رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / تب سنج و دماسنج

تب سنج و دماسنج

خرید تب سنج دیجیتالی امروزه بسیار رایج شده است زیرا درجه حرارت بدن یکی از مهم ترین علائم حیاتی به شمار می رود چرا که تغییر آن به خصوص در زمان افزایش درجه حرارت نشانه ای برای بروز بیماری است. در مواقع نرمال درجه حرارت بدن حدود ۳۷ درجه است ادامه مطلب

تب سنج و دماسنج

خرید تب سنج دیجیتالی امروزه بسیار رایج شده است زیرا درجه حرارت بدن یکی از مهم ترین علائم حیاتی به شمار می رود چرا که تغییر آن به خصوص در زمان افزایش درجه حرارت نشانه ای برای بروز بیماری است. در مواقع نرمال درجه حرارت بدن حدود ۳۷ درجه است اما با بروز عفونت و ایجاد بیماری این درجه افزایش می یابد. در واقع می توان گفت تب اولین پاسخ دفاعی بدن در برابر بیماری به شمار می رود. تب بالای ۴۰ درجه برای انسان بسیار خطرناک است، چرا که در این دما آنزیم ها و پروتئین های ضروری بدن مختل شده و آسیب های جدی را در پی دارد. در نتیجه داشتن یک تب سنج دیجیتالی مناسب در منزل ضروری بوده که با کمک آن می توان به راحتی درجه حرارت بدن را در خانه اندازه گیری کرد.

استفاده از دماسنج‌های مختلف

استفاده از تب‌سنج دیجیتال دهانی

هنگامی که تب‌سنج در پشت زبان قرار می‌گیرد، دهان به عنوان یک نماینده مطمئن برای دمای بدن محسوب می‌شود. به این ترتیب، تب‌سنج دیجیتال را از نگهدارنده آن بیرون آورده و آن را روشن کنید. نوک فلزی را از درون پوشش پلاستیکی یکبار مصرف (در صورت موجود بودن) بکشید. با دقت آن را در زیر زبان قرار دهید. سپس لب‌های خود را به آرامی دور تب‌سنج ببندید تا اینکه بوق بزند و دما را بخوانید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد، بنابراین در حالی که منتظرید، از بینی نفس بکشید.
•    اگر پوشش یکبار مصرف ندارد، انتهای تب‌سنج را تمیز کنید.
•    حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از استعمال سیگار، خوردن یا نوشیدن مایعات گرم یا سرد، صبر کنید و سپس از تب‌سنج دهانی استفاده کنید.
•    دمای عادی بدن افراد به طور متوسط حدود ۹۸.۶ درجه فارنهایت یا ۳۷ درجه سانتیگراد است (اگرچه به دلیل عوامل زیادی متفاوت است) اما درجه حرارت گرفته شده با تب‌سنج دیجیتال دهانی کمی پایین‌تر و  با میانگین ۹۸.۲ درجه فارنهایت یا ۳۶.۸ درجه سانتی گراد اندازه‌گیری می‌شود.

استفاده از تب‌سنج دیجیتالی مقعدی

معمولاً خواندن مقعدی مخصوص کودکان و نوزادان است، اگرچه برای بزرگسالان نیز بسیار دقیق است، البته شاید تا حدودی ناراحت کننده باشد. قبل از وارد کردن تب‌سنج دیجیتالی در مقعد، حتما آن را ابتدا با مقداری ژله محلول در آب یا روغن چرب کنید. روغنکاری به طور معمول بر روی پوشش پروب قرار داده می‌شود که این امر باعث می‌شود تا راحت‌تر در محل قرار گیرد. بیمار روی شکم خود قرار دهید و نوک تب‌سنج را کمی در داخل روده وارد کنید. یک دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا تب‌سنج بوق بزند، سپس به آرامی آن را بردارید.
•    در حین استفاده از تب‌سنج و پس از خواندن، حتما دست‌ها را بشویید، زیرا باکتری‌های E. coli از مواد مدفوع می‌توانند باعث عفونت‌های جدی شوند.
•    اندازه‌گیری مقعدی با یک دماسنج‌های دیجیتال می‌تواند به اندازه یک درجه بالاتر از دهان و زیر بغل قرائت شود.

از تب‌سنج دیجیتال در زیر بغل استفاده کنید

ناحیه زیر بغل مکان دیگری برای اندازه‌گیری دمای بدن است، اگرچه دقیقاً مانند دهان، روده یا گوش در نظر گرفته نمی‌شود. پوشش تب‌سنج را بردارید و زیر بغل قرار دهید، قبل از آن مطمئن شوید که زیر بغل خشک باشد. تب‌سنج را در وسط زیر بغل قرار دهید و سپس مطمئن شوید که بازو به بدن نزدیک است تا گرمای بدن به دام افتد. حداقل چند دقیقه صبر کنید یا تا زمانی که تب‌سنج با خواندن بوق بزند.
•    حداقل یک ساعت بعد از ورزش سنگین یا حمام گرم صبر کنید و سپس دمای بدن را اندازه بگیرید.
•    برای دقت بیشتر، از هر دو زیر بغل دما را قرائت کنید و سپس از دو درجه حرارت میانگین بگیرید.
•    اندازه‌گیری‌های زیر بغب با تب‌سنج دیجیتال، پایین‌تر از مناطق دیگر و در حدود ۹۷.۷ درجه فارنهایت یا ۳۶.۵ درجه سانتی‌گراد خوانده می‌شود.

از یک تب‌سنج گوش استفاده کنید

یک تب‌سنج گوش یا تمپانیک متفاوت از دماسنج‌های دیجیتال معمولی است، زیرا به طور خاص برای قرار گرفتن در کانال گوش طراحی شده است. دماسنج‌های گوشی انتشار مادون قرمز پرده گوشرا منعکس می‌کنند. قبل از استفاده از دماسنج، حتماً گوش را تمیز و خشک کنید. وجود جرم یا سایر بقایای کانال گوش، دقت قرائت را کاهش می‌دهد. پس از روشن کردن تب‌سنج و قرار دادن آن در گوش، سر را ثابت نگه دارید و آن را وارد گوش کنید. نیازی نیست که تب‌سنج پرده گوش را لمس کند، زیرا تب‌سنج به گونه‌ای طراحی شده است که یک خواندن از راه دور انجام دهد.
•    ایمن‌ترین و موثرترین راه برای تمیز کردن گوش‌ها، استفاده از چند قطره روغن زیتون گرم، روغن بادام، روغن معدنی یا قطره‌های مخصوص گوش برای نرم کردن جرم گوش است، سپس آن را با مقداری آب که از گوش پاک کن خارج می‌شود، پاک کنید. تمیز کردن گوش بعد از حمام آسان‌تر است.
•    اگر گوش عفونت دارد، آسیب دیده است یا در حال بهبودی از جراحی است، از تب‌سنج گوش استفاده نکنید.
•    مزیت استفاده از تب‌سنج گوش این است که، هنگامی که به درستی قرار بگیرند، سریع و نسبتاً دقیق است.

از تب‌سنج نواری استفاده کنید

دماسنج های نواری در مقابل پیشانی نگه داشته می‌شوند و برای گرفتن درجه حرارت کودکان نسبتاً محبوب هستند، اما دقت آنها زیاد نیست. این دماسنج‌ها از کریستال‌های مایع استفاده می‌کنند که با تغییر رنگ نسبت به گرما واکنش نشان می‌دهند تا دمای پوست نشان داده شود، اما دمای داخل بدن را نشان نمی‌دهند. دماسنج‌های نواری را معمولاً حداقل یک دقیقه قبل از خواندن به پوست پیشانی (به صورت افقی) می‌چسبانند. قبل از استفاده از آنها، اطمینان حاصل کنید که پیشانی بخاطر فعالیت بدنی عرق نمی‌کند یا به شدت آفتاب ندیده است.
•    برای دقت بیشتر، نوار را به سرخرگ گیج‌گاهی سطحی در نزدیکی خط مو بچسبانید. خون می‌تواند بهتر دمای هسته داخلی را منعکس ‌کند.


جدیدترین مطالب آموزشی

انواع دماسنج غذا چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کنیم؟

انواع دماسنج غذا چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کنیم؟
دماسنج وسیله‌ای است، که دما را براساس واحدهای مختلف اندازه‌گیری می‌کند. دماسنج‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها نقش مهمی در زندگی هر یک از ما ایفا می‌کنند. شاید تا کنون به کاربردهای فراوان دماسنج‌ها در زندگی روزمره فکر نکرده باشید، اما در این مقاله، می‌خواهیم درباره یکی از مهم‌ترین کاربردهای دماسنج برای اندازه‌گیری دمای مواد غذایی صحبت کنیم.

دماسنج وسیله‌ای است، که دما را براساس واحدهای مختلف اندازه‌گیری می‌کند. دماسنج‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها نقش مهمی در زندگی هر یک از ما ایفا می‌کنند. شاید تا کنون به کاربردهای فراوان دماسنج‌ها در زندگی روزمره فکر نکرده باشید، اما در این مقاله، می‌خواهیم درباره یکی از مهم‌ترین کاربردهای دماسنج برای اندازه‌گیری دمای مواد غذایی صحبت کنیم. ...

انواع دماسنج غذا چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کنیم؟

در انتخاب دماسنج لیزری مناسب به چه نکاتی توجه کنیم ؟

در انتخاب دماسنج لیزری مناسب به چه نکاتی توجه کنیم ؟
در ابتدا تعریفی از این دستگاه ارایه می دهیم : وسیله ای است که تابش مادون قرمز محدوده مشخصی از سطح اجسام را دریافت کرده و بصورت عدد میانگین دما بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان می دهد . به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه صرفا دمای سطح اجسام را نشان می دهد .

در ابتدا تعریفی از این دستگاه ارایه می دهیم : وسیله ای است که تابش مادون قرمز محدوده مشخصی از سطح اجسام را دریافت کرده و بصورت عدد میانگین دما بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان می دهد . به این نکته توجه داشته باشید که این دستگاه صرفا دمای سطح اجسام را نشان می دهد . ...

در انتخاب دماسنج لیزری مناسب به چه نکاتی توجه کنیم ؟

5 نوع دماسنج برای اندازه گیری تب نوزادان

5 نوع دماسنج برای اندازه گیری تب نوزادان
 یکی از ترسناک‌ترین حالاتی که شما می‌توانید با آن روبرو شوید، بروز تب بالا در بدن نوزادتان است. اما بدترین کاری که یک مادر با قرار گرفتن در چنین شرايطي می‌تواند انجام دهد، از دست دادن اعتماد به نفس خود و غلبه بر غریزه قوي مادری است، چون اگر مادری آرامش و اعتماد به نفس خود را از دست دهد، نمی‌تواند درجه حرارت بدن کودک خود را چک کرده و با استفاده از داروهاي لازم، آن را از بین ببرد. ادامه این مقاله شما را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بررسی کردن درجه حرارت بدن نوزادتان یاری خواهد کرد.

 یکی از ترسناک‌ترین حالاتی که شما می‌توانید با آن روبرو شوید، بروز تب بالا در بدن نوزادتان است. اما بدترین کاری که یک مادر با قرار گرفتن در چنین شرايطي می‌تواند انجام دهد، از دست دادن اعتماد به نفس خود و غلبه بر غریزه قوي مادری است، چون اگر مادری آرامش و اعتماد به نفس خود را از دست دهد، نمی‌تواند درجه حرارت بدن کودک خود را چک کرده و با استفاده از داروهاي لازم، آن را از بین ببرد. ادامه این مقاله شما را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بررسی کردن درجه حرارت بدن نوزادتان یاری خواهد کرد. ...

5 نوع دماسنج برای اندازه گیری تب نوزادان

چطور از انواع تب‌سنج استفاده کنیم؟

چطور از انواع تب‌سنج استفاده کنیم؟
مجله‌ی آموزش ایلیاد - تب نشان‌دهنده افزایش درجه حرارت بدن است. تب‌های خفیف اغلب مفید هستند، زیرا آنها نمایانگر این هستند که بدن سعی در دفاع از خود در برابر عفونت‌ها دارد. بسیاری از میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا در یک محدوده‌ی دمایی پایین رشد می‌کنند، بنابراین تب خفیف از تولید مثل آنها جلوگیری می‌کند. با این حال، برخی از تب‌ها ممکن است مربوط به بیماری‌های بدخیمی باشند. تب‌های بالا ( ۳۹.۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر برای بزرگسالان) به طور بالقوه خطرناک هستند و باید با تب‌سنج از نزدیک کنترل شود. انواع و مدل‌های مختلف تب‌سنج وجود دارد که برای مناطق مختلف بدن در نظر گرفته شده است. مناسب‌ترین انتخاب معمولاً با توجه به سن فرد مبتلا به تب مشخص می‌شود.

مجله‌ی آموزش ایلیاد - تب نشان‌دهنده افزایش درجه حرارت بدن است. تب‌های خفیف اغلب مفید هستند، زیرا آنها نمایانگر این هستند که بدن سعی در دفاع از خود در برابر عفونت‌ها دارد. بسیاری از میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا در یک محدوده‌ی دمایی پایین رشد می‌کنند، بنابراین تب خفیف از تولید مثل آنها جلوگیری می‌کند. با این حال، برخی از تب‌ها ممکن است مربوط به بیماری‌های بدخیمی باشند. تب‌های بالا ( ۳۹.۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر برای بزرگسالان) به طور بالقوه خطرناک هستند و باید با تب‌سنج از نزدیک کنترل شود. انواع و مدل‌های مختلف تب‌سنج وجود دارد که برای مناطق مختلف بدن در نظر گرفته شده است. مناسب‌ترین انتخاب معمولاً با توجه به سن فرد مبتلا به تب مشخص می‌شود. ...

چطور از انواع تب‌سنج استفاده کنیم؟

10 نمونه از بهترین تب سنج های موجود در بازار

10 نمونه از بهترین تب سنج های موجود در بازار
همانطور که می دانید یکی از مهمترین علائم بیماری های عفونی، تب است. پزشکان برای اندازه گیری شدت تب از دستگاهی به نام تب سنج استفاده می کنند. بنابراین طبق این تعاریف، تب سنج یک ابزار پزشکی بسیار کاربردی است که برای اندازه گیری دمای بدن از آن استفاده می شود. تب سنج های مختلفی در بازار وجود دارد که در ساخت آنها از تکنولوژی های گوناگونی استفاده می شود. برای این که در هنگام خرید گمراه نشوید، ادامه این مقاله به معرفی بهترین تب سنج های موجود در بازار اختصاص دارد مطالعه کنید.

همانطور که می دانید یکی از مهمترین علائم بیماری های عفونی، تب است. پزشکان برای اندازه گیری شدت تب از دستگاهی به نام تب سنج استفاده می کنند. بنابراین طبق این تعاریف، تب سنج یک ابزار پزشکی بسیار کاربردی است که برای اندازه گیری دمای بدن از آن استفاده می شود. تب سنج های مختلفی در بازار وجود دارد که در ساخت آنها از تکنولوژی های گوناگونی استفاده می شود. برای این که در هنگام خرید گمراه نشوید، ادامه این مقاله به معرفی بهترین تب سنج های موجود در بازار اختصاص دارد مطالعه کنید. ...

10 نمونه از بهترین تب سنج های موجود در بازار

راهنمای خرید تبسنج و دماسنج

راهنمای خرید تبسنج و دماسنج
بدن ما در برابر بیماری‌ها و ویروس‌ها از خود عکس العمل نشان می‌دهد. یکی از عکس العمل‌های معمول، تب است. در حالت طبیعی، میزان حرارت بدن 37 درجه می‌باشد. در صورت وجود بیماری یا عفونتی خاص در بدن، درجه حرارت بدن تغییر می‌یابد. تب بالای 40 درجه نشان می‎دهد که آنزیم‌های ضروری بدن وظیفه خود را درست انجام نمی‌دهند و دچار مشکل شده‌اند. دستگاه تب سنج، دستگاهی است که میزان تب را نشان می‌دهد. تب سنج از ابزارهای خیلی مهم، مخصوصا برای کسانی است که کودک دارند، چون کودکان در مقابله با بیماری‌ها نسبت به بزرگسالان ضعیف‌تر هستند و مقاومت کمتری نشان می‌دهند. پس اگر کودکی در منزل دارید، نسبت به خرید تب سنج اقدام نمایید. اگر در منزل تب سنج دیجیتالی داشته باشید می‌توانید به آسانی درجه تب خود و اعضای خانواده را اندازه گیری کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.

بدن ما در برابر بیماری‌ها و ویروس‌ها از خود عکس العمل نشان می‌دهد. یکی از عکس العمل‌های معمول، تب است. در حالت طبیعی، میزان حرارت بدن 37 درجه می‌باشد. در صورت وجود بیماری یا عفونتی خاص در بدن، درجه حرارت بدن تغییر می‌یابد. تب بالای 40 درجه نشان می‎دهد که آنزیم‌های ضروری بدن وظیفه خود را درست انجام نمی‌دهند و دچار مشکل شده‌اند. دستگاه تب سنج، دستگاهی است که میزان تب را نشان می‌دهد. تب سنج از ابزارهای خیلی مهم، مخصوصا برای کسانی است که کودک دارند، چون کودکان در مقابله با بیماری‌ها نسبت به بزرگسالان ضعیف‌تر هستند و مقاومت کمتری نشان می‌دهند. پس اگر کودکی در منزل دارید، نسبت به خرید تب سنج اقدام نمایید. اگر در منزل تب سنج دیجیتالی داشته باشید می‌توانید به آسانی درجه تب خود و اعضای خانواده را اندازه گیری کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید. ...

راهنمای خرید تبسنج و دماسنج

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

طبق برنامه و اهداف ناسا، تا سال ۲۰۳۰ انسان‌هایی به مریخ فرستاده خواهند شد. بسیاری از کارشناسان نگران چالش‌های سلامتی چنین سفری هستند. ...

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اندازه گیری سلامتی با هدفون

...

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

...

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی