مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای انتخاب ویلچر مناسب

ویلچر وسیله ی نقلیه و در واقع جزء حیاتی و جدا نشدنی افراد کم توان، معلولین، آسیب دیدگان ضایعات نخاعی، افراد مبتلا به اختلالات حرکتی، سالمندان و بیماران میباشد. به دلایل مختلفی افراد ممکنه در طی حیات به این ابزار کمکی موقت یا دایمی احتیاج پیدا کنند.

در زمان خرید ویلچر با استفاده از اطلاعات جامع و هدفمند که بر اساس نیاز و شرایط فرد باشد میتوان با خیال راحت درست ترین و کارآمدترین وسیله ی ممکن را تهیه کرد. لذا در جهت خدمت به شما کاربردی ترین نکات را گردهم آوردیم تا مفید ترین انتخاب را داشته باشید . لازم ب ذکر با توجه ب ساعتهای گذراندن عمر بر روی ویلچر اهمیت این انتخاب آگاهانه را بیشتر نشان میدهد.

راهنمای انتخاب صندلی چرخ دار و راز خرید ویلچر خوب

1. سن :

اولین چیزی که باید قبل از خرید ویلچر در نظر گرفته شود ، سن است و این سن است که ویژگی هایی که شما باید در ویلچر به دنبالش باشید را مشخص می کند.

2. نوع بدن :

قبل از انتخاب بهترین صندلی چرخ دار ، نوع بدن کاربر را در نظر بگیرید زیرا نیاز ویلچر برای شخصی که لاغر است با شخصی که اضافه وزن دارد متفاوت خواهد بود.

3. جنسیت :

اگرچه هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد که صندلی های چرخدار را برای مردان و زنان متمایز کند اما دانستن این که چه کسی می خواهد از ویلچر استفاده کند به تصمیم گیری در مورد این نوع که کدام ویلچر مناسب تر خواهد بود کمک خواهد کرد.

ویلچر مناسب

ویلچر متناسب با جنسیت 

4. دلیل استفاده :

دلیل اینکه فرد نیاز به استفاده از ویلچر دارد یک عامل مهم دیگر است چون یک دلیل می تواند این باشد که فرد بسیار ضعیف است و در نتیجه به کمک صندلی چرخ دار نیاز دارد اما می تواند بلند شود و در صورتی که لازم است راه برود و با این حال، ممکن است که فرد پاهایش فلج شده داشته باشد و در نتیجه او باید در تمام مواقع از ویلچر استفاده کند.

5. فعالیت ها :

امروزه انواع ویلچر ها در بازار موجود هستند و از انواع دستی گرفته تا خودکار متغیر می باشند . حال اگر کاربر ویلچر به سادگی نیاز به جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر را داشته باشد ، انواع چرخ دستی بهترین گزینه برایش هستند و با این حال ، اگر کاربر استقامت کافی برای به جلو راندن خود را نداشته باشد اما خواستار مستقل بودن باشد ، پس انواع ویلچر خودکار برای او بهترین گزینه خواهند بود.

6. محل استفاده :

یک عامل دیگر که باید قبل از انتخاب بهترین صندلی چرخ دار در نظر گرفته شود ، مکان استفاده است. اگر ویلچر فقط در خانه مورد استفاده قرار گیرد ، ویژگی های زیادی مثل مناسب بودن برای همه نواحی مورد نیاز نیست اما بسیاری از مردم آرزو دارند دنیا را کشف کنند و همچنین کارهایی مثل اردو زدن انجام دهند. در چنین مواردی، یک صندلی چرخ دار همه جایی بهتر خواهد بود.

7. ترجیح کاربر :

درست مانند هر چیز دیگری، انتخاب صندلی چرخدار نیز یک تصمیم شخصی برای کاربر است و به انتخاب و سلایق او بستگی دارد.

8. وابستگی :

کاربر ویلچر ممکن است کسی باشد که ترجیح می دهد به تنهایی بیرون برود و وابستگی کمی به اطرافیانش خواهد داشت . برای چنین فردی ، یک ویلچر که به کمک کمتری از طرف شخص دیگری نیاز دارد، گزینه بهتری نسبت به مدل های دستی خواهد بود اما برای افراد مسن که مایل به استفاده از صندلی چرخ دار فقط در خانه هستند ، انواع دستی بهترین انتخاب خواهند بود .

9. راحتی صندلی :

ویلچر ها با طبقه بندی صندلی های مختلفی در بازار موجود هستند . یک اندازه ای را انتخاب کنید که برای کاربر مناسب باشد و همچنین ساختار صندلی محکمی داشته باشد یا کمری محافظ ستون فقرات برای حفظ حالت درست کمر داشته باشد.

10. جا پایی:

اغلب ویلچر ها دارای قابلیت تنظیم جا پاییی هستند و بنابراین، ویلچری را انتخاب کنید که نیازهای کاربر را برآورده می کند.

11. دسته :

برای آسایش بیشتر ، صندلی های چرخ دار با دسته های نرمی ساخته می شوند و بنابراین، یکی را انتخاب کنید که راحتی بیشتری را ارائه می دهد.

دسته ویلچر

دسته ی خوب برای ویلچر

12. پشت گردنی :

اغلب کاربران صندلی چرخدار ممکن است نیاز به پشتیبانی اضافی پشت گردنی داشته باشند و اگر اینطور است ، صندلی چرخداری انتخاب کنید که همراه با پشت گردنی کاملی باشد.

13. ضد آب :

بعضی از ویلچر ها که امروزه موجود هستند با لوازم جانبی خاصی برای حفاظت از کاربر در برابر باران و همچنین گرم کن پا همراه هستند.

14. جا دار بودن :

اگر ویلچر را برای کسی انتخاب می کنید که دوست دارد بیرون برود ، کاوش کند و حتی کمی خرید کند ، می توانید مدلی را انتخاب کنید که امکانات اضافی برای جای دادن وسایل را داشته باشد . با این حال، در اغلب موارد قابلیت ذخیره سازی محدود بوده و می تواند مقادیر کمتری از اشیا را جا به جا کند .

15. رمپ قابل حمل :

رمپ ها برای استفاده از ویلچر ها ضروری هستند، چون در صورتی که کاربر مجبور باشد تغییرات کوچکی در سطح یا پله به خانه اعمال کند ، به او کمک خواهند کرد و بنابراین اطمینان را حاصل کنید تا صندلی چرخ داری که انتخاب می کنید دارای یک رمپ قابل حمل باشد .

رمپ

رمپ  قابل حمل برای ویلچر

16. آسایش :

آسایش بسیار مهم است و بنابراین قبل از انتخاب یک صندلی چرخدار بر پایه ویژگی های فوق العاده یا تخفیف شگفت انگیز که ممکن است نظرها را جلب خودش کند ، اطمینان حاصل کنید که برای کاربر راحت باشد و اگر اینطور نیست، خریدن آن می تواند تبدیل به یک سرمایه گذاری بد شود .

17. وزن ویلچر :

ویلچر سبک تر یک ویلچر راحت تر برای بلند کردن است و بهتر حرکت می کند و بنابراین بلند کردن و جابه جایی ویلچر سنگین تر هم سخت تر است.

18. تاشو :

بسته به میزان جابه جایی و حرکت مورد نیاز فرد ، باید بررسی کنید که ویلچری که شما انتخاب می کنید تاشو است یا خیر . یک ویلچر قابل تاشو از حمل و نقل بهتری در مقایسه با ویلچرهای غیر قابل برخوردار است .

19. لاستیک ها :

ویلچرها بر اساس لاستیک هایشان ، وزن متفاوتی خواهند داشت و لاستیک های پر شده از هوا در مقایسه با لاستیک های پر شده از فوم و یا لاستیک های جامد سبک تر هستند .

20. بودجه :

بودجه شما همچنین نقش مهمی را قبل از انتخاب صندلی چرخدار مناسب بازی ایفا کرد .بنابراین، بودجه خود را پیش بگیرید و فروشگاهی را بررسی کنید که بهترین گزینه ها را در طیف گسترده ای ارائه می دهد و همچنین چیزی که نیازهای کاربرتان را برآورده می کند را دارا می باشد .

21. خدمات پس از فروش :

خدمات پس از فروش توسط شرکت ها یا مغازه ها نکته ای است که شما باید قبل از خرید آن را چک کنید و بررسی کنید که چه فروشگاهی دارای خدمات پس از فروش است .

نکات مهم در انتخاب ویلچر مناسب :

فرم ثابت و یا فرم متحرک ویلچر

رنگ ، وزن و اندازه ویلچر

راحتی تشک و پشتی صندلی ویلچر

راحتی در استفاده از کنترل ها و ترمزها

تناسب حجم ویلچر با وسیله نقلیه شخصی و وسایل نقلیه عمومی

سرعت ویلچر برقی

نوع باتری ویلچر و طول عمر آن

تجهیزات جانبی ویلچر از جمله جاپایی، سینی روی پاها و ….

مدل صندلی ویلچر، ساده یا قابل تنظیم

محل قرارگیری دست و یا گردن بر روی ویلچر

گارانتی و خدمات جانبی شرکت سازنده ویلچر 

خرید ویلچر برقی, خرید ویلچر برای سالمندان

 ویلچرها از نظر کاربردی که شامل موارد ورزشی، خانگی و خیابانی است 

انواع ویلچر برقی :

در انتخاب ویلچر برقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ویلچر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ویلچرهای برقی و دستی جدید و مدرنی وارد بازار شده که می تواند نیازهای اولیه و ثانویه توانیابان عزیز را براورده کند.
ولی عدم اطلاعات مصرف کنندگان عزیز از نکاتی که باید در مورد ویلچر های برقی باعث انتخاب اشتباه و در نهایت ایجاد مشکلات حرکتی و جسمی می شود و پیامدهای کوتاه مدت و بلند مدتی دارد.
بیشتر این پیامدها در نشیمنگاه و فرم ستون فقرات فرد اتفاق می افتد و در دراز مدت میتواند با حاد شدن مشکلات اسیب های جدی به فرد وارد نماید.

در این مقاله چند مورد از نکاتی که باید در انتخاب ویلچرهای برقی باید به انها توجه کرد را مورد مطالعه قرار می دهیم:

  1. شرایط اقلیمی
  2. نوع مشکل و محدودیت های حرکتی

۱) شرایط اقلیمی: یکی از مواردی که اهمیت بسیار بالایی دارد ولی متاسفانه توسط بسیاری شرکت ها و در نتیجه مصرف کنندگان ویلچر برقی به ان توجه ی نمیکنند شریط اقلیمی است. در کشور ما اقلیم هایی مختلفی است که باید نسبت به اب و هوا، نوع ساختار مکانهایی که مصرف کننده برای تردد در ان به ویلچر برقی نیاز دارد حساس باشیم.

به طبع در شرایطی مانند شرایط شمال کشور که هوای بارانی دارد و سواحل ماسه ای دارد ویلچر برقی می بایست ضد اب باشد و نیز قدرت مناسب برای گیر نکردن در این شریط را داشته باشد و یا در نواحی گرم و به خصوص شرجی جنوب می بایست در قسمت نشیمنگاه و پشتی از الیاف مناسب انتی باکتریال و ضد تعریق استفاده شود و نیز در شرایط جوی شرجی باید از متریال مناسب برای بدنه و موتور استفاده شود تا مشکلاتی مانند زنگ زدگی، خوردگی، و رنگ رفتگی و … رخ ندهد.
همچنین در شهر ها و روستاهایی که از راهای اسفالت و بدون شیب بی بهره هستند و راهای خاکی، سنگ لاخ و شیبدار باید به قدرت موتورها، ترمزها و نقاط ثقل بسیار توجه کرد تا در این شرایط فرد مصرف کننده دچار ضربات شدید، چپ شدن ویلچر، در راه ماندگی به دلیل عدم قدرت موتورها و برگشت ویلچر به دلیل نداشتن ترمزهای مناسب و نقاط ثقل نامناسب نشود.
در مواردی نیز مصرف کننده قصد استفاده ی ویلچر در شرایط معینی مانند درون خانه و یا محل کار را دارد که می بایست طبق شرایط خانه و یا محل کار ماند پستی بلند ها و موانع ویلچر مناسب را طبق چرخ ها، موتورها و نقاط ثقل انتخاب نماید. به طبع ویلچر برقی های حجیم و بزرگ برای محل زندگی مناسب نبوده و ویلچرهایی ظریف برای شرایط سخت و نامناسب هستند.

۲) نوع مشکل و محدودیت های حرکتی: مصرف کنندگان عزیز ویلچر و به خصوص ویلچر های برقی مشکلات و محدودیت های زیادی را دارند به صورتی که میتوان گفت هر یک می تواند یک مورد استثنایی باشد تلقی شوند.
ویلچرهای برقی انواع مختلفی دارند با کارایی های مختلف، به صورت مثال ویلچرهای تاشو و یا ویلچرهای مبله که مصرف کنندگان طبق نوع مصرف خود از انها می بایست را انتخاب کنند.

ویلچر تاشو

مواردی که باید به ان توجه کنند سایز ویلچر، نوع ساخت آن، وجود وسایل جانبی مناسب و همچنین راحتی استفاده از ان است که این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱: سایز ویلچر: در حال حاضر ویلچرها در دنیا در سایزها و انواع مختلف مطابق با نیاز و سلیقه ی مصرف کنندگان طراحی و تولید می شود. دلیل این کار نوع معلولیت و همچنین سلیقه ی مصرف کنندگان است. توجه به این موضوع از این بابت مورد اهمیت است که باید راحتی را به زیبایی ترجیح داد. اگرچه در حال حاضر کمپانی های در کنار کیفیت به ظاهر مناسب و زیبایی محصولات نیز اهمیت بسیاری میدهند ولی نباید برای ی کودک با اندام کوچک ویلچری غول اسا تهیه کرد و یا برای فردی که توان حرکتی محدودی حتی در دستانشان دارند ویلچری با امکانات اندک خریداری کرد. همچنین باید توجه به مورد بسیار مهمی کرد که اندازه ی دسته تا دسته ی ویلچر، نوع و اندازه ی جای پایی ها، اندازه ی نشیمنگاه و ارتفاع ان و مورادی از این دست که می بایست با دید بلند مدت به ان نگاه کرد و نباید دچار شتابزدگی در خرید شد، در این شرایطی که ویلچرهای برقی رقم های بالایی را برای خرید میطلبند.

راهنمای انتخاب ویلچر مناسب

۲-نوع ساخت ویلچر برقی: درابتدا ذکر این مطلب حیاتی است که ویلچر برقی نوعی از ویلچر دستی نمی باشد و این باور اشتباه است که ویلچر برقی را میتوان به جای ویلچر دستی استفاده نمود. ویلچر برقی بر خلاف ویلچر دستی در محور عقب کمی عقب تر می باشد، یعنی چرخ ها عقب تر از نشیمنگاه می بایست قرار بگیرد تا در هنگام نوسانات حرکتی و یا شیب به پشت برنگردد. اندازه ی چرخ های عقب و جلو استاندارهای خاصی دارد که بنابر استاندارهای هر منطقه و نوع منطقه تعیین میشود. بدنه ویلچر های برقی باید بتوانند وسایل و موتور ها را به خوبی در خود جا دهند و وسایل حرکتی و یا الکتریکی از حوزه ی بدنه ی ویلچر بیرون نزند. در حال حاضر شرکت های معتبر علاوه بر این موارد استاندارها ومزیتهای بسیاری را نیز از جمله سبکی، تا شدن اسان و … را نیز به این موارد اضافه کرده اند که سطح کیفیت ویلچر برقی و مصرف کننده را ارتقاع داده است.

ویلچر برقی مونوچیر

۳-وسایل جانبی مناسب: شرکت های معتبر وسایل جانبی مختلفی را برای راحتی بیشتر مصرف کنندگان در اختیار انها قرار میدهند. این وسایل جانبی از وسایل یدکی ویلچر مانند انواع جا پایی تا وسایل الحاقی مانند پشت سری و یا وسایل تزئینی مانند گیره وبایل و … می باشد. مصرف کنندگان محترم در صورتی که قصد خرید ویلچر و یا ویلچر برقی را دارند می بایست از وجود این وسایل در شرکت و یا بازار که مناسب نصب بر روی ویلچر اطمینان حاصل نمایند به صورتی که این وسایل در عین حالی که مشکلی برای کارایی خود ویلچر برقی ایجاد نکند و همچنین از نظر ظاهری به ویلچر برقی لطمه ای نزند و در عین حال مشکل حرکتی برای فرد و ویلچر به وجود نیاورد. همچنین مصرف کننده باید توجه به خدمات پس از فروش ویلچر نیز داشته باشد که در مطلب دیگری به صورت گسترده در مورد ان صحبت خواهد شد.

ویلچر برقی

۴-راحتی دراستفاده: در تمامی شرکت های مدرن دنیا امروزه مسئله ی اسانی استفاده و سادگی یادگیری استفاده از مسائل مهم به شمار میرود. ویلچر های برقی نسل جدید بر خلاف ویلچر های قدیم بسیار ساده سازی شده اند و فرد میتواند با استفاده از یک انگشت روی شاسی ویلچر را به حرکت دراورد. نکاتی که باید در این مورد به ان اهمیت داد نوع استقرار جواستیک و یا همان ابزار هدایت کننده است که فرد بتواند به راحتی با ان کار کند. همچنین مورد بسیار مهم وسایل الکترونیکی و تجهیزات متصل است که فرد بتواند به راحتی به انها دسترسی داشته باشد و در صورت نیاز انها متصل و یا منفصل نمیاد.

 مهم‌ترین ویژگی ‎ها برای انتخاب ویلچر چیست؟ | انتخاب ویلچر مناسب

مهم‌ترین ویژگی ‎ها برای انتخاب ویلچر چیست؟ | انتخاب ویلچر مناسب

این راهنما، به شما اطلاعاتی از ویژگی‌های برتر در هنگام انتخاب ویلچر ارائه میدهد. فناوری در حال تکامل است و ویژگی‌های جدید برای ویلچرها هر روز ایجاد می‌شود. اگر شما در حال انتخاب ویلچر جدید هستید و یا برای اولین بار کاربر ویلچر هستید، ویژگی‌های زیادی وجود دارد که به دلایل مختلفی مفید خواهد بود. ویلچر برقی اغلب به عنوان یکی از بهترین اختراعات تکنولوژیک و مهمترین اختراعات امروز برای افراد معلول شناخته می‌شود. این ابزار اجازه میدهد تا کاربر مستقل شود و نیاز به یک مراقب را کاهش دهد. جزئیات زیر، ویژگی‌های مهم برای انتخاب ویلچر است.

حالت‌های دسته‌ها

دسته‌های نرم به معنای حمایت از شما است، باعث آسایش بازوهای شما می‌شود و هم‌چنین به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام تنظیم موقعیت صندلی و یا در هنگام انتقال، خود را بکشید. انواع مختلفی از حالت‌های دسته صندلی وجود دارد که کمک می‌کند تا ویلچر شما نیازتان را برآورده سازد.

زیرپایی و زیره صندلی

این مسئله که اجازه دهید پاهای شما، خود را از صندلی بیرون بکشند هم ناراحت‌کننده است و هم‌چنین ایمن نیست. شما ‎نیاز دارید تا زیر پایی ‎ها یی انتخاب کنید که راحتی، ایمنی و پشتیبانی کاملی از ویلچر خود دریافت کنید. اگر شما ‎ترجیح می‌دهید یا نیاز دارید که پای خود را در یک موقعیت مستحکم قرار دهید، ویلچرها دارای زیره‌هایی است که به شما در دستیابی به موقعیت مطلوب مورد نظر شما کمک می‌کند. جزئیات زیر به شما کمک می‌کند تا انتخاب کنید که کدام ویژگی برای شما مناسب‌تر است.

کنترل درایو ویلچر برقی

ویلچر‎های برقی راحت هستند و به شما اجازه می‎دهند آن‌ها را در هر جهت که می‎خواهید برانید. جوی‌استیک یا کنترل‌کننده برای دستیابی به استقلال و کنترل ویلچر مورد نیاز است. چند نوع کنترل‌ درایو برای ویلچر برقی وجود دارد. لیست زیر به شما کمک خواهد کرد که تعیین کنید کدامیک از موارد برای نیازهای شما مناسب است و به شما امکان می‎دهد که به استقلال خود دست یابید.

قاب آلومینیومی یکی از ویژگی های مهم در انتخاب ویلچر

قاب آلومینیومی یکی از ویژگی های مهم در انتخاب ویلچر

قاب‎های سبک و با دوام آلومینیومی به طور گسترده در دسترس هستند و در حال تبدیل شدن به انتخاب فزاینده در میان کاربران ویلچر است. قاب آلومینیومی بخاطر وزن کم و ویژگی‎های نورد عالی خود شناخته شده است. ویلچر‎هایی که با قاب‎های آلومینیومی ساخته می‎شوند معمولا نسبت به سایر انواع ویلچر با قاب‎های متفاوت، ارزان‎تر هستند.

موتور الکتریکی بدون جاروبک

موتور بدون جاروبک نیز به عنوان یک موتور الکترونیکی ترجیح داده می‎شود. این ابزار توسط یک منبع الکتریکی از طریق یک منبع تغذیه سوئیچینگ یکپارچه تغذیه می‌شود که باعث تولید سیگنال الکتریکی برای رانندگی موتور می‎شود. موتورهای بدون جاروبک دارای مزایایی هستند در مقایسه با موتورهای جاروبک‌دار! مزایا عبارتند از: کاهش میزان سروصدا، قابلیت اطمینان بهتر، گشتاور بیشتر در هر وات و وزن، و هم‌چنین طول عمر بیشتر.

باتری لیتیوم-یون سبک

باتری لیتیوم یون قبل از نیاز به شارژ مجدد، تا ۱۵ مایل حرکت می‎کند. این اجازه می‎دهد تا شما در مقایسه با دیگر باتری‎های ویلچر میزان و سرعت را بهبود ببخشید. باتری لیتیوم یون وزن کمی دارد، میزان دشارژ آن در خود کم است و در مقایسه با باتری‎های معمولی دارای سرب، گتره‌ای دو برابری ایجاد می‎کند. قیمت بالاتری از سایر انواع باتری‎های ویلچر دارد، اما میزان شارژ آن دو برابر طول می‎کشد. هم‌چنین برای مسافرت در خطوط هوایی مختلف و خطوط کروز نیز تایید شده است. KD Smart Chair نمونه‌ای کامل است. دارای یک باتری لیتیوم ویلچر الکتریکی سبک وزن است که برای دوام، چرخش سریع، سرعت و توانایی حرکت به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روکش صندلی و صندلی قابل تعویض در انتخاب ویلچر

صندلی‎های قابل تعویض یکی از محبوب‎ترین لوازم جانبی است که کاربران ویلچر آن را ارزشمند می‎دانند. این ابزار راحتی و ثبات بیشتری را فراهم می‎کند. بیشتر صندلی‌های ویلچر قابل تعویض از مواد نرم و مقاوم مانند فوم، فوم ژل یا فوم پیچ خورده ساخته شده است. شما هم‌چنین می‎توانید پوشش روی صندلی که از فوم محافظت می‎کند خریداری کنید و به راحتی پوشش را برداشته و آن را تا حد مد نظر خود شستشو دهید. پوشش‎های مختلفی در بازار وجود دارد از جمله پوشش‌های ضد آب و وینیل. این نیز یک راه عالی برای اضافه کردن پرستیژ خاص به ویلچر خود و بیان پرستیژ خود با خرید روکش‌های رنگی صندلی‎ رنگی است. روکش‌های صندلی‎ها و صندلی‎های قابل تعویض هر دو عملی و شیک هستند.

گارد محافظ ویلچر

این ابزار یک ویژگی عالی برای اضافه کردن به ویلچر است. اگر شما از اینکه لباس‌تان به علت تماس با چرخ ویلچر کثیف می‌شود یا از پاشیدن خاک و شن و ماسه بر رویتان خسته شده‌اید گارد محافظ لباس معمولا از فیبر، پارچه یا پلاستیک جامد ساخته شده و مانند یک چهارم دایره شکل می‌گیرند. این ابزار بین شما و چرخ‎های عقب ویلچر قرار گرفته است. اگر چه گاردهای لباس اغلب در صندلی‎های دستی استفاده می‎شود، بسیاری از کاربران ویلچرهای برقی آن‎ها را مفید می‎دانند به ویژه در روز بارانی که آب و گل از سمت پیاده‌رو می‌پاشد. علاوه بر حفاظت از شما و لباس شما از خاک و کثیفی، در حمایت از لگن نیز کمک می‎کند. گارد به سادگی تا می‌شود و هم‌چنین در بازشدن مجدد، مشکلی ایجاد نمی‎کند.

گزینه ایستادن در انتخاب ویلچر مناسب

این ویژگی در مدل‎های مخصوص ویلچرهای برقی است اما یکی از محبوب‎ترین گزینه‎ها برای کاربران ویلچر است. این گزینه ویژگی‎های پیشرفته صندلی، صندلی‎های بلند، عملکرد فرمان افزایش یافته و سیستم تعلیق پیشرفته است. این ویژگی به شما اجازه می‎دهد تا یک دکمه را لمس کنید و از موقعیت مکانی به حالت ایستاده منتقل شوید. به شما فرصت‎های جدیدی می‎دهد و کاملا در موقعیت ایستاده است. این تکنولوژی قطعا در بهترین حالت است و یک ویژگی عالی است که به هنگام خرید ویلچر جدید خود بایستی مدنظر داشته باشید.

گزینه ایستادن در انتخاب ویلچر مناسب

قابلیت تبدیل شعاع

بسیاری از کاربران ویلچر نگران این هستند که چه نوع قابلیت چرخش در ویلچر می‎تواند ارائه دهد. اغلب اوقات میتوانید ویلچر مناسب را انتخاب کنید که همه زنگ‎ها و سوت‎هایی که نیاز دارید را انتخاب کنید، اما ممکن است در توانایی چرخش وجود داشته باشد که زندگی شما را ساده‎تر کند. در حالی که برخی از صندلی‎های چرخ‌دار ممکن است انواع مختلفی از ویژگی‎های خاص را ارائه دهد، پتانسیل چرخش می‎تواند یک معامله گر باشد. صندلی هوشمند KD قادر به ارائه یک شعاع تند تند ۲۹٫۵ اینچ است. این به این معنی است که شما می‎توانید با سهولت مانور دهید، به عنوان شما را به داخل و خارج از مناطق است که شما ممکن است هرگز دسترسی به قبل داشته باشد.

چرخ‎های بدون دردسر

انواع لاستیک‎هایی که می‎توانید از ویلچر خود استفاده کنید را انتخاب کنید. شما ممکن است بخواهید لاستیک‌هایی را که دوام دارند انتخاب کنید و احتمالا تعمیرات بیش از حد از قبیل لاستیک‌های پر شده با کف را نداشته باشید. این لاستیک‎ها با پلی اورتان پر شده و به صورت سوراخدار و بدون دردسر است.

هنگام تصمیم‌گیری برای خرید یک ویلچر، به دقت نیازهای خود را در نظر بگیرید. در حالی که ویلچر دستی همیشه ارزشمند و مقرون به صرفه محسوب می‎شود، ممکن است نیاز به داشتن یک نگهدارنده یا نیروی بازو داشته باشید تا بتوانید خودتان را کنترل کنید. ویلچر برقی برای شما استقلال، اعتماد به نفس و مزایایی که صندلی‎های دستی قادر به ارائه آن نیست، فراهم می‎کند. در حالی که چرخ‌های ویلچرهای الکتریکی ممکن است به نظر گران‌قیمت باشند، تعداد کمی از آن‎ها مقرون به صرفه هستند.

ویلچری را انتخاب کنید که دوام بالا دارد و سبک وزن است و بسیاری از ویژگی‌هایی که در مورد آن یاد گرفته‌اید، داشته باشد. از جمله یک باتری لیتیوم یون، یک موتور بدون جاروبک، جوی استیک قابل تنظیم و خیلی بیشتر!

همیشه نیازهای خود را در نظر بگیرید و اینکه ویلچر جدید شما قادر به بهبود سبک زندگی شما با انواع ویژگی‎های عالی خواهد بود. از آنجایی که اختراعات جدید هر روز در دسترس قرار می‌گیرند، عاقلانه است که در جستجوی ویژگی‎های جدید برای اضافه کردن به ویلچر خود و یا هنگام جستجوی یک ویلچر جدید باشید. در هنگام تصمیم‌گیری در مورد نوع ویلچر برای خرید، به ویژگی‌های بالا توجه کنید.

ویلچر قدرتمند سبک و کشویی از KD Smart Chair

.ویلچر قدرتمند سبک و کشویی از KD Smart Chair

امروز تحرک خود را به دست آورید!

در ادامه با توجه به آپشن‌های بالا و کیفیت آن‌ها، برندهای برتر در حوزه تولید ویلچرهای برقی را معرفی می‌کنیم.

بازار جهانی ویلچرها در بخش‎ دستگاه‎های کاربردی برای تحرک یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در صنعت بهداشت و درمان است. پیشرفت‎های تکنولوژیکی، راه را برای پذیرش محصولات بهتر در صنعت بهداشت و درمان عرضه کرده است. در واقع انتظار می‎رود بازار جهانی ویلچر در طول دوره ۲۰۱۳-۲۰۱۸، ۲۱٫۵ درصد رشد کند. 

مطالب آموزشی مرتبط:

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

2) اندازه مناسب عمق صندلی : عمق صندلی باید بگونه ای باشد که پاها بصورت کشیده شده و رو به جلو باشد و یا به عبارت دیگر برای افراد با قد کوتاه و یا قد بلند، پاها بصورت کشیده و جاپایی دقیقاً زیر پاها قرار گرفته باشد.....

هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب

همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی

همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی

ویلچر می تواند از ابزارهای جا به جایی اساسی و اضطراری محسوب شود، این مسئله در مورد کاربران ویلچر موقتی و بلندمدت صدق می کند. برای بسیاری از کاربران ویلچر، ویلچر آنها اولویت اول آنها به شمار می آید، مانند عضوی از بدن که با ....

همه چیز درباره ویلچر آلومینیومی

آشنایی با انواع ویلچر

راهنمای خرید ویلچر برای سالمندان وبیماران

نکات مهم در انتخاب ویلچر مناسب

   محصولات مشابه