رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
رابوکالا / لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامتی / عطر

عطر

دنیای عطرها دنیای پیچیده و بزرگی است. رایحه‌های مختلف و بسیاری در تولید عطر به کار می‌رود. در دنیای مد، عطر و ادکلن هم مانند لباس، کفش، کلاه و … سال به سال، نو می‌شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست. چگونگی انتخاب یک عطر مناسب: هنگامی ادامه مطلب

عطر

دنیای عطرها دنیای پیچیده و بزرگی است. رایحه‌های مختلف و بسیاری در تولید عطر به کار می‌رود. در دنیای مد، عطر و ادکلن هم مانند لباس، کفش، کلاه و … سال به سال، نو می‌شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست.

چگونگی انتخاب یک عطر مناسب:

هنگامی که یک عطر را انتخاب می کنید، یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرد، سبک و تصویر شخصی است. چند عطر و رایحه مختلف را امتحان کنید و فواید هر یک را بدانید، و اگر با سبک و شخصیت شما همخوانی داشت انتخاب کنید.

همچنین عاقلانه است که ادکلن های مختلف را بیرون بیاورید و ببویید، اولین تجلیات خود را بنویسید و سه مورد را انتخاب کنید، و سپس در یک فرصت دیگر بازگردید و خرید خود را انجام دهید. حس بوی شما به راحتی در عطریات غرق می شود و برای اینکه متوجه شوید که عطرها در طول زمان چه تاثیری بر روی شما دارند، ضروری است.

 به طور مشابه، در بسیاری از فروشگاه ها دانه های قهوه وجود دارد، زیرا قهوه به عنوان یک پالت تجدید می باشد، و مانند یک دکمه بازنشانی برای بینی شما عمل می کند.

انتخاب یک عطر مناسب برای مراسم خاص:

عطر روز عروسی را طوری انتخاب کنید که چیزی در مورد شما و روز بزرگ شما می گوید. عطرها توانایی قدرتمندی برای ایجاد رد پای شما را دارند. ما را به یاد مکان هایی اختصاصی و به یاد ماندنی می اندازند، مثل داستان کودکی، یک فصل خاص یا حتی بله روز عروسی شما. مهم نیست که چطور معجزه کنید، عطر شما یک داستان را بیان می کند. عطر منتخب برای روز عروسی، باید چیزی درباره شما بگوید.

در مورد انتخاب عطر هنگامی که گزینه های بسیار گسترده ای دارید غیر ممکن به نظر می رسد. انتخاب یک عطر برای مراسم خاص مثل انتخاب لباس مناسب برای همان رویداد و شخصیت هر فرد می باشد. بنابراین وقتی که به انتخاب یک عطر می پردازیم، به دنبال تأثیر آن هستیم.

عطر های کلاسیک:

این ها عطر هایی هستند که زمان آزمون را پشت سر گذاشته اند. آنها با لوکس ترین نت ها ساخته شده اند و طراحی شده اند تا یک شخص خاص را بسازند. عطر های کلاسیک به علت استفاده مواد خاص و روش ساخت منحصر به خود بیش از بقیه لوکس هستند. در اینجا به عنوان مثال دو نمونه عطر کلاسیک معرفی می شود:

جوره هرمس:

صادقانه بگویم، من نمی دانم چگونه آنها این کار را انجام می دهند، به طوری کاملا انعطاف پذیر است که به نظر می رسد دقیقا همان چیزی است که شما فکر می کنید. این عطر با ترکیب چوب، آبزی، مرکبات و گل کامل می شود. در طول روز نمی توان یک رایحه را استشمام کرد، با گذر زمان رایحه ها خوشبوتر می شوند.

شانل شماره ۵:

وقتی شك كنید، شانل شماره ۵ به کمک شما می آید. این عطر برای Coco Chanel در سال ۱۹۲۱ ساخته شده است و همچنان به نسل جوان و همچنین نسل های قبل تقدیم می شود. شانل می دانست که چگونه لوکس بودن و معرفی خودش را به وجود بیاورد.

 

عطر مناسب مراسم خاص

علاقه مندی های فصلی:

اغلب عطرها انعکاسی از یک فصل خاص هستند. این ها رایحه هایی هستند که مواد موجود در یک فصل را تعریف می کنند. در بهار و تابستان یک ماهیگیری یا یک فصل سبز را یاد آور می شوند. نت هایی که از چرم قدیمی و خانه ی مادر بزرگ شما برای کریسمس یاد می شود عطرهای بهار و تابستان شما را می سازند. شما را به یاد آفتاب و ساحل  می اندازند. رایحه های پاییز و زمستان به تندی فلفل سرخ و فلفل سیاه هستند.

عطر امضا:

عطر ها نمایانگر شخصیت شما هستند، مشخص می کنند آیا دارای شخصیت نرم و شیرین هستید یا جسورانه، شاید شما ترکیبی از هر دو باشید. در هر صورت، این رایحه عطری است که مردم در مورد شما به یاد می آورند.

نکات کاربردي:


• برخي افراد عطري مخصوص خود انتخاب و استعمال مي کنند. بدين ترتيب هر زمان، کسي بوي آن عطر را استشمام کند، ياد آن ها مي افتد.

• عطر را به پشت گردن اسپري کنيد تا هر وقت که به موهاي تان دست کشيديد بوي عطر بلند شود.

• اگر به هر دليلي از مصرف مستقيم عطر يا ادکلن خوش تان نمي آيد، از شامپو بدن معطر و لوسيوني با بوي مشابه استفاده کنيد.

• هرکسي، محدوده اي از بو براي خود دارد که تقريبا به اندازه درازاي دست است. هيچ کس نبايد بوي شما را حس کند مگر اينکه وارد اين محدوده شود.

• مچ دست ها را به هم نماليد. چون گرمايي که ايجاد مي شود عطر را از بين مي برد.

• نگران فاسدبودن عطرها نباشيد اولا که عطر بين 5 تا 12 سال تاريخ انقضاء دارد. ثانيا عطرهاي فاسد دو رنگ مي شود و روي عطرها لايه اي از روغن نقش مي بندد.

راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن‌های شیرین

اغلب افرادی که رایحه های شیرین را می پسندند افرادی خونگرم با روحیه بسیار لطیف و ساده هستند. این دسته از افراد بسیار شوخ طبع، بشاش و پر انرژی هستند. اغلب شخصیتی رویا پرداز دارند و با محیط پیرامون خود به خوبی ارتباط برقرار می کنند. عطر هایی با رایحه های مرکبات، گل ها و دیگر رایحه هایی چون وانیل، جز عطر های شیرین محسوب می شود. عطر های شیرین تنها مخصوص خانم ها نیست بلکه در میان آقایان نیز عطرهای شیرین طرفداران خود را دارد. برندهای گوناگون مختلفی عطر های شیرین و ماندگار بسیاری ارائه کرده اند.

یکی از برند های بسیار معروف که عطرهای شیرین مردانه و زنانه بسیار خوشبو با رایحه ای دلنشین را ارئه می دهد برند شنل است. در میان عطرهای شیرین و بسیار پرطرفدار زنانه عطر های شنل مدل  کوکو شنل بسیار ملایم و شیرین است و با ترکیبی از رایحه هایی چون وانیل، پرتقال، گریپ فروت و … می باشد، که توانسته بسیاری از خانم ها را جذب خود کند. و اما درمیان عطرهای مردانه، عطر های شنل مانند مدل Allure Pour Homme با ترکیبی از رایحه های شیرین هل، سیب، اسطخودوس و …، گزینه مناسبی برای افرادی با شخصیت بسیار خوشرو و لطیف است.

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن‌های خنک

تیپ شخصیتی افرادی که طرفدار رایحه های خنک از عطرها هستند، اغلب جاه طلبانه است. این دسته از افراد دارای یک غرور مثبت هستند و خودشان را نسبت به دیگران کمی برتر می دانند. همین روحیه و غرور سبب شده این افراد بتوانند کارها را نسبت به افراد دیگر بهتر سازماندهی کنند و حس مدیریتی در این افراد موج می زند. بیشتر مواقع در فکر هستند و همیشه به دنبال حل مسائل مختلف می باشند.

بهترین نوع عطر با رایحه خنک برای آقایان عطر هایی مانند ورساچه مدلEros EDT می باشد، ترکیبی از خنک ترین رایحه هایی چون نعنا، لیمو، سیب سبز و سدر که حس خنکی بسیار زیادی را در فرد القا می کند و می توان به جرات این عطر را یکی از بهترین انواع عطرهای خنک دانست و اما خانم هایی که طرفدار عطرهای خنک هستند، می توانند از عطرهای خنک و بسیار معروفی چون عطر های برند بولگاری، مدل Omnia Crystalline EDT ، که ترکیبی از بهترین رایحه های خنک است و در بسته بندی بسیار زیبایی طراحی شده است،استفاده کنند.

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن‌های تلخ

اغلب افرادی که از عطر های تلخ استفاده می کنند، شخصیت بسیار قوی و با ثباتی دارند. این دسته از افراد هیچ گاه در مقابل مشکلات تسلیم نمی شوند و همیشه در کارهای خود مصمم هستند و بسیار افراد فعالی هستند. ناگفته نماند که بسیاری از ورزشکاران نیز طرفدار عطرهای تلخ هستند. این دسته از افراد دارای انگیزه بسیار زیادی هستند و اغلب اهل معاشرت چندانی نیستند و تنهایی و خلوت را بیشتر ترجیح می دهند.

اغلب عطرهای تلخ را می توان از روی شیشه مشکی و یا تیره عطر تشخیص داد. یکی از بهترین برندهایی که عطرهای تلخ بسیار خوشبو و ماندگار به بازار ارائه کرده است و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد، برند جورجیو آرمانی می باشد. مدل هایی چون Attitude Extreme EDT و یا Code EDT با ترکیبی از بهترین رایحه های تلخ مانند قهوه، اسطخودوس، کهربا، تنباکو و چرم، به عنوان بهترین عطرهای تلخ شناخته شده است. و اما در میان اکثر خانم هایی که از عطرهای تلخ استفاده می کنند عطرهای تلخی مانند کام دی کارگونس مدل Wonderoud EDP با ترکیبی از رایحه های دودی و عود و همچنین عطر نارسیسو رود ریگز مدل For him bleu noir EDT با رایحه های تلخ و بسیار دلنشین، بسیار شناخته شده و مناسب است.

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن‌های ملایم

این دسته از عطرها با عطرهای شیرین متفاوت هستند. افرادی که عطرهای ملایم استفاده می کنند اغلب افراد مرموز و اسرار آمیزی هستند. به راحتی نمی توان خلق و خوی آن ها را تشخیص داد و هر روز به یک صورت متفاوت ظاهر می شوند. این دسته از افراد قابل اعتماد هستند و در میان دوستان خود بسیار محبوب هستند. زود عصبی می شوند ولی با این حال خیلی زود مسائل را فراموش می کنند.

در میان عطر های مردانه، برند کلوین کلاین، عطرهای بسیار دلنشین و ملایمی را ارئه داده است که ماندگاری و رایحه خوب آن ها زبان زد بسیاری از افراد می باشد، یکی از بهترین مدل های این برند در زمینه عطرهای ملایم، مدل Obsession می باشدو علاوه بر این عطر بسیار خوشبو و معروف امپر مدل Legend  نیز جز بهترین عطرها با رایحه ملایم شناخته شده است. عطرهای زنانه ملایم با تریکیبی از گل ها و میوه های ملایم که در میان خانم ها طرفداران بسیار زیادی دارد عطر هایی مانند کلوین کلاین مدل Deep Euphoria و لانکوم مدل La vie Est Belle می باشد.

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن‌های تند

طبق روانشناسی های انجام شده افرادی عطرهای تند را می پسندند که اغلب افراد بسیار باهوشی هستند. همه چیز باید مطابق میل آن ها انجام شود. احساساتی نیستند، در انجام کارها بسیار صبور هستند. اعتماد به نفس بالایی دارند و همیشه در زندگی شان تصمیمات خوبی می گیرند. و به گفته خودشان عطرهایی که رایحه تندی دارند موجب شادابی آن ها می شود. پس اگر تیپ شخصیتی شما به این گونه می باشد ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال عطرهای مردانه تند هستید حتما  از عطرهای لالیک با مدل های مختلفی مانند Encre Noire و Fruit du Mouvement استفاده کنید. درمیان رایحه های ترکیبی تند و گرم زنانه، عطرهای بی نظیری مانند پاکورابان مدل Olympea و ورساچه مدل Crystal Noir با ترکیبی از رایحه های تند و گرمی چون زنجبیل، چوب بسیار پر طرفدار است.


جدیدترین مطالب آموزشی

راهنمای انتخاب عطر بر اساس ویژگی شخصیتی خانم‌ها

راهنمای انتخاب عطر بر اساس ویژگی شخصیتی خانم‌ها
امروزه استفاده از عطر و ادکلن از ملزومات زندگی هر فرد به شمار می رود اما متاسفانه بسیاری از افراد در انتخاب عطر مناسب برای خود یا برای هدیه دادن به دیگران دچار سردرگمی می شوند. طبق علم روانشناسی افراد دارای شخصیت های متفاوتی هستند که هر فرد باید متناسب با شخصیت و نوع خلق و خوی خود بهترین نوع عطر را برای خود برگزیند.

امروزه استفاده از عطر و ادکلن از ملزومات زندگی هر فرد به شمار می رود اما متاسفانه بسیاری از افراد در انتخاب عطر مناسب برای خود یا برای هدیه دادن به دیگران دچار سردرگمی می شوند. طبق علم روانشناسی افراد دارای شخصیت های متفاوتی هستند که هر فرد باید متناسب با شخصیت و نوع خلق و خوی خود بهترین نوع عطر را برای خود برگزیند. ...

راهنمای انتخاب عطر بر اساس ویژگی شخصیتی خانم‌ها

در هنگام خرید عطر این نکات را رعایت کنید

در هنگام خرید عطر این نکات را رعایت کنید
اگر قصد خرید یک عطر خوب و با کیفیت را دارید بهتر است قبل از خرید نکات مهمی را در این باره بدانید و بعد برای خرید اقدام کنید. انتخاب و خرید عطر خوب بستگی به عواملی دارد که ما درباره آن با شما صحبت خواهیم کرد.

اگر قصد خرید یک عطر خوب و با کیفیت را دارید بهتر است قبل از خرید نکات مهمی را در این باره بدانید و بعد برای خرید اقدام کنید. انتخاب و خرید عطر خوب بستگی به عواملی دارد که ما درباره آن با شما صحبت خواهیم کرد. ...

در هنگام خرید عطر این نکات را رعایت کنید

نکاتی برای انتخاب و خرید عطر مناسب

نکاتی برای انتخاب و خرید عطر مناسب
دنیای عطرها دنیای پیچیده و بزرگی است. رایحه‌های مختلف و بسیاری در تولید عطر به کار می‌رود. در دنیای مد، عطر و ادکلن هم مانند لباس، کفش، کلاه و … سال به سال، نو می‌شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست.

دنیای عطرها دنیای پیچیده و بزرگی است. رایحه‌های مختلف و بسیاری در تولید عطر به کار می‌رود. در دنیای مد، عطر و ادکلن هم مانند لباس، کفش، کلاه و … سال به سال، نو می‌شود اما هر عطری برای هر سن و هر موقعیتی مناسب نیست. ...

نکاتی برای انتخاب و خرید عطر مناسب

راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد

راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد
امروزه استفاده از عطر و ادکلن یکی از ملزومات زندگی هر فرد به شمار می رود و داشتن راهنمای انتخاب عطر امری واجب به شمار میرود. اما متاسفانه بسیاری از افراد در انتخاب عطر مناسب برای خود و یا برای هدیه دادن به دیگران دچار سردرگمی می شوند و نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند. طبق علم روانشناسی افراد دارای شخصیت های متفاوتی هستند که هر فرد باید متناسب با شخصیت و نوع خلق و خوی خود بهترین نوع عطر را برای خود برگزیند.

امروزه استفاده از عطر و ادکلن یکی از ملزومات زندگی هر فرد به شمار می رود و داشتن راهنمای انتخاب عطر امری واجب به شمار میرود. اما متاسفانه بسیاری از افراد در انتخاب عطر مناسب برای خود و یا برای هدیه دادن به دیگران دچار سردرگمی می شوند و نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند. طبق علم روانشناسی افراد دارای شخصیت های متفاوتی هستند که هر فرد باید متناسب با شخصیت و نوع خلق و خوی خود بهترین نوع عطر را برای خود برگزیند. ...

راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد

چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟

چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟
انتخاب عطر يکي از مشکل ترین انتخاب هاست. هنگام خرید، ديدن و بوییدن تعداد زيادي عطر، واقعا گمراه کننده است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از پارسینه، شايد شما هم با اين مشکل مواجه شده باشيد. گاهي اوقات پيش مي آيد که بعد از خريد عطر متوجه مي شويد اين، آن چيزي که مي خواستيد نيست يا ممکن است از پخش بوي بالايي برخوردار نباشد.

انتخاب عطر يکي از مشکل ترین انتخاب هاست. هنگام خرید، ديدن و بوییدن تعداد زيادي عطر، واقعا گمراه کننده است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از پارسینه، شايد شما هم با اين مشکل مواجه شده باشيد. گاهي اوقات پيش مي آيد که بعد از خريد عطر متوجه مي شويد اين، آن چيزي که مي خواستيد نيست يا ممکن است از پخش بوي بالايي برخوردار نباشد. ...

چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟

فوت و فن انتخاب خوشبوترین عطر و ادکلن + 6 ترفند

فوت و فن انتخاب خوشبوترین عطر و ادکلن + 6 ترفند
بسیار اتفاق افتاده است که عطر و یا ادکلنی را با قیمت بالا خریداری کرده اید اما متوجه شده اید که از بو و طعم آن راضی نیستید راه چاره را در ادامه بخوانید.در انتخاب عطر مانند هر انتخاب دیگری فوت و فن هایی هست که با دانستن و دنبال کردن آنها به نتیجه ای دلخواه می رسید.

بسیار اتفاق افتاده است که عطر و یا ادکلنی را با قیمت بالا خریداری کرده اید اما متوجه شده اید که از بو و طعم آن راضی نیستید راه چاره را در ادامه بخوانید.در انتخاب عطر مانند هر انتخاب دیگری فوت و فن هایی هست که با دانستن و دنبال کردن آنها به نتیجه ای دلخواه می رسید. ...

فوت و فن انتخاب خوشبوترین عطر و ادکلن + 6 ترفند

راهنمای انتخاب عطر

راهنمای انتخاب عطر
آیا شما کسی هستید که قبل از بیرون رفتن از درب، عطر استفاده می کنید؟ شاید عطری که انتخاب می کنید، امضا شما باشد. یا شاید دوست داشته باشید، عطرها و اسپری های مختلف  بدن  را آزمایش کنید. استفاده از یک عطر تا زمانی که چند نکته را دنبال کنید، می تواند یک تجربه دلپذیر باشد.

آیا شما کسی هستید که قبل از بیرون رفتن از درب، عطر استفاده می کنید؟ شاید عطری که انتخاب می کنید، امضا شما باشد. یا شاید دوست داشته باشید، عطرها و اسپری های مختلف  بدن  را آزمایش کنید. استفاده از یک عطر تا زمانی که چند نکته را دنبال کنید، می تواند یک تجربه دلپذیر باشد. ...

راهنمای انتخاب عطر

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

...

دستبند هوشمند هواوی بند ۶؛ همراه سلامتی شما در دوران کرونا

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

...

خرید لوازم جانبی کامپیوتر، زیر قیمت بازار ایران

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

طبق برنامه و اهداف ناسا، تا سال ۲۰۳۰ انسان‌هایی به مریخ فرستاده خواهند شد. بسیاری از کارشناسان نگران چالش‌های سلامتی چنین سفری هستند. ...

۶ چالش سلامتی در سفر به مریخ

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اندازه گیری سلامتی با هدفون

...

اندازه گیری سلامتی با هدفون

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی

...

اولین لوازم خانگی هوشمند ال‌جی با سرویس چت خانگی
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی