مقالات رابوکالا

فروشگاه

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

1) اندازه مناسب عرض صندلی : صندلی بیش از حد باریک، احتمال آسیب به پوست را افزایش داده و یا حتی ممکن است باعث جراحت پوست گردد. از طرفی صندلی بیش از حد بزرگ، باعث چرخش پاهای کاربر شده و بر لگن شخص فشار وارد میکند.

 

انتخاب ویلچر مناسب

 

2) اندازه مناسب عمق صندلی : عمق صندلی باید بگونه ای باشد که پاها بصورت کشیده شده و رو به جلو باشد و یا به عبارت دیگر برای افراد با قد کوتاه و یا قد بلند، پاها بصورت کشیده و جاپایی دقیقاً زیر پاها قرار گرفته باشد.

 

 

3) اندازه مناسب پشتی صندلی : پشتی صندلی با اندازه مناسب باید بطوری باشد که تمام کمر را پوشش داده تا از فشار بیش از حد به ستون فقرات جلوگیری کند.

 

 

4) میزان ارتفاع نشیمنگاه از سطح زمین : میزان ارتفاع صحیح نشیمنگاه از زمین باید نه آنقدر زیاد باشد که کاربر هنگام پیاده از شدن از ویلچر با مشکل مواجه شود و نه آنقدر کم باشد که پاها بر روی زمین کشیده شده و زانوها براحتی خم شوند. بصورت تقریبی برای کودکان ارتفاع مناسب 44.5 سانت و برای افراد بزرگسال این میزان بین 49.5 تا 52 سانت و برای افراد باقد بلند 54.6 سانت میباشد.

5) انتخاب نوع مناسب زیر دستی : اولین نوع زیر دستی ها ، زیر دستی ثابت بوده که قابل جداشدن نیست. نوع دیگر زیر دستی متحرک بوده که به سوارشدن یا پیاده شدن آسان کاربر ، کمک شایانی میکند. زیردستی دیگر از نوع میز تحریر بوده که برای مطالعه نمودن با ویلچر روی میز بسیار مناسب بوده و همچنین برای غذاخوردن کاربر روی میز قابل استفاده هست.

6) انتخاب نوع مناسب زیر پایی : زیرپایی ویلچر بر دو گونه هست نوع اول بصورت ثابت و غیر قابل جداشدن میباشد و نوع دوم بصورت متحرک و جداشدنی هست . در مواردی که کاربر از بالابر استفاده میکند باید حتماً از ویلچر با جاپایی متحرک استفاده کند تا انتقال از شخص از روی ویلچر به مکان مورد نظر بدرستی صورت پذیرد. البته در فروشگاه کالا طب ویلچر پایه برانکاردی نیز موجود هست.

7) انتخاب ویلچر بر اساس وزن کاربر : بصورت کلی ویلچر استاندارد تا حدود 120 کیلوگرم تحمل وزن داشته ولی ویلچرهای سنگین وزن از 120 تا 160 کیلوگرم تحمل وزن دارند . در صورتی که ویلچری برای تحمل وزن تا 220 کیلوگرم میخواهید میتوانید ویلچر فوق سنگین را انتخاب کنید تا نظرتان تامین شود.

8) انتخاب پشتی ساده یا برانکاردی ؟ معمولاً پشتی اکثر ویلچرها بصورت ثابت و غیر قابل حرکت میباشد. اما زمانیکه بنابر توصیه پزشکان مبنی بر استراحت شخص جهت وارد شدن کمترین فشار به کمر و ستون فقرات استفاده از ویلچر ضرورت داشته باشد، انتخاب ویلچر برانکاردی بصورت موکد پیشنهاد میشود. البته این ویلچر برای افراد مبتلا به زخم بستر نیز توصیه میشود.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای انتخاب ویلچر مناسب


راهنمای انتخاب ویلچر مناسب   

ویلچر وسیله ی نقلیه و در واقع جزء حیاتی و جدا نشدنی افراد کم توان، معلولین، آسیب دیدگان ضایعات نخاعی، افراد مبتلا به اختلالات حرکتی، سالمندان و بیماران میباشد. به دلایل مختلفی افراد ممکنه در طی حیات به این ابزار کمکی موقت یا دایمی احتیاج پیدا کنند. در زمان خرید ویلچر با استفاده از اطلاعات جامع و هدفمند که بر اساس نیاز و شرایط فرد باشد میتوان با خیال راحت درست ترین و کارآمدترین وسیله ی ممکن را تهیه کرد. لذا در جهت خدمت به شما کاربردی ترین نکات را گردهم آوردیم تا مفید ترین انتخاب را داشته باشید . لازم ب ذکر با توجه ب ساعتهای گذراندن عمر بر روی ویلچر اهمیت این انتخاب آگاهانه را بیشتر نشان میدهد. ادامه مطلب

راهنمای انتخاب ویلچر مناسب

  

همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی


همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی   

ویلچر می تواند از ابزارهای جا به جایی اساسی و اضطراری محسوب شود، این مسئله در مورد کاربران ویلچر موقتی و بلندمدت صدق می کند. برای بسیاری از کاربران ویلچر، ویلچر آنها اولویت اول آنها به شمار می آید، مانند عضوی از بدن که با تکیه بر آن می توانند به یک زندگی مستقل ادامه دهند. اگر به صورت سطحی نگاه کنیم، ویلچر از یک صندلی و چهار چرخ تشکیل شده است، و در مدل های متنوع با مزیت های مختلف و محدودیت های محسوس طراحی شده است.  ادامه مطلب

همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی

آشنایی با انواع ویلچر

راهنمای خرید ویلچر برای سالمندان وبیماران

نکات مهم در انتخاب ویلچر مناسب

 

   محصولات مشابه