رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / ابزار مراقبت پا

ابزار مراقبت پا

ناهنجاری هالوکس والگوس یا انحراف شست پا به داخل از جمله عوارض شایع پا مخصوصاً در خانم‌ها است. این عارضه می‌تواند ناشی از پای صاف، انعطاف زیاد لیگامانت های پا یا ساختار غیرطبیعی استخوان این قسمت باشد که همه می‌توانند زمینه ارثی داشته باشند که البته عواملی نظیر پوشیدن کفش ادامه مطلب

ابزار مراقبت پا

ناهنجاری هالوکس والگوس یا انحراف شست پا به داخل از جمله عوارض شایع پا مخصوصاً در خانم‌ها است. این عارضه می‌تواند ناشی از پای صاف، انعطاف زیاد لیگامانت های پا یا ساختار غیرطبیعی استخوان این قسمت باشد که همه می‌توانند زمینه ارثی داشته باشند که البته عواملی نظیر پوشیدن کفش نامناسب می‌تواند به تحریک و تشدید عارضه منجر شود. در این بیماری یک برجستگی در ناحیه خارج پنجه به وجود می‌آید. این برجستگی در اصل بیرون زدن مفصلی است که انگشت شست را به کف پا متصل می‌کند. با پیشرفت عارضه انگشت شست پا به سمت انگشت کناری خود منحرف می‌شود و بر آن فشار وارد می‌کند. این عارضه عموماً بدون درد است و تنها به نازیبا شدن پا می‌انجامد اما با پیشرفت آن ممکن است همراه درد مزمن باشد و راه رفتن را دشوار کند. کسانی که به این مشکل دچار هستند می‌توانند از اصلاح‌کننده‌های انحراف شست استفاده کنند. اسپیلنت هالوکس والگوس مدل HV وسیله‌‌ای است که با قرار گرفتن در بین انگشت شست و روی پا از افزایش انحراف شست پا پیشگیری می‌کند و بدون سایز بندی و بدون چپ و راستی است علاوه بر آن با قرار گرفتن روی قوز پا تغییر شکل مفصل شست را اصلاح می‌کند. در طراحی این محصول بندهایی تعبیه شده که می‌توان با استفاده از آن‌ها میزان فشار وارده بر قوز پا و انگشت شست را تنظیم کرد. این اورتز مناسب استفاده داخل کفش نیست و بیشتر برای زمان استراحت و خواب و فعالیت‌های داخل منزل طراحی شده است.

انگشت چکشی نوعی از بدشکلی است که سبب می شود انگشتان پاهای فرد به جای این به سمت جلو باشند به سمت پایین خم شوند. این اختلال می تواند تمام انگشتان پا را تحت تاثیر قرار دهد اما معمولا روی انگشت دوم و سوم تاثیر می گذارد. اگر چه انگشت چکشی می تواند از بدو تولد فرد وجود داشته باشد اما گاهی در طول زمان و به علت آرتریت و پوشیدن کفش نامناسب هم می تواند ایجاد شود. در بیشتر موارد اختلال انگشت چکشی قابل درمان است. معمولا هنگام شکل گیری انگشت چکشی یک پینه سخت و دردناک روی اولین مفصل انگشت پا ایجاد می شود و باید سریعا درمان شود. اختلال انگشت چکشی به خودی خود بهتر نمی شود و برای اصلاح آن حتما باید درمان کنید.

انواع انگشت چکشی

دو نوع انگشت چکشی وجود دارد:

 انگشت چکشی انعطاف‌پذیر

 انگشت چکشی انعطاف‌پذیر

اگر هنوز می‌توان انگشت را از محل مفصل آن حرکت داد، انگشت چکشی انعطاف‌پذیر است. این خوب است زیرا ابتلا به این عارضه در مراحل اولیه و خفیف است. در این حالت می‌توان از روش‌های درمان متعددی کمک گرفت.

انگشت چکشی سخت شده

اگر تاندون‌ها در انگشتان پا سفت شوند بیش از حد بر مفصل فشار می‌آورند. در این مرحله، انگشتان پا را نمی‌توان تکان داد. معمولاً این بدان معنا است که شما باید تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

علت ابتلا به انگشت چکشی

عضلات هر انگشت پا جفتی کار می‌کنند. وقتی که عضلات انگشتان پا از تعادل خارج می‌شوند، انگشت چکشی ایجاد می‌شود عضلات نامتعادل باعث اعمال فشار زیاد بر تاندون‌ها و مفاصل می‌شوند. این فشار باعث شکل‌گیری انگشت چکشی می‌شود.

برخی عواملی که احتمال ابتلا به انگشتان چکشی را افزایش می‌دهند عبارتند از:

 علائم ابتلا به انگشت چکشی چیست؟

انگشت پا به شکل “V” و حالت چکشی درمی‌آید. برخی علائم انگشتان چکشی عبارتند از:

چگونه متوجه ابتلا به انگشت چکشی شوم؟

پس از انجام معاینات پزشکی به شما گفته می‌شود که آیا به انگشت چکشی مبتلا شده‌اید یا نه. معمولاً عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس بخشی از معاینات برای ارزیابی میزان و گستردگی بدشکلی انگشت پا است.

برطرف کردن انگشت چکشی با روش‌های خانگی

برخی از روش‌هایی که به کاهش درد و بدشکلی انگشتان پا کمک می‌کنند عبارتند از:

روش‌های دیگر درمانی برای برطرف کردن انگشت چکشی

اگر شما انگشت چکشی دارید باید به پزشک مراجعه کنید.

روش‌های درمانی متعددی برای درمان این عارضه وجود دارد که به شدت چکشی بودن انگشت شما بستگی دارد. برخی از این روش‌های درمانی عبارتند از:

پوشیدن کفش مناسب

کفش‌ها مناسب بپوشید، این لزوماً به این معنی نیست که باید از کفش‌های گران‌قیمت استفاده کنید. قرار دادن یک لایه پوششی روی قسمت‌های برجسته استخوان‌های برآمده می‌تواند به کاهش درد کمک کند.

داروهای مناسب برای کاهش درد کدام است؟

داروهایی که باعث کاهش التهاب می‌شوند می‌توانند به کمتر شدن تورم و درد کمک کنند.

در برخی موارد، پزشک از تزریق کورتیزون برای کاهش دردهای حاد استفاده می‌کند.

فیزیوتراپی چگونه به انگشت چکشی کمک می‌کند؟

تمرینات کششی و تقویتی در فیزیوتراپی می‌تواند اولین گام برای برگرداندن عدم تعادل عضلاتی باشد که باعث شده‌اند انگشت چکشی شکل بگیرد.

تأثیر کفی طبی

علاوه بر تمرینات کششی و تقویتی، تجهیزات طبی نیز می‌توانند با تغییر وضعیت پا و انگشتان پا در هنگام پوشیدن کفش برای بهبود عدم تعادل عضلانی (و جلوگیری از ایجاد دوباره انگشت چکشی) مفید باشند.

آتل‌بندی

استفاده از آتل یا نوار چسب روی انگشت پا می‌تواند به تراز شدن دوباره انگشت کمک کرده و از خم شدن آن جلوگیری کند.

ورزش و حرکات اصلاحی برای رفع انگشت پای چکشی

تکان دادن انگشتان پا

تمرین تکان دادن انگشتان پا مشابه زدن انگشتان دست روی میز است. با پای برهنه بایستید، انگشتان پا را به سمت بالا خم کنید. سپس با انگشت کوچک پا شروع کنید و سپس حرکت را ادامه دهید تا به انگشت شصت برسید، انگشتان پا را با حرکات موجی شکل به سمت زمین حرکت دهید. این تمرین را 10 مرتبه در روز تکرار کنید.

تمرین با حوله

 انگشت چکشی انعطاف‌پذیر

با کشش انگشتان پا سعی کنید یک حوله را از روی زمین بردارید تا مفاصل انگشتان پای شما شل شوند. این تمرین را می‌توانید در حالت نشسته یا ایستاده انجام دهید. فقط حوله را روی زمین حرکت داده و آن را با انگشتان پا چروک کنید. سپس آن را صاف کرده و به حالت اول درآورده و دوباره تمرین را تکرار کنید. با قرار دادن یک جسم سنگین به مرور این تمرین را مشکل‌تر کنید.

 کشش دستی

انگشتان خود را با دست کشیده و ماساژ دهید تا انگشتان چکشی برطرف شوند. در حالتی راحت به صورت چهار زانو بنشینید. با انگشتان دست خود انگشتان آسیب‌دیده پا را بکشید. هر حالت کشش را چند ثانیه نگه دارید. اگر در هنگام انجام این تمرین احساس درد کردید، تمرین را متوقف کنید.

چنگ زدن زمین

تمرین چنگ زدن زمین بر پدهای انگشتان پا متمرکز است. با پای برهنه بایستید و پدهای انگشتان پا را به سمت کف زمین فشار دهید. این صاف کردن و فشار به تراز شدن دوباره استخوان‌ها در انگشتان چکشی کمک می‌کند و به شل شدن مفصل (مفصل بین انگشتی پراگزیمال) کمک می‌کند بنابراین بند انگشت پراگزیمال (نزدیک‌ترین استخوان به قسمت اصلی پا) می‌تواند به حالت طبیعی بازگردد. شما می‌توانید این حرکت را با کفش‌های مناسب انجام دهید. اگر کفش‌های شما خیلی تنگ نباشند نمی‌توانید این تمرین را انجام دهید.

 چگونه می‌توان از ایجاد انگشت چکشی جلوگیری کرد؟

پیشگیری از ابتلا به عوارض پا مانند انگشت چکشی غالباً به استفاده از کفش‌های مناسب و مراقبت از پاها مرتبط است. چند نکته:

به طور مرتب پاهای خود را معاینه کنید. این کار به خصوص در مواردی که به دیابت با بیماری‌های دیگر که باعث ضعف گردش جریان خون یا بیحسی در انگشتان پا می‌شوید ضرورت می‌یابد. در این موارد شما باید هر روز پاهای خود را بررسی کنید تا بتوانید مشکلات احتمالی را در مراحل اولیه شناسایی کنید.

گردش درست جریان خون بسیار مهم است. زمانی که شما نشسته‌اید، پاهای خود را بالا نگه دارید. اگر برای مدت طولانی نشسته‌اید، ساق و پاهای خود را بکشید. پاهای خود را ماساژ دهید – یا از کسی که شما را دوست دارید بخواهید که این کار را انجام دهد. قرار دادن پا در آب گرم نیز می‌تواند مؤثر واقع شود.


جدیدترین مطالب آموزشی

کفی طبی ژله‌ای برای درمان و پیشگیری از مشکلات پا

کفی طبی ژله‌ای برای درمان و پیشگیری از مشکلات پا
بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند ناهنجاری‌ها، همورتوها، عصب کشیده شده (نوروما) یا درد پاشنه از درد شکایت می‌کنند. در این موارد پزشکان ارزیابی و معاینه کاملی انجام می‌دهند و منشأ، مکانیک و برنامه درمانی را برای مشکل یا مسئله خاص بررسی می‌کنند. معمولاً این سوال برای بیماران پیش می‌آید که آیا به کفی طبی نیاز دارند یا خیر و اگر چنین است، کدام یک برای آن‌ها بهترین گزینه است.

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند ناهنجاری‌ها، همورتوها، عصب کشیده شده (نوروما) یا درد پاشنه از درد شکایت می‌کنند. در این موارد پزشکان ارزیابی و معاینه کاملی انجام می‌دهند و منشأ، مکانیک و برنامه درمانی را برای مشکل یا مسئله خاص بررسی می‌کنند. معمولاً این سوال برای بیماران پیش می‌آید که آیا به کفی طبی نیاز دارند یا خیر و اگر چنین است، کدام یک برای آن‌ها بهترین گزینه است. ...

کفی طبی ژله‌ای برای درمان و پیشگیری از مشکلات پا

ضرورت استفاده از کفش طبی برای کودکان چیست؟

ضرورت استفاده از کفش طبی برای کودکان چیست؟
اکثر پدر و مادرها همیشه به این مساله فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند تا حد امکان زمینه راحتی کودک خود را برای رشد و نمو بهتر فراهم کنند. تهیه یک کفش مناسب یکی از مواردی است که ذهن پدر و مادرها را به خود مشغول کرده است. اگر در هنگام تولد کودک، پای او مشکلی داشته باشد همه چیز کاملا مشخص است و تهیه کفش طبی کودکان  ضرورت پیدا می‌‌کند اما اگر کودک سالم باشد آیا تهیه کفش طبی کودکان لازم است؟ پدر و مادرها با لذت بسیار زیادی مراحل رشد کودک خود را پشت سر می‌گذارند، سینه خیز رفتن کودک، نشستن، تلاش برای ایستادن و برداشتن اولین قدم برای پدر و مادر بسیار هیجان انگیز است. از دیرباز تاکنون اولین گامی که کودک برداشته است مهم ‌ترین اتفاق در زندگی او تلقی شده است. راه رفتن کودک به معنای شروع کاوش در جهان و شکل گیری تدریجی شخصیت او است.

اکثر پدر و مادرها همیشه به این مساله فکر می‌کنند که چگونه می‌توانند تا حد امکان زمینه راحتی کودک خود را برای رشد و نمو بهتر فراهم کنند. تهیه یک کفش مناسب یکی از مواردی است که ذهن پدر و مادرها را به خود مشغول کرده است. اگر در هنگام تولد کودک، پای او مشکلی داشته باشد همه چیز کاملا مشخص است و تهیه کفش طبی کودکان  ضرورت پیدا می‌‌کند اما اگر کودک سالم باشد آیا تهیه کفش طبی کودکان لازم است؟ پدر و مادرها با لذت بسیار زیادی مراحل رشد کودک خود را پشت سر می‌گذارند، سینه خیز رفتن کودک، نشستن، تلاش برای ایستادن و برداشتن اولین قدم برای پدر و مادر بسیار هیجان انگیز است. از دیرباز تاکنون اولین گامی که کودک برداشته است مهم ‌ترین اتفاق در زندگی او تلقی شده است. راه رفتن کودک به معنای شروع کاوش در جهان و شکل گیری تدریجی شخصیت او است. ...

ضرورت استفاده از کفش طبی برای کودکان چیست؟

چرا باید در انتخاب کفی کفش مناسب بیشتر دقت کنیم؟

چرا باید در انتخاب کفی کفش مناسب بیشتر دقت کنیم؟
تا حالا شده کفشی تهیه کنید که بسیار زیبا باشد اما زمانیکه آن را به پا می کنید احساس نا خوشایندی در آن داشته باشید؟ تا حالا شده که پس از یک پیاده روی هر چند کوچک احساس درد در ناحیه ی پا، مچ پا ، ساق ، زانو و یا ناحیه لگن را تجربه کنید و ندانید که منشا آن کجاست؟ یکی از دلایلی که این درد ها را برای شما ایجاد می کند نبود کفی مناسب برای کفش های شماست، کفی که استاندارد ساخته شده باشد و بتواند ساختار اصلی پای شما را حفظ کند. قطعا یکی از راه های درمان چنین درد هایی که در اثر پوشیدن کفش های نامناسب ایجاد می شود استفاده از کفی های استاندارد است. انواع کفی کفش بر اساس نوع ساخت به کفی ارتوپدی، محافظ قوس پا (Arch Support) و … دسته بندی می شود و تمامی آنها در بازار موجود هستند، در این باره مراکزی نیز وجود دارند که بر اساس کف پا شما کفی مناسب را برایتان خواهند ساخت.

تا حالا شده کفشی تهیه کنید که بسیار زیبا باشد اما زمانیکه آن را به پا می کنید احساس نا خوشایندی در آن داشته باشید؟ تا حالا شده که پس از یک پیاده روی هر چند کوچک احساس درد در ناحیه ی پا، مچ پا ، ساق ، زانو و یا ناحیه لگن را تجربه کنید و ندانید که منشا آن کجاست؟ یکی از دلایلی که این درد ها را برای شما ایجاد می کند نبود کفی مناسب برای کفش های شماست، کفی که استاندارد ساخته شده باشد و بتواند ساختار اصلی پای شما را حفظ کند. قطعا یکی از راه های درمان چنین درد هایی که در اثر پوشیدن کفش های نامناسب ایجاد می شود استفاده از کفی های استاندارد است. انواع کفی کفش بر اساس نوع ساخت به کفی ارتوپدی، محافظ قوس پا (Arch Support) و … دسته بندی می شود و تمامی آنها در بازار موجود هستند، در این باره مراکزی نیز وجود دارند که بر اساس کف پا شما کفی مناسب را برایتان خواهند ساخت. ...

چرا باید در انتخاب کفی کفش مناسب بیشتر دقت کنیم؟

15 ویژگی کفش طبی استاندارد

15 ویژگی کفش طبی استاندارد
بسیاری از افرادی که به نوعی مشکلاتی در پای خود دارند، به دنبال کفش های طبی هستند. بعضی ها هم هستند که هیچ ناراحتی در پای خود ندارند، ولی می خواهند کفش مناسبی داشته باشند تا در آینده مشکلی در پای خود نداشته باشند. لذا در انتخاب کفش طبی باید دقت لازم را داشته باشید تا از حفظ سلامت پاهایتان مطمئن شوید.

بسیاری از افرادی که به نوعی مشکلاتی در پای خود دارند، به دنبال کفش های طبی هستند. بعضی ها هم هستند که هیچ ناراحتی در پای خود ندارند، ولی می خواهند کفش مناسبی داشته باشند تا در آینده مشکلی در پای خود نداشته باشند. لذا در انتخاب کفش طبی باید دقت لازم را داشته باشید تا از حفظ سلامت پاهایتان مطمئن شوید. ...

15 ویژگی کفش طبی استاندارد

اهمیت انتخاب کفش و کفی طبی مناسب در بیماران دیابتی

اهمیت انتخاب کفش و کفی طبی مناسب در بیماران دیابتی
کف پا دورترین قسمت بدن از قلب است و نسبت به دیگر بافت های بدن خون کمی دریافت می کند، به همین علت است که در هوای سرد اولین جایی از اندام که سرد می شود پا است و بیماری دیابت در بلند مدت موجب کم شدن جریان خون در همه بدن می شود و این مشکل در پا بیشتر از جاهای دیگر خودش را نشان می دهد. همین امر موجب می شود زخم هایی که بطور مرتب در اثر آسیب های محیطی در پای همه افراد ایجاد می شود و بسرعت خوب می شود، در پای افراد دیابتی بهبود پیدا نمی کند و عوارضی به دنبال دارد که از جمله درد، نوروپاتی (بیماری اعصاب) محیطی، زخم و نهایتا قطع عضو اندام است و اکثر این گونه بیماران درگیر نوروپاتی حسی هستند که معمولا ساق پا حساس می شود و با پوشیدن جوراب و شلوار در هنگام شب و تماس آنها با پوست، ساق پا دردناک می شود.

کف پا دورترین قسمت بدن از قلب است و نسبت به دیگر بافت های بدن خون کمی دریافت می کند، به همین علت است که در هوای سرد اولین جایی از اندام که سرد می شود پا است و بیماری دیابت در بلند مدت موجب کم شدن جریان خون در همه بدن می شود و این مشکل در پا بیشتر از جاهای دیگر خودش را نشان می دهد. همین امر موجب می شود زخم هایی که بطور مرتب در اثر آسیب های محیطی در پای همه افراد ایجاد می شود و بسرعت خوب می شود، در پای افراد دیابتی بهبود پیدا نمی کند و عوارضی به دنبال دارد که از جمله درد، نوروپاتی (بیماری اعصاب) محیطی، زخم و نهایتا قطع عضو اندام است و اکثر این گونه بیماران درگیر نوروپاتی حسی هستند که معمولا ساق پا حساس می شود و با پوشیدن جوراب و شلوار در هنگام شب و تماس آنها با پوست، ساق پا دردناک می شود. ...

اهمیت انتخاب کفش و کفی طبی مناسب در بیماران دیابتی

نکات لازم برای انتخاب کفش طبی مناسب

نکات لازم برای انتخاب کفش طبی مناسب
پا قلب دوم شماست و برای مراقبت  از آن باید دقت بالایی داشته باشد. خرید کفش طبی یکی از این مراقبت هاست که باید نکات مهمی را درباره آن بدانید همان طور که به نوع پوشش و رنگ‌ بندی لباس‌هایمان توجه داریم، لازم است به کفش که محافظت از قلب دوم بدن را به عهده دارد اهمیت بدهیم، هرچند صرفا زیبایی و رنگ‌ بندی مناسب برای انتخاب کفش کافی نیست. ویژگی های یک کفش طبی مناسب و خوب چیست؟

پا قلب دوم شماست و برای مراقبت  از آن باید دقت بالایی داشته باشد. خرید کفش طبی یکی از این مراقبت هاست که باید نکات مهمی را درباره آن بدانید همان طور که به نوع پوشش و رنگ‌ بندی لباس‌هایمان توجه داریم، لازم است به کفش که محافظت از قلب دوم بدن را به عهده دارد اهمیت بدهیم، هرچند صرفا زیبایی و رنگ‌ بندی مناسب برای انتخاب کفش کافی نیست. ویژگی های یک کفش طبی مناسب و خوب چیست؟ ...

نکات لازم برای انتخاب کفش طبی مناسب

نکاتی مهم درباره مراقبت از پاها

نکاتی مهم درباره مراقبت از پاها
مراقبت از پاهایتان برای سلامتی کل بدن تان مهم است. برای اینکه تعیین کنید چگونه می خواهید از پاهایتان مراقبت کنید می بایستی آنطور که شایسته است درباره علم بهداشت و مراقبت از پا بدانید. که چگونه مناسب ترین کفش را انتخاب و چه وقت مراقبت های پزشکی را برای پاهایتان انجام دهید

مراقبت از پاهایتان برای سلامتی کل بدن تان مهم است. برای اینکه تعیین کنید چگونه می خواهید از پاهایتان مراقبت کنید می بایستی آنطور که شایسته است درباره علم بهداشت و مراقبت از پا بدانید. که چگونه مناسب ترین کفش را انتخاب و چه وقت مراقبت های پزشکی را برای پاهایتان انجام دهید ...

نکاتی مهم درباره مراقبت از پاها

ابزار جدید توئیتر برای گزارش دادن توئیت های گمراه کننده

ابزار جدید توئیتر برای گزارش دادن توئیت های گمراه کننده

...

ابزار جدید توئیتر برای گزارش دادن توئیت های گمراه کننده

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

اموزش کار با نرم افزار پیکاسا + معرفی قابلیت ها و ابزار های ویرایش عکس

اموزش کار با نرم افزار پیکاسا + معرفی قابلیت ها و ابزار های ویرایش عکس

...

اموزش کار با نرم افزار پیکاسا + معرفی قابلیت ها و ابزار های ویرایش عکس

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

طبق برنامه و اهداف ناسا، تا سال ۲۰۳۰ انسان‌هایی به مریخ فرستاده خواهند شد. بسیاری از کارشناسان نگران چالش‌های سلامتی چنین سفری هستند. ...

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

ابزار جدید گوگل به خنک نگه داشتن شهرها کمک می کند

ابزار جدید گوگل به خنک نگه داشتن شهرها کمک می کند

گوگل از قابلیتی جدید برای مشاهده میزان دما در شهرها و جنگل‌ها پرده برداری کرد. ...

ابزار جدید گوگل به خنک نگه داشتن شهرها کمک می کند

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اندازه گیری سلامتی با هدفون

...

اندازه گیری سلامتی با هدفون
چگونه از ابزار ویرایش ویدیویی پنهان ویندوز 10 استفاده کنیم؟
اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
مراقبت از فرزندان درمهد و مدرسه و خیابان با ساعت جی پی اس دار هیرو
4 ابزار پایه با کاربرد وسیع در فتوشاپ
ابزار اسکرین شات برای درج تصویر به فایل متنی در نرم افزار Word
کلاهی با قابلیت اتصال به ابزار‌های هوشمند شما
ابزار استامپ (فتوشاپ)
چگونه از ابزار یادداشت‌برداری قدرتمند Evernote‌ استفاده کنیم؟
ابزار آی بی ام برای رمزگذاری داده های آیفون و مک
اپل یافتن ابزار گمشده را ساده تر کرد
تنظيمات ابزار قلم‌مو در فتوشاپ
بهترین ابزار رایگان بازیابی داده‌ برای دسکتاپ و موبایل
برطرف کردن مشکلات نوار ابزار ویندوز 10
آموزش استفاده از ابزار Levels در فتوشاپ برای بهبود رنگ تصویر
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی