مقالات رابوکالا

فروشگاه

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

ابزار پاکسازی پوست یکی از بهترین گزینه‌هایی می‌باشد که شما برای پاکسازی پوست خود از آنها می‌توانید استفاده کنید. یکی از مهمترین مزیت‌هایی که  ابزار پاکسازی پوست دارد این است که، پوست را به صورت عمقی پاکسازی می‌کند و نقش بسیار مهمی در از بین بردن آلودگی‌های روی پوست دارد. دو مورد از این ابزار پاکسازی پوست که کاربرد بسیار زیادی دارد و افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند میکرودرم و اسکین اسکرابر می‌باشد. برای اینکه شما با این دستگاه ها آشنایی بیشتری داشته در ادامه توضیحات بیشتری در مورد کارکرد آنها می‌دهیم.

معرفی ابزار پاکسازی پوست 

همانطوری که بیان کردیم دو مورد از ابزار پاکسازی پوست اهمیت بسیاری دارد و افراد زیادی از این دستگاه ها استفاده می‌کنند، یکی از آنها میکرودرم و دیگری اسکین اسکرابر می‌باشد. توضیحات مفصل در مورد آنها عبارت می‌باشد از :

 1. میکرودرم 

میکرودرم به عنوان یکی از ابزار پاکسازی پوست برای اولین بار در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن کشورهای دیگر هم از آن استفاده کردند. سلول‌های مرده یا که در پوست وجود دارد به وسیله این دستگاه به خوبی از بین می‌رود و موجب جوان سازی پوست می‌شود. میکرودرم یک دستگاه می‌باشد که نوعی کریستال فشرده شده ای را بر سطح پوست تنظیم می‌کند و به پوست فشار وارد می‌سازد. همچنین باید بدانید در این روش یک مکش خاصی وجود دارد که با استفاده از این جریان خون پوست شما تنظیم می‌گردد و طراوت پوست چندین برابر می‌شود.

میکرودرم

استفاده از میکرودرم برای چه کسانی مناسب است ؟

استفاده از ابزار پاکسازی پوست میکرودرم برای کسانی توصیه می‌شود که سن بالایی دارند، یعنی آنها باید سنشان بالاتر از ۱۸ سال باشد و همچنین کسانی که بیماری‌های پوستی ندارند باید از این ابزار پاکسازی استفاده کنند. به یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد این دستگاه باید به آن دقت داشته باشید این است که میکرودرم به صورت غیر تهاجمی عمل می‌کند و به همین دلیل شل بدن پوست را هرگز درمان نمی‌کند، شما باید برای اینکه شل بودن پوست خود را درمان کنید باید از روش‌های دیگری مانند لیزر و یا لیفتینگ استفاده کنید.

کسانی که چین و چروک های بسیار ریزی روی پوست خود دارند می‌توانند از  ابزار پاکسازی پوست میکرودرم استفاده کنند. همچنین مشکلات دیگری مانند آفتاب سوختگی، رنگدانه و … که روی پوست ایجاد می‌شود با میکرودرم به خوبی از بین می‌رود

روش استفاده از میکرودرم

بسیاری از افراد شاید در مورد اینکه چگونه از ابزار پاکسازی پوست میکرودرم استفاده کنند اطلاعاتی ندارند، این دسته از افراد باید بدانند که برای انجام این روش در ابتدا باید پوست خود را به خوبی تمیز کنند، و سپس بر اساس دستور پزشک و بر جسب نیازی که پوست دارد، دستگاه میکرودرم را روی پوست می‌چرخانید. انجام دادن این روش ۲۰ دقیقه باید زمان ببرد و پس از آن باید پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

فواید میکرودرم 

استفاده کردن از میکرودرم مزیت های بسیاری دارد که آنها عبارت می باشد از :

 •  از بین بردن لکه‌هایی که در اثر پیری روی صورت به وجود آمده است.
 •  جوش‌های سرسیاه به طور کامل از بین می‌روند.
 •  پوست شما بعد از انجام این روش شاداب و سرحال می‌شود.
 •  از آنجایی که کلاژن سازی پوست با این روش بسیار بیشتر می‌شود پوست شما هم شاداب‌تر و ضخیم‌تر می‌گردد.
 • چربی‌هایی که در سطح پوست وجود دارد به خوبی کنترل می‌شود.
 •  کسانی که حساسیت پوستی دارند، حساسیت‌های خود را از دست می‌دهند.
 • با استفاده از این ابزار پاکسازی پوست روشن تر شدن پوست شما قطعی می‌باشد.
 • چروک‌های ظریف پوستی که روی پوست ایجاد می شود به طور کامل از بین می‌رود.
 1. اسکین اسکرابر

یکی دیگر از ابزار پاکسازی پوست که تاثیر بسیاری در پاکسازی پوست دارد اسکین اسکرابر می‌باشد، شما از این دستگاه می‌توانید در خانه هم استفاده کنید، که اگر به صورت منظم از آن استفاده نمایید پوستی بسیار تمیز و زیبا خواهید داشت. چربی‌ها و سلول‌هایی که روی پوست مرده‌اند با استفاده از این ابزار پاکسازی پوست به خوبی از بین می‌رود. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که این ابزار دارد این است که پوست شما باید خیس و یا مرطوب باشد و سپس از آن استفاده کنید. امروزه از آنجایی که آلودگی هوا بسیار بیشتر از گذشته شده است، شما با استفاده از این محصول می‌توانید تمامی آلودگی‌های روی پوست خود را از بین ببرید.

اسکین اسکرابر

بسیاری از خانم‌هایی که باردار هستند برای استفاده از این ابزار پاکسازی پوست باید با پزشک خود مشورت کنند. از جمله ویژگی‌های دیگر این دستگاه که موجب شده است طرفداران بسیاری داشته باشد این است که برخی از مشکلات و بیماری‌هایی که در پوست به وجود می‌آید را به خوبی درمان می‌کند. کک و مک‌هایی که روی صورت به وجود می‌آید، جوش های سرسیاه، خشکی پوست، چرب بودن بیش از حد پوست و … با این ابزار پاکسازی پوست به خوبی از بین می‌رود.

فواید استفاده از اسکین اسکرابر 

استفاده از این ابزار پاکسازی پوست تاثیر بسیاری در زیبایی پوست دارد و بسیاری از آلودگی‌هایی را که روی پوست به وجود می‌آید را به خوبی از بین می‌برد. بسیاری از کسانی که به زیبایی و مراقبت کردن از پوست خود اهمیت می‌دهند بدون شک از این دستگاه استفاده می‌کنند. از جمله دیگر مزیت‌هایی که می‌توانیم برای این دستگاه بیان کنیم عبارت می‌باشد از :

 •  قابلیت پاکسازی که این دستگاه دارد بسیار بالا می‌باشد و به خوبی می‌تواند تمامی چربی‌هایی که در سطح پوست وجود دارد را از بین ببرد. برخی از آلودگی‌هایی که در منافذ پوست پنهان شده است با استفاده از این دستگاه بیرون کشیده می‌شود.
 • لرزش‌هایی که در این ابزار پاکسازی پوست وجود دارد موجب می‌شود که کلاژن سازی در سطح پوست بسیار افزایش پیدا کند و از همین طریق شادابی پوست شما چندین برابر می‌شود و خشکی پوستتان هم از بین می‌رود.
 • یکی دیگر از فوایدی که این دستگاه دارد این است که یون‌های مثبت و منفی بسیار زیادی در آن تولید می‌شود، و از طریق یون‌های مثبت آلودگی از سطح پوست شما می‌رود و پوست شما بسیار پاکیزه تر می‌شود. نرمی و انسجام که در سطح پوست ایجاد می‌شود بسیار عالی و بی نظیر است.
 •  بسیاری از کسانی که لکه‌های زیادی روی پوست خود دارند و یا در اثر آفتاب سوختگی پوست آنها دچار مشکل شده است می‌توانند از این روش پاکسازی پوست استفاده کنند تا پوستی زیباتر و شاداب‌تر داشته باشند. پزشک برای اینکه شما از این دستگاه استفاده کنید باید پوست شما را مورد بررسی قرار دهد و اگر بیماری خاصی در پوست شما مشاهده نکرد شما از این دستگاه استفاده کنید بدون شک نظر پزشک در این مورد تاثیر بسیاری دارد و به همین دلیل شما هم باید به این مورد توجه داشته باشید و اهمیت دهید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست


راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست   

برای این که بتوانید از پوست خود بهتر مراقبت کنید باید انواع پوست را بشناسید و همچنین از محصولات ضروری مراقبت از پوست آگاهی داشته باشید. پوست خشک، چرب و یا حساس هر کدام روش های مراقبتی خاص خود را دارند.  در مقالات پیشین در رابطه با مراقبت از پوست چرب و همچنین لایه برداری از پوست چرب مفصل صحبت کردیم. دانستن نوع پوست علاوه بر این که نوع مراقبت را تعیین می کند می تواند به شما کمک کند که لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب خود را تهیه کنید. گاهی پیش می آید که استفاده از محصولی که با پوست همخوانی ندارد موجب ایجاد مشکلات پوستی از جمله آکنه و خشکی می شود. ادامه مطلب

راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست

  

دستگاه‌های مراقبت از پوست؛ تلفیق تکنولوژی و زیبایی


دستگاه‌های مراقبت از پوست؛ تلفیق تکنولوژی و زیبایی   

‌می‌خواهیم چند تا از بهترین ابزار تکنولوژی را که سال گذشته به بازار آمدند به شما معرفی کنیم تا بتوانید امسال از آن‌ها برای زندگی بهتر پوست خود استفاده کنید. هر کدام از ابزار‌هایی که این‌جا معرفی می‌کنیم توسط یک شخص متخصص تست‌شده و معرفی محصولات حاصل تجربه آن‌ها از دستگاه بوده است. ادامه مطلب

دستگاه‌های مراقبت از پوست؛ تلفیق تکنولوژی و زیبایی

آموزش پاکسازی پوست صورت

مواد مورد استفاده برای پاکسازی عمقی پوست

پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل

 

   محصولات مشابه