مقالات رابوکالا
فروشگاه

آموزش پاکسازی پوست صورت

زندگی در شهرهای آلوده و داشتن مشغله زیاد و نرسیدن به پوست صورت باعث میشود منافذ پوست پر شود از آلودگی و چربی . بنابراین انجام پاکسازی یک امر ضروری برای داشتن پوست سالم و درخشان است. پاکسازی حرفه ای  را باید نزد یک فرد دوره دیده و کسی که مدرک خدمات مراقبتی پوست دارد، انجام دهید. 

پاکسازی پوست چیست؟

 روشی است که با استفاده از روش های مختلف و مواد پاک کننده، لایه مرده پوست یا همان سلول های مرده پوست را خارج می کنند. پاکسازی پوست بیشتر در افرادی که پوست چرب دارند و جوش های سر سفید و سرسیاه زیادی دارند.

همچنین در زنان 30 سال به بالا و دختران و پسرانی که جوش های زیادی رو ی صورت دارند، انجام می شود. پاکسازی پوست برای پوست های چرب ماهی یک تا دو بار و برای پوست های مختلط -خشک و نرمال هر سه ماه یکبار انجام می شود.
پاکــسازی با دو روش پاکسازی بدون دستگاه و پاکسازی با دستگاه انجام می شود.

 پاکسازی بدون دستگاه
مراحل پاکسازی :
1-اولین قدم تشخیص پوست از طریق نگاه ، لمس و در صورت لزوم استفاده از لامپ وود می باشد.  چون مواد مخصوص پاکسازی برای هر نوع پوست متفاوت است.
2-تمیز کردن پوست از آلودگیها، آرایش و ضدآفتاب که باتوجه به نوع پوست انجام میشود. 

راهنمای تمیز کردن انواع پوست:

یعنی برای قسمت TZONE از محصولات پوست چرب و در قسمت Vzone از محصولات پوست خشک استفاده کنید.

TZONE شامل پیشانی بینی و چانه و VZONE شامل دو طرف صورت می باشد.

مراحل پاکسازی:

برای شروع از تمیز بودن دست ها و وسایل مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.مو های مراجعه کننده را با هدبند بالا نگه دارید تا با مواد آغشته نشود. ابتدا پاک کننده را به صورت می زنیم و دورانی ماساژ می دهیم.

پاکسازی جوش سرسیاه

سپس با اسفنج خیس کاملا” تمیز می کنیم و پوست را خشک میکنیم.حالا  پد یا پنبه را به تونر آغشته می کنیم و کل صورت به جز چشم ها را با آن تمیز می کنیم.برای پاک کردن دور چشم پد پنبه ای مخصوص چشم را به پاک کننده دور چشم آغشته می کنیم پد را روی دو چشم می گذاریم سپس آرام پد را به سمت خارج چشم می کشیم این کار را تا پاک شدن کامل ارایش ادامه میدهیم.
 اسکراپ یا پلینگ: در دو نوع اکــسیژن رسان و دانه دار است اکسیژن رسان برای پوست های چرب استفاده می شود. این اسکراپ را روی پوست می زینم وقتی کاملا” خشک شد از چانه رو به بالا می کشیم .مواد اسکراپ فتیله می شود سپس باقمانده ها را تمیز میکنیم.
اسکراپ دانه دار رابصورت نقطه ای به قسمت های مختلف صورت میزنیم بغیر از ناحیه چشم ها به حالا دوارنی ماساژ می دهیم تا کرم جذب شود و دانه ها بماند بعد با پد خیس پوست را تمیز می کنیم.

آموزش پاکسازی
 

در این مرحله برا ی پوست های چرب و پوست هایی که جوش های سرسفید و سرسیاه دارند از بخور استفاده میکنیم. می توانیم از ماسک هایی که برای تخلیه نقاط سرسیاه و سرسفید هستند هم استفاده کنیم مثل ماسک زغال یا بلک ماسک

بلک ماسک

ماساژصورت  : برای پوست های خشک بیشترین زمان ماساژ و برای پوست چرب کمترین زمان ماساژ را در نظر میگیریم. چون ماساژ زیاد پوست چرب باعث ترشح چربی بیشتر و گاها” جوش میشود. بیشترین زمان 20 دقیقه و کمترین زمان 10 دقیقه می باشد. پوست های زیر 20 سال رو ماساژ نمی دهیم.

آموزش پاکسازی پوست صورت


 ماسک پایانی: برای پوست های چرب ماسک قابض و غیر چرب استفاده می کنیم. برای پوست خشک و نرمال از ماسک آبرسان یا مغذی استفاده کنید. برای پوست های مختلط در هر قسمت ماسک مخصوص. ماسک را بعد از خشک شدن از پوست تمیز می کنیم .
در پایان با توجه به نوع پوست از کرم و ضد آفتاب استفاده میکنیم.

پاکسازی پوست با دستگاه (مخصوص پوستهای چرب بدون آکنه )

به این پاکسازی دزن کریستاسیون هم میگویند که شامل پاکسازی با الکترود دزن دستگاه گالوانیک میباشد. این روش پاکــسازی بصورت عمیق است و چربی ها و آلودگیهای پوست را از چند لایه عمیق تر بیرون می کشد .

پاکسازی

فروش انواع لوازم آرایشی

مراحل دزن: 

1-مطمئن شوید که پوست مراجعه کننده چرب و بدون جوش باشد.
2- پوست را با ژل و تونرپاک کنید، آرایش دور چشمرا با پاکننده مخصوص چشم پاک کنید.
3- عمل دزن: دستگاه را در حالت دزن قرار میدهیم گاز استریل را به سرم فیزیولوژی آغشته می کنیم الکترود غیرفعال را به دست راست فرد می دهیم الکترود فعال را گوشه سمت راست لب می گذاریم و فرکانس می دهیم هر زمان که احساس گزگز یا طعم زنگ زدگی در دهان احساس شد، روی همان درجه نگه می داریم.

با یک دست با پنبه آغشته به سرم فیزیولوژی صورت را خیس می کنیم و با دست دیگر با الکترود پوست را پاکــسازی می کنیم این کار از 5 تا 7 دقیقه ادامه دهید. توجه داشته باشید اگر الکترود از پوست برداشته شد باید فرکانس صفر شود و عمل فرکانس دادن را از اول انجام دهیم .
4-ماسک پاکــسازی رابه پوست می زنیم بعد از خشک شدن با پد مرطوب تمیز می کنیم .
5- استفاده از الکترود قارچی نور ماوراء بنفش و تاباندن آن به پوست به مدت 15 دقیقه جهت ضدعفونی کردن پوست .
6-در این مرحله ماسک آرامبخش استفاده می کنیم. چون در دزن ممکن است التهاب و قرمزی پوست داشته باشیم. این ماسک را پس از 15 دقیقه تمیز می کنیم .
7- کار پاکسازی را با زدن کرم مناسب پوست و ضدآفتاب تمام می کنیم.

موارد منع دستگاه گالوانیک

1- زنان باردار
2- افرادی که ناراحتی قلبی و تنفسی دارند
3- کــسانی که آکنه دارند
4- پوستهای خشک و حساس
5-افرادی که آ یو دی دارند
6- کــسانی که باطری قلبی دارند
7- کــسانی که در بدن پلاتین دارند

8- افرادی که بیماری روحی دارند

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست

راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست

برای این که بتوانید از پوست خود بهتر مراقبت کنید باید انواع پوست را بشناسید و همچنین از محصولات ضروری مراقبت از پوست آگاهی داشته باشید. پوست خشک، چرب و یا حساس هر کدام روش های مراقبتی خاص خود را دارند.  در مقالات پیشین در....

راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

ابزار پاکسازی پوست یکی از بهترین گزینه‌هایی می‌باشد که شما برای پاکسازی پوست خود از آنها می‌توانید استفاده کنید. یکی از مهمترین مزیت‌هایی که ابزار پاکسازی پوست دارد این است که، پوست را به صورت عمقی پاکسازی می‌کند و نق....

آشنایی با ابزار پاکسازی پوست ( میکرودرم و اسکین اسکرابر )

دستگاه‌های مراقبت از پوست؛ تلفیق تکنولوژی و زیبایی

مواد مورد استفاده برای پاکسازی عمقی پوست

پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل

   محصولات مشابه