مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد درون منزل شما است. به این دلیل که ماشین لباسشویی پرکاربرد است پس باید بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. برای خریداری بهترین ماشین لباسشویی باید راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. زرین سرویس در همین مقاله ویژگی‌های لباسشویی خوب را برای شما توضیح خواهد داد با ما همراه باشید.

تنوع ماشین لباسشویی در بازار

هنگام خرید ماشین لباسشویی باید بدانید که چه محصولی مد نظر شما است که در اینجا به بررسی اقسام ماشین لباسشویی و تنوع آن پرداخته می‌شود.

این سه نوع ماشین لباسشویی در بازار موجود است که باید برحسب نیازی دارید یکی از آن ها را برای خرید انتخاب کنید.

 ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی

در این مدل‌ها مخزن آب را پر می‌کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام می‌دهد. از مزایای این مدل‌ها قیمت کمتر نسبت به مدل‌های اتوماتیک می‌باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل‌های مینی واش از دیگر مزایای آن میباشد.

از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد (یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی ۳ تا ۷ کیلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل‌های لباس‌شویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می‌کنند و ظرفیت آن‌ها می‌تواند نا متعادل باشد.

معایب ماشین لباسشویی درب از بالا

 ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو

در این مدل از ماشین لباسشویی که ظرفیت کمی دارند و به همین دلیل آب کمتری را در حین شستشو استفاده می‎کنند، که به ماشین لباسشویی دوقلو معروف هستند. یک سمت آن برای شستو لباس است و سمت دیگر برای خشک کردن لباس طراحی شده است. مزایای ماشین لباسشویی دوقلو  می‌توان به ظرفیت بالایی که در حدود 9 کیلوگرم دارد اشاره کرد. از معایب ماشین لباسشویی دوقلو به دلیل سرعت خشک کن بالایی که دارد باعث به هم پیچیدن لباس و همچنین موجب چروک شدن آن‌ها می‌شود.

 ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی‌های درب از جلو از لحاظ صرفه جویی در آب بهترین گزینه هستند چون برحسب مقدار لباس‌های کثیفی که در داخل لباسشویی هستند مخزن را پر می‌کند. از مزایای این ماشین لباسشویی می‎توان به قیمت مناسب و کارایی بالای آن اشاره کرد. در حین شستشو صدای کمتری تولید می‌کند و فضای نسبتا کمتری را اشغال می‎کند به طوری که می‌توان از قسمت بالایی ماشین لباسشویی نیز به عنوان فضای خالی استفاده کرد در حالی که ماشین لباسشویی‌های درب از بالا نمی توان از آن فضای خالی استفاده کرد. لباسشویی‌های بیشتر خانه‌های ایرانی از نوع درب از جلو است که هم کارایی بالاتری دارد و هم قیمت مناسب‎تری نسبت به بقیه گزینه‎ها می توان گفت بهترین انتخاب است.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

ماشین لباسشویی به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم‌بندی می‎گردند که هر کدام از آنها را به اختصار توضیح می‌دهیم:

در ماشین لباسشویی اتوماتیک کافی است که آب و برق دستگاه وصل باشد، پودر رخت‌شویی اضافه گردد. در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک برای هر شستشو یک برنامه‌ای تنظیم شده است که هر کدام از کلیدها مخصوص یک نوع خاص از شستشو است. یک برنامه را انتخاب می‌کنید و دستگاه شروع به شستشو می‌کند و بعد از اتمام شستشو آب‌گیری لباس و خشک کردن لباس را بدون نیاز به اینکه دوباره تنظیمات خاصی انجام دهیم انجام می‎دهد.

در ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک، مراحل پر کردن آب توسط خود فرد انجام می‌گیرد و مخزن باید به صورت دستی پر از آب شود، اگر ماشین لباسشویی دوقلو باشد برای خشک کردن البسه باید لباس‌ها را بیرون بیاورید و در قسمت خشک کن قرار دهید تا عملیات خشک کردن را انجام دهد.

تفاوتی که دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دارند، در مقدار مصرف آب است. همچنین اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که گاه و بیگاه با قطعی آب مواجه هستید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ممکن است به درستی کار نکند. در چنین مواردیی استفاده از ماشین لباسشویی نیمه خودکار بهترین انتخاب خواهد بود.

مقایسه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی‌های مختلف و متنوعی در بازار ایران وجود دارد، باید توجه کنید که هر دستگاهی که گزینه‎های بیشتری داشته باشد مسلما قیمت آن بالاتر خواهد بود. قیمت ماشین لباسشویی که تکنولوژی آن بالاتر است نسبت به ماشین لباسشویی‎هایی که قدیمی و تکنولوژی پایینی دارد بالاتر است. بنابراین بهتر این است که یک انتخاب آگاهانه برحسب نیاز خود انجام دهید. در این قسمت به مقایسه انواع کارایی ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما باشید.

ماشین لباسشویی تسمه‌ای یا بدون تسمه

ماشین لباسشویی در دسته بندی تسمه ای و بدون تسمه دسته بندی می‎شوند. ماشین لباسشویی فاقد تسمه از قیمت بالاتری برخوردار است که در این مدل به جای اینکه موتور در پایین محفظه قرار بگیرد و با تسمه محفظه به گردش دربیاید، در قسمت پشت قرار گرفته و مستقیما و بدون تسمه محفظه را به گردش درمی‌آورد.

از مزیت‎های ماشین لباسشویی بدون تسمه این است که لرزش و سرو صدای کمتری نسبت به ماشین لباسشویی‌های دیگر دارد. ماشین لباسشویی‌های تسمه‌ای پس از مدتی استفاده سایز تسمه افزایش پیدا می‎کند که موجب سر و صدای زیاد و لرزش های شدیدی می‎شود. در ماشین لباسشویی بدون تسمه به دلیل کم بودن اصطلاک ناشی از چرخاندن محفظه، از لحاظ مصرف انرژی بسیار بهینه‎تر هستند. همچنین اگر محفظه‌ی دستگاه بدون تسمه‌ی خود را بیش از حد پر کنید، دستگاه تشخیص داده و شستشو را آغاز نخواهد کرد؛ اما دستگاه تسمه‌ای معمولا قادر به انجام چنین تشخیصی نیست و چرخش را تحت هر شرایطی آغاز می‌کند که این موضوع می‌تواند به ضرر دستگاه تمام شود.

کنترل حرارت آب

ماشین لباسشویی که به سیستم کنترل حرارت آب مجهز است می‌تواند دمای آب را کنترل کند. مثلا برای شستن البسه سفید و ملحفه استفاده از آب گرم نقش زیادی به تمیز شدن آن‌ها دارد. در عین حال بسیاری از لباس های رنگی نیز در اثر شستشو با آب خیلی گرم رنگ پس می‌دهند و موجب خراب شدن لباس یا حتی رنگ گرفتن لباس‌های دیگر می‌شود. پس می‌توان گفت برای اینکه خرید خوبی داشته باشید باید مطمئن شوید ماشین لباسشویی مجهز به سیستم حرارت است یا خیر؟

بخار

مجهز بودن ماشین لباسشویی به تکنولوژی بخار باعث می‌شود که کمک بسیار زیادی به از بین بردن لکه‎ها و همچنین بوی لباس کند. این ویژگی تنها در ماشین لباسشویی‎های بسیار پیشرفته و گران قیمت است.

مصرف آب و انرژی

ماشین لباسشویی یکی از پرمصرف‎ترین وسیله برقی است که برخی از تولید کنندگان برای مطابقت با استانداردهای مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاه در نظر گرفته‎اند که مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‎دهد.

ماشین لباسشویی به پرمصرف‎ترین وسیله برقی در 10 سال گذشته تبدیل شده است. اخیرا برخی از تولید کنندگان برای مطابقت با استاندارد‎های مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاه‎ها در نظر گرفته‎اند که باعث شستشوی اقتصادی با مصرف کمتر انرژی را می‌شوند .

نکات خرید ماشین لباسشویی

اول؛ گزینه های اندازه و بارگذاری

این موضوع شاید مشخص باشد، اما خریدن یک ماشین لباسشویی که اندازه مناسبی برای اشغال کردن یک فضا، ایده خوبی نیست. فضای مورد نظر را به دقت اندازه بگیرید، همچنین توجه ویژه ای به طول و عرض داشته باشید.

بیشتر ماشین های لباسشویی حداقل 59 سانتیمتر عرض و 85 سانتیمتر طول دارند. حدود یک سانتیمتر یا بیشتر نیز برای احتمال به هر طول و عرض بیفزایید یا اینکه ماشین لباسشویی را در محلی در نظر بگیرید که با بقیه اشیای آشپزخانه کاری نداشته باشد.

عمق ماشین (اینکه چه مقدار از آن چسبیده است) نیز مهم است. اما اهمیتش کمتر از آن دو مقیاسی که گفتیم است. برای مثال، افراد دارای آشپزخانه تنگ و باریک یا فضای گوشه مانند، شاید متوجه شوند که نمی توانند در ماشین لباسشویی را کامل باز کنند اگر کل ماشین در فضای در دسترس قرار بگیرد.

دوم؛ ظرفیت

با توجه به واژه ی اندازه فضای داخل ماشین، ظرفیت مهمترین عامل بعدی است که ملاحظه می شود.در بریتانیا، افراد معمولا تمایل به ظرفیت 5 تا 12 کیلوگرم دارند که البته به میزان لباس های خشکی برمیگردد که مناسب ماشین است و به صورت مناسبی طی تنطیمات استاندارد نخ شسته می شود.

توجه داشته باشید که تنظیمات مرتبط به نخ در همین مقاله یاد شده است.برنامه های مختلف شستشو با توجه به اندازه ای که دارند طراحی می شود.

اکثر ماشین های لباسشویی بریتانیا ظرفیت 7 کیلویی دارند و به صورت میانگین برای نگهداری در منزل طراحی شده اند. این بدان معناست که مثلا شستشوی لباس های نخی در بهترین حالت حداکثر حدود 3/5 کیلوگرم کا می کند.

سوم؛ برنامه ها

برنامه های استاندارد شامل نخ، پشم و دیگر تنظیمات حساس مانند الیاف ترکیبی یا شستن سریع می شود.همواره یک دکمه قبل از شستشو یا شستشوی اضافی و چرخش دورانی جداگانه از ویژگی های مشترک بیشتر ماشین لباسشویی هاست.

همچنین موارد دیگری همچون تنظیمات لباس کودکان و برنامه رنگ های خاص نیز در دیگر ماشین های لباسشویی وجود دارد.

اکثر ماشین های مدرن به کاربر اجازه می دهند تا دمای دلخواه شستشو را خود انتخاب کنند که از حدود 15 درجه سانتیگراد تا 90 درجه سانتیگراد درجه بندی شده است.

چهارم؛ سرعت چرخش

نکته مرتبط در این باره اینکه عقاید درباره سرعت چرخش بسیار متفاوت هستند. بعضی بیشتر سرعت ممکن را دوست دارند چرا که زمان خشک کردن را کاهش می دهد، بعضی دیگر نیز سرعت پایین و خشکشویی تمیز را با جای چین و چروک و سرعت بالا ترجیح می دهند.

سرعت بیشتر چرخش، ماشین را به صدا در میاورد و چه کسی از این لحظه ترسیده است که تکان خوردن های ماشین به قدری بالا می رود که صدایی شبیه تکان خوردن کل طبقه ایجاد می شود!؟

سرعت استاندارد ماشین چیزی بین 800 تا 1200 دور در دقیقه است. هرچند سرعتی نظیر 1800 دور در دقیقه نیز وجود دارد و 1400 دور در دقیقه معمولی تر است. سرعت بیشتر چرخش آب بیشتری را از لباس ها می گیرد.

چرخش لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی خوب و به صرفه

در زمان خرید ماشین لباسشویی به چه چیزی توجه کنیم؟

پنجم؛ بهره وری انرژی

این واژه به کمیتی مربوط است که شاخص بهره وری انرژی نامیده می شود. که این اندازه، در واقع مقدار الکتریسیته ای است که ماشین به صورت سالانه مصرف می کند. که شامل هر گونه مصرف انرژی در زمان خاموش و آماده بودن می شود.

تمامی ماشین ها باید شاخص بهره وری انرژی 68 یا کمتری داشته باشد. ماشین های +++A باید شاخص بهره وری انرژی 46 داشته باشد.

گزینه +++A باید بیشترین بهره وری انرژی باشد و کمترین مقدار آب را مصرف کندو علاوه بر آن ارزانترین نیز باشد، انا به آن معنا نیست که این ها بهترین ماشین های لباسشویی هستند. به قیمت اضافی مواد شوینده، تکرار شستشوها دقت کنید و یک ماشین لباسشویی بهره ورتر تمامی این هزینه ها را کاهش خواهد داد.

اندازه محفظه تاثیر بیشتری را بر هزینه های ماشین خواهد گذاشت و اجازه ی شستشوی بیشتری را در هر چرخش می دهد پس به این موضوع اول از همه توجه کنید.

برچسبی که بر روی ماشین می زنند شامل اطلاعات زیر است:

ششم؛ انضمام

این نوع برای افرادی آشپزخانه زیبا و مناسب دارند خوب است که اکثر ما نیز به آن توجهی نداریم.ماشین های لباسشویی یکپارچه و غیر قابل انتقال برای قرارگرفتن مناسب در کابینت ها طراحی شده اند بعضی از این ماشین ها نیز دریچه بزرگی دارند که به در اصلی کابینت وصل است در حالیکه دیگر ماشین ها بسیار تمیز تر و مرتب تر از دیگر ماشین ها هستند.

اما هیچ ماشینی در قیاس با ماشین لباس شویی های استاندارد در دسترس وجود ندارد، پس با جدیت درخوری به این موضوع بپردازید. با توجه به درب دوم ماشین های یکپارچه، از همتایان استاندارد خود صدای کمتری دارند اما می توانند قیمت بیشتری جهت نصب داشته باشند.

هفتم؛ نصب و برداشت

یک نکته اینکه بیشتر خرده فروشان خدمات نصب را پیشنهاد می دهند، که از چرخاندن ماشین گرفته تا لوله کشی کردن آن در محل نصب را شامل می شود، البته قیمت جابه جایی و نصب آن در مورد هر ماشینی متفاوت است.

نصب کردن آن به صورت مستقلی هزینه دارد و هزینه آن به اقداماتی که باید برای آن صورت داد بستگی دارد. که حدود آن از یک نصب ساده تا جدا کردن ماشین های قدیمی و ناحیه لوله کشی که باید ماشین به آنجا منتقل شود، متفاوت است.

هشتم؛ ضمانت نامه

بیشتر تولید کنندگان ماشین را از تاریخ فروش به مدت یک سال ضمانت می کنند در حالیکه بعضی از آنها از یک تا پنج سال نیز ضمانت می کنند. هر دوی اینها هزینه های تعمیر و جابه جایی را پوشش می دهند. گارانتی ها همانطور که مورد انتظار است و از آنجا که رایگان است، بسیار با ارزش هستند. هرچند ضمانت نامه ها اکثرا محل ایراد هستند.

مخصوصا در مدل های ارزان، که یک ضمانت نامه می تواند هزینه ای به اندازه خود ماشین در بر داشته باشد.

افرادی که با یک کارت اعتباری هزینه را پرداخت می کنند صلاحیت بیشتری ب ای پوشش های گارانتی دارند.

هر کسی که موقعیت خوبی برای خرید چندین لوازن خانگی به صورت یکباره داشته باشد باید از آسودگی خاطر در گارانتی بهره مند باشد.

اما برای افرادی که یک خرید دارند، باید در خاطر داشته باشند حقوق مصرف کننده طبق قانون عمل سال 1979 می باشد.

" اگر ماشین طی شش ماه بعد از خرید معیوب بود و علتش آسیب های تصادفی نبود، طبق بگیرند و نصب کننده باید اثبات کند زمانی که این ماشین فروخته شد هیچ عیبی نداشته است."

علاوه بر آن، حقوق مصرف کننده در اسکاتلند 5 سال و در بقیه نواحی بریتانیا 6 سال است.

تولید کنندگان و نصب کنندگان هزینه هر موردی را به هر صورتی که مورد استفاده قرار گرفته است را حساب می کنند.

نهم؛ طول عمر

انجمن تجارت می گوید که این فکر اشتباه است که لوازم خانگی عمری کمتر تر یک سال دارند. در عوض، توضیح می دهند که تمامی محصولات با یک عمر حداقلی تا خراب شدن طراحی شده اند. محصولات ارزان تر شانس عمر کمتری در حد 600 ساعت دارند در حالیکه محصولات با کیفیت بالاتر و گرانتر شاخص عمر بیش از ده هزار ساعت دارند.

اما اگر ما بر روی استفاده به مدت سالیان طولانی اصرار کنیم، شاخص عمر اقرار می کند که آن به طور متوسط به سه سال در دهه ی گذشته کاهش یافته است.

دهم؛ تعمیرات

شکی نیست که تورم باعث افزایش قیمت می شود اما حقیقتی که وجود دارد این است که بر خلاف باورهای پر طرفدار، هنوز خرید یک ماشین تعمیر شده از جدید آن ارزان تر است. هم چنین آنطور که در نمناک اشاره کرده ایم به معایب بالای جابه جایی ماشین توجه داشته باشید، حدود نیمی از این معایب نتیجه مشکلات جابه جایی و استفاده اشتباه است برای مثال قادر نبودن یک ماشین به آبکشی احتمالا به علت پیچ خوردگی لوله های آن است.

اگر ماشین هنوز تحت گارانتی است، هزینه ی همه اجزای آن به جز مورد صدمات تصادفی، پوشش داده خواهد شد و همچنین شامل هزینه های تماس گرفتن و کارگر نیز خواهد شد.

 

تعدادی از قابلیت‌های جزئی ماشین‌های لباسشویی

شست‌شوی دستی (Hand wash)

این حالت همان‌طور که از نام آن مشخص است، شست‌شو با دست را شبیه‌سازی می‌کند. حالت شستشوی دستی برای پارچه‌های لطیف، لباس شنا و لباس‌های زیر کاربرد دارد و بعد از استفاده از این حالت بهتر است لباس‌ها به روش سنتی و با آویختن زیر آفتاب خشک شوند.

شستشوی سریع (Quick wash)

این حالت در موافعی که عجله دارید بسیار کارآمد است. با فعال کردن این گزینه روند شستشو و حشک کردن لباس بسیار سریع‌تر ازحالت‌ معمول اتفاق می‌افتد. البته، این افزایش سرعت رابطه‌ی مستقیمی با مقدار لباسی دارد که داخل دستگاه قرار می‌دهید.

چرخش مضاعف (Extended spin)

این حالت برای حوله‌ها و لباس‌های پشمی مناسب است؛ زیرا با چرخش بیشتر باعث خروج آب از البسه‌ی این‌چنینی که آب زیادی به خود جذب می‌کنند می‌شود.

آب‌کشی اضافه (Extra Rinse)

این گزینه باعث می‌شود در مواقعی که شوینده‌ی زیادی اضافه کرده‌اید، آب‌کشی مجدد، مقدار شوینده‌ی باقی مانده در الیاف لباس‌ها را خارج کند.

مقالات مرتبط

حالت لکه‌بر (Stain removal)

این مورد را چیزی شبیه خیساندن قبل از شستشو تصور کنید. هرچند همچنان نیاز به استفاده از لکه‌بر وجود دارد، اما استفاده از این گزینه احتمال از بین بردن لکه توسط لکه‌بر را بالا می‌برد.

تنظیمات سفارشی یا دلخواه (Favorite or custom settings)

اگر دوست ندارید هربار که لباسی داخل دستگاه قرار می‌دهید منوی تنظیمات را بررسی کنید، می‌توانید چند حالت دلخواه برای خود در نظر بگیرید و هربار به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

تشخیص خودکار سطح آب (Automatic water levels)

یکی از ویژگی‌های عالی برای صرفه‌جویی در مصرف آب امکان تشخیص خودکار آب موجود در محفظه است. برخی مدل‌ها دارای حسگرهایی هستند که بر اساس میزان پر بودن مخزن، سطح آب را تنظیم می‌کنند. اگر از این مدل‌ها تهیه کردید، بهتر است هر از چندگاهی روی این حسگرها را با حوله پاک کنید تا عملکرد بهتری داشته باشند.

اصول بهداشتی (Sanitation)

این مورد مناسب کسانی است که از آلرژی رنج می‌برند. این گزینه در ماشین‌های لباسشویی باعث حذف موارد آلرژی‌زا و باکتری‌های موجود هنگام شستشو می‌شود.

حسگر رطوبت (Moisture sensor)

علاوه بر حسگرهایی که سطح آب در محفظه تنظیم می‌کنند، حسگرهای دیگری هستند که میزانی خیسی لباس را تشخیص می‌دهند و زمان فعالیت خشک‌کن را بر آن اساس تنظیم می‌کنند. به طور مثال اگر شما ۳۰ دقیقه را برای خشک کردن لباس در نظر گرفته باشید و حسگر در دقیقه‌ی بیستم تشخیص دهد که لباس خشک شده است، خشک‌کن را متوقف خواهد کرد.

بازکننده‌ی چروک (Wrinkle release or refresh)

این حالت اگرچه جایگزین اتوکشی نخواهد بود، اما تا حد زیادی چروک‌های لباس را که در حین شستشو به وجود آمده‌اند را قبل از تحویل آن از بین می‌برد.

چرخش مضاعف (Extended tumble)

این امکان مشابه باز کردن چروک است با این تفاوت که با فعال کردن آن اگر لباس شما قبل از شستشو نیز چروکیده باشد با چند چرخش اضافه چروک‌های آن باز خواهند شد.

شستشوی با تأخیر (Delay wash)

ماشین لباسشویی

این ویژگی زمانی به کار می‌آید که شما قرار است مدتی خارج از منزل باشید و دوست دارید زمانی که به منزل برمی‌گردید لباس‌ها شسته و آماده‌ی پهن کردن باشند. با استفاده از امکان شستشوی با تأخیر معمولا می‌توانید بین ۶ تا ۳۶ ساعت شروع شستشو را به تعویق بیندازید تا مثلا وقتی از محل کار برگشتید لباس‌ها را شسته و خشک‌شده تحویل بگیرید تا روی بند رخت پهن کنید. نیازی به گفتن نیست که اگر لباس‌ها مدت زیادی به صورت مرطوب داخل دستگاه بمانند بو می‌گیرند. این امکان برای جلوگیری از همین اتفاق است.

شستشوی اسلامی

برخی از برند‌های ماشین لباسشویی، برنامه‌ی خاصی برای شستشو و آبکشی اسلامی را در محصولات خود تعبیه کرده‌اند که مطابق با احکام اسلامی است. این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که شستشوی اسلامی از جمله نگرانی‌های آن‌ها است، بسیار کاربردی خواهد بود.

منطق فازی (Fuzzy logic)

اگر دستگاه شما به چنین امکانی مجهز باشد قبل از روشن کردن دستگاه تقریبا نیاز به بررسی هیچ موردی نخواهید داشت. این قابلیت بهترین شرایط شستشو را با احتساب جنس البسه، وزن آن‌ها، زمان مورد نیاز برای شستشو و مقدار آب و شوینده‌ای که مورد نیاز است به صورت خودکار انتخاب می‌کند. بنابراین، شما به عنوان کاربر هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تنظیمات نخواهید داشت.

مطالب آموزشی مرتبط:

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی در نگاه اول وقتی بودجه‌ی شما مشخص باشد خیلی آسان به نظر می‌رسد، اما لازم است که کمی بیشتر دقت کنیم. شاید چیزهایی باشد که به آن‌ها فکر نکرده باشید مانند هزینه استفاده از ماشین لباسشویی: به عبارت دیگر ب....

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانگی تبدیل شده است خرید ماشین لباسشویی نیاز به تحقیق و بررسی کامل دارد. یک ماشین لباسشویی خوب نتایج خوبی را به شما ارائه می دهد و شما این را پس از بارها شستن لباس ها در ....

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟ ال جی یا سامسونگ یا بوش المان یا بوش ترکیه

ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی+ قیمت

کدوم ماشین لباسشویی رو بخریم که یه عمر واسمون لباس بشوره؟

بهترین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی از نگاه مصرف‌کنندگان کدامند؟

بهترین ماشین لباسشویی 2019 کدامند؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

   محصولات مشابه