مقالات رابوکالا
فروشگاه

مزایای استفاده از بالش بارداری برای زنان باردار

بدون تردید یکی از حساس ترین زمان هایی که برای زنان به وجود می آید، زمان بارداری آن هاست. به صورتی که حتی اگر یک زن چندین مرتبه بارداری را تجربه کرده باشد، باز هم حساسیت های این دوره برای او کاهش پیدا نمی کند چرا که این دوره مسئولیت های سنگینی به دنبال دارد که مادر علاوه بر حفظ سلامت خود، باید توجه ویژه ای به جنین داخل رحمش داشته باشد. دوره بارداری یک دوره تقریبا ۹ ماهه است که از ابتدا تا انتهای آن به مراقبت های ویژه ای برای زن و بچه در حال رشد نیاز دارد. به همین علت زنانی که قصد باردار شدن را دارند، باید حتی پیش از بارداری اطلاعات دقیقی در مورد این دوره به دست آورند. با مشارکت های همسر و خانواده های زن و شوهر، زمان بارداری می تواند به شدت سریع و بدون استرس های خاصی سپری شود. اما اگر در هر مورد، از هر کدام یک از طرفین کوتاهی هایی صورت بگیرد، استرس این دوره باری مادر به شدت بیشتر می شود.

یکی از کارهایی که می توان در زمان بارداری برای تضمین سلامت مادر و جنین پیشنهاد کرد، استفاده از بالش طبی مخصوص بارداری در این دوره است. تنوع در مدل های موجود در این بالش ها، تنوع کاربری آن ها را نیز بالاتر می برند. این بالش ها تقریبا قابلیت و کاربرد جدیدی می باشند که در سال های اخیر نیز در کشورمان بسیار رونق پیدا کرده اند. اما درباره استفاده صحیح از این بالش ها هم مواردی وجود دارد که باید بیشتر به آن ها توجه گردد. در این مطلب می خواهیم کمی بیشتر با بالش های بارداری برای زنان باردار آشنا شویم و فواید و مزایای اصلی استفاده از این بالش ها را معرفی نماییم. توجه داشته باشید که برای استفاده از بالش های مخصوص بارداری نیز، باید به صورت کامل با پزشک خود مشورت کرده و نکات لازم را فهمیده باشید.

بالش بارداری چیست؟

بالش بارداری

این بالش ها، با طراحی خاصی ساخته می شوند به طوری که هدف اصلی آن ها ایجاد فرم  و شکل مناسب بدن در هنگام خوابیدن برای زنان باردار است. زنانی که تجربه حاملگی را دارند، حتما به خوبی می دانند که هر چه به ماه های آخر و زمان زایمان نزدیک شوید، خوابیدن به شکل عادی و مناسب کار بسیار دشواری خواهد بود. این بالش های مخصوص به زنان حامله کمک می کنند تا در هنگام خواب، بهترین فرم بدنی خود را برای حفظ سلامت جنین به خود بگیرند. از طرفی به علت آن که طراحی های مخصوص بالش ها برای خود زنان باردار نیز می باشد، خود این افراد نیز به کمک این وسیله می توانند خواب راحت تر و طولانی تری را تجربه نمایند. این بالش های را می توانید از شرکت تجهیزات پزشکی و یا  فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی به ساده ترین شکل ممکن تهیه نمایید و از استاندارد بودن آن ها مطمئن شوید.

خرید انواه کالای خواب و استراحت طبی

مزایای اصلی بالش بارداری برای زنان باردار

بالش بارداری

تقویت جریان خون

یکی از مواردی که برای سلامت خود مادر و جنین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، گردش خون مناسب می باشد. به کمک بالش های مخصوص بارداری که در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شوند، می توان به صورت هوشمندانه ای، گردش خون در بدن مادر را تقویت نمود که بدین وسیله می توان جریان خونی مناسبی برای جنین موجود در رحم ایجاد نمود.

تغییر حالت های خواب

زنان باردار خیلی سخت می توانند به حالتی که دوست دارند و به آن عادت کرده اند بخوابند. حتی خوابیدن به پهلو نیز برای آن ها به خصوص در ماه های آخر کار چالش برانگیزی است. به کمک بالش های مخصوص بارداری، این امکان برای مادر فراهم می شود که در هر جهت و حالتی که راحت تر است بخوابد. از آن جایی که بی خوابی به خودی خود مشکلاتی به همراه دارد، بهتر است همیشه شرایط ایده آل برای خواب فراهم شده باشد. حال آن که این اهمیت برای زنان باردار بسیار مهم تر و قابل تامل تر است.

کاهش فشار های وارده به جنین

مسلما زمانی که بهترین حالت و پوزیشن برای خواب انتخاب شده باشد، جنین نیز در بهترین حالت خود قرار می گیرد. این موضوع، به هیچ عنوان موضوعی ساده و پیش پا افتاده ای نیست. بارها اتفاق افتاده است که به خاطر عدم رعایت شکل صحیح بدن در زمان بارداری، جنین در داخل رحم با مشکلات متعددی رو به رو شده است. پس استفاده از بالش طبی می تواند در این زمینه نیز گره گشا باشد و صدمات ناشی از بی توجهی در این مورد را برای جنین به صفر برساند..

جلوگیری از بدن درد

بدن درد در زنان حامله به خصوص در مراحلی که رشد جنین با شدت بیشتری پیش می رود، یک امر کاملا عادی می باشد. عده ای بر این باورند که می توان به این دردها عادت کرده و به آن ها توجهی نکرد. اما این موضوع کاملا به شرایط جسمی و روحی مادر بستگی دارد. اگر مادر به لحاظ بدنی ضعیف باشد، این دردها می تواند برای او غیر قابل تحمل گردد. استفاده از بالش مخصوص بارداری به مادر کمک می کند تا بتواند دردهای بدنی خود را به کم ترین سطح ممکن برساند. البته این دردها به هیچ عنوان به صورت کامل از بین نمی روند، اما به هر حال کم کردن آن ها برای زنان باردار یک ویژگی مثبت می باشد.

جلوگیری از کمردرد های شدید

در این بالش ها، حالت خاصی برای کاهش کمردرد و جلوگیری از آن طراحی شده است. قسمت برجسته ای از این بالش ها در بین پاها و زانوهای مادر قرار می گیرد. این کار باعث می شود که بین زانوهای فرد فاصله مشخصی ایجاد شود که برای کاهش کمردردهای ناشی از حاملگی بسیار موثر است. از طرفی دیگر  با این کار دردهای زانو نیز به حداقل خود می رسند.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب تشک

راهنمای انتخاب تشک

تشک‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم در یک خانه هستند که علم پزشکی هم به آن‌ها بسیار اهمیت داده است. اگر تشک شما غیراستاندارد، قدیمی، و غیرقابل‌استفاده باشد، شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌کند که رایج‌ترین آن‌....

راهنمای انتخاب تشک

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟

تشخیص اینکه بالش مناسب از نظر نوع پارچه و مدل دوخت، اندازه و از همه مهم‌تر مواد داخلی آن کدام است از ضروریات است؛ چرا که استفاده از بالش نامناسب نه‌تنها سلامتی سر و گردن و ستون فقرات‌تان را به خطر می‌اندازد بلکه باعث پای....

چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟

انواع مختلف بالش طبی

انتخاب تخت خواب بادی مناسب خواب شبانه و استراحت

راهنمای انتخاب بالش طبی

بهترین تشک برای کمر درد

   محصولات مشابه