مقالات رابوکالا
فروشگاه

چگونه فشارسنج مناسب بخریم

اگر کارکردن با فشارسنج دستی را بلدید و یا اعضای خانواده آشنایی دارند می توانید این نوع فشارسنج را انتخاب کنید.برای اطمینان از کیفیت، بهتر است قیمت متوسط به بالا خریداری نمایید.حدود قیمت 70 تا 80 هزار تومان.

دستگاه فشارسنج دستی

نوع دیگری از فشارسنج های دستی،فشارسنج جیوه ای است که از دقت بالاتری برخوردار است و عموما” پزشکان از این نوع فشارسنج استفاده می کنند.فقط  مراقب باشید شیشه ی حاوی جیوه نشکند زیرا ماده ای سمی است.

برای اندازه گیری فشارخون با استفاده از فشارسنج دستی حتما باید شخص دیگری حضور داشته باشد که کار اندازه گیری را انجام دهد .

حال به توضیح انواع و چگونگی انتخاب فشارسنج دیجیتال خواهیم پرداخت.

فشارسنج دیجیتال

فشارسنج دیجیتال دو نوع “مچی” و “بازویی” دارد.

در حال حاضر نوع مچی آن دیگر تجویز نمی شود زیرا از دقت پایین و استهلاک بالایی برخوردار است.استفاده از فشارسنج دیجیتال مچی فقط در یک مورد و آن هم به اجبار پیشنهاد می شود.زمانی که فرد استفاده کننده تنهاست و یا دچار لرزش شدید دست است که به تنهایی قادر به بستن بازوبند (کاف ) فشارسنج نیست.برای انتخاب این نوع فشارسنج حتما” از  برندها و مارک های قدیمی که درصد خطای کمتری دارند استفاده نمایید.حدود قیمت بالای 200 هزار تومان.

دستگاه فشارسنج دیجیتالی بازوییدستگاه فشارسنج مچی

برای خرید فشارسنج دیجیتال بازویی چند نکته را در نظر بگیرید:

1 – اندازه بازوبند (کاف فشارسنج) .

به طور معمول بازوبند فشارسنج های دیجیتال از دور بازوی 22 سانتی متر شروع می شود.برخی از فشارسنج ها تا 32 و برخی تا 42 سانتی متر را اندازه گیری می کنند.اگر در خانه کسی هست که دور بازوی بزرگ دارد حتما از کاف بزرگتر انتخاب نمایید.

هم چنین نوعی از بازوبند (کاف) به شکل فنری وجود دارد که قسمتی  از آن سفت و فنر مانند است و باعث می شود در صورتی که تنها هستید،بازوبند مانند آستین عمل کند و دست به راحتی داخل آن شود.بازوبند فنری فشارسنج دیجیتال برای دور بازوهای بزرگ و ورزشکاران مناسب تر است.

2 – قابلیت استفاده از باطری و آداپتور.

برخی از فشارسنج های دیجیتال فقط با باطری کار می کنند.اگر شما زیاد از فشارسنج استفاده می کنید حتما دقت کنید که پورت جای آداپتور داشته باشد.در غیر این صورت هزینه زیادی بابت خرید باتری خواهید پرداخت.

3 – سخنگو بودن فشارسنج

اگر استفاده کننده از فشارسنج توانایی خواندن اعداد انگلیسی روی صفحه فشارسنج را ندارد حتما نوع سخنگوی آن را خریداری کنید.

4 – چراغ های هشداردهنده فشارخون

انواعی از فشارسنج های دیجیتال در بازار موجود است که دارای چراغ هشداردهنده ی بالا بودن فشار دارد.به این صورت که هر چه فشارخون از حد طبیعی بالاتر باشد چراغ مذکور از رنگ سبز به سمت نارنجی و قرمز تغییر رنگ می دهد.

در نوع سخنگوی فشارسنج هم که شرایط فشارخون را به صورت صوتی اعلام می کند.

5 – تعداد کاربر

اگر در خانه چندین تن هستند که مایلند به طور جداگانه سابقه ی فشارخون خود را ذخیره کنند به چند کاربره بودن فشارسنج دقت کنید.تعیین تعداد کاربر یا به صورت کلید روی بدنه فشارسنج قرار دارد که عموما دوکاربره است. و یا تا چهار کاربر را شامل می شود که به صورت دیجیتال قابل انتخاب بوده و بعد از روشن کردن فشارسنج تعیین می شود.

6 – مدت زمان ضمانت

فشارسنج هایی که از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردارند معمولا”  مدت زمان گارانتی بیشتری دارند.زیرا سازنده یا واردکننده از کیفیت عملکرد کالای خود اطمینان دارد.

7 – مقدار حافظه

اگر سابقه فشارخون گرفته شده ی خود را نیاز دارید به مقدار توانایی حافظه فشارسنج دقت  کنید.

8 – میانگین سه فشار

بعضی از فشارسنج ها دارای کلیدی هستند که در صورت فعال سازی به صورت خودکار به فاصله 15 تا 20 ثانیه سه مرتبه فشارخون را اندازه گیری کرده و میانگین آن را اعلام می کند.این فشار دقیق ترین فشارخون شما در آن لحظه است.

9 – آلارم سکته مغزی

برخی از مدل های فشارسنج دارای هشداردهنده خطر سکته مغزی است.در صورتی که در خانه کسی هست که شرایط بیماری و بدنی ویژه ای دارد و دارای نوسان زیاد فشارخون است که احتمال بروز سکته مغزی را افزایش می دهد ، این مدل فشارسنج مناسب تر است.تا اگر بیمار در شرایط خاص قرار گرفت با دریافت هشدار خطر سکته مغزی فورا به بیمارستان رسانده شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین فشارسنج

راهنمای خرید بهترین فشارسنج

فشار خون نیرویی است که خون را از طریق سیستم گردش خون به حرکت در می آوردتا اکسیژن و مواد مغذی به بافت ها و اندام ها برسد. به همون اندازه که فشار خون برای بدن اکسیژن و مواد مغذی تأمین می کند ،قادر به جمع آوری مواد زاید سمی ، از ....

راهنمای خرید بهترین فشارسنج

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

قطعا همه شما با دستگاه های فشارسنج دیجیتالی یا ساده در مراکز درمانی و یا در منازل آشنا هستید. بالا رفتن بیش از اندازه فشار و یا پایین آمدن بیش از حد آن می تواند عوارض جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد. داشتن یک فشارسنج د....

راهنمای خرید فشارسنج دیجیتالی / پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتالی در ایران

بهترین مارک دستگاه فشارسنج

تفاوت های دستگاه فشارسنج M2 و M6Comfort امرن

بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران کدامند؟

فشارسنج عقربه‌ای بخریم یا دیجیتالی؟ کدامیک و چرا؟

چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟

   محصولات مشابه