مقالات رابوکالا
فروشگاه

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟

تشک برقی یکی از بهترین راهکارهای صرفه جویی در هزینه های برق برای گرم نگه داشتن خودتان در شب های سرد زمستان است. یکی از سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود این است که آیا گرما و یا امواج الکترومغناطیسی ناشی از تشک برقی برای سلامتی جنین مضر است یا خیر.

خطری که درمورد افزایش دمای بدن در دوران بارداری وجود دارد مربوط به این امر است که افزایش دمای مرکزی بدن مادر باردار به بالاتر از 39 درجه می تواند در مراحل ابتدایی رشد سبب آسیب به ستون فقرات جنین و حتی سقط جنین شود.

تشک های برقی معولا تا این درجه دمای بدن مادر را افزایش نمی دهند، بعلاوه تشک های برقی مدرن دارای سیستم کنترل دما هستند که با فراهم کردن امکان تنظیم دما، ایمنی بیشتری را برای بانوان باردار فراهم می کنند.

یک تحقیق در این زمینه نشان داد که ریسک سقط جنین در بانوانی که از تشک برقی با دمای زیاد در هفت هفته اول بارداری استفاده کرده بودند، بیشتر است.

هرچند شدت امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف این تشک ها ناچیز است، اما پزشکان جهت رعایت تمامی موارد احتمالی به بانوان باردار توصیه می کنند که در هفت هفته اول و در صورت امکان در سه ماهه اول بارداری از این تشک ها استفاده نکنند.

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری ایمن است؟

استفاده از پتو های برقی یکی از بهترین راه های صرفه جویی اقتصادی است که در شبهای سرد به شما گرما می بخشد. اما این سوال ایجاد می شود که آیا استفاده از این پتوها در دوران بارداری بی خطر است. وقتی جنینی در بدن شما رشد می کند، مسلماً تامین ایمنی و سلامت او واجب تر از آسایش و گرمایی است که پتوی برقی به شما می دهد.

اکثرا این نگرانی وجود دارد که پتوی برقی با افزایش دمای بدن می تواند منجر به سقط جنین گردد و دیگر اینکه این نوع پتوها امواج الکترومغناطیسی تولید می کنند که خود موجب نواقص مادرزادی یا سقط جنین خواهد شد.

اگر باردار هستید و قصد دارید از پتوی برقی استفاده کنید، بهتر است قبل از هر تصمیم گیری، نکاتی را در نظر داشته باشید.

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری ایمن است؟

آیا استفاده از پتوی برقی در بارداری خطرناک است؟

هرچند شدت امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف این تشک ها ناچیز است، اما پزشکان جهت رعایت تمامی موارد احتمالی به بانوان باردار توصیه می کنندکه در هفت هفته اول و در صورت امکان در سه ماهه اول بارداری از این تشک ها استفاده نکنند.

پژوهش اخیر حاکی از آن است احتمال افزایش دمای بدن با استفاده از پتوی برقی بسیار غیر محتمل بوده و به طور کلی، سقط جنین یا آسیب به عصب ستون فقرات در اثر افزایش دمای بدن تنها زمانی رخ می دهد که درجه حرارت داخلی بدن به طور قابل توجهی بالا رفته و به بیشتر از 39 درجه سانتیگراد برسد. البته افزایش دما تا این اندازه با استفاده از پتوی برقی امکان پذیر نیست.

استفاده از پتوهای برقی دارای سیستم کنترل دما، در دوران بارداری ایمنی بیشتری دارد زیرا به این ترتیب احتمال وقوع آتش سوزی یا سوختن بدن در خواب از بین خواهد رفت.

آیا با استفاده از پتوهای برقی در خطر میدان الکترومغناطیسی قرار داریم؟

اگرچه میدان الکترومغناطیسی ناشی از پتوهای برقی، خطر یا آسیبی در دوران بارداری به همراه ندارد، اما در مراحل مختلف بارداری مزایا و مضراتی دارد که باید مد نظر قرار گیرند:

هشدارها و توصیه های ایمنی برای استفاده از پتوی برقی در بارداری

به منظور پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی برای بدن یا آسیب به جنین، اگر در دوران بارداری از پتوی برقی استفاده می کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

علائم و مشکلات بارداری در هر مادری متفاوت است. از این رو باید قبل از استفاده از پتوهای برقی در دوران بارداری با پزشک مشورت کنیم. یک متخصص با توجه به وضعیت سلامتی مادر، رشد جنین، شرایط آب و هوایی و غیره در خصوص استفاده از پتوهای الکتریکی تصمیم گیری خواهد کرد.

آیا بیماران دیابتی می توانند از تشک برقی استفاده کنند؟

بی حسی در پا و همچنین بازو در اغلب افراد مبتلا به دیابت شایع است. این دسته از افراد ممکن است با مرور زمان علاوه بر دست و بازو، بی حسی را در نقاط دیگر بدن خود نیز احساس کنند. نبود حس در این مناطق باعث خواهد شد تا فرد متوجه بیش از حد گرم شدن این نقاط نشود. بیش از حد گرم شدن نیز ممکن است باعث آسیب به پوست و اعصاب شود. توصیه می شود افراد دیابتی تحت نظر پزشک اقدام به استفاده از این مدل تشک های برقی کرده و در هنگام استفاده، مراقبت های لازم را داشته باشند.

استفاده از تشک برقی چه معایبی می تواند به همراه داشته باشد؟

سوختگی و یا برق گرفتگی، ازجمله خطراتی است که تشک های برقی می تواند به همراه داشته باشد. اگر تشک برقی با برند معتبر خریداری می کنید، نگران این موضوع نباشید چراکه این نوع تشک ها، استاندارد ایمنی بالایی دارند. پس به هیچ عنوان، برند تشک برقی را فدای قیمت تشک برقی نکنید. همچنین با حیوان خانگی خود بر روی تشک برقی نخوابید چراکه چنگ زدن و همچنین جویدن تشک می تواند به سیم های برق صدمه زده و سلامتی تان را به خطر بیاندازد.

آیا بیماران دیابتی می توانند از تشک برقی استفاده کنند؟

استفاده از تشک برقی برای چه افرادی مناسب نیست؟

معمولاً توصیه می شود که از تشک برقی برای کودکان زیر ۵ سال استفاده نشود. معمولاً اندام کودکان در این سن ظریف بوده و گرمای بیش از حد، ممکن است باعث سوختگی آن ها شود. همچنین افراد بزرگسالی که دارای بیماری های مرتبط با گردش خون و دیابت هستند نیز می بایست در استفاده از تشک های برقی، احتیاط لازم را داشته باشند.

با کمک تشک برقی، کدام دردها را می توان درمان کرد؟

با کمک تشک های برقی می توانید درد عضلات شکمی پس از تمرین های طولانی مدت و ورزش، سفتی و درد در مفاصل، درد ناراحت کننده کمر، گرفتگی و اسپاسم و خستگی در عضلات را برطرف کنید.

با کمک تشک برقی، کدام دردها را می توان درمان کرد؟

بهترین برندهای تشک برقی کدام اند؟

ازجمله برترین برندهای تشک برقی می توانیم به تشک برقی  بیورر ، امسیگ و تشک برقی زیکلاس مد اشاره کنیم. این سه برند تحت لیسانس آلمان بوده و در میان سایر برندهای تولیدکننده تشک برقی ، بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده اند.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما  قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت  نقطه ای بدن استفاده  میشود ، استفاده  از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباش....

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

خرید تشک بادی

خرید تشک بادی

چه کسی تشک های بادی را اختراع کرده است؟ شما دوست دارید زمانتان را بر روی چیزهای که علاقه مندید خرج کنید، بعد از یک روز کاری سخت و خسته کننده برمی گردید و روی آن استراحت می کنید. آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که چه کسی....

خرید تشک بادی

جامع‌ترین راهنمای خرید تشک و نکات طلایی یک انتخاب خوب

راهنمای انتخاب و استفاده از تشک مواج زخم بستر

خرید تشک برقی مناسب

   محصولات مشابه