مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای خرید ماساژور

همه ما از فواید ماساژ برای بدن آگاه هستیم. با ماساژ دادن روزانه عضلات بدن می‌توانید از بروز بسیاری از بیماری‌ها در آینده جلوگیری کرده و حتی برخی بیماری‌های موجود را نیز درمان کنید. به همین دلیل هم است که بسیاری از پزشکان در نسخه‌های خود برای بیماران ماساژ را نیز جای می‌دهند و همیشه توصیه می‌کنند ماساژ را فراموش نکنید. برای ماساژ دادن اندام‌های بدن نیازی نیست حتما فردی باشد که شما را ماساژ دهد، یک دستگاه ماساژور مناسب نیز می‌تواند اندام‌های شما را از ماساژ بی نیاز کند. در ادامه چند نوع ماساژور کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد که قابل حمل نیز می‌باشند و شما می‌توانید در مکان‌های مختلف مانند خانه، محل کار و یا حتی مسافرت از آن‌ها استفاده کنید. همراه ما باشید.

راهنمای خرید ماساژور

از زمان پیدایش دستگاه‌های ماساژور تا امروز، آن‌ها دچار تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری شده‌اند و رفته به رفته فناوری آن برای برآورده کردن نیاز کاربران خود توسعه یافته است. صندلی‌های ماساژ امروزه با ویژگی‌ها و مزایای بسیاری طراحی می‌شوند، اما مقایسه و کنتراست آن‌ها برای خرید ممکن است کمی طاقت‌فرسا به نظر برسد. وقتی تصمیم می‌گیریم که یک ماساژور خریداری نماییم باید موارد و فاکتورهای زیادی را بررسی کنیم و انتخاب خود را محدود سازیم. در اینجا چند سوال به عنوان راهنمای خرید ماساژور وجود دارد که باید پیش از خرید از خودتان بپرسید تا انتخاب‌های خود را محدود کنید.

ماساژور خریداری شده در کجا قرار داده خواهد شد؟

اولین سوال پیش از خرید صندلی ماساژور این است که باید در نظر بگیرید، آن را در کجای خانه یا شرکت خود قرار خواهید داد. از آنجایی که این صندلی‌ها تنها یک صندلی معمولی نیستند، شما باید پیش از خرید، فضا را برای آن در اتاق خواب، اتاق نشیمن، دفتر یا هر محل دیگری باز کنید. در این مورد ممکن است لازم باشد با اعضای خانواده صحبت کنید تا بهترین مکان را برای استفاده از صندلی در نظر بگیرید.

برخی از صندلی‌های ماساژ که دارای ویژگی wall – hugging هستند و به شما این امکان را می‌دهد که آن را به طور کامل به دیوار نزدیک کنید. اما اگر صندلی خریداری شده دارای این امکان نباشد باید در حدود 12 تا 18 اینچ دور تر از دیوار قرار گیرد تا به طور کامل لم داده شوند و این چیزی است که باید در مورد مکان استفاده از آن، در نظر داشته باشید. همچنین قبل از اینکه خرید را انجام دهید، اگر می‌خواهید آن را در طبقه بالا نگه دارید، مطمئن شوید هنگام عبور از راه پله مشکلی پیش نخواهد آمد.

چه کسانی از ماساژور استفاده خواهند کرد؟

اگر شما و اعضای خانواده‌تان از نظر قد و وزن متوسط هستند، مشکلی برای‌تان وجود نخواهد داشت و تقریبا می‌توانید از هر نوع صندلی ماساژ استفاده کنید. با این حال اگر یکی از افرادی که به طور دائم از صندلی استفاده خواهد کرد، بسیار بلند، کوتاه یا خیلی بزرگ جثه باشد، انتخاب کمی سخت خواهد شد. اگر در بازار به دنبال بهترین صندلی ماساژور برای افراد قد بلند هستید، باید صندلی‌ای را انتخاب کنید که قابلیت متناسب شدن با قد فرد را داشته باشد.

درحالیکه همواره به نظر می‌رسد افراد کوتاه قد برای هر شرایطی مناسب هستند، شاید در این مورد صدق نکند. اگر فردی از اعضای خانواده بسیار کوتاه قد است در این صورت، صندلی‌های دارای غلتک‌های ثابت مناسب نخواهد بود. در این حالت انتخاب یک صندلی با فناوری Body Scan پیشنهاد می‌شود.

راهنمای خرید دستگاه ماساژور

راهنمای خرید صندلی ماساژ

کدام ویژگی‌های ماساژور برای شما مهم هستند؟

بهترین راه برای پاسخ به این سوال به عنوان راهنمای خرید ماساژور این است که ابتدا به این فکر کنید که چرا تصمیم گرفته‌اید ماساژور بخرید. اگر به عنوان یک تسکین دهنده برای دردهای عصبی پایین تنه خود به آن نیاز دارید، باید به این ویژگی توجه کنید که صندلی ماساژ، قسمت پایین کمر و باسن را ماساژ دهد. یا اگر نیاز دارید از برای دردهای پا از آن استفاده کنید، پس یک صندلی ماساژ با غلتک‌های پا ممکن است برایتان بهتر باشد.

اگر به تجویز یک متخصص پزشکی برای استفاده از گرما درمانی برای کمر و پشت‌تان تصمیم به خرید ماساژور دارید، پس واضح است که باید صندلی انتخابی‌تان این ویژگی را داشته باشد. کسانی که ستون فقراتشان تحت فشار هستند یا افرادی که نیاز به بهبود سلامت قلب و گردنش خون دارند، باید به دنبال خاصیت Zero Gravity باشند. این خاصیت یعنی وقتی صندلی در وضعیت دراز کش قرار دارد، وزن بدن در کل بدن تقسیم می‌شود و فرد احساس سبکی می‌کند.

پس پیش از خرید صندلی ماساژ ابتدا اولویت‌های خود را پیدا کرده و در نظر بگیرید و هنگامی که نیاز خود را دریافتید که چیست و برای چه می خواهید این دستگاه را خریداری نمایید با خود روراست باشید و براساس همان نیاز و همان اولویت انتخاب دستگاه را رتبه بندی نمایید.

چه نوع ماساژ نیاز دارید؟

نوع ماساژ نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورها در راهنمای خرید ماساژور می‌باشد. صندلی‌های ماساژ ، تکنیک‌های ماساژ متفاوتی دارند و ممکن است برای شما اهمیت  داشته باشند. در زیر چند نمونه از این تکنیک‌های را که اغلب صندلی‌های ماساژ از آن‌ها استفاده می‌کنند را مشاهده می‌کنید.

نکات مهم در انتخاب و خرید صندلی ماساژور

از آنجایی که ماساژ تاثیری به‌سزایی در درمان و بهبود برخی بیماری‌ها و عارضه‌های مفصلی و عضلانی و کسب آرامش جسمی و روحی دارد، معمولا پزشکان برای این نوع بیماری‌ها استفاده از ماساژور را به بیماران توصیه و تجویز می‌کنند. ممکن است شما به هر دلیلی نیاز به خرید یک صندلی ماساژور داشته باشید. از این رو انتخاب‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود که می‌توانید آن‌ها را سبک سنگین کنید. ملاک‌ها و فاکتورهای بسیار زیادی برای بررسی دستگاه‌ها و صندلی‌های ماساژ وجود دارند. در این مطلب قصد داریم به شما فاکتورهای خرید یک ماساژور مناسب را در قالب مطلب راهنمای خرید دستگاه ماساژور بیان کنیم. همراه ما باشید تا با اصول خرید این مدل دستگاه‌ها آشنا شوید.

نکات مهم در انتخاب و خرید صندلی ماساژور

برای بسیاری از فرادی که اقدام به خرید یک محصول می‌کنند، تنهاترین و اصلی‌ترین ملاک برای خرید، قیمت پایین آن می‌باشد اما این در حالی است که قیمت فقط یکی از فاکتورهای خرید یک ماساژور بوده و جزو اولویت‌های پایین‌تر محسوب می‌شود. اگر دستگاه ماساژور با روش‌های اصولی و مواد مناسب ساخته نشود ممکن است به بدن آسیب برساند و یا در حداقل‌ترین حالت مفید واقع نشود. همچنین دستگاه‌های بی‌کیفیت ممکن است خیلی سریع ایراد فنی پیدا کرده و هزینه‌های انجام شده به هدر روند.

قبل از خرید ماساژور، ابتدا باید نیاز خود را بشناسید و بررسی کنید که برای چه هدفی نیاز به ماساژ خواهید داشت؟

برای مثال اگر شما درد در ناحیه گردن هستید، باید ماساژور گردن خریداری کنید یا اگر عضلات پای شما آسیب دیده است باید از ماساژور پا استفاده کنید. برای انتخاب نوع ماساژور می‌توانید از پزشک خود و یا فروشنده‌های این مدل دستگاه‌ها نیز کمک بگیرید. بعد از اینکه نوع دستگاه ماساژور خود را انتخاب کردید حال باید فاکتورهای انتخاب یک ماساژور مناسب را بدانید. راهنمای خرید دستگاه ماساژور در این کار به شما کمک خواهد کرد.

شکل دستگاه

هر دستگاه ماساژوری باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که در هنگام استفاده از آن، ماساژگیرنده احساس راحتی کرده و تعادل خود را حفظ کند. همچنین باید تمام نقاط مورد نظر تحت ماساژ قرار گیرند. البته این مورد تنها دستگاه‌های ماساژ دستی را شامل می‌شود و صندلی‌های ماساژور از این فاکتور مستثنی هستند.

قدرت ماساژ

اکثر مشکلات عضلانی شامل نقاط و بافت‌های عمیق می‌شوند به همین جهت دستگاه‌های ماساژور باید از قدرت کافی برای تحریک بافت‌های عمیق برخوردار باشند و این نقاط را تحت تاثیر قرار دهند. البته فهمیدن قدرت یک دستگاه ماساژور کار آسانی نیست ولی می‌توان برخی موارد را نیز رعایت کرد و از فروشنده کمک گرفت.

در هنگام انتخاب و خرید دستگاه ماساژور باید به قدرت ماساژ آن که در روی دفترچه راهنما نوشته شده است، توجه داشته باشید. البته کارخانجات تولید، شیطنت‌هایی نیز می‌کنند و قدرت تولیدی ماساژور را توسط اشعه مادون قرمز می‌افزایند که برای مشتری دانستن این مسئله ممکن نیست. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از یک مرکز و برند کاملا معتبر خرید خود را انجام دهید.

وزن دستگاه ماساژور

وزن و ابعاد دستگاه ماساژور یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید هنگام خرید به آن توجه کرد. این تصور را از فکر خود دور کنید که هرچه یک ماساژور وزن کمتری داشته باشد بهتر است. دستگاه ماساژ برخلاف تصور باید کمی نیز سنگین باشد تا بتواند فشار مناسب به بدن را وارد کند. فاکتور وزن و ابعاد در مورد صندلی‌های ماساژ بیشتر در هنگام جابجایی و قرارگیری در فضای منزل مطرح است. در مورد ماساژور دستی نیز وزن نباید بیش از حد مجاز باشد که در این هنگام باعث خستگی و آسیب به عضلات می‌شود.

طول عمر دستگاه ماساژ

پیش کشیدن بحث طول عمر دستگاه ماساژور در مورد دستگاه ماساژ که هزینه‌های نسبتا زیادی را برای خریداری آن متقبل می‌شوید، کاملا منطقی و قابل بررسی است. همانطور که اطلاع دارید، طول عمر دستگاه‌های الکتریکی به مواد اولیه‌ی آن در تولید و کیفیت قطعات آن بستگی دارد و یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید دستگاه ماساژ می‌باشد. توصیه می‌کنیم که اول از برندهای مطمئن خریداری کنید و دوم اینکه از فروشنده تقاضای گارانتی معتبر داشته باشید. شرکت‌های معتبر معمولا گارانتی‌های طولانی مدتی را به مشتریان می‌دهند.

ویژگی‌های کاربردی ماساژور

بدون شک، ویژگی‌های کاربردی ماساژورها امری مهم و قابل بررسی در انتخاب نوع ماساژور برقی محسوب می‌شود. برای مثال برخی ماساژورها دارای تایمرهایی هستند که با تنظیم آن، دستگاه به طور خودکار خاموش خواهند شد و شما با خیال راحت و عدم نگرانی از به خواب رفتنتان هنگام ماساژ، از یک ماساژ دلپذیر لذت خواهید برد. یا برخی دیگر از ماساژورها، مجهز به سیستم گرمایشی هستند که برای رفع دردهای عضلانی و نرم کردن ماهیچه‌ها هنگام ماساژ بسیار موثر است. پس پیش از انتخاب گزینه نهایی و دستگاه ماساژور ویژگی‌های کابردی ماساژور را مورد تحقیق و بررسی قرار دهیم و نیازهای خود را مشخص کنیم.

هزینه خرید دستگاه ماساژور

مبل و صندلی ماساژور جزو دستگاه‌های نسبتاً گران قیمت می‌باشند پس هنگامی که می‌خواهید این دستگاه را خریداری نمایید باید بدانید چقدر سرمایه دراختیار دارید و قصد دارید چه میزان بودجه را برای خرید این دستگاه اختصاص دهید. هنگامی که این برآورد قیمت را انجام دادید می‌توانید بر روی مدل و طرح و برندها متمرکز شوید. اگر بودجه شما محدود می‌باشد بر روی مدل‌هایی تمرکز نمایید که نکات کلیدی و اساسی و مشخصات پایه‌ای در آن دستگاه‌ها وجود دارد و اگر مشکل کسری بودجه ندارید و برای شما کارایی مهم است می‌توانید مدل‌های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید و دست شما برای خرید بازتر است.

لازم به ذکر است که این را بدانید همواره گران قیمت ترین دستگاه نمی‌تواند بهترین و باکیفیت ترین دستگاه صندلی ماساژور باشد. پس قبل از آنکه خرید خود را قطعی نمایید ویژگی‌ها و مشخصات آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید، درباره برنامه‌ها کیفیت و کشور سازنده اطلاعات جمع آوری نمایید. ویژگی‌هایش و نکات حائز اهمیتش را بررسی کنید و حتما تحقیق کنید که با توجه به مشخصات دستگاه، قیمتی که برای آن دستگاه در نظر گرفته شده است مناسب و معقول می‌باشد یا خیر.

در خرید ماساژور می بایست معیارهای مختلفی را درنظر داشته باشید که ازجمله این معیارها می توانیم به اندازه ماساژور، ماساژور ضربه ای و یا لرزشی، تنظیمات شدت، قابلیت های جدید، قابلیت شارژ ماساژور، برند و گارانتی معتبر، ظاهر ماساژور و ریموت کنترل اشاره کنیم. در ادامه قصد داریم هر کدام از معیارهای اشاره شده را معرفی نماییم.

اندازه ماساژور

یکی از مهم ترین معیارها در خرید ماساژور ، اندازه آن است. بهتر است با توجه به میزان درد و نوع ماساژی که از دستگاه انتظار دارید، یک ماساژور با سایز مناسب خریداری کنید. اگر فضای کافی برای گذاشتن آسانسور در منزل ندارید و یا امکان حمل و نقل ماساژور برایتان سخت است، توصیه می کنیم از ماساژورهای با اندازه کوچک تر استفاده کنید. به همین صورت، حمل و نقل ماساژورهای بزرگ تر به راحتی ماساژورهای کوچک تر نیست ولی این نوع ماساژورها می توانند در کاهش درد شما تأثیر بسزایی داشته باشند. به عنوان مثال، صندلی ماساژور می تواند بسیار سنگین بوده و در مقابل، روکش صندلی ماساژور به عنوان یک ماساژور قابل حمل شناخته می شود.

ماساژور ضربه ای و یا لرزشی

ماساژورهای ضربه ای، یکی از بهترین انواع ماساژورها در بازار می باشند. این نوع ماساژورها از جمله ماساژور بیورر و یا ماساژور امسیگ ، مجهز به چکش هایی هستند که به عمق بافت بدن نفوذ کرده و معمولاً برای پشت و پا مناسب می باشند. ماساژورهای لرزشی برای راحتی بیشتر و ریلکس شدن عضلات از ارتعاش و گرما استفاده می کنند. این ارتعاشات و گرما، باعث لرزش خفیف در بافت و عضلات فرد می شود. این نوع ماساژورها همچنین می توانند با ارتعاش تحریک کننده خود، درد عضلات اسپاسم شده شانه ها، گردن و همچنین پشت سر را کاهش دهند.

تنظیمات شدت ماساژور

برخی اوقات بعد از یک تمرین و یا کار سنگین، احساس می کنید که به ماساژ با شدت بالا نیاز دارید. توصیه می کنیم ماساژوری خریداری کنید که دارای کلیدهای تنظیم شدت باشد. در این نوع ماساژورها به راحتی می توانید متناسب با نیاز و درد خود، شدت دستگاه را تنظیم کرده و از آن استفاده کنید.

تنظیمات شدت ماساژور

قابلیت های جدید ماساژور

اگر سری به بازار زده باشید و یا گشتی در بین فروشگاه های معتبر اینترنتی داشته باشید، شاهد انواع جدید ماساژور با جدیدترین قابلیت ها در بازار خواهید بود. ماساژ کششی در پشت کمر، ماساژ موجی نشیمنگاه، گوی ماساژ از قسمت کمر تا گردن، کشش مفاصل و کمر، ماساژ چرخشی کمر، هیتر گرمایی پشت کمر، مغناطیس درمانی و همچنین Zero gravity از جدیدترین قابلیت هایی است که در انواع جدید ماساژور می توانید پیدا کنید.

قابلیت شارژ ماساژور

اکثر ماساژورهای دستی قابل حمل، قابلیت شارژ دارند. از ماساژورهای قابل حمل می توانید در خارج از خانه و در دفتر و محل کار خود بدون نیاز به پریز برق استفاده کنید. همچنین اگر اهل سفر هستید، این نوع ماساژورها می توانند برایتان بسیار کاربردی باشند. در ماساژورهای شارژی به کیفیت باتری، اهمیت ویژه ای قائل باشید.

قابلیت شارژ ماساژور

برند و گارانتی معتبر

یکی دیگر از معیارهای مهم در خرید ماساژور از جمله ماساژور بیورر و یا ماساژور امسیگ، کیفیت قطعاتی است که در تولید کالا بکار برده شده است. کیفیت قطعات دستگاه با طول عمر آن ارتباطی مستقیم دارد، بدین صورت که به هر میزان که دستگاهی با کیفیت داشته باشید، می توانید طول عمر بالاتری از آن انتظار داشته باشید. با توجه به بالا بودن قیمت ماساژور ، طول عمر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. توصیه می کنیم با اندکی هزینه بیشتر، برندی معتبر خریداری کنید. گارانتی معتبر و همچنین طولانی مدت، از دیگر ویژگی هایی است که به هنگام خرید محصول از یک فروشگاه اینترنتی در قسمت مشخصات محصول می توانید دسترسی داشته باشید.

ظاهر ماساژور

همچنین این که از صندلی ماساژور استفاده می کنید و یا ماساژور S شکل، به نوع درد و کاهش آن بستگی دارد. باید مطمئن شوید ماساژوری که خریداری کرده اید می تواند به عمیق ترین قسمت های بافت عضلانی شما رسیده و درنتیجه دردتان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ریموت کنترل

اگر شما نیز مایل هستید با یک دکمه به راحتی و بدون تغییر پوزیشن خود بتوانید قدرت ارتعاش و یا گرما را کم و زیاد کرده و یا آن را خاموش کنید، توصیه می کنیم دستگاهی خریداری کنید که مجهز به ریموت کنترل باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید ماساژور برقی

راهنمای خرید ماساژور برقی

اگر در عضلات خود احساس درد و خستگی می‌کنید، از مزایای ماساژ برای رفع خستگی یک روز کاری استفاده کنید. بهتر است از ماساژورهای برقی در منزل یا محل کارتان انتخاب کنید. ماساژ درمانی باعث کاهش استرس، گردش خون و همچنین افزایش سل....

راهنمای خرید ماساژور برقی

راهنمای جامع خرید ماساژور

راهنمای جامع خرید ماساژور

ماساژ، تأثیر بسیار زیادی در بهبود و درمان برخی از بیماری ها ازجمله عارضه های مفصلی و عضلانی و همچنین افزایش آرامش و ریلکسی دارد. با خرید دستگاه های ماساژ می توانید با یک تیر، دو نشان بزنید. در عین حال که نیازی به رفتن به سال....

راهنمای جامع خرید ماساژور

روش استفاده از ماساژور صورت

اصول و نحوه صحیح ماساژ توسط ماساژورها

راهنمای خرید دستگاه ماساژور برقی

   محصولات مشابه