مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای خرید کامپیوترهای All in one

 کامپیوترهای All in one یا کامپیوترهای بدون کیس، به تجهیزاتی گفته می‌شود که می‌توانند کارایی یک کامپیوتر کامل را داشته اما فضای کمتری اشغال نمایند. در گذشته از کامپیوتر‌ها تنها برای انجام محاسبات ریاضی استفاده می‌گردید اما امروزه تقریبا در هر اداره و هر خانه‌ای می‌توان یک نمونه از کامپیوتر‌ها را مشاهده نمود که کار ها را سریع‌تر و با دقت بیشتری انجام می‌دهند. کامپیوتر All in one نمونه‌ای از کامپیوتر‌های نسل جدید هستند که برای انجام کار‌های اداری و روزمره گزینه خوبی می‌باشند. در کامپیوتر‌های نسل قدیم، شخص مجبور بود تا فضای زیادی را برای کیس، مانیتور، کیبورد و غیره در نظر بگیرد اما در این کامپیوتر‌ها، قطعات اصلی در پشت مانیتور نصب شده‌اند و امکان پردازش را فراهم می‌آورند. با این توضیح دیگر نیازی به استفاده از کیس های حجیم نمی‌باشد. دیجی آفر تلاش نموده است تا در این گفتار ویژگی‌های کلیدی کامپیوتر All in one را بیان دارد تا خرید آگاهانه‌ای داشته باشید.

کامپیوترهای All in one

خرید بهترین و محبوبترین کامپیوترهای All in one از دیجی کالا

محبوب ترین کامپیوترهای All in one بازار

نکات خرید کامپیوترهای All in one

با توجه به اینکه امروزه برند‌های مختلفی از کامپیوتر All in one در بازار وجود دارد، شاید برای شما نیز این سوال به وجود آید که کدام کامپیوتر می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. در زیر به برخی از نکات مهم در این راستا پرداخته شده است.

 

نوع استفاده خود از کامپیوتر را مشخص کنید

همانطور که در بالا توضیح داده شد، کامپیوتر All in one عموما برای فعالیت‌های وب‌گردی و مواردی از این قبیل مناسب می‌باشند. لذا اگر قصد دارید که برای گیمینگ از آنها بهره ببرید، سخت متضرر خواهید شد. برای کاربرد‌هایی نظیر بازی، لازم است تا حتما از سخت‌افزار قوی بهره ببرید.

نکات خرید کامپیوترهای All in one

نکات خرید کامپیوترهای All in one

اندازه صفحه نمایشگر از اهمیت بالایی برخوردار است

برای کامپیوترهای All in one عموما پیشنهاد می‌شود تا از صفحات بزرگ استفاده شود. خرید صفحات کوچک هیچگونه صرفه اقتصادی ندارد. با توجه به اینکه در این نمایشگر‌ها قرار است شما امکان دستیابی به چندین ویژگی را به صورت همزمان داشته باشید لذا هر چه آنها بزرگتر باشند، دارای کارایی بیشتری نیز هستند. البته این ویژگی بر روی قیمت کامپیوتر‌ها نیز تاثیر گذار است. نکته مهم دیگری که در زمان خرید مانیتور کامپیوترهای All in one باید به آن توجه داشته باشید، رزولوشن و لمسی بودن آن است. از همین رو قیمت این کامپیوتر‌ها با در نظر گرفتن موارد مذکور می‌تواند متغیر باشد.

 

نوع cpu

مورد دیگری که در کامپیوتر All in one لازم است به آن توجه نمایید ، نوع cpu کامپیوتر است. در این کامپیوترها، امکان ارتقا سخت افزاری وجود ندارد و در صورت امکان نیز به سختی انجام می‌شود. اگر شما برای این کامپیوتر‌ها از cpu های نسل 7 یا 8 استفاده نمایید لذا یک انتخاب منطقی انجام داده‌اید. این واحد پردازش، مغز متفکر کامپیوتر است لذا هر چه قوی‌تر باشد، توان انجام پردازش‌ها در آن بیشتر می‌باشد.

 

نوع ram

همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، برای کامپیوترهای All in one امکان ارتقا سخت افزار به سختی وجود دارد. از همین رو لازم است تا رمی را برای این کامپیوتر‌ها انتخاب نمایید که برای مدت معقولی نیاز شما را به ارتقا مرتفع سازد. از همین رو عموما رم 16 گیگابایتی برای آنها توصیه می‌شود تا پردازش‌ها را سریع‌تر عملیاتی نماید. اکثر کامپیوتر‌های امروزی دارای رمی در حدود 8 گیگابایت می‌باشند لذا 16 گیگابایت گزینه بهتری خواهد بود.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید گوشی موبایل

 

کارت گرافیک

کارت گرافیک کامپیوتر All in one عموما باید قوی باشند اما این نکته را در نظر داشته باشید که کارت‌های قوی نیز نمی‌توانند پاسخگوی بازی‌ها و نرم افزار‌های گرافیکی سنگین باشد اما ترجیحا باید از کارت‌هایی استفاده نمود که دارای توان پردازش گرافیکی بالایی هستند.

ویژگی های کامپیوترهای All in one

ویژگی های کامپیوترهای All in one

 

پورت‌های اتصالی

داشتن پورت‌های اتصالی همچون HDMI، VGA، USB و مواردی از این قبیل باعث می‌شوند که نمایشگر کامپیوترهای All in one به عنوان یک کنسول خانگی یا تلویزیون مورد استفاده قرار گیرند. از همین رو حتما بر اساس نوع استفاده خود ار کامپیوتر، حتما پورت های آن را بررسی نمایید.

 

درایور

یکی از ویژگی‌هایی که کیس کامپیوتر ها داشتند، فراهم نمودن سخت افزار مربوط به درایور می باشد. با توجه به اینکه کامپیوتر All in one دارای کیس نیستند لذا از درایور‌های نوری برخوردار هستند که می‌توانند انواع CD و DVD ها را بخوانند.

از دیگر ویژگی‌های این کامپیوتر‌ها می‌توان به توان اسپیکر‌ها، وب‌کم و مواردی از این قبیل اشاره نمود. البته تک تک این موارد بر روی قیمت تاثیر‌گذار می‌باشند. 

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ

در میان دستگاه‌ها و ابزارهای دیجیتال که این روزها طرفداران زیادی دارند، اولترابوک‌ها جایگاه خوبی بین کاربران پیدا کرده‌اند. اولترابوک‌ها دسته‌بندی جدیدی از کامپیوترها هستند که بین لپ‌تاپ و تبلت قرار می‌گیرند. کارا....

راهنمای خرید لپ تاپ

تفاوت لپ تاپ، نوت بوک و اولترابوک چیست

تفاوت لپ تاپ، نوت بوک و اولترابوک چیست

احتمالا جدیدن با واژه‌های نوت بوک و آلترابوک آشنا شده اید و بیشتر آن‌ها را شنیده اید پیش از این به همه کامپیوتر‌های قابل حمل چاپ می‌گفتند، اما طی سال‌های اخیر دو واژه ذکر شده نیز به واژگان کسانی که می‌خواهند کامپیوتر‌....

تفاوت لپ تاپ، نوت بوک و اولترابوک چیست

راهنمای خرید لپ‌ تاپ

   محصولات مشابه