مقالات رابوکالا
فروشگاه

بهترین دستگاه های حالت دهنده مو

موها نقش مهمی را در زیبایی چهره ایفا می کنند. بسیاری افراد از ایجاد تنوع در استایل موهایشان استقبال می کنند و این کار برایشان لذت بخش است. وقتی به یک مهمانی مهم دعوت می شوید بدون شک دوست دارید مرتب و زیبا به نظر برسید. آراستگی موها بخش مهمی از این زیبایی است. اگر نمی خواهید قبل از هر مهمانی هزینه ای را صرف رفتن به آرایشگاه کنید، بهتر است خودتان دست به کار شوید و دستگاه حالت دهنده موی مناسبتان را تهیه کرده و کار با آن را تمرین کنید. به این ترتیب به مرور زمان حرفه ای تر شده و از اینکه می توانید خودتان موهایتان را آرایش کنید، بی شک لذت خواهید برد.

برای انتخاب اندازه فر کننده یا حالت دهنده مو باید به این نکته توجه کنید که چه میزان از فر بودن یا حالت دهی مد نظر شماست. زیرا انواع حالت دهنده ها کارهای مختلف انجام می دهند. بسته به اینکه می خواهید فر موهایتان ریز باشد یا درشت، موج دار باشد یا فقط کمی حالت دار شود، دستگاه مورد نظر شما تفاوت خواهد داشت. البته بسیاری از دستگاه های حالت دهنده دارای سری های متفاوتی است که قابل تعویض می باشند و به شما این امکان را می دهند که با خرید یک دستگاه چند مدل موی مختلف را امتحان کنید.

محصولات الکترونیکی حالت دهنده مو دارای تنوع فراوانی است و برای انواع موهای کوتاه یا بلند کاربردی است. جنس صفحات مورد استفاده در این دستگاه ها سرامیکی است که کارایی بهتری در انتقال حرارت دارند. برخی از این دستگاه ها دارای فناوری آیونیک است که از وز شدن و آسیب دیدن موها بر اثر گرما جلوگیری می کند.

برای اینکه آسیب ناشی از حرارت دستگاه های حالت دهنده را کاهش دهید می توانید قبل از استفاده از موس ها یا کرم های مو استفاده کنید تا رطوبت موهایتان بیشتر حفظ شود. هم چنین بسته به جنس موهایتان درجه حرارت را تنظیم نمایید تا برای مثال اگر موهای نازکی دارید حرارت باعث سوختگی آن ها نشود.

ست حالت دهنده مو پرومکس مدل ۴۴۸۰

ست حالت دهنده مو پرومکس مدل 4480

حالت‌دهنده‌ی مو «پرومکس»  (Promax) مدل «۴۴۸۰» دستگاهی چندمنظوره برای فرکردن، صاف‌کردن و موج‌دارکردن موهاست. ۴۴۸۰ دارای ۴ سری مختلف است که شامل سری‌های فرکننده‌ی مخروطی، فرکننده‌ی متوسط با شانه، فرکننده‌ی بزرگ با مارپیچ و یک جفت اتو مو می‌شود. سه عدد فرکننده‌ای که همراه دستگاه ارائه شده‌اند قطرهای متفاوتی دارند و برای ایجاد انواع فر مو استفاده می‌شوند. فرکننده‌ی مخروطی قطری برابر ۱۳ تا ۲۵ میلی‌متر دارد. فرکننده‌ی استوانه‌ای متوسط قطری ۱۹ میلی‌متری دارد و دارای گیره‌ی مو است.

یک عدد شانه با همین قطر روی این فرکننده قرار می‌گیرد که برای حالت‌دادن و حجم‌دادن به موها بسیار مناسب است. فرکننده‌ی آخر که از همه بزرگ‌تر است، استوانه‌ای به قطر ۲۶ میلی‌متر است که گیره‌‌ی مو هم دارد. روی این فرکننده یک شانه‌ی مارپیچ با همین قطر قرار می‌گیرد که برای ایجاد فر مارپیچ مناسب است. سری اتو مو نیز شامل یک جفت صفحه‌ی صاف‌کننده می‌شود که طول و عرضی برابر ۷۵ در ۲۹ میلی‌متر دارد. نکته‌ی جالب در مورد این صفحات این است که سمت دیگر آن‌ها حالت زیگزاگ دارد و برای موج‌دارکردن موها استفاده می‌شود. برای این منظور کافی است که صفحات اتو مو را به شکل کشویی بیرون کشیده و از سمت دیگر آن‌ها استفاده شود.

حالت دهنده مو رمینگتون S8670

حالت دهنده مو رمینگتون S8670

داشتن یک وسیله‌ی آرایش مو که قابلیت فر و صاف کردن را هم‌زمان داشته باشد گزینه‌ی مناسبی برای بسیاری از آرایش‌گران است. S8670 ساخته شده توسط شرکت «بابیلیس»  (Babyliss)، این کارایی را به‌خوبی دارد. S8670 دستگاهی چندکاره است که برای حالت دهی هرچه بهتر به موها به‌کار می‌رود، این نمونه دارای یک سری صاف کننده، یک سری فر کننده (زبانه باریک ۱۹ میلی متری) و دو حالت دهنده (سر مارپیچ و سر برسی شکل) به ترتیب برای فر سیم تلفنی و حالت دادن به موها است، صفحات صاف کننده این دستگاه به صورت ریلی و به‌راحتی قابل تعویض است.

جنس صفحات این مدل از جنس سرامیک، تفلون و ترمالین با کیفیت بالا به منظور محافظت از مو ساخته شده است، سرامیک در برابر گرما و فرسایش مقاومت بالایی دارد. S8670 در زمان کمتر از ۶۰ ثانیه گرم شده و آماده حالت دهی است، همچنین درجات مختلف دما توسط چراغ های LED تعبیه شده به روی بدنه می‌شود. وجود سری‌های مختلف زیبایی هرچه بیشتر موها و تنوعی که این روزها همه به دنبال آن هستند را با یک خرید فراهم می‌کند.

ست حالت دهنده رمینگتون CI97M1

ست حالت دهنده رمینگتون CI97M1

حالت دهنده‌ی موی C197M1 دارای سری‌های مختلف برای حالت‌دار کردن موها است. سری مخروطی شکل برای ایجاد فرهای کوچک و بزرگ به‌کار می‌رود. سری لوله‌ای شکل برای ایجاد فرهایی در سایز متوسط استفاده می‌شود. برای حالت‌دار کردن موها نیز می‌توان از سری برس‌دار استفاده کرد. سیستم خاموشی خودکار C197M1 را پس از ۶۰ دقیقه استفاده نکردن از دستگاه آن را خاموش می‌کند؛ ویژگی‌ای که به طول عمر دستگاه و ایمنی استفاده از آن می‌افزاید. با استفاده از قابلیت تنظیم دما و حداکثر دمای ۲۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد نیز می‌توان موهای خشک، مرطوب را به‌سرعت فر کرد. در نهایت می‌توان گفت، C197M1 یک حالت دهنده موی قوی با کاربردهای مختلف است.

فر کننده مو بابیلیس مدل BAB2269TTE

فر کننده مو بابیلیس مدل BAB2269TTE

فرکننده مو BAB2269TTE ساخت شرکت «بابیلیس» (Babyliss)، دارای صفحاتی از جنس سرامیک است. ویژگی مثبت استفاده‌ کردن از سرامیک در فرکننده مو ، در دو عامل عایق الکتریسیته بودن و مقاومت داشتن در برابر گرما خلاصه می‌شود. هر چه میزان انتقال الکتریسیته کاهش یابد، خطر استفاده از فرکننده مو نیز پایین می‌آید، همچنین سرامیک به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت، دیرتر فرسوده می‌شود و در نتیجه عمر بالاتری دارد.

بیشینه دمای بالای ۲۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد موجب سریع‌تر فر شدن موها می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های BAB2269TTE، سیستم خاموش شدن خودکار بعد از مدت کوتاهی استفاده نکردن است، که طول عمر آن را افزایش می‌دهد. همچنین با استفاده از قابلیت تنظیم دما در ۵ درجه حرارت مختلف می‌توان موهای خشک و مرطوب را به‌راحتی فر کرد. بنابراین اگر به دنبال یک فرکننده مو قوی برای مصارف حرفه‌ای هستید، می‌توانید BAB2269TTE را انتخاب کنید.

حالت دهنده مو فیلیپس مدل HP8696

حالت دهنده مو فیلیپس مدل HP8605

حالت‌دهنده مو HP8605 با بیشینه دمای ۲۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد، توسط شرکت «فیلیپس» (Philips) طراحی شده است. این بیشینه دمای بالا موجب سریع‌تر فر شدن موها می‌شود. این حالت‌دهنده مو دارای سیستم خاموش شدن خودکار است. بدین معنی که دستگاه را پس از ۶۰ دقیقه استفاده نکردن خاموش می‌کند. همچنین این ویژگی طول عمر HP8605 را افزایش می‌دهد. با استفاده از قابلیت تنظیم دما می‌توان موهای خشک، مرطوب و صاف را به‌آسانی فر و حالت‌دار کرد. سیم گردان و پایه تعبیه شده در بدنه استفاده از این دستگاه را آسان می‌کند. در نهایت می‌توان گفت اگر به یک ابزار آرایش مو برای حالت‌دار یا فر کردن موهای خود نیاز دارید، می‌توانید HP8605 انتخاب کنید.

فر کننده مو پرومکس مدل ۴۵۷۷D

فر کننده مو پرومکس مدل 4577D

فر کننده‌ی مو «پرومکس» (Promax)  مدل )۴۵۷۷(D  از فرکننده های معروف به مرواریدی است که دارای قطر ۲۵ میلی‌متری در قسمت پهن و حداکثر دمای ۲۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است. اولین نکته‌ای که در این نوع فر کننده‌ها جلب‌توجه می‌کند شکل مروارید مانند آن است که دارای تو رفتگی‌هایی است که کار فر کردن مو را آسان‌تر می‌کند. روی این استوانه از سرامیک پوشانده شده است تا از موها در برابر حرارت زیاد محافظت بیشتری شود. در انتهای مخزن حرارتی یک گیره‌ی کوچک مو تعبیه شده است که می‌توان انتهای مو را به کمک آن ثابت کرد. روی دسته‌ی فر کننده سه دکمه در کنار هم قرار گرفته‌اند که برای روشن/خاموش کردن و تنظیم دمای دستگاه استفاده می‌شوند. در بالای این دکمه‌ها صفحه‌نمایش دیجیتال دستگاه دیده می‌شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای جامع خرید اتو مو

راهنمای جامع خرید اتو مو

اگر شما هم به دنبال خرید اتو مو مناسب هستید و هر بار که به فروشگاهها سر می­زنید با برندهای مختلف و مدلهای مختلف روبرو می­شوید، برای اینکه از سردرگمی در بیایید پیشنهاد می­کنم، مطلب زیر رابخوانید. در این مطلب شما را با انوا....

راهنمای جامع خرید اتو مو

بهترین حالت دهنده های موی مردانه

بهترین حالت دهنده های موی مردانه

حالت دادن مو تکنیکی است که هر فردی برای رسیدن به ظاهر مناسب و مدل موی مورد علاقه خود به صورت روزانه یا هنگام رفتن به مهمانی یا قرار کاری به کار می گیرد، از گذشته تا به امروز بسیاری از راه و روش های حالت دهنده مو را شنیده و از ....

بهترین حالت دهنده های موی مردانه

محبوب‌ترین اتو موهای موجود در بازار کدامند؟

بهترین اتو مو 2020 کدامند؟

راهنمای خرید بهترین اتو مو با توجه به جنس مو

   محصولات مشابه