر روانه‌ی گوشی‌های بسیار بیشتری می‌شود
آیفون جدید با نمایشگر و دوربین قدرتمندتر عرضه می شود
نخستین نمایشگر هولوگرافیک ۸K جهان ساخته شد
حلقه هوشمندی با نمایشگر LED لمسی
اختلال در نمایشگر آیفون ۱۱ با ظهور رنگ سبز
افزایش کارایی نمایشگر دوگانه Surface Duo با قابلیت جدید آن
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی