مقالات رابوکالا

فروشگاه

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

تشک برقی ، تشک یا تشکچه ای است ، که در درون آن المنت های برقی برای تولید گرما  قرارداده شده است و از آن برای گرم نمودن مدوام و یکنواخت  نقطه ای بدن استفاده  میشود ، استفاده  از تشک های برقی در برگیرنده خواص کیسه آب داغ میباشد  ولی  مزایای آن بسیار فراتر از کیسه آبگرم است به طورکلی محصولات گرمایی و حرارتی در میتوان در ۵ دسته  تقسیم بندی کرد:

۱-    تشک برقی ۲- تشکچه برقی ۳-پتو برقی۴ – رو تختی برقی ۵- کوسن برقی ۵- کمر بند های برقی

چگونه تشک برقی انتخاب نماییم:

فرایند خرید یک تشک برقی یا پتو برقی مبتنی بر نیاز شما از محصول است ، شما میتوانید هنگام انتخاب تشک برقی به ۷ نکته زیر توجه نماییم تا محصول دلخواه و متناسب با نیاز خود را انتخاب و خرید فرمایید.

نوع نیاز :

از آنجایی که تشک های برقی برای کاربردهای مختلفی طراحی و تولید میشوند ، بهتر است که شما هدف خود را از خرید تشک برقی بدانید و متناسب با آن خرید کنید

این نیاز معمولا بر اساس بازه گرمایی که مد نظر شما است انتخاب میگردد  مثلا تشک برقی با  حداکثز دمای ۶۵ درجه سانتیگراد معمولا برای   گرم کردن بسیار سریع و فوری ناحیه مد نظر و رفع گرفتگی عضلا ت به کار گرفته میشود و برای دستیبابی به گرمای ملایم حداکثز ۵ تا ۷ درجه بالاتر از دمای بدن  از پتو های برقی استفاده نمایید این پتو برای سالمندان  بسیار پر کاربرد است 

اندازه تشک :

سایز تشک برقی آیتم بسیار تعیین کننده ای است ، معمولا تشک های برقی را براساس سایز و اندازه تقسیم بندی مینمایند . اگر شما تمایل دارید علاوه بر ناحیه پشت یا کمر ، ران پاهیتان هم گرم شود حتما از تشک های با حداق عرض ۶۰ و طول ۱۵۰ سانتیمتر را انتخاب نمایید

قابلیت تنظیم گرما :

امکان تنظیم حرارت اهمیت ویژه ای دارد ، این آیتم برای کسانی که تمایل دارند طیف گسترده ای از دما را انتخاب نمایند ، مهم است .

ایمنی تشک :

داشتن سیستم ایمنی BSS جهت حفاظت از بافت های بدن در برابر گرما و سیستم ایمنی ضد برق گرفتگی به همراه خاموشی اتوماتیک اهمیت ویژه ای دارد حتما به این نکته توجه نمایید .

تنظیم زمان استفاده از دستگاه :

این قابلیت به شما کمک میکند که برای روشن بودن دستگاه زمان تعیین نمایید و استفاده از دستگاه را محدود کنید

برق مصرفی:

برق انرژی گرانی است سعی کنید دستگاه کم مصرف تری را انتخاب نمایید .

استاندارد و تایید ها معتبر:

انتخاب محصولات متفرقه و بدون استاندارد میتواند به شما ضرر وارد نمایید ، حتما محصولات معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش را انتخاب نماید.

شهر سلامت :

فروشگاه شهر سلامت عرضه کننده انواع  محصولات پزشکی از جمله تشک برقی و پتو برقی – حرارتی است . شما میتوانید از طریق لینک زیر وارد بخش اختصاصی تشک برقی شوید و محصول مد نظر خود را انتخاب نمایید.

البته شما می‌توانید هنگام رفتن به تختخواب لباس زیادی بپوشید تا خودتان را گرم نگه دارید. اما اینگونه برای چرخش و حرکت در تختخواب راحت نیستید. اینجاست که استفاده از یک تشک برقی بهترین راه حل است.

در این وسیله، المنت‌های گرم کننده در زیر تشک تخت دارند که برای گرم کردن بدن شما و نه سقف؛ گرما را تولید و منتشر می‌کنند. در نهایت گرمایی که برای خوابی راحت در شب می‌خواهید را با حفظ دمای ایده آل در شب‌های سرد برایتان فراهم می‌کند. هر چندکه، اگر این وسیله برایتان جدید هستند، ممکن است به برخی کمک‌ها و نکاتی برای پیدا کردن بهترین تشک برقی نیاز داشته باشید. خواندن مقاله را ادامه دهید تا بفهمید چطور…

چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟

خصوصیات ایمنی

هر محصولی  که دارای مکانیسم گرمایشی است، اگر بعد از گرم شدن فراموش کنید که آن را خاموش کنید، خطر اشتعال را با خود به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که شما نیازمندید که تشکی را انتخاب کنید که بطور اتوماتیک بعد از کمی استفاده خاموش شود تا از هر گونه احتمال سوختن و گرمای زیاد جلوگیری کنید.

این همچنین به شما اطمینان می دهد که خواب شبانه خوبی داشته باشید چرا که هیچ گونه نگرانی از آتش سوزی محتمل وقتی که خواب هستید، نسبت به آن نخواهید داشت. این حتی ایمن‌تر می‌شود اگر استانداردهای وسیله با قراردادهای ایمنی کشورتان متناسب باشند.

راحتی

تشکی که انتخاب می‌کنید، نه تنها باید شما را گرم نگه دارد؛ بلکه خوابیدن روی آن هم باید برایتان راحت باشد. به طور خلاصه، بهترین آن نوعی است که هم نرم و راحت است و به راحتی با شکل بدنتان فرم می‌گیرد و هم به طور مساوی گرما را پخش می‌کند. این گرما برای درد ماهیچه‌ها و مفاصل مفید است.

هر چندکه، این ضروری نیست که تشک مادرتان برای شما هم مناسب باشد، پس چیزی را فقط بخاطر اینکه فرد دیگری می‌گوید عالی است، خریداری نکنید. شما باید راحتی آن و امکان فرم‌گیری محصول با بدن را بر اساس موادی که در آن استفاده شده مانند: فوم هوشمند، لاتکس یا پنبه بررسی کنید.

مواد سازنده

تشکی که از بهترین مواد ساخته شده‌اند معمولاً با دوام‌ترین نوع آنها هستند و در هنگام صحبت درباره مواد سازنده، پلی استر برای کسانی که بودجه‌شان محدود است بهترین انتخاب است چرا که این مواد بعد از شستشو جمع نمی‌شوند. هر چندکه، ممکن است روی آن بیشتر عرق کنید چرا که رطوبت را به خوبی انواع پنبه‌ای و پشمیی آن، جذب نمی‌کند.

اگر چه پنبه و پشم بعد از شستشو جمع می‌شوند و گران تر نیز هستند و ممکن است این نوع مواد سیم‌های گرمایشی را منحرف کرده و تاب دهند، رطوبت را بخوبی جذب می کنند و در نتیجه شما احساس راحتی بیشتری داشته و خواب راحت‌تری را تجربه خواهید کرد.

اندازه

تشک دارای سایزهای بزرگ، متوسط و کوچک می‌باشند تا شما بتوانید بر اساس اندازه تخت‌تان انتخاب کنید. از آنجایی که دارای لبه‌های کشی هستند، براحتی روی تشک شما محکم شده و می‌چسبند؛ بدون نگرانی برای اینکه در هنگام خواب حرکت کنند.

کنترل حرارت

این یک ویژگی مهم است چرا که افراد مختلف، دماهای مختلفی را نیز هنگام خواب ترجیح می‌دهند. به دنبال تشک‌هایی باشید که دارای ترموستات‌هایی هستند که بمنظور تنظیم گرما بر اساس هوا، درجه حرارت را تعیین می‌کنند و همچنین دارای یک تایمر که بطور اتوماتیک مطابق با نیاز شما آن را خاموش کند، باشند.

علاوه بر این، چک کنید که تشکی که انتخاب می‌کنید چه تعداد تنظیمات گرمایی دارد، زیرا هر چقدر گزینه‌های بیشتری داشته باشید، بهتر می‌توانید استانداردهای ایمن گرمایشی آن را با نیازتان تغییر دهید.

ضد آب

به دلیل اینکه شما هرگز نمی‌دانید که چه موقع ممکن است مایعات روی تخت بریزید، سرمایه‌گذاری برای یک مدل ضد آب ارزشمندتر است. این همچنین برای بیمارانی که مشکلات کنترل مثانه (ادرار) دارند و احتمال لک کردن تشک‌شان وجود دارد، انتخاب بهتری است. علاوه بر این، اگر شما به طور مکرر سفر می‌کنید، یک تشک ضد آب این اطمینان را به شما می‌دهد که تشک اغلب اوقات تمیز است، چرا که تمیز کردن آن راحت‌تر است.

قابلیت تنظیم گرما  

امکان تنظیم حرارت اهمیت ویژه ای دارد ، این آیتم برای کسانی که تمایل دارند طیف گسترده ای از دما را انتخاب

به طور کلی تشک های برقی به بهبودی و کاهش عوارض موارد زیر کمک می کند:

 • آرتروز و فیبرومیالژیا
 • درد عضلانی و از جمله کمر درد
 • انعطاف پذیری و توسعه حرکت اندام پایین تنه
 • کمبود خواب
 • تعادل دمای بستر و محل استراحت اشتراکی
 • استرس
 • آلرژی
 • مشکلات سینوزیت
 • سندرم پس از فلج اطفال
 • پدیده رینود

بهترین برندهای تشک برقی کدامند؟

برندهای گوناگونی در بازار وجود دارند که دارای بازه قیمتی متفاوتی نیز هستند، از جمله این برندها می توان به زیر اشاره کرد:

 • بیورر Beurer – ساخت آلمان
 • امسیگ Emsig – ساخت آلمان

چگونه از تشک برقی استفاده کنیم؟

هنگام خرید بهترین تشک برقی، دستورالعمل هایی وجود خواهد دارد که باید آنها را دنبال کنید. با استفاده درست از آن، امنیت شما حفظ و با هیچ آسیب اضافی روبرو نخواهید شد. هنگام استفاده از تشک برقی بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • تشک برقی به طور کلی برای حداقل پانزده دقیقه، اما نه برای بیش از یک ساعت (مگر اینکه با توصیه دکتر) استفاده شود.
 • اگر هنگام استفاده از آن به خواب رفتید، لازم است تشک را برای خاموشی خودکار یا صدای آلارم هشدار تنظیم کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که در زمان استفاده بر روی پوست خود کرم نزده باشید.
 • همیشه به یاد داشته باشید که در ناحیه ای از بدن که دچار جراحت شده اید در زمان استفاده احساس ناراحتی نداشته باشید. ابتدا از درجه حرارت پایین استفاده کنید و سپس بسته به راحتی میزان گرما را افزایش دهید.
 • آسیب های درازمدت با گرما بهتر درمان می شود، ولی آسیب های کوتاه مدت با سرما.
 • اگر جراحتی جدید برداشته اید یا نمی توانید آسیبهای طولانی مدت را از بین ببرید، همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید و تنها به تشک برقی خود اعتماد نکنید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟


آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟   

آیا با استفاده از پتوهای برقی در خطر میدان الکترومغناطیسی قرار داریم؟ ادامه مطلب

آیا استفاده از تشک برقی در بارداری ایمن است؟

  

خرید تشک بادی


خرید تشک بادی   

چه کسی تشک های بادی را اختراع کرده است؟ شما دوست دارید زمانتان را بر روی چیزهای که علاقه مندید خرج کنید، بعد از یک روز کاری سخت و خسته کننده برمی گردید و روی آن استراحت می کنید. آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که چه کسی تشک بادی را اختراع کرده است؟ ادامه مطلب

خرید تشک بادی

جامع‌ترین راهنمای خرید تشک و نکات طلایی یک انتخاب خوب

راهنمای انتخاب و استفاده از تشک مواج زخم بستر

خرید تشک برقی مناسب

 

   محصولات مشابه