مقالات رابوکالا

فروشگاه

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

خانم ها در طول زندگی خود زمان و هزینه ی زیادی را صرف اصلاح موهای زائد بدن خود می کنند. بدیهی است بعد از صرف زمان و هزینه ی زیاد برای این کار آزاردهنده و گاه حتی دردناک، ناراحت کننده است اگر نتوانیم نتیجه ی خوبی از آن بگیریم. باقی ماندن موها روی بدن بعد از تیغ زدن یا موم انداختن موها و درنهایت قرمز شدن پوست، واقعاً آزار دهنده است. این مسأله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه به ۷ اشتباه رای خانم ها در اصلاح موهای بدن می پردازیم.

۱- روش اشتباهی برای اصلاح موها انتخاب کرده اید

اشتباهات رایج اصلاح موهای زائد بدن

این روزها روش های مختلفی برای موزدایی بدن وجود دارد. اما همه ی آن ها برای ما مناسب نیستند. به همین دلیل، از هر روشی که استفاده می کنید باید به واکنش پوست تان توجه داشته باشید.

به علاوه، همیشه به خاطر داشته باشید که ممکن است آلرژی داشته باشید، بنابراین همیشه قبل از استفاده از یک روش موزدایی باید آن را امتحان کنید.

نحوه ی امتحان: مقدار اندکی از کرم موبر، موم یا وکس را روی قسمت کوچکی از پوست تان قرار دهید. ۵ دقیقه صبر کنید. اگر پوست تان دچار خارش یا قرمزی یا تحریک نشد، می توانید از آن برای بقیه ی قسمت های بدن تان هم استفاده کنید.

۲- هنگام حمام کردن موهایتان را تیغ می زنید

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

شاید به نظر منطقی نرسد چون هم دردسری ندارد و هم اینکه بسیاری از ما می دانیم که بهتر است وقتی پوست مرطوب است موها را تیغ زد، که البته درست هم هست.

اما در یک حمام طولانی مدت، پوست بیش از حد در معرض رطوبت قرار می گیرد. به همین دلیل، پوست ورم می کند و بخش کمتری از مو در دسترس باقی می ماند، بنابراین تیغ زدن کامل آن ها سخت تر می شود. شاید به همین خاطر باشد که نتیجه ی دلخواه تان را نمی گیرید و بعد از تیغ زدن، مقداری از موها باقی می ماند.

راه حل: پوست تان را بیش از حد در معرض آب نگه ندارید. به علاوه می توانید بعد از حمام موهایتان را تیغ بزنید، البته به شرط آنکه تا فروکش کردن ورم پوست تان کمی صبر کنید.

۳- موها را درست اصلاح نمی کنید

۳- موها را درست اصلاح نمی کنید

اگر برای زدن موهایتان از تیغ استفاده می کنید، تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید طول موها و کشیدن تیغ در جهت مخالف رشد موها است. اما در روش موم انداختن جهت بسیار مهم است. بنابراین باید نحوه ی زدن موم به پوست و کندن موها را به درستی یاد بگیرید. برای این کار باید موم را دقیقاً در جهت رشد موها به پوست تان بمالید و خلاف جهت رشد موها، موم را بکنید.

۴- پوست تان را اسکراب نمی کنید

۴- پوست تان را اسکراب نمی کنید

قبل از اصلاح موهای بدن، بهتر است پوست تان را لایه برداری کنید. این کار به جدا شدن پوست های مرده کمک می کند. بعد از آن، به پایه ی مو دسترسی بیشتری پیدا می کنید و مقدار بیشتری از مو را می توانید بزنید.

هم می توانید از اسکراب هایی که در بازار موجود است استفاده کنید و هم می توانید خودتان با قهوه یا شکر یک اسکراب خانگی درست کنید. اسکراب را روی قسمتی از بدن قرار دهید که قصد تیغ زدن موهایش را دارید و پوست تان را به آرامی ماساژ دهید. استفاده از یک لیف زبر هم می تواند کارساز باشد.

نکته ی مهم: موها را بلافاصله بعد از اسکراب پوست اصلاح نکنید. کار موزدایی بهتر است یک روز بعد انجام شود. بعد از اسکراب کردن هم حتماً پوست خود را با یک کرم یا لوسیون مرطوب کنید.

۵- پوست تان را آماده نمی کنید

۵- پوست تان را آماده نمی کنید

اگر قصد استفاده از موم یا وکس دارید، باید ابتدا قسمتی که می خواهید موهایش را اصلاح کنید را تمیز کنید. این کار کمک می کند باکتری هایی که روی پوست انباشته شده اند از بین بروند و جلوی تحریک یا عفونت پوست گرفته شود. به علاوه، این کار کیفیت موزدایی را بالا می برد چون دیگر بین ماده ی موزدایی و پوست، یک لایه سبوم که همان چربی طبیعی پوست است قرار ندارد.

برای این منظور، می توانید از لوسیون های تخصصی یا  لوسیون های حاوی الکل استفاده کنید. کافی است تکه ای پنبه را به لوسیون آغشته کنید و با آن پوست قسمتی که می خواهید موهایش را بزنید را پاک کنید.

۶- خیلی زود موها را اصلاح می کنید

۶- خیلی زود موها را اصلاح می کنید

موهای بدن اگر خیلی کوتاه نباشند، اصلاح آن ها راحت تر می شود. اگر هر روز موهای کوتاه تان را تیغ بزنید، احتمال دارد باعث تحریک شدن پوست تان شوید. طول موها روی کیفیت موزدایی هم تأثیر می گذارد.

بنابراین بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که طول موها به حدود یک چهارم اینچ (حدوداً ۶ میلیمتر) رسیده باشد. در غیر اینصورت، نتیجه ی دلخواه را از کار موزدایی نخواهد گرفت، چون در این شرایط گرفتن موها سخت می شود. با این کار، هم پوست را در معرض خطر آسیب دیدگی قرار می دهید، هم موها کماکان سر جای خودشان باقی می مانند. اگر می خواهید از موم استفاده کنید، می توانید موها را کوتاه تر کنید.

نکته ی مهم: به قصد گرفتن بهترین نتیجه، موها را زیاد از حد بلند نکنید. چون این کار هم تأثیر منفی ای بر کار موزدایی دارد. در این حالت، ماده ی موزدایی ممکن است به تارهای مو گیر کند و روی آن ها باقی بماند. بنابراین اگر موها بلندتر از آنچه که باید شدند، بهتر است با قیچی کمی کوتاه شان کنید.

۷- بعد از موزدایی، از پوست تان درست مراقبت نمی کنید

۷- بعد از موزدایی، از پوست تان درست مراقبت نمی کنید

پایان کار موزدایی به اندازه ی آماده سازی های قبل از آن اهمیت دارد. در وهله ی اول، باید پوست خود را خوب مرطوب کنید. استفاده از روغن شاید فکر خوبی به نظر برسد، اما در واقع اینطور نیست. بعضی از انواع روغن می توانند باعث مسدود شدن منافذ پوست و تحریک بیشتر پوست شوند.

بنابراین بهتر است بعد از موزدایی از ژل آلوئه ورا یا کرم های مخصوص استفاده کنید تا پوست تان تسکین پیدا کند. علاوه بر این، ظرف یک تا دو روز بعد نباید دوش آب داغ بگیرید یا در استخر شنا کنید. در این مدت از آفتاب گرفتن و استفاده از دئودورانت و دیگر مواد آرایشی هم خودداری کنید. همگی این موارد می توانند باعث خارش، تحریک یا التهاب پوست شوند.

نکته ی مهم: از خاراندن یا مالیدن قسمت اصلاح شده خودداری کنید چون این کار می تواند باعث عفونت پوست شود.

معضلی به نام موی زیر پوستی

معضلی به نام موی زیر پوستی

رشد موهای زیر پوستی از انجام نادرست کار موزدایی حکایت دارد. تارهای مو وقتی ضعیف می شوند، بیرون آمدن از پوست برای آن ها سخت می شود، در نتیجه فر می خورند و به داخل پوست رشد می کنند.

رشد موهای زیر پوستی دلایل زیادی دارد که در مورد بسیاری از آن ها صحبت شد. علت این مسأله می تواند استفاده از روغن بعد از اصلاح موها، تیغ زدن موها خلاف جهت رشد موها و اسکراب نکردن پوست قبل از اصلاح موها باشد. علاوه بر این ها، موزدایی مکرر، کندی تیغ و کشیدن چندباره ی تیغ به یک قسمت هم می تواند باعث رشد موهای زیر پوستی شود.

راه حل: به همه ی توصیه هایی که پیش تر در مورد اصلاح موهای بدن از آن ها صحبت شد عمل کنید. به علاوه، قبل از تیغ زدن موها، حتماً از یک فوم یا ژل استفاده کنید. به علاوه، از تیز بودن تیغ مطمئن شوید تا با فقط یک بار کشیدن، موها را بزند. همیشه بعد از اصلاح موها، از پوست خود مراقبت کنید و آنقدر آن را مرطوب کنید تا خشک و زبر نشود. از پوشیدن لباس هایی که الیاف مصنوعی دارند یا تنگ هستند خودداری کنید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

روش های از بین بردن موهای زائد بدن بانوان


روش های از بین بردن موهای زائد بدن بانوان   

موموهای ضخیم زائد برای همه ی خانم ها نوعی کابوس محسوب می شود. گرچه داشتن موهای ریز صورت و دیگر اعضای بدن طبیعی است، اما همه خانم ها به دنبال روش هایی برای اصلاح موی زائد بدن خود هستند و برای این کار، راه های مختلفی مانند ایپلاسیون، لیزر و… را امتحان می کنند. از بین رفتن دائم موهای زائد بدن یکی از خواسته های زنان و برخی از مردان می باشد. زیاد بودن موهای زائد باعث می‌شود فرد مجبور باشد به طور مرتب با روش‌های موقتی اقدام به اصلاح موی زائد بدنش کند. وجود محصولات تجاری متنوع در این زمینه، گویای اهمیت مساله در بین افراد جامعه است. ادامه مطلب

روش های از بین بردن موهای زائد بدن بانوان

  

بهترین روش ها برای اصلاح موهای زائد بدون تیغ


بهترین روش ها برای اصلاح موهای زائد بدون تیغ   

روش های زیادی برای اصلاح موهای زائد بدن وجود دارد که هریک مزایا و معایب زیادی دارند اما یکی از بهترین روش ها برای اصلاح موهای زائد بدون تیغ استفاده از نسخه مادر بزرگ ها میباشد. اگر می خواهید موهای زائد بدنتان را کاهش دهید با بهترین روش ها برای اصلاح موهای زائد که در این قسمت از بخش سلامت نمناک آورده ایم ، آشنا شوید و این روش ها را بکار ببرید. ادامه مطلب

بهترین روش ها برای اصلاح موهای زائد بدون تیغ

روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

بررسی روش‌های اصلاح کردن | بررسی بهترین روش اصلاح مو‌های زائد

بهترین روش اصلاح موهای زائد بدن برای خانم ها

 

   محصولات مشابه