رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / فشارسنج

فشارسنج

با انتخاب و خرید فشارسنج مناسب، امکان بررسی وضعیت سلامت‌تان راحت‌تر خواهد شد.  مثلا اگر دچار فشار خون بالا باشید یا فشارتان معمولا پایین باشد، با داشتن یک عدد فشارسنج مناسب در منزل می‌توانید از وضعیت سلامت خود بهتر باخبر باشید و تغییرات فشار خون‌تان را تحت کنترل دربیاورید. اگر تحت ادامه مطلب

فشارسنج

با انتخاب و خرید فشارسنج مناسب، امکان بررسی وضعیت سلامت‌تان راحت‌تر خواهد شد.  مثلا اگر دچار فشار خون بالا باشید یا فشارتان معمولا پایین باشد، با داشتن یک عدد فشارسنج مناسب در منزل می‌توانید از وضعیت سلامت خود بهتر باخبر باشید و تغییرات فشار خون‌تان را تحت کنترل دربیاورید.

اگر تحت رژیم خاصی هستید یا دارویی مخصوص مصرف می‌کنید هم اندازه‌گیری منظم فشار خون‌تان در طول روز می‌تواند باعث بهبود وضعیت و مدیریت بهتر سلامت‌تان شود. اما یک فشارسنج خوب چه ویژگی‌هایی دارد و اگر قرار باشد یک عدد فشارسنج مناسب بخرید باید چه چیزهایی را در نظر بگیرید؟ در ادامه برایتان گفته‌ایم.

انواع فشارسنج را می‌شناسید؟

به طور کلی سه نوع فشارسنج وجود دارد: فشارسنج جیوه‌ای، عقربه‌ای و دیجیتالی. در ادامه با هر یک از این موارد بهتر و بیشتر آشنا خواهید شد:

فشارسنج جیوه‌ای

جیوه، ماده‌ای سمی است. بنابراین باید دور از دسترس باشد تا خطری برای کسی به وجود نیاید. البته در هیچ خانه یا مکانی به جز درمانگاه و بیمارستان هم فشارسنج جیوه‌ای را نمی‌بینید. شاید به خاطر همین است که بیشتر افراد فکر می‌کنند، فشارسنج جیوه‌ای بهترین و دقیق‌ترین نوع فشارسنج است که البته در واقعیت چنین چیزی صحت ندارد.

در هر حال، برای اندازه‌گیری فشار خون به کمک فشارسنج جیوه‌ای از یک بازوبند موسوم به کاف استفاده می‌شود. این کاف با یک منبع هوا تغذیه شده و با تغییرات سطح جیوه روی یک صفحه عمودی علامت‌گذاری‌شده، فشار خون شما خوانده می‌شود.

مزایا

معایب

فشارسنج عقربه‌ای

خرید فشارسنج - فشارسنج عقربه ای

فشارسنج عقربه‌ای معروف‌ترین نوع فشارسنج است. در مطب پزشک‌ها، در منازل و مراکز درمانی از آنها زیاد استفاده می‌شود. در واقع، فشارسنج عقربه‌ای همان فشارسنج‌هایی است که یک عدد پمپ شبیه نارنجک کوچک دارند. با بستن قسمتی از دستگاه به دور بازو و فشار دادن نارنجک سبز کوچک که به آن پوآر می‌گویند عقربه را می‌خوانید و فشار خون اندازه‌گیری می‌شود.

این فشارسنج‌ها به فنری مجهز هستند که با فشار هوا، عقربه را روی یک صفحه مدرج جا به جا می‌کند و هر درجه از صفحه هم یک میلی‌متر جیوه است. اگر می‌خواهید فشارسنج عقربه‌ای بخرید باید حتما طرز کار با آن را بلد باشید یا یاد بگیرید. در صورتی‌که به درستی سر از کار کردن با آن درنیاورید، فشار خون را اشتباه اندازه‌گیری خواهید کرد و نتیجه‌گیری‌های نادرستی از وضعیت خود خواهید داشت و مثلا ممکن است با خوردن موادی که برای وضعیتتان ضرر دارد، دچار آسیب و مشکل شوید.

مزایا

معایب

فشارسنج دیجیتالی

خرید فشارسنج - دیجیتالی

فشارسنج‌های دیجیتالی هم نوع دیگری از ابزارهای سنجش فشار خون هستند که در دو نوع بازویی و مچی به بازار ارائه می‌شوند. این نوع از دستگاه سنجش فشار بیشتر مطلوب افرادی است که به تنهایی زندگی می‌کنند و امکان استفاده از فشارسنج بازویی را ندارند. یا اینکه استفاده از فشارسنج عقربه‌ای برایشان سخت است.

کار کردن با این نوع از فشارسنج بسیار ساده است. فشارسنج‌های دیجیتالی به مانومترهایی دیجیتالی مجهز هستند و با بستن کاف به دور بازو یا مچ‌بند و انگشت‌بند به دور انگشت، فشار خون قابل اندازه‌گیری می‌شود. فشارسنج‌های دیجیتالی به گوشی نیازی ندارند.

مزایا

معایب

راهنمای انتخاب فشارسنج در 7 مرحله

فشار مهم ترین کمیت فیزیکی است که در تمامی فرآیندهای صنعتی باید به صورت مداوم مانیتور شود. با توجه به کاربرد بالا و تنوع فشارسنج های موجود در بازار، انتخاب فشارسنج مناسب کار دشواری است. در مقاله راهنمای انتخاب فشارسنج در 7 مرحله سعی کرده ایم، مهم ترین آیتم هایی که در خرید هر فشارسنجی باید در نظر بگیرید را به ترتیب اهمیت توضیح دهیم.

1- محدوده اندازه گیری

مهم ترین پارامتری که در خرید فشارسنج های صنعتی باید مشخص کنید، ماکسیمم فشار فرآیند است. فشار فرآیند نوع سنسور اندازه گیری گیج فشار را مشخص می کند. به طور مثال در ساخت فشارسنج های با محدوده اندازه گیری 0.6 بار تا 1600 بار معمولا از سنسور لوله بوردون استفاده می شود و برای رنج های کمتر از 0.6 بار سنسور کپسولی یا دیافراگمی به کار می رود.

در هنگام خرید باید توجه داشته باشید که محدوده اندازه گیری فشارسنج، حداقل 25% بیشتر از ماکسیمم فشار فرآیند باشد تا سیستم دچار آسیب نشود.

2- اندازه صفحه

فشارسنج های عرضه شده در بازار قطر 27 میلی متر تا 400 میلی متر را پوشش می دهند. به طور کلی، الزامات خواندن اعداد، محدودیت فضا و دقت مورد نیاز اندازه صفحه را تعیین میکند.

معمولا اندازه صفحه با دقت رابطه مستقیم دارد و برای محدوده فشارهای بالا و یا دقت های بالا نیاز به نصب گیج با صفحه بزرگتری است. معمولا فشارسنج با اندازه صفحه 63، 100 و 160 میلی متر پرمصرف تر از نمونه های دیگر هستند.

3- دقت

در یک گیج فشار مکانیکی، دقت به عنوان یک درصد ازرنج محدوده کامل در نظر گرفته می شود. اگرچه دقت مورد نیاز صنایع مختلف با یکدگیر متفاوت است، اما استاندارد کلی به شرح زیر است:

همچنین بخوانید  20 نکته ای که در کالیبراسیون مانومتر ها باید به آن توجه کنید - بخش دوم

تست گیج ها و گیج های استاندارد

فرآیندهای حساس

فرآیندهای صنعتی عمومی

کاربردهای تجاری

برای اطلاعات بیشتر می توانید به استانداردهای ASME B40.100 یا DIN مراجعه کنید.

4- مدل کیس/ متریال

ملاحظات محیطی تاثیر گذار در عملکرد گیج فشار عبارتند از:

درجه حرارت محیط در عملکرد و دقت اندازه گیری گیج فشار تاثیر گذار است. بعضی از فشارسنج های موجود در بازار امکان جبران تفاوت دمایی نیز دارند.

اما در حالت کلی اگر دمای محیط و فرآیند بالاتر از دمای کاری گیج فشار باشد باید از تجهیزات جانبی مانند کولینگ یا کپیلاری استفاده کرد تا مانع از آسیب به گیج فشار شد.

در فرآیندهایی که سیال اسیدی یا خورنده است، گیج فشار به مرور زمان دچار خوردگی می شود، در این حالت باید از فشارسنج هایی با بدنه استنلس استیل استفاده کنید. و یا در سیستم هایی که فشارسنج در محیط مرطوب و یا فضای آزاد و در تماس با آب نصب می شود نیاز به استفاده از فشارسنج هایی با نرخ حفاظتی بالا است.

5- سنسور فشار

در اصطلاح به قسمت های سنسور و سوکت در یک فشارسنج wetted part گفته می شود. در فشارسنج های متداول معمولا wetted part شامل لوله بوردون و سوکت می شود.

سیال فرآیند و دمای محیط و رنج فشار، نوع سنسور را مشخص می کند. در فرآیندهای خورنده باید سنسور نیز از متریال استنلس استیل ساخته شود، اما اگر سیال شیمیایی و یا خورنده نیست می توانید از سنسور برنجی نیز استفاده کنید.

همچنین بخوانید  بررسی ترانسمیتر فشار مدل A10 WIKA

6- اندازه و نوع اتصال

فشارسنج ها در انواع مختلفی از اتصال ها قابل سفارش هستند، از جمله:

معمولا گیج های فشار با اندازه صفحه 100 میلی متر و 160 میلی متر اتصال 1/2″ دارند و گیج های کوچکتر، اندازه اتصال 1/4″ – 1/8″ دارند.

فاکتورهای مورد توجه در انتخاب نوع اتصال فشارسنج عبارتند از:

7- محل اتصال

با توجه به مدل طراحی هر سیستمی باید نوع اتصال را مشخص کنید. در شرایطی که فشارسنج بر روی لوله نصب می شود، باید گیج فشار اتصال از زیر نصب کنید و در شرایطی که باید گیج فشار بر روی تابلو نصب شود باید از مدل اتصال از پشت استفاده کنید.

نکات قابل‌توجه هنگام خرید فشارسنج


جدیدترین مطالب آموزشی

چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟

چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟
در این مقاله می خواهیم راهنمای خرید فشارسنج های مناسب را به شما عزیزان بگوییم. اندازه گیری فشار خون بسیار مهم می باشد چون فشار خون به قاتل خاموش معروف است و باید هر چند مدت یکبار اندازه گیری شود. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

در این مقاله می خواهیم راهنمای خرید فشارسنج های مناسب را به شما عزیزان بگوییم. اندازه گیری فشار خون بسیار مهم می باشد چون فشار خون به قاتل خاموش معروف است و باید هر چند مدت یکبار اندازه گیری شود. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید. ...

چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟

فشارسنج عقربه‌ای بخریم یا دیجیتالی؟ کدامیک و چرا؟

فشارسنج عقربه‌ای بخریم یا دیجیتالی؟ کدامیک و چرا؟
قاتل خاموش، اصطلاحی که به فشار خون نسبت می دهیم. امروزه افراد زیادی را میبینیم که از بیماری فشارخون رنج می برند که بیشتر این افراد، میانسال و سالمند محسوب می شوند. به راستی از مفهوم فشار خون چقدر می دانید؟ با محدوده طبیعی، بالا و پایین فشارخون آشنا هستید؟ با انواع فشارسنج آنالوگ و دیجیتالی چقدر آشنایی دارید؟

قاتل خاموش، اصطلاحی که به فشار خون نسبت می دهیم. امروزه افراد زیادی را میبینیم که از بیماری فشارخون رنج می برند که بیشتر این افراد، میانسال و سالمند محسوب می شوند. به راستی از مفهوم فشار خون چقدر می دانید؟ با محدوده طبیعی، بالا و پایین فشارخون آشنا هستید؟ با انواع فشارسنج آنالوگ و دیجیتالی چقدر آشنایی دارید؟ ...

فشارسنج عقربه‌ای بخریم یا دیجیتالی؟ کدامیک و چرا؟

بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران کدامند؟

بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران کدامند؟
عادات غذایی نامناسب و مواد غذایی نه چندان سالمی که روزانه مصرف می کنیم باعث شده است افراد مبتلا به فشار خون بالا یا پایین روز به روز افزایش پیدا کرد. با پیشرفت تکنولوژی این روزها نیازی نیست برای سنجش میزان فشار خون خود مدام به مراکز درمانی مراجعه کنید، بلکه فشارسنج های دیجیتال زیادی در بازار موجود هستند که به سادگی و نهایت دقت فشار خون را اندازه گیری می کنند. در ادامه شما را با تعدادی از بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران آشنا می کنیم.

عادات غذایی نامناسب و مواد غذایی نه چندان سالمی که روزانه مصرف می کنیم باعث شده است افراد مبتلا به فشار خون بالا یا پایین روز به روز افزایش پیدا کرد. با پیشرفت تکنولوژی این روزها نیازی نیست برای سنجش میزان فشار خون خود مدام به مراکز درمانی مراجعه کنید، بلکه فشارسنج های دیجیتال زیادی در بازار موجود هستند که به سادگی و نهایت دقت فشار خون را اندازه گیری می کنند. در ادامه شما را با تعدادی از بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران آشنا می کنیم. ...

بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران کدامند؟

تفاوت های دستگاه فشارسنج M2 و M6Comfort امرن

تفاوت های دستگاه فشارسنج M2 و M6Comfort امرن
در این بخش به بررسی تفاوت های دو مدل فشار سنج دیجیتال بازویی OMRON M2 و OMRON M6 Comfort از شرکت امرن خواهیم پرداخت. همانطور که در بخش های مختلف اعلام نموده ایم فشارسنج های دیجیتال سری M امرن از نظر تکنولوژی ساخت با یکدیگر تفاوتی ندارند، بنابراین از نظر دقت در اندازه گیری همه مدل های سری M یکسان می باشند. لذا تفاوت موجود بین این مدل ها در آپشن هایی می باشد که کمپانی سازنده برای مدل های مختلف در نظر گرفته است. در زیر به این تفاوت ها اشاره خواهیم کرد:

در این بخش به بررسی تفاوت های دو مدل فشار سنج دیجیتال بازویی OMRON M2 و OMRON M6 Comfort از شرکت امرن خواهیم پرداخت. همانطور که در بخش های مختلف اعلام نموده ایم فشارسنج های دیجیتال سری M امرن از نظر تکنولوژی ساخت با یکدیگر تفاوتی ندارند، بنابراین از نظر دقت در اندازه گیری همه مدل های سری M یکسان می باشند. لذا تفاوت موجود بین این مدل ها در آپشن هایی می باشد که کمپانی سازنده برای مدل های مختلف در نظر گرفته است. در زیر به این تفاوت ها اشاره خواهیم کرد: ...

تفاوت های دستگاه فشارسنج M2 و M6Comfort امرن

چگونه فشارسنج مناسب بخریم

چگونه فشارسنج مناسب بخریم
نوع دیگری از فشارسنج های دستی،فشارسنج جیوه ای است که از دقت بالاتری برخوردار است و عموما” پزشکان از این نوع فشارسنج استفاده می کنند.فقط  مراقب باشید شیشه ی حاوی جیوه نشکند زیرا ماده ای سمی است. برای اندازه گیری فشارخون با استفاده از فشارسنج دستی حتما باید شخص دیگری حضور داشته باشد که کار اندازه گیری را انجام دهد .

نوع دیگری از فشارسنج های دستی،فشارسنج جیوه ای است که از دقت بالاتری برخوردار است و عموما” پزشکان از این نوع فشارسنج استفاده می کنند.فقط  مراقب باشید شیشه ی حاوی جیوه نشکند زیرا ماده ای سمی است. برای اندازه گیری فشارخون با استفاده از فشارسنج دستی حتما باید شخص دیگری حضور داشته باشد که کار اندازه گیری را انجام دهد . ...

چگونه فشارسنج مناسب بخریم

بهترین مارک دستگاه فشارسنج

بهترین مارک دستگاه فشارسنج
هنگامی که به دنبال انتخاب بهترین مارک دستگاه فشارسنج هستید، چندین مورد را باید قبل از خرید در نظر بگیرید. برخی از مهمترین عوامل موثر  عبارتند از: قیمت فشارسنج، کیفیت ساخت، دقت، مناسب بودن و ویژگی های ضد حساسیت (بدون لاتکس). بیشتر دستگاه های فشارسنج دارای کاف های نایلونی، سنجنده های فلزی، پمپ و لوله هستند، اما دقت و کیفیت دستگاه می تواند بسته به نوع ساخت، قطعات و برند متفاوت باشد. هنگام انتخاب بهترین فشارسنج، توصیه می شود که دقت، صحت و راحتی دستگاه را در نظر بگیرید، زیرا نمایش قرائت درست مقدار فشار خون مهم است.

هنگامی که به دنبال انتخاب بهترین مارک دستگاه فشارسنج هستید، چندین مورد را باید قبل از خرید در نظر بگیرید. برخی از مهمترین عوامل موثر  عبارتند از: قیمت فشارسنج، کیفیت ساخت، دقت، مناسب بودن و ویژگی های ضد حساسیت (بدون لاتکس). بیشتر دستگاه های فشارسنج دارای کاف های نایلونی، سنجنده های فلزی، پمپ و لوله هستند، اما دقت و کیفیت دستگاه می تواند بسته به نوع ساخت، قطعات و برند متفاوت باشد. هنگام انتخاب بهترین فشارسنج، توصیه می شود که دقت، صحت و راحتی دستگاه را در نظر بگیرید، زیرا نمایش قرائت درست مقدار فشار خون مهم است. ...

بهترین مارک دستگاه فشارسنج

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران
قطعا همه شما با دستگاه های فشارسنج دیجیتالی یا ساده در مراکز درمانی و یا در منازل آشنا هستید. بالا رفتن بیش از اندازه فشار و یا پایین آمدن بیش از حد آن می تواند عوارض جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد. داشتن یک فشارسنج در منزل می تواند سلامتی شما را تضمین کند. اگر یک فشارسنج مناسب را در منزل خود داشته باشید می توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی از میزان فشار خود مطلع شوید.

قطعا همه شما با دستگاه های فشارسنج دیجیتالی یا ساده در مراکز درمانی و یا در منازل آشنا هستید. بالا رفتن بیش از اندازه فشار و یا پایین آمدن بیش از حد آن می تواند عوارض جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد. داشتن یک فشارسنج در منزل می تواند سلامتی شما را تضمین کند. اگر یک فشارسنج مناسب را در منزل خود داشته باشید می توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی از میزان فشار خود مطلع شوید. ...

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

راهنمای خرید بهترین فشارسنج

راهنمای خرید بهترین فشارسنج
فشار خون نیرویی است که خون را از طریق سیستم گردش خون به حرکت در می آوردتا اکسیژن و مواد مغذی به بافت ها و اندام ها برسد. به همون اندازه که فشار خون برای بدن اکسیژن و مواد مغذی تأمین می کند ،قادر به جمع آوری مواد زاید سمی ، از جمله دی اکسید کربن و سموم از کبد و کلیه ها هم است. اما دقیقاً چه چیزی باعث فشار خون در شریان های ما می شود؟ بخشی از این جواب ساده است، قلب با هر ضربان فشار خون ایجاد می کند. در واقع فشار خون نیرویی است که خون بر روی دیواره رگ های خونی اعمال می کند که این فشار بستگی به مقاومت رگ های خونی و میزان کار قلب دارد.

فشار خون نیرویی است که خون را از طریق سیستم گردش خون به حرکت در می آوردتا اکسیژن و مواد مغذی به بافت ها و اندام ها برسد. به همون اندازه که فشار خون برای بدن اکسیژن و مواد مغذی تأمین می کند ،قادر به جمع آوری مواد زاید سمی ، از جمله دی اکسید کربن و سموم از کبد و کلیه ها هم است. اما دقیقاً چه چیزی باعث فشار خون در شریان های ما می شود؟ بخشی از این جواب ساده است، قلب با هر ضربان فشار خون ایجاد می کند. در واقع فشار خون نیرویی است که خون بر روی دیواره رگ های خونی اعمال می کند که این فشار بستگی به مقاومت رگ های خونی و میزان کار قلب دارد. ...

راهنمای خرید بهترین فشارسنج

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

طبق برنامه و اهداف ناسا، تا سال ۲۰۳۰ انسان‌هایی به مریخ فرستاده خواهند شد. بسیاری از کارشناسان نگران چالش‌های سلامتی چنین سفری هستند. ...

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اندازه گیری سلامتی با هدفون

...

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

...

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی