مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای انتخاب و خرید بهترین ماشینهای اصلاح صورت مردانه

روزگاری بود که مردم از تیغ برای تراشیدن ریش خود استفاده می کردند اما دیگر آن روزها سپری شد که اصلاح ریش به صورت دستی صورت می گرفت. همه چیز از جمله اصلاح صورت با ابزارهای اتوماتیک انجام شده تا بتوان با سرعت سرسام آور زندگی امروزی همگام شد. ماشین ریش تراش یا اصلاح صورت برقی به شما امکان می دهد یک اصلاح تمیز و صاف را بدون صرف وقت زیاد تجربه کنید. علاوه بر این، ماشین ریش تراش بیش از حد به پوست نزدیک نشده و بدین ترتیب از ایجاد خراش و کبودی روی صورت جلوگیری می کند، موضوعی که در استفاده از تیغ به کررات رخ می داد. با این وجود همه ماشین های ریش تراش موجود در بازار نمی توانند نیاز شما را برآورده سازند. به همین دلیل باید از فاکتورهای اصلی در خرید ریش تراش مناسب اطلاع داشته باشید.

راهنمای انتخاب و خرید بهترین ماشینهای اصلاح صورت مردانه ارزان

راهنمای انتخاب و خرید بهترین ماشینهای اصلاح صورت مردانه ارزان

آقایانی هستند که به آراستگی خود بسیار اهمیت می دهند، وجود یک ماشین اصلاح خوب در منزل به نظافت و شیک بودن افراد کمک شایانی می نماید. تغییرات جزئی که توسط ماشین اصلاح بر روی صورت آقایان صورت می‌گیرد، آنها را جذاب‌تر می‌نماید. به شرطی که به سراغ یک ماشین اصلاح خوب بروید که قرمزی و سطح خراش کمتری بر روی پوست باقی بگذارد. 

اکثر آقایان در گذشته و البته اکنون برای اصلاح صورت خود تجربه آب و صابون را دارند که رطوبت و نرمی پوست، سرعت اصلاح را بالا می برد. 

شاید تا به حال نشنیده باشید که اولین خود تراش ها مربوط به عصر برنز است. این ماشین اصلاح اولیه از برنز ساخته شده است و حالت نیم دایره دارد. اما اولین ماشین ریش تراش در سال 1932 توسط سرهنگی به نام جاکوب شیک اختراع شد و اینگونه شد که بازارها پرشدند از انواع ماشین ریش تراشها با برندهای مختلف.

برای خرید و انتخاب یک ماشین اصلاح مناسب باید مواردی را در نظر داشت. باید پوست خود را بشناسید و بین برندهایی که انتخاب می کنید، متناسب ترین را با نوع پوست خود برگزینید. همچنین باید نوع کارکرد ماشین اصلاح را بدانید. باید بدانید چگونه بر روی پوستتان بلغزد که کمترین قرمزی و اثر را بر روی پوست بگذارد. هر ماشین اصلاحی کارکرد مخصوص به خود را دارد. 

بهترین ماشینهای اصلاح صورت مردانه

لوازم جانبی که با ماشین اصلاح خریداری می نمایید را دست کم نگیرید. هرکدام برای کاری هستند. مثلا اگر روغن در بسته بندی وجود داشت قطعا باید بدانید که تیغه ها را در موقع خاص خود روغن کاری نمایید. اینگونه عمر تیغه ها افزایش می‌یابند با بورس مویی کوچکی که همراه ریش تراشها هستند تیغه ها را خوب تمیز کنید و تمام موها را بزدایید. یادتان باشد اگر شارژ دستگاه کم است یا پس از شارژ از ماشین اصلاح استفاده نمایید یا از سیم برق آن. یعنی مستقیم به برق وصل کنید. وقتی که شارژ ماشین اصلاح کم باشد اصلاح به خوبی صورت نمی‌گیرد و موجب می شود موهای روی صورت خوب کنده نشوند.

تعویض تیغه ها را فراموش نکنید. حداقل سالی یکبار باید تعویض شوند. پس از استفاده از ماشین اصلاح و شستشوی آن، آن را خشک کرده و به صورت خشک شده نگهداری کنید تا رطوبت موجب زنگ زدگی تیغه‌ها نشود. پیشنهاد می شود قبل از اصلاح، استحمام داشته باشید یا با آب ولرم صورت را خوب بشویید. آب گرم باعث می‌شود پوست نرم و لطیف تر شود و اصلاح ساده تر صورت گیرد. می توانید برای آسان تر شدن اصلاح از ژلهای اصلاح و یا کفهای ریش استفاده کنید. هم اصلاح آسانتر می شود هم پوستی نرم‌تر برجا می ماند. 

هدف از اصلاح- فویلی، چرخشی و تریمر

آیا می خواهید هر روز ریش خود را اصلاح کنید تا صورتی نرم و بدون مو داشته باشید؟ یا تنها می خواهید موهای صورتتان را از ته کوتاه کنید که بیش از حد بلند نباشند؟ اول هدف خود از اصلاح صورت را مشخص کنید تا در ادامه بین ماشین ریش تراش فویلی (خرید از دیجی کالا) یا چرخشی یکی را انتخاب کنید. ماشین ریش تراش با تیغه فویلی بهترین گزینه برای مردانی است که هر روز اصلاح کرده و دارای پوست حساس هستند. این نوع ریش تراش مردانه دارای یک توری فلزی نازک است که از تماس مستقیم تیغه با پوست و التهاب یا بریدگی آن جلوگیری می کند.

اما این نوع ریش تراش برای کوتاه کردن موهای بلند مناسب نیست و باید هنگامی که موهای ریش بسیار کوتاه است از آن استفاده نمود. در آنسوی ماجرا، ریش تراش های چرخشی دارای دیسک هایی چرخان هستند که سرهایی لغزنده دارند و برای مطابقت با برآمدگی و فرورفتگی های ریز و درشت روی صورت چنین طراحی شده اند و بدین ترتیب بهترین گزینه برای اصلاح مو در مناطقی که دسترسی به آن ها دشوار است می باشد. این نوع ماشین اصلاح صورت می توانند موهای بلند و موهایی در جهات مختلف رشد کرده اند را براحتی اصلاح کنند. ریش تراش های فویلی و چرخشی بر اساس تعداد سرها و فویل ها دارای انواع مختلفی هستند. ریش‌تراش‌های چرخشی عموماً سه تیغه هستند و ریش‌تراش‌های فویلی از یک تا پنج تیغه دارند.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

مصرف و ذخیره برق- سیم دار یا شارژی

وقتی پای برق به میان می آید ماشین های ریش تراش به سه دسته تقسیم می شوند: دارای باتری، دارای پایه شارژ و سیمی. در مورد ماشین های اصلاح دارای پایه شارژ باید مطمئن شوید که کاملاً شارژ شده و سپس با آن ها کار کرد و بدین ترتیب نگران اتمام شارژ در میانه اصلاح نخواهید بود. اکثر ریش تراش های مدرن از این نوع هستند و با یک شارژ کامل تا حدود ۱ ساعت کار خواهند کرد. ماشین های اصلاح صورت باتری دار برای استفاده روزانه ایده آل نیستند زیرا مصرف انرژی آن ها مقرون به صرفه نیست با این وجود برای کسانی که در سفر هستند گزینه بهتری به شمار می آیند. ریش تراش های سیمی نیز این روزها کمتر دیده می شوند زیرا سیم معمولاً هنگام اصلاح ریش ایجاد مزاحمت می کند.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

ماشین اصلاح الکتریکی خشک یا خیس

برخی مردان ترجیح می دهند که از ریش تراش در داخل حمام استفاده کنند که هم راحت تر و هم از لحاظ زمانی مقرون به صرفه تر است. نکته این است که رطوبت می تواند باعث نرم شدن مو شود که اصلاح آسان تری در پی دارد. همچنین اگر دارای پوست حساس بوده یا صورتتان آکنه دارد شاید بخواهید همراه با ریش تراش برقی از ژل یا کرم اصلاح استفاده کنید که در این مورد باید به دنبال ماشین های اصلاحی باشید که قابلیت اصلاح در حالت خیس را دارند. البته همه ماشین های دارای قابلیت اصلاح خیس امکان استفاده از ژل و کرم اصلاح را ندارند که باید هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید. بعد از اصلاح خیس باید حتماً ریش تراش خود را تمیز کنید تا به بخش تمیزکاری  و شارژ آن آسیبی وارد نشود.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

آسانی تمیز کردن تیغه های الکتریکی- تمیز کردن دستی یا واحدهای تمیزکاری و شارژ خودکار

تمیز کردن یک فاکتور بسیار مهم در استفاده از ریش تراش های برقی است. افراد دارای پوست های حساس معمولاً در خطر ابتلا به عفونت های پوستی در نتیجه شرایط غیربهداشتی هستند. از این رو بعد از هر بار استفاده باید ماشین اصلاح ریش خود را تمیز کنید. روش تمیز کردن می تواند متفاوت باشد. ریش تراش های فویلی در مقابل ریش تراش های چرخشی ساده تر تمیز می شوند اما هنگام تمیز کردن باید اطمینان داشته باشید که لایه نازک فویل آسیب نبیند. ماشین های اصلاح صورت مدرن تر و البته گرانقیمت تر دارای واحدهای جداگانه تمیز کردن و شارژ هستند که بر اساس میزان کثیف بودن ماشین ریش تراش، سطح تمیزکاری را تعیی می کنند. برخی مدل های بسیار مدرن نیز وجود دارد که ماشین ریش تراش را حتی ضدعفونی نیز می کنند.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

قابلیت تحرک ماشین های اصلاح صورت

قابلیت تحرک نقش مهمی در راحتی اصلاح صورت داشته و به همین دلیل فاکتور مهمی در هنگام خرید به شمار می آید. ریش تراش های دارای پایه شارژ و بی سیم بهترین گزینه از لحاظ تحرک هستند. ریش تراش های باتری دار نیز اگر چه تحرک مناسبی دارند اما تنها برای استفاده در سفر مناسب به نظر می رسند. همانطور که در بالا گفته شد، ریش تراش های دارای سیم هنگام اصلاح دردسرساز می شوند.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

قیمت ماشین های ریش تراش

اگر چه انتخاب ارزان ترین ماشین ریش تراش ممکن است اغوا کننده باشد اما این ماشین ها معمولاً در زمینه کیفیت و کارآیی شما را ناامید خواهند کرد. ماشین های ریش تراش با کیفیت مدت زمان زیادی عمر خواهند کرد به همین دلیل هنگام خرید ماشین اصلاح صورت مهم ترین فاکتور شما باید کیفیت باشد. البته مانند هر خرید دیگری باید از قبل بر اساس نیاز و توانایی مالی تان، بودجه مشخصی برای خرید ماشین اصلاح صورت در نظر بگیرید.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

قابلیت ارگونومیک

ماشین ریش تراشی را انتخاب کنید که نگه داشتن آن در دست احساس خوب و راحتی در شما ایجاد می کند. شکل ها و سایزهای مختلفی از ماشین های اصلاح صورت وجود دارد. مدل هایی که به شکل تیغ های یک بار مصرف هستند بهترین گزینه به شمار می آیند مگر اینکه دست های بزرگی داشته باشید. از این رو قبل از خرید ماشین ریش تراش حتماً آن را در دست گرفته و امتحان کنید. مطمئن شوید که امکان دسترسی به تمام نقاط صورتتان مانند زیر بینی یا چاله چانه را خواهد داشت.

راهنمای خرید ماشین ریش تراش مردانه مناسب

ماشین های ریش تراش با تیغه های قابل تعویض

همانند تیغ های یک بار مصرف سنتی، ریش تراش های برقی نیز نیاز به تعویض تیغه دارند. با گذشت زمان، فویل و تیغه های ریش تراش فرسوده شده و باید دستکم سالی یک بار جایگزین شوند. هنگام انتخاب ماشین ریش تراش حتماً بررسی کنید که یک سری فویل، تیغه یا سر چرخشی یدکی همراه آن هست یا خیر. همچنین در مورد پیدا کردن و خرید قطعات قابل تعویض نیز از فروشنده سوال کنید.

انتخاب ریش تراش بر اساس نوع تیغه

در انتخاب ریش تراش باید بر اساس شکل صورت خود از ریش تراش مناسب استفاده کنید.هرکدام از ریش تراش ها کارایی مخصوص به خود را دارند.

ریش تراش ها طوری طراحی شده اند که روی صوردت و در میان گونه ها به راحتی میچرخد.ریش تراش ها انواع متفاوتی دارند از قبیل ریش تراش های فویلی(توری) و ریش تراش های سه تیغه

انتخاب ریش تراش بر اساس نوع تیغه

ریش تراش فویلی (توری):

این نوع ریش تراش ها مناسب صورت های پر و گوشتی هستند. ریش تراش های توری روی قسمت های زوایه دار صورت سر می خورند با تیغه هایی که پشت یک صفحه سوراخ دار تعبیه شده اند ، صورت را اصلاح می کنند. اگر مو ها بزرگ باشند به سختی داخل توری فویلی خواهند رفت و برخی از تار مو ها اصلاح نمیشوند

بنابراین ریش تراش توری برای افرادی که هر روز یا یکروز در میان اصلاح می کنند مناسب است. هر چه قدر موها کوتاه تر باشد، اصلاح راحت تر انجام می شود.

ریش تراش های سه تیغ:

ریش تراش سه تیغ برای افرادی که دیر به دیر اصلاح می کنند و موهای صورت بلندتری دارند مناسب است. اگر زمان بین اصلاح شما بیش از دو روز است بهتر است از دستگاه های سه تیغ استفاده کنید. برای استفاده دستگاه را به آرامی روی صورت خود حرکت دهید زیرا فشار بیش از حد باعث قرمزی و التهاب پوست خواهد شد

مهم‌ترین معیارهایی که هنگام خرید یک ریش تراش مناسب و استاندارد  باید رعایت کنید این‌ها هستند: استاندارد ضد آب IPXY  ، راحتی آرگونومیک ، میزان شارژ باتری ، هشدار اتمام شارژ ، قابلیت شارژ سریع ، سهولت تمیز کردن ، خط زن یا تریمر ، قابلیت ضد آب.

 

ریش تراش های سه تیغ:

 

در ادامه به توضیح هریک از این موارد خواهیم پرداخت.

1-استاندارد ضد آب IPXY ریش تراش

این استاندارد آی پی  مقاومت یک محصول را در برابر گرد و غبار و آب نشان میدهد.و قسمت X ,Y اعداد بین 1 تا 7 را نشان میدهند که هرچه این اعداد بالاتر باشند میزان مقاومت ماشین اصلاح در برابر گرد و غبار و آب بالاتر می رود . عدد X میزان مقاومت در برابر گرد و غبار را نشان می دهد و عدد Y مقاومت در برابر آب را نشان میدهد.

2-راحتی ارگونومیک

یک ریش تراش استاندارد و خوب باید طراحی مناسب و ارگونومیک داشته باشد .یعنی شخصی حتی اگر مدت زمان طولانی هم از ماشین اصلاح استفاده کند دستان کاربر خسته نشود و در استفاده از آن راحت باشد. طراحی خوب و وزن سبک باعث حمل راحتتر محصول شود.

3- شارژ باتری 

ماشین های اصلاح صورت قابلیت شارژ شدن دارند که هرچه این قابلیت شارژ بالاتر برود قیمت دستگاه بیشتر خواهد شد. زمان شارژ باتری حدود 12 ساعت است که کارایی آن حدود 60 دقیقه طول می کشد.یکی از مزیت های ماشین اصلاح نشانگر میزان شارژ باتری است که باقیمانده شارژ را نشان میدهد.

4-هشدار low-battery 

هشدار کم شدن باطری با روشن شدن نور شارژ و نشانگر به شما نشان میدهد که باطری در حال اتمام است.

5- قابلیت شارژ سریع 

اگر در حین انجام کار شارژ ماشین اصلاح تمام شود میتوانید با برق مستقیم و بدون پایین آمدن کیفیت اصلاح به کار خود ادامه دهید. ریش تراش هایی که قابلیت شارژ سریع را دارند بدون افت کیفیت اصلاح میکنند و اما ریش تراش های عادی سرعت کاراییشان پایین می آید.

6 -سهولت تمیز کردن ماشین اصلاح صورت

1- اکثر ریش تراش های برقی موجود در بازار یک فرچه کوچک برای تمیز کردن دارند.

2-بعضی از مدل های ماشین اصلاح صورت را میتوان با آب شستشو داد.

3-بعضی از ماشین های اصلاح صورت با قیمت بسیار بالایی وجود دارند که سیستم تمیز کردن خودکار با مایع بهداشتی را دارند.

7- اصلاح خط ریش با خط زن ماشین اصلاح 

اکثر ریش تراش ها امکان اصلاح خط ریش را دارند.که میتوان موهای جلو گوش و دیگر موهای بلند را اصلاح کنند.تیغه اصلاح خط ریش باید متوسط باشد اگر کوتاه باشد و یا بلند باشد در اصلاح دچار مشکل خواهید شد.

8-قابلیت ضد آب

اگر ماشین ریش تراش که استفاده می کنید قابلیت ضد آب داشته باشد شما راحتتر می توانید به پاک سازی و شستشوی آن بپردازید.

بهترین و به‌روزترین راهنمایی برای خرید ماشین اصلاح موی سر شامل در نظر گرفتن موارد زیر است:
1.    نیازهای خود در مورد ماشین اصلاح موی سر را مشخص کنید: به‌طورکلی پیشنهاد می‌شود که برای ماندگاری بیشترِ ماشین اصلاح مو نوع باکیفیت‌تر آن را انتخاب کنید.
اگر نیاز دائمی به این ماشین ندارید یک مدل متوسط ماشین اصلاح مو برای شما کافی خواهد بود.
اگر به انواع خاصی از اصلاح موی سر نیاز دارید می‌توانید با انتخاب برخی از مدل‌هایی که دارای تیغه‌ها یا شانه‌های قابل‌نصب و تنظیم هستند پول کمتری پرداخت کنید.
همیشه اندازه‌های تیغه‌ها و شانه‌های ماشین اصلاح مو را با اندازه‌ای که می‌خواهید در اصلاح موی سر داشته باشد بسنجید.
اگر می‌خواهید بیشتر، سرِ بچه‌های کوچک را اصلاح کنید، باید یک مدل کوچک ماشین اصلاح موی سر از نوع شارژی انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید موی سر مجعد یا دراز را اصلاح کنید، بالا بودن قدرت موتور را به‌عنوان شرط اول در نظر بگیرید.

ماشین اصلاح سر خوب

نکته‌ی بعدی که باید در نظر بگیرید این است که چه کسی می‌خواهد از ماشین اصلاح موی سر استفاده کند؟
اگر کس دیگری می‌خواهد موی سر شمارا اصلاح کند، در آن صورت هر مدلی را با توجه به سایر نیازهای خود می‌توانید بررسی و بهترین را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید خودتان موی سر خود را اصلاح کنید، لازم است که ماشین اصلاح موی سر شما تیغه‌های مطمئن و ایمن‌تری داشته باشد و دارای یک سَریِ گردان برای اصلاح بغل‌های سر باشد تا بتوانید به‌راحتی خودتان کناره‌های سر خود را اصلاح کنید.
برای این کار، خرید ماشین اصلاح موی سر فیلیپس Philips Norelco QC5580 در برخی مقالاتِ نقد و بررسی ماشین‌های اصلاح خارجی بیشتر توصیه‌شده است.
برخی افراد هستند که ماشین اصلاح موی سر را برای کوتاه کردن موهای حیوانات خانگی خود می‌خرند.
در این صورت مهم‌ترین چیزی که باید در نظر گرفت انتخاب ماشین اصلاح بی‌صدا و بدون لرزش است.
در غیر این صورت حیوان خانگی وحشت خواهد کرد و همیشه با کوتاه کردن موی او مسئله خواهید داشت.

ماشین اصلاح سر چی خوبه

2.    موتور پرقدرت: یک ماشین اصلاح سرِ باکلاس باید بتواند موهای ضخیم را درحالی‌که حس اطمینان دارید اصلاح کند و در ضمن در چنین حالتی کم‌صدا و سرد باشد.
اگر قصد دارید که ماشین اصلاح سر شارژی بخرید باید مطمئن شوید که آن ماشین اصلاح سر قادر است در حد طولانی‌ترین مدت اصلاح سر پرمو و تا آخرین ذره‌ی شارژی که دارد به‌خوبی کار کند.
توجه داشته باشید که هرقدر موتور ماشین اصلاح موی سر قوی‌تر باشد نیاز به تعداد کمتری اصابت برای زدن موی سر خواهد داشت و در هر بار اصابت به موهای سر، مقدار بیشتری از موها را اصلاح خواهد کرد.

پیشنهاد شیک فام: ماشین اصلاح سر وال COMBO
 این ماشین اصلاح سر برقی با تکنولوژی آمریکا توسط کشور مجارستان ساخته‌شده است و علاوه برداشتن موتور قوی، سبک است و 300 گرم وزن دارد.
هم‌چنین دارای تیغه‌های خود تیز شونده از جنس استیل ضدزنگ و طراحی ارگونومیک است.

ماشین اصلاح سر و صورت خوب

انتخاب خوب دیگر شما برای ماشین اصلاح سر پرقدرت می‌تواند ماشین اصلاح سر 5 ستاره وال LEGEND باشد.
 
این ماشین اصلاح موی سر برقی، دارای موتور حرفه‌ای v9000 است و سرعت موتور آن 6000 دور در دقیقه است.
و بالاخره اگر به دنبال یک ماشین اصلاح سر شارژی با موتوری قوی هستید حتماً ماشین اصلاح سر پاناسونیک ER217 را که قیمت خوبی هم دارد بررسی کنید.
 
3.    تیغه‌های تیز ماشین اصلاح مو: امروزه خیلی از ماشین‌های اصلاح دارای تیغ‌های خود تیز شونده هستند و زنگ هم نمی‌زنند ولی در برخی از مدل‌های پایین و کم کیفیتِ ماشین اصلاح سر باید مراقب زنگ زدن تیغه‌ها باشید.
نکته‌ی دیگری که اغلبِ افراد کمتر به آن توجه می‌کنند این ست که هنگام مقایسه‌ی ماشین‌های اصلاح مو، جنس و کیفیت بهتر تیغه‌های یک مدل را به تعداد بیشترِ شانه‌های مدل دیگر ترجیح بدهید.
دلیل این کار این است که شما شانه‌ها را می‌توانید باقیمت کمی بعداً تهیه کنید ولی تعویض تیغه‌ها برایتان خیلی گران تمام می‌شوند.

راهنمای خرید ماشین اصلاح مو

پیشنهاد شیک فام: ماشین اصلاح سر جمی Gemei GM 800

راهنمای خرید ماشین اصلاح مو

 این ماشین اصلاح سر شارژی چینی باوجود این‌که ارزان است ولی دارای تیغه‌های تیتانیوم و سرامیک است که هم زنگ نمی‌زنند وهم از استحکام کافی برخوردار هستند.
ضمن این‌که این مدل شارژی ماشین اصلاح سر، هم با استند و هم بدون استند قابلیت شارژ دارد و 60 دقیقه پس از شارژ کامل، برای شما به‌طور یکسان کار خواهد کرد.
همچنین در این مورد؛ یعنی خرید ماشین اصلاح سر برقی در حد قیمت متوسط و متوسط به پایین با تیغه‌های خوب ماشین اصلاح سر وال بالدینگ Balding انتخاب درستی است.

راهنمای خرید ماشین اصلاح مو


 می‌توانید مدل‌های مختلف دیگری از ماشین اصلاح سر پرقدرت را در این بخش از فروشگاه شیک فام مشاهده و مقایسه کنید. ماشین اصلاح سر و صورت
4.    شانه‌های ماشین اصلاح موی سر: یکی از نقاط ضعف اکثر ماشین‌های اصلاح موی سر، در شانه‌های آن‌ها است.
تقریباً همه‌ی این شانه‌ها از جنس پلاستیک ساخته‌شده‌اند ولی اگر دقت کنید خواهید که شانه‌های بعضی از مدل‌های ماشین‌های اصلاح سر از بعضی دیگر محکم‌تر ساخته‌شده‌اند که با توجه به ضخامت و حالت شانه‌ها می‌توانید به این نکته پی ببرید.
این راهنمایی برای خرید ماشین اصلاح موی سر را به خاطر بسپارید: شانه‌های ماشین اصلاح که امکان دارد اندازه‌ی متفاوتی داشته باشند، باید به‌آسانی جا خور شده و در جای خود بنشینند و نباید در جا انداختن آن‌ها کوچک‌ترین دشواری برایتان به وجود بیاید.
5.    لوازم جانبی پیرایشی: ماشین‌های اصلاح سر نیاز چندانی به وسایل پیرایشی جانبی ندارند اما به‌هرحال ماشین اصلاحی که می‌خرید بهتر است که یک فرچه‌ی تمیزکننده و روغن مخصوص ماشین اصلاح داشته باشد در غیر این صورت باید آن‌ها را خودتان بخرید.
تمیزکاری ماشین اصلاح سر بعد از هر نوبت استفاده از آن تأثیر زیادی در عمر بیشتر دستگاه دارد.
پیشنهاد شیک فام: اگر یک ماشین اصلاح موی سر شارژی با لوازم جانبی مکفی و قیمت مناسب‌تر نیاز دارید، ماشین اصلاح مو مک استایلر MC-055 مناسب شما است.

راهنمای خرید ماشین اصلاح موی سر

 
این ماشین اصلاح شارژی مو صاحب دو عدد شانه‌ی دوطرفه است و قیمت بسیار مناسبی هم دارد.
پیشنهاد قابل‌توجه بعدی ما ماشین اصلاح سر دینگ لینگ RF-609 برای کاربرانی است که دنبال ماشین اصلاح ارزان هستند.

راهنمایی برای خرید ماشین اصلاح موی سر
 

این ماشین اصلاح شارژی ارزان را نیز با میزان نیازهای پیرایشی خود بسنجید.
اگر می‌خواهید یک ماشین اصلاح برقی و نه شارژی انتخاب کنید و امکانات پیرایشی و شانه‌های پرتعداد برای شما اهمیت زیادی دارد بازهم ماشین اصلاح سر ماشین اصلاح سر وال COMBO را پیشنهاد می‌کنیم.
6.    محفظه‌ی نگهداری: ماشین اصلاحی که می‌خرید باید نوعی محفظه یا قوطی یا کیف نگهداری داشته باشد بخصوص اگر که دارای لوازم جانبی بیشتری باشد.
در غیر این صورت نگهداری تمام قطعات ماشین اصلاح کار دشواری خواهد بود و برایتان مشکل‌ساز خواهد شد.
7.    ویژگی‌های ایمنی برای جلوگیری از بریدگی و خراش: اکثر ماشین‌های اصلاح موی سر به‌قدر کافی ایمن هستند.
نخست این‌که دارای تیغه‌های بیضی‌شکل برای قطع موها بوده و دوم این‌که یک محافظ برای جلوگیری از خراشیدگی پوست سردارند.
بااین‌همه بهتر است که این مورد را نیز هنگام خرید ماشین اصلاح موی سر ایمن کنترل کنید.
8.    وزن ماشین اصلاح مو: نکته‌ای که در اکثر موارد، خریدارانِ ماشین اصلاح موی سر آن را فراموش می‌کنند، دقت به میزان وزن ماشین اصلاح مو است.
اگر دو ماشین اصلاح موی سر تقریباً از شرایط مساوی برخوردار باشند ماشینی را که وزن سبک‌تر دارد انتخاب کنید.
ماشین اصلاح موی سرسنگین با چند دقیقه استفاده دست شمارا خسته خواهد کرد.
هم‌چنین همیشه دنبال یک ماشین اصلاح موی خوش‌دست باشید طوری که راحت با آن اصلاح کنید و قدرت مانور بیشتری داشته باشید.

برای انتخاب و خرید بهترین ماشین اصلاح صورت اول باید برندهای معروفی که این دستگاه‌ها را تولید می‌کنند بشناسیم. اجازه دهید نگاه دقیق‌تری به مهم‌ترین برندهای ریش تراش های برقی و خصوصیات آنها بیندازیم.

در این مقاله تمامی اطلاعاتی که در مورد برندهای معروف ریش تراش باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم سپس در پایان معرفی هر برند ۳ محصول از بهترین و پرفروش ترین ماشین های اصلاح آن برند را به شما معرفی می‌کنیم.

ریش تراش براون (Braun)

ریش تراش براون

یکی از اصلی‌ترین سازندگان تیغه های برقی، براون: توسط مهندس مکانیک مکس براون در سال 1921 در فرانکفورت آلمان تاسیس شده است.
این کارخانه در 30 سال اول کارش، شهرت زیادی در تولید رادیو و تجهیزات صوتی با کیفیت کسب کرد.
در دهه ی 50 براون محصولی را معرفی کرد که بعدها شناخته‌ترین محصول این شرکت شد: ماشین اصلاح برقی.

اولین تیغ ​​براون با نام "اس 50" دارای یک قطعه برش است که توسط یک فویل سوراخ شده نازک پوشانده شده است.

تکنولوژی اصلاحی که براون در اختیار داشت به آن اجازه می‌داد که به نسبت رقبای آن زمانش (رمینگتون و شیک) از یک لایه‌ی فویل نازک‌تر در دستگاه استفاده کند که در نهایت اصلاح تمیزتر و دقیق‌تری را به ارمغان می‌آورد.

براون در سال‌های بعد تکنولوژی ماشین‌های اصلاحش را بهبود بخشید:

جرد مولر و دیتر رمز، طراحی زیبا و کاربردی دستگاه‌های براون را به عهده داشتند.

محصول دیگر پیشگام براون، "سینکرو سیستم 7680" بود که پایه ی آن علاوه بر شارژ دستگاه، آن را تمیز نیز می‌کرد و به این صورت، براون اولین ماشین اصلاح خود-تمیزگر دنیا را معرفی کرد.

"سینکرو سیستم 7680" راه را برای پرفروش‌ترین محصول براون هموار کرد: خط تولید ماشین های اصلاح برقی "سری 7".
با این که براون تیغ های ساده که بسیار پرطرفدار هستند (مثل "سری 3") نیز تولید می‌کند، "سری 7" و "سری 9" به خاطر کارکرد عالی و راحتیشان شهرت دارند.


ریش تراش فیلیپس نورلکو (Philips Norelco)

ریش تراش فیلیپس ضد آب

با این که در بین ماشین‌های اصلاح فویلی، تعدادی از برندها با هم در رقابت هستند، وقتی حرف از تیغ های چرخشی در دستگاه می‌شود اوضاع فرق می‌کند.
"فیلیپس نورلکو" به تنهایی در گروهی جداگانه قرار می‌گیرد و حتی نامش نیز با "تیغ های چرخشی" مترادف است.
فیلیپس نورلکو با تاریخ غنی ای که دارد، مشتریان وفاداری در سراسر دنیا و مخصوصا در آمریکا دارد. خود اسم "نورلکو" نیز داستان جالبی دارد. زمانی که فیلیپس محصولات بهداشت فردی خود را تحت نام "فیلی شیو" در تمام دنیا عرضه می‌کرد، شرکت "فیلکو" در فیلادلفیا توانست به صورت قانونی حق استفاده از این نام را از شرکت فیلیپس (به علت شباهت زیاد این دو نام) در آمریکا بگیرد.

شرکت فیلیپس مجبور شد ماشین‌های اصلاح خود را در آمریکا تحت نام دیگری وارد بازار کند و نامی که انتخاب کرد با به هم چسباندن حروف اول "شرکت [الکتریکی] فیلیپس آمریکای شمالی" (به انگلیسی) به وجود آمد که شد: نورلکو.

شرکت فیلیپس در نهایت "فیلکو" را در سال 1981 خرید و به این ترتیب می‌توانست بار دیگر از نام فیلیپس در آمریکا برای محصئلات خود استفاده کند اما تصمیم گرفت همچنان نام نورلکو را برای برندش در آمریکا حفظ کند.

در سال 2005، این شرکت ماشین‌های اصلاح برقی خود را با نام "فیلیپس نورلکو" در آمریکا راهی بازار کرد.

همانطور که در بالا ذکر شد، فیلیپس برای اولین بار تیغ‌های چرخشی را در دستگاه‌های اطلاح برقی در سال 1939 به کار برد؛

زمانی که الکساندر هوروویتز، یکی از مهندسان فیلیپس، ایده داد که از تیغ های چرخشی به جای دو ردیف تیغه مقابل هم استفاده کنند.

اولین تیغ فیلی شیو از نظر طراحی و کارکرد بسیار ساده بود؛ یک سر تک تیغه ای داشت و بدنه‌ی استوانه ای شکل آن نیز ارگونومیک نبود. جنگ جهانی دوم تولید انبوه تیغ های برقی فیلیپس را تا سال 1946 به تعویق انداخت و در آن سال یک مدل بهبود یافته با سر تیغه‌ای بزرگتر و بدنه ای بهتر معرفی شد.

ظاهر و ارگونومیک آن همچنان تا سال 1948 بزرگترین مشکل دستگاه بود تا این که مدلی به نام "اِگ" (تخم مرغ) معرفی شد.

ارگونومیک دستگاه در این مدل بسیار تقویت، و بدنه ی دستگاه جمع و جورتر طراحی شده بود. همچنین محل قرارگیری تیغه ها نیز عوض شده بود.

در سال 1951 مدلی با دو ردیف تیغ به بازار عرضه شد که در آمریکا خیلی موفق بود و به تدریج در سال 1966 تبدیل به مدلی با سه ردیف تیغ شد. خصوصیات دیگر شامل اضافه شدن شانه و قابلیت تمیز کردن سری دستگاه است.

نقطه‌ی عطف دیگری که قابلیت عنوان کردن دارد، پیاده سازی سیستم "لیفت اند کات" از سال 1980 است که امروزه نیز هنوز در دستگاه‌های این برند وجود دارد.

این ویژگی اضافه شده، پیشرفت قابل توجهی در تمیزتر کردن اصلاح است: زیرا با این سیستم، موها ابتدا از روی پوست بلند شده و سپس بریده می‌شوند. همچنین در این زمان، اولین دستگاه اصلاح برقی بی‌سیم فیلی شیو راهی بازار شد.

در دهه ی 90، تمرکز طراحان بر روی ارگونومیک بودن دستگاه، کیفیت بدنه، زیبایی و دیگر بهبودی های جانبی برای کارکرد بهتر و داشتن ویژگی های بیشتر بود. اولین دستگاه های ضدآب نیز در همین دوره معرفی شدند که قابلیت اصلاح با آب و یا خشک را دارا بودند.

امروزه فیلیپس نورلکو یک نام شناخته شده میان دیگر برندهای دستگاه‌های اصلاح برقی است. آنها همچنین به طور انحصاری از الگوی دوار در طول سالها پیروی می‌کردند و توانستند محصولاتشان را به طور مداوم بهبود بخشند.

خط تولید دستگاه های دارای تیغ چرخشی نورلکو در حال حاضر شامل دستگاه های ساده تر 3100 و 6100، که در ازای قیمتشان کیفیت قابل توجهی دارند و دستگاه های پیشرفته تر مانند "سری 9000 پرستیژ" است.

در این قسمت می‌توانید پیشنهاد های ما برای بهترین دستگاه های فیلیپس نورلکو با تیغ چرخشی را ببینید.


ریش تراش پاناسونیک (Panasonic)

ریش تراش پاناسونیک

نام پاناسونیک، که سابق "ماتسوشیتا الکتریک" نام داشت، لیست سه برند برتر صنعت دستگاه های اصلاح برقی را کامل می‌کند.
پاناسونیک در سال 1918 توسط صنعتگر ژاپنی کونوسوکه ماتسوشیتا – نام اصلی این شرکت – پایه گذاری شد و دفتر مرکزی آن در اوساکای ژاپن واقع شده است.

تاریخچه ی شرکت پاناسونیک در تولید دستگاه های اصلاح برقی، به دهه ی 50 میلادی برمی گردد؛ وقتی که این شرکت با همکاری فیلیپس دست به تولید این دستگاه ها زد.

این دستگاه ها با نام برند "نشنال" در ژاپن، و "پاناسونیک" در باقی کشورها فروخته شدند. پاناسونیک و فیلیپس همکاری خود را (که منجر به تولید هر دو نوع دستگاه های فویلی و دارای تیغه های چرخشی شد) تا دهه ی 70 میلادی ادامه دادند.

تلاش های آتی پاناسونیک برای تولید دستگاه های اصلاح برقی به صورت جداگانه، متمرکز بر تولید دستگاه‌های فویلی بود که به تدریج این شرکت را به یکی از اصلی ترین سازندگان در این دسته، و به رقیب اصلی براون، تبدیل کرد.

در حال حاضر پاناسونیک انواع بسیار متفاوتی از دستگاه‌های اصلاح برقی را در کارنامه ی خود دارد که ساده ترین مدل ها تا پیشرفته ترین آن ها را در بر می‌گیرد.

تقریبا تمام ماشین های اصلاح پاناسونیک، شامل مدل های ارزان تر، کاملا ضدآب هستند و می‌توان از آن‌ها هم برای اصلاح با آب و هم برای اصلاح بدون آب استفاده کرد. تمیز کردن آن ها نیز زیر شیر آب بسیار ساده است.

ضدآب بودن در گذشته (و همچنین در حال حاضر) یکی از اصلی‌ترین ویژگی های دستگاه های پاناسونیک به نسبت رقبای آن‌ها در بین مدل‌های براون است که اکثرا فقط برای اصلاح بدون آب طراحی شده‌اند.

یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته ی ماشین های پاناسونیک، استفاده از موتور های بسیار قوی در تمامی مدل‌ها است. به عنوان مثال، حتی ساده‌ترین دستگاه‌های اصلاح نیز از موتور‌های قوی خطی سی پس ام (10000 تا 13000 سی پس ام) استفاده می‌کنند که به قدرت پیشرفته‌ترین مدل‌ها است.

به همین دلیل، قیمت این دستگاه‌ها به نسبت کارکردشان بسیار مناسب است. می‌توانید نقدهای ما را درمورد ماشین های اصلاح پاناسونیک در اینجا ببینید.

وقتی درمورد راحتی و دقیق بودن اصلاح در دستگاه‌های اصلاح برقی صحبت می‌کنیم، یکی از ویژگی‌های اصلی، تیغه‌های دستگاه است.

پاناسونیک در طول تاریخ همیشه تیغه های با کیفیت آهنی تولید کرده است. تیغه‌های نانوی آن ها که با زاویه ی تند 30 درجه و بسیار تیز تراشیده شده‌اند، در مقایسه با تیغ های معمولی، اصلاحی بسیار تمیز ارائه می‌دهند.

این تیغه های نانو در حال حاضر در تمامی مدل های آن ها استفاده می‌شود. برای راحتی و کاربرد بهینه و ایده آل، این تیغه‌ها باید هر 12 ماه یک بار تعویض شوند.


ریش تراش رمینگتون (Remington)

ریش تراش رمینگتون

رمینگتون یکی از پیشگامان تولید ماشین‌های اصلاح برقی است که البته کمتر کسی نقش آن را در پیشرفت طراحی دستگاه های اصلاح امروزی به رسمیت می‌شناسد. اوایل عنوان ماشین ریش تراش خوب در انحصار این شرکت بود. اما با تاسیس شدن شرکت‌های دیگر اوضاع رمینگتون به کلی فرق کرد.

با توجه به محبوبیت و سهم گسترده ی سه برند بالا در بازار، متاتسفانه رمینگتون از نظر فروش، تکنولوژی و کارکرد عقب مانده است.

اما همانطور که خواهید دید، اوضاع همیشه اینگونه نبوده است. شرکت رمینگتون را الیفلت رمینگتون در سال 1816 در لاین نیویورک با عنوان "ای. رمینگتون و پسران" تاسیس کرد و در ابتدا تولید کننده‌ی اسلحه و ماشین تایپ بود.

قسمت تولید کننده ی ماشین تایپ این شرکت درسال 1927 به "شرکت رند کاردکس" فروخته و با آن ادغام شد و شرکت "رمنیگتون رند" به وجود آمد. شرکت جدید رمنیگتون رند در سال 1937 ریسک کرد و وارد صنعت بهداشت فردی شد. آن‌ها اولین دستگاه اصلاح برقی خود را با نام "کلوس شیور مدل ای رمینگتون" معرفی کردند.

در مقایسه با سایر ماشین‌های اصلاح در آن زمان، مدل "ای رمنیگتون" یک ویژگی برجسته داشت: یک لایه ی نازک فویل روی تیغه که راحتی کامل را هنگام اصلاح فراهم می‌کرد.

این ایده به تدریج توسط باقی شرکت‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفت و پایه‌ی دستگاه های اصلاح فویلی امروزی شکل گرفت.

مدل ای فقط یک ردیف تیغه داشت و سری بعدی این دستگاه ها که "رمینگتون دوال" نام داشت و در سال 1940 عرضه شد دارای دو ردیف تیغه بود.

یک سال بعد، یک دستگاه جدید عرضه شد با سه ردیف تیغه و یک شانه: "رمینگتون فورسام".

بعد از ادغام با "شرکت سپری" در سال 1955، رمنیگتون به تولید دستگاه‌های اصلاح ادامه داد و در سال 1960 یک محصول دیگر به نام "رمینگتون لکترونیک" معرفی کرد که اولین اصلاح کننده‌ی بی سیم دنیا بود.

در اواخر دهه ی 70، در حالی که بازار دستگاه های اصلاح به کلی در دست نورلکو بود، "سپری رند" بخش تولید دستگاه های اصلاح خود را به ویکتور کیام، فروخت. کیام نام این برند را به "محصولات رمینگتون" تغییر داد و با یک سری تغییرات در مدیریت، خط تولید و بازاریابی باعث شد دوباره شرکت سود کند. در نتیجه، سهم فروش رمنیگتون دو برابر شد و این شرکت در تمام دنیا در دههی 80 بسیار موفق بود.

در دهه ی 90 فروش این شرکت بسیار ضعیف بود و تلاش هایی برای احیای دوباره ی آن صورت گرفت. زیر نظر مدیریت جدید، فروش رمنیگتون بعد از سال 2000 آرام آرام و به صورت مستمر افزایش یافت.

امروزه، رمینگتون در صنعت ماشین های اصلاح همچنان وجود دارد و هر دو نوع دستگاه‌های فویلی و تیغه های چرخشی را در کارنامه‌ی خود دارد.

متاسفانه، از نظر کارکرد و قابل اطمینان بودن از بقیه برند‌ها عقب مانده است، مخصوصا در بخش دستگاه‌های پیشرفته‌تر که بازار آن در دست براون، پاناسونیک و فیلیپس نورلکو است.

دستگاه های اصلاح فعلی رمینگتون قیمت معقول و کارکرد مناسبی دارند اما تقریبا همیشه گزینه‌های بهتری از تولید کننده‌های دیگر وجود دارد که کارکرد بهتر و قیمت پایین‌تری دارند.

با این حال رمینگتون یکی از توسعه دهندگان تاریخ دستگاه‌های اصلاح برقی است و نوآوری های آن به پیشرفت و توسعه‌ی ماشین‌های اصلاح امروزی بسیار کمک کرده است.


راهنمای خرید ماشین اصلاح سر و صورت


ریش تراش برقی وسیله‌ای بسیار ضروری برای بهداشت مو است که هر آقایی احتیاج دارد یکی از آنها را در وسایل اصلاح خود داشته باشد. امروزه این ماشین جایگزین روش سنتی یعنی تیغ و ژیلت شده است.

استفاده این دستگاه نسبت به روش سنتی مزایای خاصی از قبیل: دقت اصلاح بالا، صرفه‌جویی در زمان، جلوگیری از حساسیت و بیماری پوستی، جلوگیری از آسیب و خراشیدگی پوست را دارد.

در این قسمت چند نکته مهمی که باید برای خرید یک ماشین ریش تراش خوب در نظر بگیرید را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انتخاب نوع صحیح ماشین اصلاح مو

 

نوع ریش تراش برقی

دو نوع ریش تراش برقی وجود دارد: فویلی و چرخشی، و هر دو آنها دارای یک‌سری نقاط قوت و ضعف هستند. در جواب اینکه ریش تراش فویلی بهتر است یا چرخشی؟ باید بگویم; اینکه کدام برای شما مناسب است را نوع نیاز شما مشخص می‌کند.

اینکه کدام مدل را انتخاب کنید بستگی به میزان حساسیت پوست،نوع و استخوان‌بندی صورت، پر مو یا کم مو بودن صورت شما دارد.

بجز ریش‌تراش‌های برقی مدل‌های دیگری نیز مثل تیغ وجود دارد. اگر با کارکردن با تیغ راحت هستید، بهتر است ریش تراش فویلی را انتخاب کنید.

نکته دیگر اینکه سعی کنید از برندهای متفرقه خرید نکنید. بهترین ریش تراش ها فقط توسط چند برند معروف تولید می‌شوند.

مطالب آموزشی مرتبط:

ریش تراش فویلی بهتر است یا چرخشی؟

ریش تراش فویلی بهتر است یا چرخشی؟

ریش تراش فویلی بهتر است یا چرخشی؟ قبل از اینکه به این پرسش پاسخ بدهیم، می خواهم در مورد این دو نوع به همراه مزایا و معایب آها بیشتر بدانیم. داشتن یک صورت اصلاح شده و آراسته یکی از دغدغه های آقایان است که روزانه با آن دست و پ....

ریش تراش فویلی بهتر است یا چرخشی؟

با انواع ماشین اصلاح و ویژگی های هر کدام آشنا شوید

با انواع ماشین اصلاح و ویژگی های هر کدام آشنا شوید

اگر سری به بازار زده باشید، با مدل های متنوعی از تجهیزات اصلاح سر و صورت آقایان مواجه می شوید. در این میان، انتخاب یک دستگاه مناسب سخت تر است، چراکه هر کدام از ماشین های اصلاح برای کوتاه کردن موهای قسمت مشخص (بدن، ریش یا سر) ....

با انواع ماشین اصلاح و ویژگی های هر کدام آشنا شوید

بدون آشنایی با انواع ریش تراش، اقدام به خرید نکنید!

5 فاکتور مهم در خرید ریش تراش

   محصولات مشابه