رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / تشک و پتوی برقی

تشک و پتوی برقی

تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت نقطه ای بدن استفاده میشود ، استفاده از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباشد ولی ادامه مطلب

تشک و پتوی برقی

تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت نقطه ای بدن استفاده میشود ، استفاده از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباشد ولی مزایای تشک برقی بسیار فراتر از کیسه آبگرم است به طورکلی محصولات گرمایی و حرارتی را میتوان در 5 دسته تقسیم بندی کرد:

1- تشک برقی

2- تشکچه برقی

3-پتو برقی

4 - رو تختی برقی

5- کوسن برقی

5- کمر بند های برقی

چگونه تشک برقی انتخاب نماییم:

فرایند خرید یک تشک برقی یا پتو برقی مبتنی بر نیاز شما از محصول است ، شما میتوانید هنگام انتخاب تشک برقی به 7 نکته زیر توجه نمایید تا یک تشک برقی خوب و متناسب با نیاز خود را انتخاب و خرید فرمایید.

1- نوع نیاز :

از آنجایی که تشک های برقی برای کاربردهای مختلفی طراحی و تولید میشوند ، بهتر است که شما هدف خود را از خرید تشک برقی بدانید و متناسب با آن خرید کنید

این نیاز معمولا بر اساس بازه گرمایی که مد نظر شما است انتخاب میگردد مثلا تشک برقی با حداکثز دمای 65 درجه سانتیگراد معمولا برای گرم کردن بسیار سریع و فوری ناحیه مد نظر و رفع گرفتگی عضلا ت به کار گرفته میشود و برای دستیبابی به گرمای ملایم حداکثز 5 تا 7 درجه بالاتر از دمای بدن از پتو های برقی استفاده نمایید این پتو برای سالمندان بسیار پر کاربرد است

2- اندازه تشک :

سایز تشک برقی آیتم بسیار تعیین کننده ای است ، معمولا تشک های برقی را براساس سایز و اندازه تقسیم بندی مینمایند . اگر شما تمایل دارید علاوه بر ناحیه پشت یا کمر ، ران پاهیتان هم گرم شود حتما از تشک های با حداق عرض 60 و طول 150 سانتیمتر را انتخاب نمایید

3- قابلیت تنظیم گرما :

امکان تنظیم حرارت اهمیت ویژه ای دارد ، این آیتم برای کسانی که تمایل دارند طیف گسترده ای از دما را انتخاب نمایند ، مهم است .

4- ایمنی تشک :

داشتن سیستم ایمنی BSS جهت حفاظت از بافت های بدن در برابر گرما و سیستم ایمنی ضد برق گرفتگی به همراه خاموشی اتوماتیک اهمیت ویژه ای دارد حتما به این نکته توجه نمایید .

5- تنظیم زمان استفاده از دستگاه :

این قابلیت به شما کمک میکند که برای روشن بودن دستگاه زمان تعیین نمایید و استفاده از دستگاه را محدود کنید

6- برق مصرفی:

برق انرژی گرانی است سعی کنید دستگاه کم مصرف تری را انتخاب نمایید .

7- استاندارد و تایید ها معتبر:

انتخاب محصولات متفرقه و بدون استاندارد میتواند به شما ضرر وارد نمایید ، حتما محصولات معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش را انتخاب نماید.

فایده تشک برقی یا پتو گرمایی برای بدن :

آیا می خواهید خواب بهتری داشته باشید ؟ آیا می خواهید حس بهتری هنگام خواب داشته باشید است؟ آیا ازدردهای عضلانی ، کمر درد و آرتروز اذیت می شوید؟ پتو ها و تشکچه های برقی بر پایه خواص درمانی گرما درمانی و ترمو تراپی به کیفیت خواب و کاهش عوارض درد های عضلانی به وِیژه درد ناحیه کمر کمک خواهد نمود ، این تشک ها علاوه بر موارد اشاره شده به دیگر خواسته های شما از یک پد حرارتی پاسخ میدهند

هدف 55 درصد از افراد در خرید پتو یا تشک برقی یا الکتریکی درمانی است. تشک های برقی به بهبودی و کاهش عوارض موارد زیر کمک می کند:

• آرتروز و فیبرومیالژیا

• درد عضلانی و از جمله کمر درد

• انعطاف پذیری و توسعه حرکت اندام پایین تنه

• کمبود خواب

• تعادل دمای بستر و محل استراحت اشتراکی

• استرس

• آلرژی

• مشکلات سینوزیت

• سندرم پس از فلج اطفال

• پدیده رینود

چند توصیه برای انتخاب پتو و تشک برقی مناسب

1. قبل از خرید - باید مشخصات ، نقد و بررسی محصول را در صفحه وب سازنده یا فروشگاه مطالعه نماید و راهنمایهای مناسب را از فروشنده بگیرید.

2. به سایز پتو یا تشک برقی توجه و آن را متناسب با نیاز خود انتخاب نماید

3. سعی کنید محصولاتی را انتخاب نماید که تشک آن قابلیت جدا شدن روکش برای شستشو رو داشته باشد

4. محصولاتی را خرید نمایید که دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر است.

5. تشک یا پتو برقی را انتخاب نمایید که قابلیت تنظیم دما و خاموشی خودکار را داشته باشند.

کاربرد تشک برقی برای سالمندان

کاهش استرس

یکی از فواید استفاده از تشک برقی برای سالمندان تاثیر مثبت این دستگاه بر کاهش استرس است ، شما میتوانید قبل از ورود به تختخواب تشک برقی را در آن قرار داده و دمای دلخواه خود را انتخاب و آن گرم نماید تا شب هنگام لذت خوابیدن در تشک گرم و نرم را تجربه کرده و آرامش حاصل از ترمو تراپی درک نمایید ، این عمل بخصوص در شب های سرد زمستانی بسیار رضایت بخش است.

کاهش درد

یکی از بزرگترین و اساسی ترین خواص استفاده از روشهای درمانی و تجهیزات پزشکی متکی بر گرما درمانی یا ترموتراپی تاثیر معجزه آسای آن بر کاهش درد بخصوص دردهای عضلانی میباشد.

گرما باعث شل شدن عضلات و افزایش گردش خون و کاهش فشار بر کانال های عصبی محل مرورد نظر گردیده و در نتیجه درد به مقدار قابل توجه ای کاهش می یابد این خاصیت تشک برقی برای افراد سالمند که درد ای مزمن یا عضلانی گلایه دارند کمک می نماید.

افزایش محدوده حرکتی

یکی از عوارض افزایش سن بر بدن انسان خشکی عضلات و کاهش آزادی حرکتی در افراد سالمند است ، این خشکی عضلات بخصوص در کسانی که دچار بیماری آرتروز هستند بیش تر است ، افراد سالمند در فصول سرد در صبحگاه به سختی از بستر خود خارج میشود و نمیتوانند به راحتی دست و پاهای خود را حرکت دهند ، برای جلوگیری از خشکی عضلات توصیه میگردد تشک برقی بر روی بستر قرار داده شود و قبل از خروج از تخت روشن شود تا گرمای ملایم به مدت 30 دقیقه عضلات را نرم و گردش خون را افزایش دهد تا عضلات آماده تحرک گردند.

کاهش درد های آرتروز

همانطور که قبلا گفته شد گرما با منبسط نمودن بافت ها و رگ ها باعث افزایش گردش خون در محل مورد نظر در بدن میگردد و به بهبود بافت ها کمک میکند همچنین با شل نمودن عضلات فشار بر کانال های عصبی کاهش یافته و درد به مقدار قابل توجه ای کاهش می یابد. از طرفی گرما، خشکی عضلات و مفاصل را که یکی عوارض بیماری آرتروز است کم مینماید بنابراین استفاده از تشک های برقی برای کسانی که مبتلا به بیماری آرتروز هستند کمک خواهد نمود .

مزایای تشک های برقی حرارتی برای آرتروز و فیبرومیالژیا

به تنهای حدود ۴۳ میلیون نفر در ایالات متحده از عوارض آرتروز رنج می برند. پد های تشک برقی – حرارتی به کاهش دردهای ناشی از آرتروز کمک میکند.

تحقیقات انجام شده توسط انجمن آرتروز آمریکا و تحقیقات صورت گرفته توسط کیت لورینگ نشان میدهد”حرارت برای کاهش درد های که همراه با تنش عضلانی هستند، زمانی که آن ناحیه از بدن  التهاب یا التهاب کمی دارد بسیار موثر است، دراین روش حرارت موجب افزایش جریان خون در پوست و عضلات اطراف ناحیه دردناک میگردد ،این موضوع به نوبه خود، باعث افزایش تغذیه عضلات و تمدد اعصاب می شود. هنگامی که عضلات دچاره گرفتگی و درد میگردند برای کاهش درد و گرفتگی ،استفاده از حمام گرم، دوش، وان آب داغ، سونا، و یا پد تشک برقی برای کمک به تسکین درد جز راههای مناسب است . این روش ممکن است به خصوص برای فرد مبتلا به فیبرومیالژیا مفید باشد. همچنین استفاده از پتو برقی، در حرارت کم برای مبتلایان به ارتروز مفید است، تشک های برقی یکی دیگر از راه موثر برای فراهم کردن گرما به هنگام خواب، به ویژه برای شب های سرد و یا مرطوب است.

نکات مهم هنگام خرید پتو برقی

اندازه: نخستین نکته ای که هنگام خرید پتو برقی باید به آن توجه داشته باشید، اندازه محصول است که بایستی متناسب با میزان قد شما انتخاب شود تا بتوانید استفاده راحتی از آن داشته باشید. بد نیست بدانید برخی از پتوها به عنوان زیرانداز و برخی دیگر همچون یک شنل به دور شما در هنگام خواب پیچیده شده و گرمای مورد نیازتان را تامین می نمایند.

تناسب فردی: ضمن توجه به اندازه پتوی برقی خود، بهتر است پیش از اقدام به خرید آن مشخص کنید که قصد خرید پتوی تک نفره را دارد یا به دنبال خرید پتویی دو نفره هستید؛ بد نیست بدانید امروزه برخی از پتوهای دو نفره دارای سیستم تنظیم حرارت جداگانه برای هر یک از نفرات می باشند تا هر کسی بتواند با دمای دلخواه خودش به خوابی عمیق برود.

جنس الیاف: نکته مهم بعدی در خصوص انتخاب و خرید پتو برقی توجه به جنس الیاف به کار رفته شده در پتو است که ضمن نرم بودن و برخورداری بافت نرم، باید ضد حساسیت و همچنین ضد آلرژی نیز باشند.

قابلیت تنظیم دما: پتوهای برقی ساده تنها دارای سیستم الکتریکی برای گرم شدن خود می باشند و هیچ امکان جانبی دیگری برای تنظیم دمای مورد نظر شما استفاده کنندگان عزیز برای خود نیستند. با این حال مدل هایی نیز در بازار موجود هستند که از این قابلیت برخوردارند و شما می توانید دمای داخل پتو را متناسب با نیاز بدنی تان تعیین نمایید.

میزان مصرف انرژی: با توجه به گران بودن انرژی برق در داخل کشورمان، بهتر است به دنبال خرید محصولات برقی باشید که مطابق استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید شده اند و با کیفیت برتر خود مانع از مصرف بی رویه این نوع انرژی مصرفی برای شما عزیزان می شوند.

نحوه شستشو: از دیگر فاکتورهای مهم در خصوص خرید پتو برقی توجه به نحوه شستشوی آن است که شما بایستی قبل از اقدام به خریدتان حتما از این موضوع مطلع شوید و به دنبال خرید پتویی باشید که از قابلیت شستشوی آسان با توجه به وجود المنت های برقی موجود در میان الیاف خود برخوردار باشد.

سیستم خاموشی خودکار: خیلی خوب است اگر پتوی برقی شما از یک سیستم خاموشی اتوماتیک برخوردار باشد تا به محض عدم استفاده طولانی مدت همچون در طول روز و یا افزایش دمای بیش از اندازه، سیستم بطور خودکار وارد عمل شده و با قطع کردن جریان برق سبب از کار افتادن پتوی شما شود تا خدایی ناکرده مشکلی برای شما عزیزان بوجود نیاید.

سایر امکانات جانبی: ریموت کنترل، ترموستات، توربو گرمایشی برای عملکرد هرچه سریعتر پتو، قابلیت تنظیم دمای دوگانه (مخصوص پتوهای دو نفره)، پخش یکنواخت حرارت، تایمر زمانی و دیگر امکاناتی از این قبیل نیز می توانند از اهمیت بسزایی در خرید یک پتو برقی مناسب برای شما برخوردار باشند.

قیمت پتو برقی: قیمت پتو برقی با توجه به امکانات متعدد آن و همچنین جنس الیافی که در تولید پتو به کار گرفته شده است، بستگی دارد و این شما هستید که باید متناسب با میزان بودجه و سلیقه خود اقدام به خرید یک پتوی زیبا و خوش طرح برای خود و یا دیگر اعضای خانواده و دوستانتان نمایید.


جدیدترین مطالب آموزشی

خرید تشک برقی مناسب

خرید تشک برقی مناسب
اولین نکته در خرید تشک های برقی نیاز شماست. بسته به نیاز و انتظاری که از تشک های برقی دارید، انتخاب های متنوعی خواهید داشت. اندازه دیگر نکته مهم در انتخاب تشک برقی مورد نظر شما خواهد بود. اندازه های استاندارد این تشک ها را ببینید و بسته به اندازه مورد نیاز خود، اقدام به خرید آنها نمایید. امکان خاموشی خودکار: با توجه به استفاده از تشک های برقی به منظور خواب، امکان خاموش کردن دستی آنها موجود نمی باشد. این بزرگترین نکته در خرید تشک های برقی است که حتما باید امکان خاموش خودکار در آنها تعبیه شده باشد. آپشن تنظیم دما: البته تشک های برقی در انواع مختلف و با قیمت های مختلف در سایت آبی سلامت موجود هستند. بسته به نیاز خود می توانید آپشن های مورد نیاز خود مانند انواع شرایط تنظیم دما و یا تایمر روشن و خاموش دستگاه را انتخاب نمایید.

اولین نکته در خرید تشک های برقی نیاز شماست. بسته به نیاز و انتظاری که از تشک های برقی دارید، انتخاب های متنوعی خواهید داشت. اندازه دیگر نکته مهم در انتخاب تشک برقی مورد نظر شما خواهد بود. اندازه های استاندارد این تشک ها را ببینید و بسته به اندازه مورد نیاز خود، اقدام به خرید آنها نمایید. امکان خاموشی خودکار: با توجه به استفاده از تشک های برقی به منظور خواب، امکان خاموش کردن دستی آنها موجود نمی باشد. این بزرگترین نکته در خرید تشک های برقی است که حتما باید امکان خاموش خودکار در آنها تعبیه شده باشد. آپشن تنظیم دما: البته تشک های برقی در انواع مختلف و با قیمت های مختلف در سایت آبی سلامت موجود هستند. بسته به نیاز خود می توانید آپشن های مورد نیاز خود مانند انواع شرایط تنظیم دما و یا تایمر روشن و خاموش دستگاه را انتخاب نمایید. ...

خرید تشک برقی مناسب

راهنمای انتخاب و استفاده از تشک مواج زخم بستر

راهنمای انتخاب و استفاده از تشک مواج زخم بستر
تشک های مواج مجموعه ای از سلول های حاوی هوا می باشد که به صورت اتوماتیک یکی در میان پر و خالی می گردد. و باعث جریان گردش هوا زیر بدن بیمار بستری می شود . سیکل پر و خالی شدن سلول های تشک بین 10 تا 20  دقیقه می باشد این سیکل دقیقا شبیه به فیزیولوژی بدن در حالت طبیعی طراحی شده است. استفاده از تشک مواج کمک می کند تا حالت فیزیولوژی از دست رفته بدن در بیماران بستری دوباره به دست آید و در نتیجه فشار مستمر و مداومی که بر روی قسمت های تحت فشار وارد می گردد برداشته شود. ما در این مقاله به معرفی انواع و اقسام تشک مواج و نحوه استفاده و نگهداری آن می پردازیم ، امید است که مطالعه آن باعث گردد تا شما هرچه سریعتر اقدامات عملی در جهت پیشگیری از ایجاد زخم بستر را برای عزیز بیمار خانواده خود فراهم آورید و او را از خطر بزرگی که سلامتی و بقائ بیمار را تهدید می کند نجات بخشید . 

تشک های مواج مجموعه ای از سلول های حاوی هوا می باشد که به صورت اتوماتیک یکی در میان پر و خالی می گردد. و باعث جریان گردش هوا زیر بدن بیمار بستری می شود . سیکل پر و خالی شدن سلول های تشک بین 10 تا 20  دقیقه می باشد این سیکل دقیقا شبیه به فیزیولوژی بدن در حالت طبیعی طراحی شده است. استفاده از تشک مواج کمک می کند تا حالت فیزیولوژی از دست رفته بدن در بیماران بستری دوباره به دست آید و در نتیجه فشار مستمر و مداومی که بر روی قسمت های تحت فشار وارد می گردد برداشته شود. ما در این مقاله به معرفی انواع و اقسام تشک مواج و نحوه استفاده و نگهداری آن می پردازیم ، امید است که مطالعه آن باعث گردد تا شما هرچه سریعتر اقدامات عملی در جهت پیشگیری از ایجاد زخم بستر را برای عزیز بیمار خانواده خود فراهم آورید و او را از خطر بزرگی که سلامتی و بقائ بیمار را تهدید می کند نجات بخشید .  ...

راهنمای انتخاب و استفاده از تشک مواج زخم بستر

جامع‌ترین راهنمای خرید تشک و نکات طلایی یک انتخاب خوب

جامع‌ترین راهنمای خرید تشک و نکات طلایی یک انتخاب خوب
با یک حساب سر انگشتی می‌توان دریافت که ما نزدیک به یک سوم از عمر خود را می‌خوابیم. پس به همان اندازه که در انتخاب مبلمان، لباس و کفش حساسیت داریم باید به فکر یک تشک مناسب و استاندارد برای یک خواب راحت باشیم.

با یک حساب سر انگشتی می‌توان دریافت که ما نزدیک به یک سوم از عمر خود را می‌خوابیم. پس به همان اندازه که در انتخاب مبلمان، لباس و کفش حساسیت داریم باید به فکر یک تشک مناسب و استاندارد برای یک خواب راحت باشیم. ...

جامع‌ترین راهنمای خرید تشک و نکات طلایی یک انتخاب خوب

خرید تشک بادی

خرید تشک بادی
چه کسی تشک های بادی را اختراع کرده است؟ شما دوست دارید زمانتان را بر روی چیزهای که علاقه مندید خرج کنید، بعد از یک روز کاری سخت و خسته کننده برمی گردید و روی آن استراحت می کنید. آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که چه کسی تشک بادی را اختراع کرده است؟

چه کسی تشک های بادی را اختراع کرده است؟ شما دوست دارید زمانتان را بر روی چیزهای که علاقه مندید خرج کنید، بعد از یک روز کاری سخت و خسته کننده برمی گردید و روی آن استراحت می کنید. آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که چه کسی تشک بادی را اختراع کرده است؟ ...

خرید تشک بادی

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟
آیا با استفاده از پتوهای برقی در خطر میدان الکترومغناطیسی قرار داریم؟

آیا با استفاده از پتوهای برقی در خطر میدان الکترومغناطیسی قرار داریم؟ ...

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟
تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما  قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت  نقطه ای بدن استفاده  میشود ، استفاده  از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباشد  ولی  مزایای آن بسیار فراتر از کیسه آبگرم است به طورکلی محصولات گرمایی و حرارتی در میتوان در ۵ دسته  تقسیم بندی کرد:

تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما  قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت  نقطه ای بدن استفاده  میشود ، استفاده  از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباشد  ولی  مزایای آن بسیار فراتر از کیسه آبگرم است به طورکلی محصولات گرمایی و حرارتی در میتوان در ۵ دسته  تقسیم بندی کرد: ...

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

نخستین خودروی برقی کمپانی محبوب رونمایی شد

نخستین خودروی برقی کمپانی محبوب رونمایی شد

گزارشهای مختلف به همراه خبرهای متفاوتی را تا به امروز در خصوص احتمال تولید خودرو با برند اپل شنیده ایم. ولی تا آن زمان و البته اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد، نزدیکترین اتفاق به خودروی اپل به صورت رسمی به عنوان یک جایگزین معرفی شده است. ...

نخستین خودروی برقی کمپانی محبوب رونمایی شد

ساکت‌ترین تاکسی پرنده برقی جهان ساخته شد

ساکت‌ترین تاکسی پرنده برقی جهان ساخته شد

...

ساکت‌ترین تاکسی پرنده برقی جهان ساخته شد

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

مراد برقی و تمام سریال‌های محبوب تلویزیون

مراد برقی و تمام سریال‌های محبوب تلویزیون

درگذشت پرویز کاردان که خیلی‌ها او را با مراد برقی می‌شناختند، بهانه‌ای شد که یادی کنیم از سریال‌هایی که خیابان خلوت‌کُن بوده‌‌اند، از همان مراد برقی تا همین نمونه‌های طنز پس از انقلاب. ...

مراد برقی و تمام سریال‌های محبوب تلویزیون

لبنان هم، خودروی برقی به بازار عرضه خواهد کرد

لبنان هم، خودروی برقی به بازار عرضه خواهد کرد

اولین خودرو الکتریکی لبنانی‌ها تا ۲۰۲۲ به بازار عرضه می‌شود. ...

لبنان هم، خودروی برقی به بازار عرضه خواهد کرد

پرفروش‌ترین خودرو‌های برقی جهان

پرفروش‌ترین خودرو‌های برقی جهان

صنایع خودروسازی جهان شاهد تحولی جدی هستند. خودرو‌های برقی جایگزین خودرو‌هایی می‌شوند که دارای موتور‌های احتراقی هستند. کدام خودروساز بیشترین خودرو‌های برقی را به فروش رسانده است؟ ...

پرفروش‌ترین خودرو‌های برقی جهان
۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ
اولین خودروی برقی بازار ایران معرفی شد
اندازه گیری سلامتی با هدفون
اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی