مقالات رابوکالا
فروشگاه

انتخاب صحیح جاروبرقی

هنگام خرید یک جاروبرقی ایستاده، مهمترین نکته در نظر گرفتن نوع نیاز فردی و یا جمعی است. آیا در خانه حیوان خانگی دارید؟

 آیا کسی در خانه مشکل تنفسی و ریوی یا آلرژی دارد؟ چه کسی بیشتر از دستگاه جارو‌برقی استفاده خواهد کرد؟ شاید آپارتمانی که اجاره کرده‌اید فرش یا موکت نداشته باشد و خودتان آنرا موکت کنید یا خانه‌ای دارید که فرش دارد. هر کس در خانه نیاز متفاوتی به نظافت دارد.

همانطور که می‌دانید با توجه به تنوع بالای جاروبرقی‌ها در بازار،‌ یافتن بهترین جاروبرقی در ابتدای امر ساده بنظر می‌آید ولی به سرعت پیچیده می‌شود. وقتی با مدل‌های فراوان روبرو می‌شوید هیجان زده خواهید شد. فریب طراحی‌های پر زرق و برق را نخورید. این زرق و برق‌ها به معنای کیفیت بالای این کالاها نیست. باید با بررسی دقیق هر مدل بهترین گزینه را انتخاب کنید. عنصر کلیدی و اساسی جهت خرید یک جاروبرقی مکش آن است.

توجه به عملکرد جاروبرقی

قبل از خرید جاروبرقی باید بررسی کنید که قرار است جاروبرقی برای تمیز کردن چه نوع کف پوشی استفاده شود؟ برای مثال آیا قرار است این جاروبرقی برای کف یک ساختمان پارکت شده استفاده شود و یا برای تمیز کردن سرامیک، فرش و یا موکت؟ این موضوع برای انتخاب درست جاروبرقی و تعیین مبلغی که می‌خواهید برای خرید جاروبرقی در نظر بگیرید، مهم است. بعضی از جاروبرقی‌ها توانایی استفاده روی انواع کف پوش‌ها را دارند. همچنین بعضی از جاروبرقی‌ها سری‌های مختلفی  برای تمیز کردن مبلمان، پرده‌ها و گوشه‌های مختلف منزل دارند. پس این موضوع را قبل از اقدام به خرید بررسی کنید که هدف از خرید جاروبرقی تمیز کردن کدام قسمت منزل است؟

جاروبرقی بی سر و صدا

نکته‌ی دیگر در خرید جاروبرقی توجه به صدای جاروبرقی است. ممکن است شما با توجه به شرایط محیطی که در آن زندگی می‌کنید، نیاز به خرید جاروبرقی با حداقل صدای ممکن باشید. سر و صدای جاروبرقی ممکن است اعضای خانواده و همسایه‌های شما را ناراحت کند.

میزان تمیز کردن و قدرت مکش جاروبرقی

میزان تمیزکنندگی که از جاروبرقی انتظار دارید نکته‌ی مهم دیگری که قبل از خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید. این ویژگی تحت تاثیر عواملی مانند مساحت منزل، تعداد افرادی که در آن محل زندگی می‌کنند و میزان آلودگی ایجاد شده‌ توسط آنها، داشتن یا نداشتن فرزند خردسال و حیوان خانگی است.

به گزارش ویرلن؛ قدرت جاروبرقی باید به اندازه‌ای باشد که زمان نظافت را کوتاه کند. قدرت مکش جاروبرقی تابعی از قدرت موتور آن است؛ اما عددی که با واحد وات روی جاروبرقی‌ها نوشته می‌شود رابطه‌ی مستقیمی با قدرت واقعی جاروبرقی ندارد؛ زیرا ساختار نامناسب جاروبرقی می‌تواند این قدرت را تحت تاثیر قرار دهد.

الزامات انتخاب جاروبرقی

 • بلند بودن سیم جاروبرقی
 • قابلیت جمع شدن سیم‌ جاروبرقی به صورت خودکار
 • راحتی در جابه‌جا کردن جاروبرقی
 • طراحی مناسب دسته‌ی جاروبرقی
 • اندازه‌ی مناسب مخزن آشغال‌ها
 • قدرت مکش بالا
 • مصرف انرژی پایین
 • سرعت بالا در تمیز کردن
 • عملکردهای مختلف نظافتی

قیمت جاروبرقی

هزینه‌ای که می‌خواهید برای خرید جاروبرقی بپردازید معمولا فاکتور محدود کننده‌ای در خرید جاروبرقی محسوب می‌شود. جاروبرقی‌‌ها مدل‌های مختلفی دارند و دامنه‌ی قیمتی آنها بسیار متنوع است و این دامنه‌ی قیمتی می‌تواند گیج کننده باشد. نکته‌ی مهمی که شما باید به آن توجه کنید، بررسی تناسب میان عملکرد جاروبرقی و قیمت آن است. طراحی بدنه‌ی جاروبرقی نیز عامل موثری در قیمت جاروبرقی است. همچنین قیمت جاروبرقی می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند قابلیت جمع آوری مایعات و یا فیلترهای مخصوص برای تمیزکاری باشد.

محل نگهداری جاروبرقی

موضوعی که عموما در خرید جاروبرقی مورد توجه قرار نمی‌گیرد ابعاد جاروبرقی است. افراد عمدتا بعد از خرید جاروبرقی به این فکر می‌کنند که جای مناسب برای نگهداری جاروبرقی کجاست؟  ابعاد جاروبرقی‌های بسیار قوی که عملکردهای گوناگون دارند بزرگ هستند و این جاروبرقی‌ها معمولا فضای بیشتری اشغال می‌کنند ولی جاروبرقی‌های خانگی معمولا کوچک‌تر از قبل طراحی می‌شوند. قبل از خرید جاروبرقی فضای نگهداری آن را تعیین کنید. دقت کنید محل قرار گیری جاروبرقی برای افراد منزل مزاحمتی ایجاد نکند و تا حد امکان جاروبرقی را مانند هر وسیله‌ی الکترونیکی دیگری دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. گرد و غبار و آشغال‌های جاروبرقی می‌تواند در کودکان ایجاد حساسیت کند.

ویژگی های جارو برقی ها:

 • توان موتور: توان موتور یا قدرت جاروبرقی با واحد وات مشخص می شود. هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر و کاراتر است.
 • قدرت مکش: هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت تمیز کردن آن هم بیشتر است. البته معمولاٌ این قدرت قابل تنظیم بوده و برای سطوح مختلف، متفاوت است. مثلاٌ باید دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه مخصوص آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک و فرسوده می شوند. در بعضی جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو و در برخی دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.
 • وزن جاروبرقی

  فاکتور وزن از آنجایی مهم می شود که کار با جاروبرقی ممکن است به یک کار کاملا روزمره و معمول تبدیل شود. به همین دلیل فاکتور وزن در انتخاب یک جاروبرقی مناسب بسیار مهم است. امروزه شرکتهای مختلف سازنده با علم به این نیاز نسل جدیدی از جاروبرقی ها را با وزنی در حدود ۴ کیلو به بازار عرضه کردند که برای استفاده های خانگی بسیار مناسب هستند.

 • میزان صدا: جاروبرقی یکی از وسایل پرصدا بوده که به دلیل اینکه در موقع کار در فاصله نزدیک قرار دارد، تحمل صدای آن برای مدت طولانی می تواند خسته کننده باشد. میزان بلندی صدای جاروبرقی با واحد دسیبل مشخص می شود. اگرچه میزان این صدا با قدرت موتور رابطه دارد، اما امروزه شرکت ها جاروهایی با قدرت بالا اما صدای کم را نیز روانه بازار کرده اند.
 • قابلیت مانور و حرکت جاروبرقی: از آنجا که در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این سو و آن سو کشیده می شود، باید دقت کنید به راحتی حرکت کند.
 • کیسه جارو: بعضی از جاروبرقی ها آشغال ها را داخل کیسه جمع کرده و بعضی دیگر بدون نیاز به کیسه آن ها را بسیار فشرده کرده و در محفظه ای جمع می کنند. بعضی جاروبرقی ها هم، هم قابلیت کار با کیسه و هم بدون کیسه را دارند. بعلاوه در بعضی جاروهایی که با کیسه کار می کنند این کیسه دائمی و در انواع دیگر قابل تعویض است، اما برای حفظ بهداشت و سلامتی بهتر است جاروبرقی هایی را انتخاب کنیم که کیسه آن ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، باید توجه داشت که اگرچه هزینه و دردرسر تهیه و استفاده از کیسه وجود ندارد، اما خالی کردن مخزن دستگاه هم به ویژه برای افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، آسان نیست.
 • طول کابل برق: هرچه طول سیم برق جارو بیشتر باشد راحت تر می توان جاروبرقی را به مکان های مختلف و دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.
 • سیم جمع کن: با فشار دادن دکمه مربوط به آن سیم جارو به راحتی جمع می شود.
 • پدال یا کلید روشن و خاموش: باید در جایی قرار گرفته باشد که به راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن و خاموش کرد.
 • برس های مختلف: در انواع مختلف و برای تمیز کردن قسمت هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها بوده و داخل محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرار گرفته اند. در بعضی جاروبرقی ها برس های مخصوص تمیز کردن حیوانات هم تعبیه شده است.

 • سر جارویی مثلثی: سر بعضی جاروبرقی ها مثلثی بوده که تمیز کردن گوشه ها و زاویه ها با آن ها راحت تر است.
 • قابلیت مکش مایعات: بعضی جاروبرقی ها علاوه بر قابلیت مکش خاک و اشیای جامد، امکان مکش مایعات را نیز دارند. حتی با بعضی از آن ها بنزین و روغن را نیز می توان از روی سطوح پاک نمود. به علاوه بعضی انواع جاروها قابلیت تفکیک مایعات از جامدات را هم دارند.
 • قدرت مکش: بسیاری از خریداران در هنگام خرید جاروبرقی بیشتر به میزان توان موتور جاروبرقی توجه می کنند. بسیاری تصور می کنند که قدرت مکش جاروبرقی با توان موتور در ارتباط مستقیم است. اما فراموش نکنید که توان مکش پارامتری جدا است که در دفترچه های راهنمای تمامی جاروبرقی ها موجود است. این اشتباه در هنگام خرید جاروبرقی باعث می شود که بسیاری از افراد از جاروبرقی خود راضی نباشند.

 • دمندگی: بعضی جاروبرقی ها علاوه بر قدرت مکندگی، قدرت دمندگی هم دارند که می توان از آن برای باد کردن بادکنک، تیوب و ... استفاده نمود.
 • نشانگر وضعیت کیسه: هر زمان که کیسه جاروبرقی پر شده و نیاز به تعویض داشته باشد، این نشانگر شما را آگاه می کند، بنابراین نه شما مجبورید مرتب مخزن کیسه را باز کرده و ظرفیت آن را کنترل کنید و نه هیچوقت کیسه جارو آنقدر پر می شود که کارکرد آن را مختل کرده و به موتور نیز فشار وارد کند.
 • فیلتر تصفیه کننده هوا: در بعضی جاروبرقی ها حتی چندین فیلتر تصفیه کننده تعبیه شده که ذرات گرد و غبار را به خود جذب کرده و از بازگشت دوباره آن ها به هوا جلوگیری می کند. این قابلیت به ویژه برای افرادی که عاری بودن محیط از باکتری ها و میکروب ها برایشان اهمیت زیادی دارد، خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و افراد مبتلا به آلرژی، آسم و سایر حساسیت ها و بیماری های تنفسی بسیار مفید است. به عنوان مثال یکی از فیلترهای جدید فیلتر 4 لایه هپا (HEPA) است که تا 9/99% گرد و غبار و آلودگی هوا را در هنگام جارو کردن کاهش داده و هوای خروجی از جاروبرقی را تصفیه می نماید.
 • ضد میکروب ، ضد باکتری
  نظافت و بهداشت از هم جدا نیستند؛ درست به همین خاطر هم هست که تولیدکنندگان به فکر طراحی و عرضه جاروبرقی‌هایی با خاصیت ضدعفونی و ضدباکتری افتاده‌اند. این جاروها دارای یک مخزن جداگانه برای چرخش هوا هستند که درون این مخزن یک فیلتر و لایه برزنتی تعبیه شده است. این فیلتر در واقع کار ضدعفونی‌کردن ذرات هوا و گرد و غبار را انجام می‌دهد. به این ترتیب خریداران این جارو برقی ها، اغلب از میان افراد مبتلا به آسم، بیماری‌های تنفسی و حساسیت هستند.
 • تکنولوژی نانوسیلور: در فیلتر برخی از جاروبرقی ها از فن آوری پودر نقره (Nano silver) استفاده شده است. استفاده از پودر نقره باعث جلوگیری از ایجاد بوی بد، جلوگیری از رشد باکتری ها و همچنین مانع بروز آلرژی در هنگام استفاده می شود.
 • جاروبرقی های تمام اتوماتیک: این جاروها که باطری قابل شارژ هم دارند، با اسکن کردن، نقشه محیط را به حافظه سپرده و به صورت خودکار حرکت کرده، همه جا را تمیز می کنند. دوربین ها و سنسورهایی که در این جاروبرقی ها تعبیه شده کمک می کنند دستگاه با موانع برخورد نکند. زمانی که شارژ جارو تمام شود، دستگاه به صورت اتوماتیک به محل شارژ خود بازگشته و پس از اینکه دوباره شارژ شد، به همان مکان قبلی برگشته و کار خود را ادامه می دهد.
 • جاروبرقی تعقیب کننده: بدنه اصلی این جاروها که مکان یاب و چرخ های هوشمند اتوماتیک دارند، موقع استفاده، کاربر خود را دنبال می کند. این ویژگی باعث می شود دیگر برای حرکت دادن جاروبرقی به مکان های مختلف، خم نشده و یا لوله آن را نکشید.
 • فیلتر cyclone: این فیلتر قابلیت جدا کردن گرد و غبار از اجسام بزرگ را دارا است. یکی از مزایای این فیلترها امکان بررسی آسان خاکروبه برای جدا کردن اجسام با ارزش است.
 • تکنولوژی گردش هوای امگا: این تکنولوژی که از طرف شرکت سامسونگ ارائه شده است، با ایجاد مسیر امگا شکل گردش هوا، صدای جاروبرقی را به db 74 رسانده است. فن آوری امگا باعث می شود دستگاه در مقایسه با سایر جاروبرقی ها 10 برابر صدای کمتری ایجاد نماید.
 • تکنولوژی multi chamber: طراحی منحصر به فرد چند مخزنه، با ایجاد گردباد، ورود ذرات به داخل فیلتر را مسدود کرده که باعث دوام بیشتر فیلتر موتور جاروبرقی می شود. این سیستم با ایجاد گردباد های کوچک در مخازن، چندین بار گرد و غبار را تصفیه می کند. از جمله ویژگی های این تکنولوژی می توان به جلوگیری از مسدود شدن فیلتر پشت موتور، قدرت موتور بیشتر و پایدارتر، هوای پاکیزه تر و تخلیه آسان تر اشاره کرد.
 • ویژگی air safe: جریان هوای خروجی از جاروبرقی با همکاری مشترک موتور، فیلترها و عایق بندی کنترل می شود و از آنجاییکه محفظه موتور به طور کامل عایق و درزبندی شده است، این فرایند تضمین می کند حتی ریزترین ذرات از فیلتر به خارج نشت نکند و غبار فقط در جایی که به آن تعلق دارد یعنی داخل کیسه گرد و غبار جارو بماند.
 • سیستم کنترل جریان هوا (air flow control system): عملکرد تصفیه چند مرحله ای تضمین می کند که هوای خروجی از جاروبرقی تا 997/99 درصد عاری از ذرات کوچک میکروسکوپی باشد.
 • فن آوری کمپرسور (compressor technology): موتور کمپرسور با وجود برخورداری از قدرت بالا، بسیار کم مصرف است. این فناوری با بهره مندی از یک موتور استاندارد پر قابلیت و دارای
 • عملکرد عالی در مقایسه با مدل های مشابه 30 درصد برق کمتری مصرف می کند.

بهترین جاروبرقی موجود در بازار کدام است؟

راهنمای خرید جاروبرقی بوش: از تولیدکنندگان معتبر لوازم‌خانگی برقی کوچک و بزرگ در دنیا است که سالیان متمادی به‌عنوان یکی از بهترین برندها در سراسر جهان معرفی‌شده است. توان مکش جاروبرقی های بوش بسیار بالا و قدرتمند می باشد.طراحی های منحصر به فرد این کمپانی در کنار کیفیت بالای آن همواره چشمگیر بوده است . بهره‌گیری از فیلترهای بهداشتی در جاروهای بوش مانع خروج گردوخاک از دستگاه شده و هوا را آلوده نمی‌کند. صدای کم، سهولت استفاده و سهولت حمل از دیگر ویژگی های حائز اهمیت جاروبرقی های این برند می باشد.

راهنمای خرید جاروبرقی ال جی: برند ال جی که یکی از بهترین و پر مخاطب ترین برندهای تولیدکننده لوازم خانگی می باشد، جاروبرقی های با کیفیت و کارآمدی به بازار عرضه می کند. طراحی بدنه ی جاروهای ال جی بسیار ساده و کاربردی ست و جنس مواد به‌کاررفته در این دستگاه باعث شده است نگاه مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. ال جی شرکتی معتبر در زمینه‌ی تولید لوازم‌خانگی برقی است که دستگاه‌های متنوعی به بازار جهانی عرضه کرده است و مشتریان و علاقه‌مندان زیادی در سراسر جهان دارد.

راهنمای خرید جاروبرقی کنوود : برند ژاپنی کنوود، تولیدکننده انواع رادیو آماتورها، تلویزیون‌ها، کولرها،جاروبرقی ها، دستگاه‌های های-فای و بسیاری از تجهیزات صوتی می‌باشد. یکی دیگر از تولیدات این کمپانی مشهور جاروبرقی ها می باشد ،جاروبرقی هایی که با قدرت مکش فوق العاده ای که دارد ریزترین آشغال ها و ذرات روی زمین را پاکسازی می کند. صدای کم و طراحی زیبای این برند باعث شده است همواره در میان لیست برتر نام این برند بدرخشد.

راهنمای خرید جاروبرقی سامسونگ : شرکت کره ای سامسونگ تولیدکننده انواع لوازم خانگی برقی از قبیل تلویزیون ، یخچال و فریزر،ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی می باشد. جاروبرقی های تولید شده توسط این برند کارآمد و با کیفیت می باشد و از این رو توانسته است در لیست برتر قرار بگیرد. این برند محبوب یکی از موفق ترین و محبوب ترین برندها نزد مردم جهان میباشد. جاروبرقی های سامسونگ پر قدرت و کم صدا می باشند و حمل آنها به خاطر وزن معقولی که دارد راحت و آسان است.

راهنمای خرید جاروبرقی فیلیپس: تولیدات این شرکت، جای هیچ نگرانی برای خریداران باقی نمی‌گذارد چرا که فیلیپس سالهاست به تولید لوازم‌خانگی برقی کوچک و بزرگ مشغول است و در سراسر جهان طرفداران و خریداران خود را راضی نگه‌داشته است. جاروبرقی های این برند با مکش بالایی که دارند ریزترین غبار و آشغال را از زمین پاکسازی می کند.گارانتی محصولات فیلیپس نقطه ی مثبت دیگری است که قوت قلب را برای همراهانش به ارمغان آورده است.

راهنمای خرید جاروبرقی پاناسونیک: شرکت پاناسونیک سال‌ها در تولید و عرضه انواع لوازم برقی از جمله لوازم برقی خانگی و صوتی تصویری فعالیت داشته و ضمن ارائه محصولاتی که همواره نوآوری و کیفیت به همراه داشته‌اند موفق به جلب رضایت مصرف‌کنندگان این حوزه شده است. جاروبرقی های پاناسونیک دارای مکش فوق العاده ، وزن و صدای کم و طراحی های بسیار زیبا هستند.

راهنمای خرید جاروبرقی دلونگی: گروه دلونگی ، یکی از مشهورترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در اروپا، مستقر در شهر ترویزو ایتالیا است. این برند که امتحان خود را به خوبی پس داده است جاروبرقی هایی منحصر به فرد با توان و مکش بالا تولید می کند که کوچکترین ذرات را یافته و زمین را از وجود هرگونه غبار و پرزهای اضافی فرش و... پاک می کند. جاروبرقی های دلونگی کارآمد و سبک بوده و بهترین همراه برای هر خانه ای می باشد.

دوو : جاروبرقی های شرکت دوو از طراحی همه‌پسندی برخوردار هستند و به‌واسطه رنگ‌های مختلفی که برای آن در نظر گرفته شده به‌راحتی می‌تواند نیاز سلایق مختلف را پوشش دهد. توان موتور جاروبرقی های این برند بسیار بالا می باشد و صدای کمی دارند. طراحی های منحصر به فرد این برند نگاه همگان را به خود جذب کرده است.

راهنمای خرید جاروبرقی بکو: بکو شرکت تولیدکنندهٔ لوازم خانگی ترکیه‌ای می باشد که در سال ۱۹۶۷ در استانبول تأسیس شد. این شرکت در تولید جاروبرقی تبحری ویژه دارد . به طوری که توان و قدرت موتور در این جاروبرقی ها بالا می باشد و سایز آنها متناسب است یعنی نه بزرگ است که جاگیر باشد و نه آنقدر کوچک که آسیب پذیر باشد! جاروبرقی های بِکو با وجود قدرت و مکش بالا آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

راهنمای خرید جاروبرقی زیمنس: زیمنس شرکتی آلمانی می باشد که در زمینه ی تولید لوازم خانگی از سال 1847 فعالیت داشته است . این شرکت در زمینه تولید جاروبرقی های با توان و قدرت بالا بسیار موفق بوده و امتحان خود را به خوبی پس داده است. صدای کم، سهولت استفاده و سهولت حمل از دیگر ویژگی های حائز اهمیت جاروبرقی های این برند می باشد.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی خانگی


اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی خانگی   

قطعات جاروبرقی نیز همانند قطعات سایر لوازم منزل با عملکرد گروهی در کنار هم، عملکرد نهایی جاروبرقی را شکل می‌دهند. هر یک از این قطعات برای کار خاصی تعریف شده و طبق نظم خاصی کار می‌کنند. بروز اشکال در عملکرد هر یک از قطعات جاروبرقی می‌تواند در عملکرد کلی دستگاه اختلال ایجاد کند و حتی منجر به سوختن موتور آن نیز شود. آشنایی بیشتر با قطعات جاروبرقی و عملکرد آن‌ها سبب می‌شود، بتوانید ایرادات احتمالی را در دستگاه خود تشخیص داده و آن‌ها را برطرف نمایید. همچنین در صورت نیاز قطعه مورد نظر را خریداری و آن را تعویض کنید. ادامه مطلب

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی خانگی

  

آموزش تمیزکردن جاروبرقی و اجزای آن در ۵ مرحله


آموزش تمیزکردن جاروبرقی و اجزای آن در ۵ مرحله   

شاید برای عده‌ای تمیز کردن جارو برقی از خود فرآیند جارو برقی کشیدن خانه سخت‌تر باشد! با این حال تمیز کردن جاروبرقی کار بسیار مهم و ضروری‌ای است که باید حداقل هر چند ماه یک بار انجام شود. اگر شما تمایل دارید که جاروبرقی‌تان موثرتر عمل کند و حتی به گردو غبارهای آلرژی زا یا حشرات فرش رحم نکند و قدرت مکش آن در بهترین حالت خود باشد؛ پس حتما جاروبرقی‌تان را تمیز کنید. ما هم سعی کردیم با نوشتن این مطلب در آسان‌تر شدن این فرایند به شما کمک کنیم. در ادامه در مورد راهنمای گام به گام تمیز کردن جاروبرقی و مسائل و مشکلاتی مانند آب رفتن داخل جاروبرقی خواهیم پرداخت. ادامه مطلب

آموزش تمیزکردن جاروبرقی و اجزای آن در ۵ مرحله

 

   محصولات مشابه