مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

 دوربین فیلمبرداری شاید همچون گذشته کاربرد نداشته باشد و اکثر مردم ترجیح دهند تا از دوربین گوشی موبایل خود استفاده نمایند، اما هر شخصی که به دنبال یک فیلمبرداری حرفه‌ای است، قطعا به دوربین فیلمبرداری نیاز دارد. با توجه به برند‌های مختلف و ویژگی‌های متفاوت این دوربین‌ها، گاها انتخاب یک دوربین خوب دشوار است. دیجی آفر در این مقاله ویژگی‌های کاربردی و خصوصیات مهمی که یک دوربین باید داشته باشد را بررسی می‌نماید.

دوربین فیلمبرداری

بهترین و محبوبترین دوربین های فیلمبرداری بازار

محبوب ترین دوربین های فیلمبرداری بازار

نکات مهم برای خرید دوربین فیلمبرداری

زوم و لنز دوربین

شاید با اطمینان بتوان بیان داشت که یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از دوربین فیلمبرداری، قدرت زوم و لنز قوی آنها است که قادر می‌باشد نور محیط را به خوبی جمع کند و از آن برای تمرکز بر روی فیلمبرداری استفاده نماید. سنسور‌های تصویری در این نوع از دوربین‎ها بسیار کوچک بوده و همین مورد جذب نور را بسیار آسان می‌نماید. اگر زوم یک دوربین زیاد باشد، می‌تواند تصاویر سریع را با قدرت بالا ضبط نماید. به همین دلیل در مسابقات ورزشی عموما از دوربین‌هایی استفاده می‌شود که زوم 20 برابر بیشتر به نسبت دوربین‌های معمولی دارند. البته باید به این مورد نیز توجه نمود که در انواع دوربین فیلمبرداری حرفه‌ای از چندین لنز آینه‌ای و بازتابی استفاده می‌شود که راحت‌تر بتوان سرعت دوربین را کنترل کرد. این ویژگی بر روی قیمت دوربین‌ها بسیار تاثیر دارد. لذا دوربین فیلمبرداری با زوم بیشتر دارای قیمت بیشتری نیز خواهد بود.

خرید دوربین فیلمبرداری

خرید دوربین فیلمبرداری

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید هارد اکسترنال

زمان فیلمرداری

جالب است که بدانید، در بسیاری از کشور‌ها دوربین‌های عکاسی معمولی که قدرت فیلمبرداری نیز دارند، زمان ضبط آنها بیش از نیم ساعت نخواهد بود زیرا بر اساس قوانین، اگر این زمان بیش از نیم ساعت باشد، در دسته دوربین فیلمبرداری قرار می‌گیرند و همین مورد باعث اعمال مالیات و عوارض گمرکی بیشتر برای آنها خواهد شد. لذا اگر شما قصد دارید تا از یک رویداد مهم فیلمبرداری نمایید لازم است تا به مدت زمان فیلمبرداری خود حساس بوده و حتما از دوربین فیلمبرداری استفاده نمایید. این دوربین‌ها باید قادر باشند تا بدون وقفه بیش از نیم ساعت اقدام به فیلمبرداری نمایند.

 

توجه به نوع باتری

یک دوربین فیلمبرداری خوب باید دارای باتری قابل تعویض باشد. این ویژگی، امکان فیلمبرداری طولانی مدت را فراهم می‌آورد. لذا بر‌اساس این مورد بسیاری از شرکت‌های بزرگ، ویژگی‌های خاصی برای دوربین‌های خود در نظر گرفتند. زمان دشارژ زیاد و شارژ سریع از یک سو، اتصال مستقیم باتری به برق از سوی دیگر و همچنین داشتن باتری‌های قابل شارژ موجب می‌شود تا در زمان فیلمبرداری مشکلی رخ ندهد و منبع تغذیه تامین شده باشد.

 

ضدآب بودن

اگر مایل هستید تا در هر شرایط جوی اقدام به فیلمبرداری کنید، نیاز به یک دوربین فیلمبرداری دارید که در زمان‌های افت فشار، گرمازدگی، ضربه، رطوبت و غیره، از خود مقاومت نشان دهد. امروزه برخی از دوربین‌های فیلمبرداری به راحتی در زیر آب نیز فیلمبرداری می‌نمایند که البته دارای قیمت بیشتری هستند. لذا قبل از خرید دوربین لازم است تا حتما هدف و کاربرد خود را مشخص نمایید.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید مانیتور

 

حساسیت ISO بیشتر برای فیلمبرداری در نور کم

برخی از فیلمبرداری‌ها در محیط‌هایی با نور کم رخ می‌دهند. در این شرایط دوربین گوشی و یا دوربین‌های معمولی نمی‌توانند پاسخگو باشند لذا شما به راحتی با یک دوربین فیلمبرداری که دارای دیافراگم بزرگتری است و قادر است که نور بیشتری را جذب نماید، می‌توانید اقدام به فیلمبرداری کنید. این گونه از دوربین‌ها برای فیلمبرداری در خانه، هنگام غروب خورشید یا در روزهای ابری، گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

 

زوم اپتیکال

گاها نیاز است که بر روی یک سوژه خاص زوم نمایید و آن را مورد توجه قرار دهید. در این شرایط دوربین فیلمبرداری شما می‌بایست دارای قابلیت زوم اپتیکال باشد. این خصوصیات موجب می‌شود تا فیلمبرداری شما منعطف‌تر باشد. در نظر داشته باشید که زوم اپتیکال تا 20 برابر قدرت بزرگنمایی بیشتری ارائه می‌دهد.

ویژگی های دوربین فیلمبرداری

ویژگی های دوربین فیلمبرداری

 

دوربین های DSLR

این دوربین‌ها امکان کنترل دستی را دارند و قدرت تطبیق پذیری بالایی را نیز به همراه خواهند داشت. دوربین‌های فوق دارای انعطاف بالایی هستند و شما در هر شرایطی می‌توانید، کنترل دوربین را در دست بگیرید و از لنز‌ها یا فلش‌های مختلف استفاده نمایید.

اگر قصد خرید یک دوربین فیلمبرداری خوب را دارید لازم است تا به مگاپیکسل دوربین توجه کنید. هر اندازه مگاپیکسل بیشتر باشد، گزینه بهتری محسوب می‌گردد. از سوی دیگر کیفیت لنز با سرعت سریع، LCD های منظره یاب، داشتن قابلیت های GPS, BLUETOOTH,WI-Fi، فوکوس خودکار و غیره از جمله ویژگی‌های دیگر هستند که می‌توانند کیفیت دوربین فیلمبرداری شما را ارتقا دهند و بر روی قیمت آن نیز تاثیر بگذارند. 

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری و پیدا کردن دوربین مناسب یکی از مهمترین دغدغه های اشخاصی است که قصد شروع فیلمبرداری را دارند. اگرچه اطلاعات فنی زیادی درباره دوربین های فیلمبرداری در دسترس است، اما گاهی این سلیقه شخصی شما....

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

ویژگی های یک دوربین فیلمبرداری فوق العاده

ویژگی های یک دوربین فیلمبرداری فوق العاده

در حال حاضر با پیشرفت روز به روز تکنولوژی و صنعت،انتخاب دوربین های مناسب برای فیلم و فیلمبرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین ویژگی های ویدئویی در هنگام انتخاب یک دوربین جدید یک عنصر مهم برای بسیاری از عکاسان اس....

ویژگی های یک دوربین فیلمبرداری فوق العاده

راهنمای خرید گوشی موبایل

   محصولات مشابه