مقالات رابوکالا

فروشگاه

برترین مدل های مسواک برقی را بشناسید

بیایید اول تکلیف‌مان را با قیمت محصولاتی که درادامه معرفی و بررسی کرده‌ایم روشن کنیم. حتما می‌دانید که به‌دلیل نوسانات شدید بازار ارز قیمت کالاهای خارجی مدام درحال تغییر است و هر فروشنده‌ای هم قیمت متفاوتی پیشنهاد می‌دهد. به‌همین دلیل از ارائه قیمت دقیق محصولات زیر معذوریم. اما به‌هرحال مسواک برقی وسیله گرانی است و اگر در وضعیت حاضر قصد خرید داشته باشید، چند صد هزار تومانی به خرج می‌افتید.

مسواک‌برقی هوشمند فیلیپس مدل سونی‌کِر دیاموندکلین (Philips Sonicare DiamondClean Smart)

برترین مدل های مسواک برقی را بشناسید

نقاط قوت

 • حساسیت فوق‌العاده بالای حسگر فشار: حسگر فشار این مسواک به‌قدری حساس است که فقط با اندکی فشار بیش‌ازحد فعال می‌شود و با ایجاد ارتعاش در قسمت دسته و روشن‌شدن نور رنگی ته مسواک متوجه‌تان می‌کند که ملایم‌تر مسواک بزنید. بسیاری از مدل‌های رقیب هم حسگر فشار دارند، اما حسگرشان تنها درصورت اِعمال فشار خیلی زیاد فعال می‌شود.
 • داشتن اپلیکیشن: این مسواک بلوتوث هم دارد و به اپلیکیشن موبایل متصل می‌شود. وقتی مسواک می‌زنید، با نگاه‌کردن به دندان‌های مجازی اپلیکیشن می‌توانید بفهمید که چقدر درست مسواک زده‌اید. اگر خوب مسواک بزنید، دندان‌های مجازی اپلیکیشن پیوسته سفیدتر می‌شوند و اگر نه، رنگ‌شان هیچ تغییری نمی‌کند. این اپلیکیشن کمک می‌کند که با تمرکز و دقت بیشتری مسواک بزنید.
 • تایمر هوشمند: این مسواک چندحالته است و مسواک در همه حالات پس از مدت‌زمانی معلوم خاموش می‌شود. بهتر است که با یکی از دو حالت کلین (clean) یا سِنسیتیو (sensitive) مسواک بزنید، چراکه بقیه حالات برای نیازهای خاص طراحی شده‌اند و مدت‌زمان‌شان کمتر یا بیشتر از دو دقیقه است.
 • طراحی خوش‌دست: این مسواک طراحی بسیار خوش‌دستی دارد. دسته مسواک علاوه‌بر دکمه پاور به نمایشگر نوری مجهز است که حالت انتخابی برای مسواک‌زدن و مقدار شارژ باتری را نشان می‌دهد. ضمن اینکه برای دسته آن سَری‌های متنوعی وجود دارد و سَری‌هایش هم راحت تعویض می‌شوند (در جعبه خود مسواک سه عدد سَری یدک وجود دارد).

نقاط ضعف

 • قلقلک دندان‌ها: این مسواک دارای چیزی حدود ۶۲ هزار حرکت برس در دقیقه است. اگر دندان‌های خیلی حساسی دارید، ارتعاشات سریع این مسواک ممکن است دندان‌هایتان را قلقلک دهند. دراین‌صورت شاید بهتر باشد که از مسواک برقی اورال-بی مدل پرو ۸۰۰۰ استفاده کنید که ارتعاشات کُندتری دارد.
 • قیمت بالا: این مسواک به‌نسبت سایر مدل‌های مسواک‌‌ برقی قیمت بالاتری دارد. اما مسواک باکیفیتی است و تا چند سال برایتان دوام خواهد داشت (عمر مسواک برقی میانگین سه تا پنج سال است).

مسواک برقی اورال-بی مدل جِنیوس پرو ۸۰۰۰ (Oral-B Genius Pro 8000)

مسواک برقی اورال-بی مدل جِنیوس پرو

نقاط قوت

 • مناسب برای دندان‌های حساس: این مسواک به‌نسبت فیلیپسی که خدمت‌تان معرفی کردیم حرکات برس کُندتری دارد و در حالت تمیزکنندگی استاندارد دارای حدود ۱۰ هزار دور چرخش و ۴۵ هزار ارتعاش در دقیقه است. سرعت آهسته‌تر این مسواک از احتمال ایجاد حس قلقلک در دندان‌ها می‌کاهد، اما به‌همان اندازه فیلیپس از قدرت تمیزکنندگی برخوردار است.
 • حسگر فشار دقیق: حسگر فشار این مسواک درست مثل مدل دیاموندکلین فیلیپس با کوچک‌ترین فشاری که بیش‌ازحد لازم باشد فعال می‌شود و با روشن‌شدن چراغی که روی دسته قرار دارد هشدار می‌دهد که ملایم‌تر مسواک بزنید.
 • تایمر دو دقیقه‌ای: این مسواک از تایمر دو دقیقه‌ای با قابلیت هشدار ۳۰ ثانیه‌ای برخوردار است. شش حالت مختلف هم برای مسواک‌زدن دارد که از بین‌شان حالت استاندارد و و سِنسیتیو بیشتر توصیه می‌شوند.
 • طراحی کاربرپسند: سَری‌های متنوعی را می‌توانید برحسب نیازتان برای این مسواک انتخاب کنید. ازلحاظ طراحی دسته هم مشکل خاصی ندارد، فقط اینکه به‌اندازه مدل دیاموندکلین فیلیپس خوش‌دست نیست.

نقاط ضعف

 • اپلیکیشن ضعیف: اپلیکیشن موبایل این مسواک در مقایسه با دیاموندکلین فیلیپس عملکرد ضعیف‌تری دارد و در شناسایی و سنجش کیفیت مسواک‌زدن کاربر به‌اندازه فیلیپس قوی نیست.
 • اذیت لثه‌ها: گفتیم که اگر دندان‌های حساسی دارید، این مسواک انتخاب مناسبی است. اما لازم است بدانید که این مسواک از نوع مسواک‌های برقی نوسانی است و در مقایسه با انواع سونیک (مثل همان مدل فیلیپسی که خدمت‌تان معرفی کردیم) احتمال بیشتری وجود دارد که باعث تحریک لثه‌ها شوند. بنابراین اگر لثه‌های حساس و مستعد خون‌ریزی دارید، شاید بهتر باشد که از بین مدل‌های سونیک انتخاب کنید.
 • قیمت بالا: اگر از مهارت کافی در مسواک‌زدن برخوردارید و می‌توانید قید آپشن‌هایی همچون اپلیکیشن و تایمر و امثال اینها را بزنید، دیگر چه نیازی است که این‌همه بابت مسواک‌ برقی هزینه کنید؟!

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای خرید مسواک برقی


راهنمای خرید مسواک برقی   

دندانپزشکان استفاده از مسواک برقی را به عنوان یکی از بهترین راه‌های بهبود سلامت دهان و دندان پیشنهاد می‌کنند. مهم ترین قسمت انتخاب بهترین مسواک برقی آشنایی با تکنولوژی و امکانات آن است. وقتی صحبت از انتخاب مسواک برقی به میان می‌آید فاکتور مهم، درجه تمیزی است. با توجه به اینکه مسواک‌های برقی تمیزی و کارکرد بهتری از مسواک‌های معمولی دارند، برخی مسواک‌های برقی نیز از لحاظ تکنولوژی جلوتر از بقیه مسواک های برقی هستند. ادامه مطلب

راهنمای خرید مسواک برقی

  

روشهای انتخاب یک مسواک برقی مناسب / معرفی 3 مسواک برقی برتر سال 2019


روشهای انتخاب یک مسواک برقی مناسب / معرفی 3 مسواک برقی برتر سال 2019   

طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا ، یک مسواک دستی می تواند پلاکهای دندانی را پاک کرده و دندانهای شما را به خوبی تمیز کند اما با استفاده از مسواک برقی می توانید با ضربه زدن به پلاکهای مقاوم تر و زوایای کمتر در دسترس دندانهای خود، با آسودگی بیشتری حجم بالایی از دندانهای خود را تمیز کنید. ادامه مطلب

روشهای انتخاب یک مسواک برقی مناسب / معرفی 3 مسواک برقی برتر سال 2019

۴ مزیت مسواک برقی که برای تمیزی دندان‌ها باید از آن‌ها استفاده کرد

راهنمای خرید بهترین مسواک برقی بازار

چگونه مسواک برقی مناسبی را انتخاب نمائیم؟

 

   محصولات مشابه