فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا
فروشگاه
جستجو:
فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / ماساژور

ماساژور

خرید ماساژور برقی و همه نکاتی که باید بدانید بررسی انواع ماساژور برقی و نکات قبل از خرید وقتی بدن‌تات خسته است، استرس دارید یا عضلات و بافت‌های‌تان منقبض و ناراحت است زمانش رسیده که به ماساژ گرفتن فکر کنید. ماساژ می‌تواند بافت‌های نرم بدن را تسکین بدهد و به صورت ریتمیک، ادامه مطلب

<< 1234567891011 >>

توضیح کوتاه: ماساژور

خرید ماساژور برقی و همه نکاتی که باید بدانید

بررسی انواع ماساژور برقی و نکات قبل از خرید

وقتی بدن‌تات خسته است، استرس دارید یا عضلات و بافت‌های‌تان منقبض و ناراحت است زمانش رسیده که به ماساژ گرفتن فکر کنید. ماساژ می‌تواند بافت‌های نرم بدن را تسکین بدهد و به صورت ریتمیک، کشیدگی و فشاری مطلوب به آنها وارد کند. این باعث می‌شود تا احساس آرامش به شما دست بدهد و از درد خلاص شوید، استرس‌تان کاهش پیدا کند و سالم‌تر بمانید. در این مقاله با معرفی انواع ماساژور، راهنمایی‌های لازم برای خرید ماساژور برقی را برایتان نوشته‌ایم. ماساژورها انواع مختلفی دارند. ماساژورهای دستی و برقی به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا بتوانند به رفع خستگی و گرفتگی عضلات‌تان کمک کنند. بعد از یک روز کاری شلوغ یا فعالیت‌های استرس‌آوری که تجربه کرده‌اید، استفاده از این وسیله خالی از لطف نخواهد بود. اما یادتان باشد که همیشه هم استفاده از ماساژور برقی به شما توصیه نمی‌شود. برای مثال، اگر به مشکلات زیر دچار هستید یا یکی از شرایط زیر را دارید، دور استفاده از ماساژور برقی را یک خط پررنگ قرمز بکشید:

 • عفونت‌های پوستی؛
 • زخم‌های باز؛
 • مشکلات گردش خون؛
 • زخم تازه؛
 • تومور؛
 • بارداری؛
 • تورم و التهاب حاد؛
 • خواب رفتگی اندام‌ها.
 • در ادامه با انواع ماساژورهای برقی و اثرات‌شان در مدیریت درد و استرس عضلات آشنا خواهید شد.

انواع ماساژور برقی را بشناسید

۱. ماساژور برقی ویبراتور یا لرزاننده

ماساژور برقی

ماساژورهای برقی وبیراتور که با لرزش کار ماساژ را انجام می‌دهند از رایج‌ترین مدل‌های بازار هستند و در بخش‌های مختلف بدن و ماهیچه‌ها، لرزشی مطلوب ایجاد می‌کنند. زمانی که ماساژور برقی لرزاننده را روی بدن خود قرار می‌دهید، ماهیچه‌ها تکان می‌خورند و آرامش پیدا می‌کنند. خلاص شدن از دست استرس، تقویت ماهیچه‌ها و بهبود سوخت و ساز بدن از مزایای ماساژورهای ویبراتور است. در خرید این وسیله، دقت کنید که ماساژور برقی در هر دو جهت افقی و عمودی امکان ماساژ دادن داشته باشد. ضمن اینکه، بهتر است ماساژوری بخرید که در هر دقیقه، تعداد لرزش بیشتری ارائه می‌دهد.

از مزایای این دستگاه‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به جریان درآوردن بیشتر گردش خون در بدن؛
 • ایجاد احساس آرامش.

۲. ماساژور با اشعه مادون قرمز

ماساژور برقی

ماساژور برقی مادون قرمز نسبت به نمونه‌های سنتی بسیار موثرتر است چون اشعه مادون قرمز به نفوذ امواج حرارتی به ماهیچه‌ها به شکلی عمیق‌تر کمک می‌کند. از مزایای آن باید موارد زیر را نام برد:

 • سرعت آرام کردن ماهیچه‌ها و از بین بردن درد و اسپاسم عضلانی با این ماساژور زیاد است؛
 • این وسیله می‌تواند باعث بهبود سفتی عضلات شود و انعطاف ماهیچه‌ها را بیشتر کند.

۳. ماساژور برقی پالسی

ماساژور برقی

ماساژورهای برقی پالسی با استفاده از سه فناوری مختلف به کاهش درد و التیام گرفتگی ماهیچه‌ها کمک می‌کنند. این ماساژورها از طریق الکترودهایی که روی پوست بدن قرار می‌گیرد و پالس‌های الکتریکی به مغز می‌فرستند. مطالعات نشان می‌دهد استفاده از ماساژور برقی پالسی به کاهش درد کمر، گردن، مفاصل و ماهیچه‌ها کمک می‌کند و در از بین رفتن سردرد و هاضمه بهتر هم نقش مثبت دارد.

 • فناوری TENS: در این فناوری که تحریک اعصاب از طریق پوست است، پالس‌های الکتریکی با رفتن به سمت مغز و طناب نخاعی، سیگنال‌های درد را کاهش می‌دهند و باعث کاهش درد و آرامش عضلات می‌شوند. گفته می‌شود که این نوع از ماساژورهای پالسی احتمالا می‌توانند به ترشح اندورفین در بدن کمک کنند. اندورفین، یک مُسکِن طبیعی است که در بدن ترشح می‌شود.
 • فناوری EMS: این فناوری هم باعث می‌شود تا انقباضی مشابه انقباضاتی که در اثر ورزش کردن به وجود می‌آید در بدن شکل بگیرد. برای کسانی که دچار فلج اندام‌ها یا بخشی از اندام‌ها هستند، استفاده از این دستگاه می‌تواند مفید باشد. البته از این فناوری در ماساژور برقی برای طیف وسیعی از موارد استفاده می‌شود؛ بهبود گردش خون، جلوگیری از انعقاد خون، بهبود حرکات بدن.
 • فناوری IFT: این فناوری در انتقال پیام‌های درد به طناب نخاعی کمک کند. به دلیل وجود فرکانس، امپدانس این دستگاه یا همان مقاومت ظاهری‌اش در عبور از پوست و وارد شدن به بافت‌های زیرین اندک است. نفوذ عمیق امواج به بافت بدن، مشابه تحریک فیبرهای اعصاب پاراسمپاتیک برای افزایش جریان خون است.

در هنگام خرید این ماساژور برقی به سراغ گزینه‌ای بروید که جنس خوبی دارد. به طور کلی در خرید ماساژورهای پالسی به دنبال موارد ارزان نباشید. کیفیت پایین دستگاه می‌تواند به جای مفید بودن، سلامت‌تان را به خطر بیاندازد.

۴. ماساژور فراصوت

فرکانس ماساژور برقی فراصوت بین ۰.۸ تا ۰.۳ میلی‌هرتز است. این امواج از پوست عبور می‌کنند و در اطراف بافت‌ها، لرزش به وجود می‌آورند. لرزش باعث افزایش جریان خون و ایجاد آرامش در ماهیچه‌ها می‌شود. ماساژور برقی مادون قرمز یا اینفرارد(infra-red) به ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده هم کمک می‌کند. از مزایای این ماساژورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از بین بردن درد؛
 • بهبود زخم‌های موجود در بافت بدن؛
 • بهبود شکستگی.

۵. ماساژورها با سنگ یشم

ماساژور برقی

این ماساژور برقی هم با وجود امواج مادون قرمز و نفوذ به عضلات، درد موجود در آنها را کاهش می‌دهد. در ساختار ماساژورهای مذکور، سنگ یشم وجود دارد. سنگ یشم دارای خواص درمانی است و به تسکین سیستم عصبی کمک می‌کند. ضمن اینکه می‌تواند به از بین بردن و خروج سموم بدن هم بیانجامد. مزایای این ماساژورها شامل موارد زیر است:

 • سرعت رهایی از درد و اسپاسم را افزایش می‌دهد؛
 • سفتی عضلات را می‌کاهد و آنها را منعطف‌تر می‌کند؛
 • به دفع سموم بدن کمک می‌کند.

۶. ماساژور ضربه‌ای

ماساژور برقی

ماساژورهای ضربه‌ای روی بدن قرار می‌گیرند و با ایجاد ضرباتی ریتمیک به از بین رفتن خستگی ماهیچه‌ها کمک می‌کنند. برای کسانی که مدتی طولانی پشت میز کار می‌نشینند، این ماساژور برقی بسیار مناسب است. چون می‌تواند خستگی و گرفتگی شانه‌ها را التیام بدهد. ماساژورهای ضربه‌ای نه تنها باید شانه‌ها بلکه نواحی اطراف آنها را هم پوشش بدهند. ماساژورهای ضربه‌ای فقط برای شانه و نواحی اطراف آن نیستند و برای شکم و پاها هم مدل‌هایی به بازار ارائه می‌کنند. در خرید به جنس ماساژور برقی و قابلیت ماساژ آن در جهات مختلف دقت کنید.

بیشتر ورزشکاران از این نوع ماساژور برقی استفاده می‌کنند. از مزایای آن می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • آرام کردن ماهیچه‌ها و از بین بردن خستگی؛
 • کاهش سردردهای ناشی از تنش‌های مختلف؛
 • تقویت سیستم ایمنی بدن.

۷. ماساژور پا

ماساژور برقی

این ماساژورها از تکنیک فشردن بافت‌های نرم (پوست و بافت‌های ماهیچه) به هم یا فشردن آنها به استخوان زیرشان استفاده می‌کنند. ماساژورهای مخصوص ناحیه پا مجهز به کیسه‌های هوا یا همان ایربگ (air bag) هستند. پَدها و ایربگ موجود در ماساژور برقی از طریق فشرده‌سازی هوا، ماهیچه‌ها را ماساژ می‌دهند.

در خرید ماساژور پا به این نکته دقت کنید که کار کردن با دکمه‌های روی دستگاه آسان باشد و درجه سرعت کار کردن ماساژور را هم بتوان کنترل کرد. ماساژور برقی پا با کنترل از راه دور برای تنظیم دکمه‌های مختلف، گزینه‌ای بهتر نسبت به موارد دیگر است که کار کردن با دستگاه را برای‌تان ساده‌تر می‌کند.

مزایای ماساژورهای این مدلی به این صورت است:

 • ماهیچه‌های خسته را آرام می‌کند؛
 • گردش مایعات در بافت‌های بدن را آسان می‌کند؛
 • به آماده‌سازی بافت‌های بدن برای ورزش کردن کمک می‌کند؛
 • به دفع مواد سمی و نامطلوب بدن می‌انجامد؛
 • قدرت و طول بافت‌های همیند را افزایش می‌دهد.


جدیدترین مطالب آموزشی

  

راهنمای خرید دستگاه ماساژور برقی

راهنمای خرید دستگاه ماساژور برقی
راهنمای خرید دستگاه ماساژور برقی امروزه به گونه ای تاثیر گذار به امری اجتناب ناپذیر بدل شده است، زیرا خستگی و درد در عضلات را هیچ چیز بهتر از ماساژ خوب نمی کند، به همین دلیل است که ماساژورهای برقی در خانه ها به طور فزاینده ای محبوب شده اند. در حالی که می توان برای ماساژ به مراکز ماساژ رفت و یا اقدام به استخدام یک ماساژور حرفه ای کرد، خرید یک دستگاه ماساژور اغلب گزینه ای ارزان تر در دراز مدت است، به خصوص اگر شما به طور منظم بخواهید از آن استفاده کنید. این راهنمای خرید، شناخته شده ترین انواع ماساژور در بازار را معرفی می کند، چگونه آنها کار می کنند و چه مواردی را باید قبل از خرید آن ها انجام داد، با پیلتن شاپ همراه باشید.

راهنمای خرید دستگاه ماساژور برقی امروزه به گونه ای تاثیر گذار به امری اجتناب ناپذیر بدل شده است، زیرا خستگی و درد در عضلات را هیچ چیز بهتر از ماساژ خوب نمی کند، به همین دلیل است که ماساژورهای برقی در خانه ها به طور فزاینده ای محبوب شده اند. در حالی که می توان برای ماساژ به مراکز ماساژ رفت و یا اقدام به استخدام یک ماساژور حرفه ای کرد، خرید یک دستگاه ماساژور اغلب گزینه ای ارزان تر در دراز مدت است، به خصوص اگر شما به طور منظم بخواهید از آن استفاده کنید. این راهنمای خرید، شناخته شده ترین انواع ماساژور در بازار را معرفی می کند، چگونه آنها کار می کنند و چه مواردی را باید قبل از خرید آن ها انجام داد، با پیلتن شاپ همراه باشید. ...

  

اصول و نحوه صحیح ماساژ توسط ماساژورها

اصول و نحوه صحیح ماساژ توسط ماساژورها
خیلی​ها نمی​دانند ماساژور چیست و چه فواید گران​بهایی دارد و چه بسا اگر می​دانستند و در زندگی از آن استفاده می‌کردند، دیگر در دنیای امروز شاهد ابتلای میلیون​ها نفر در جهان به دردهای رایج، حاد و مزمن نبودیم. صحبت از ماساژ و ماساژ درمانی است، علمی که علی‎رغم فواید بسیار، به دلایل مختلفی همچون تبلیغات کم و اطلاعات نادرست افراد، نتوانسته بوق و کرنا کند.

خیلی​ها نمی​دانند ماساژور چیست و چه فواید گران​بهایی دارد و چه بسا اگر می​دانستند و در زندگی از آن استفاده می‌کردند، دیگر در دنیای امروز شاهد ابتلای میلیون​ها نفر در جهان به دردهای رایج، حاد و مزمن نبودیم. صحبت از ماساژ و ماساژ درمانی است، علمی که علی‎رغم فواید بسیار، به دلایل مختلفی همچون تبلیغات کم و اطلاعات نادرست افراد، نتوانسته بوق و کرنا کند. ...

  

روش استفاده از ماساژور صورت

روش استفاده از ماساژور صورت
روش استفاده از ماساژور صورت چگونه است؟ این سوالی است که بسیاری از مردم بعد از خرید این دستگاه از خود می‌پرسند. پاسخ مسلما در برگیرنده ویژگی‌های ماساژور صورت است، به این معنا که هر یک از مدل‌ها یا برندها دارای مشخصات منحصر به خود هستند. یا این حال، همه آنها برای منظوری خاص طراحی و ساخته شده‌اند و تا حدودی عملکردی یکسان دارند. بنابراین، چگونگی و طرز استفاده از این دستگاه جهت نیل به نتایج مثبت در راستای زیبایی پوست از اهمیت بالایی برخوردار است، با پیلتن شاپ همراه باشید.

روش استفاده از ماساژور صورت چگونه است؟ این سوالی است که بسیاری از مردم بعد از خرید این دستگاه از خود می‌پرسند. پاسخ مسلما در برگیرنده ویژگی‌های ماساژور صورت است، به این معنا که هر یک از مدل‌ها یا برندها دارای مشخصات منحصر به خود هستند. یا این حال، همه آنها برای منظوری خاص طراحی و ساخته شده‌اند و تا حدودی عملکردی یکسان دارند. بنابراین، چگونگی و طرز استفاده از این دستگاه جهت نیل به نتایج مثبت در راستای زیبایی پوست از اهمیت بالایی برخوردار است، با پیلتن شاپ همراه باشید. ...

  

راهنمای جامع خرید ماساژور

راهنمای جامع خرید ماساژور
ماساژ، تأثیر بسیار زیادی در بهبود و درمان برخی از بیماری ها ازجمله عارضه های مفصلی و عضلانی و همچنین افزایش آرامش و ریلکسی دارد. با خرید دستگاه های ماساژ می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. در عین حال که نیازی به رفتن به سالن های ماساژ و صرف زمان و هزینه ندارید، بلکه خودتان می توانید در منزل و یا محل کار و هر موقع که مایل بودید، خستگی را از بدن خود خارج کرده و حال عمومی خود را بهتر کنید.

ماساژ، تأثیر بسیار زیادی در بهبود و درمان برخی از بیماری ها ازجمله عارضه های مفصلی و عضلانی و همچنین افزایش آرامش و ریلکسی دارد. با خرید دستگاه های ماساژ می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. در عین حال که نیازی به رفتن به سالن های ماساژ و صرف زمان و هزینه ندارید، بلکه خودتان می توانید در منزل و یا محل کار و هر موقع که مایل بودید، خستگی را از بدن خود خارج کرده و حال عمومی خود را بهتر کنید. ...

  

راهنمای خرید ماساژور برقی

راهنمای خرید ماساژور برقی
اگر در عضلات خود احساس درد و خستگی می‌کنید، از مزایای ماساژ برای رفع خستگی یک روز کاری استفاده کنید. بهتر است از ماساژورهای برقی در منزل یا محل کارتان انتخاب کنید. ماساژ درمانی باعث کاهش استرس، گردش خون و همچنین افزایش سلامت قلب و عروق می‌شود. خوشبختانه امروزه با پیشرفت روزافزون در این زمینه، دیگر لازم نیست که برای ماساژ درمانی نزد دکتر یا یک ماساژور بروید.

اگر در عضلات خود احساس درد و خستگی می‌کنید، از مزایای ماساژ برای رفع خستگی یک روز کاری استفاده کنید. بهتر است از ماساژورهای برقی در منزل یا محل کارتان انتخاب کنید. ماساژ درمانی باعث کاهش استرس، گردش خون و همچنین افزایش سلامت قلب و عروق می‌شود. خوشبختانه امروزه با پیشرفت روزافزون در این زمینه، دیگر لازم نیست که برای ماساژ درمانی نزد دکتر یا یک ماساژور بروید. ...

  

راهنمای خرید ماساژور

راهنمای خرید ماساژور
همه ما از فواید ماساژ برای بدن آگاه هستیم. با ماساژ دادن روزانه عضلات بدن می‌توانید از بروز بسیاری از بیماری‌ها در آینده جلوگیری کرده و حتی برخی بیماری‌های موجود را نیز درمان کنید. به همین دلیل هم است که بسیاری از پزشکان در نسخه‌های خود برای بیماران ماساژ را نیز جای می‌دهند و همیشه توصیه می‌کنند ماساژ را فراموش نکنید. برای ماساژ دادن اندام‌های بدن نیازی نیست حتما فردی باشد که شما را ماساژ دهد، یک دستگاه ماساژور مناسب نیز می‌تواند اندام‌های شما را از ماساژ بی نیاز کند. در ادامه چند نوع ماساژور کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد که قابل حمل نیز می‌باشند و شما می‌توانید در مکان‌های مختلف مانند خانه، محل کار و یا حتی مسافرت از آن‌ها استفاده کنید. همراه ما باشید.

همه ما از فواید ماساژ برای بدن آگاه هستیم. با ماساژ دادن روزانه عضلات بدن می‌توانید از بروز بسیاری از بیماری‌ها در آینده جلوگیری کرده و حتی برخی بیماری‌های موجود را نیز درمان کنید. به همین دلیل هم است که بسیاری از پزشکان در نسخه‌های خود برای بیماران ماساژ را نیز جای می‌دهند و همیشه توصیه می‌کنند ماساژ را فراموش نکنید. برای ماساژ دادن اندام‌های بدن نیازی نیست حتما فردی باشد که شما را ماساژ دهد، یک دستگاه ماساژور مناسب نیز می‌تواند اندام‌های شما را از ماساژ بی نیاز کند. در ادامه چند نوع ماساژور کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد که قابل حمل نیز می‌باشند و شما می‌توانید در مکان‌های مختلف مانند خانه، محل کار و یا حتی مسافرت از آن‌ها استفاده کنید. همراه ما باشید. ...

ابداع صندلی مراقب و نصیحت‌کننده سالمندان!
عکس های دیدنی از بسته بندی های عجیب
پاسخ به تماس صوتی با باز و بسته کردن مشت دست
طراحی بسته صندوق نوآوری برای صادرات محصولات دانش بنیان
لینک دوستان
لیدی مدکالا    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی