مقالات رابوکالا


راهنمای خرید ماشین اصلاح

تیغ‌هایی که اغلب کیفیت ساخت آن‌ها مشخص نبوده و ممکن است استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ها به پوست شما آسیب برساند. با یک محاسبه سر انگشتی می‌توان پی برد که خرید تیغ اصلاح از لحاظ اقتصادی هم به صرفه نیست، چرا که برای خرید تیغ‌های اصلاح یک ‌بار مصرف شما بایستی مبلغی حدود ۵ تا ۱۰ هزار تومان در هفته و حدود ۳۰ تا ۷۰ هزار تومان برای تیغ‌های چندبار مصرف هزینه کنید، در صورتی که با یک بار صرف هزینه بیشتر، می‌توانید ریش تراشی خریداری کنید که مدت طولانی ‌تری برای شما قابل استفاده خواهد بود و توجیه اقتصادی آن نسبت به تیغ بیشتر است.
 

راهنمای خرید ماشین اصلاح

با سرعت گرفتن فعالیت های روزمره در دنیای مدرن و امروزی ، انسان ها برای اموری از جمله زیبایی ظاهر خود به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در وقت خود می باشند .

 تیغ های ریش تراش یک بار مصرف هنگامی که برای پوست های ظریف صورت، زیر بغل، و پاها استفاده می شوند هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشند و هم گاهی اوقات باعث ایجاد ناراحتی بر روی پوست میشوند. از سوی دیگر برخلاف تیغ های ریش تراش یکبار مصرف ، ماشین های اصلاح الکتریکی  ، یک اصلاح صاف و یکدست با ماندگاری بالا را برای آقایان و بانوان ایجاد می کند . شما پس از خریدن یک ریش تراش برقی در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید . خرید ریش تراش برای اولین بار می تواند تا حدودی مشکل به نظر برسد . به همین دلیل  خریداران آینده نگر بایستی به بررسی چندی از موارد دستگاه های ریش تراش برقی با برند های معتبر پرداخته تا بتوانند یک خرید مناسب از این محصول را داشته باشند . در حالی که خریداران می توانند این ماشین های ریش تراش را در فروشگاهها ی لوازم بهداشتی تهیه کنند ، فروشگاه اینترنتی STOP به شما اجازه جستجوی راحت و سریع برای خرید ریش تراش مناسب خود با قیمتی معقول را می دهد .

مزایای ماشین های اصلاح برقی

با سرعت گرفتن فعالیت های روزمره در دنیای مدرن و امروزی ، انسان ها برای اموری از جمله زیبایی ظاهر خود به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در وقت خود می باشند . علاوه بر صرفه جویی در وقت ، ماشین های اصلاح برقی دارای مزایای بیشتری نسبت به تیغ های اصلاح یکبار مصرف می باشند . تولید کنندگان ماشین های اصلاح برقی همواره سعی بر تولید ماشین هایی با قدرت حمل راحت تر، موتور های بی صداتر و توانایی اصلاح تمام نقاط بر روی پوست می باشند .

بزرگترین مزیت ماشین های اصلاح برقی ، طول عمر طولانی دستگاه می باشد . تولید کنندگان معتبر اینگونه محصولات توانایی تولید ماشین هایی با قدرت نگهداری شارژ بیشتر و نیاز به رسیدگی کمتر را دارند . در دراز مدت، استفاده از ماشین های اصلاح برقی باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و علت این امر آنست که مصرف کنندگان نیازی به خرید تیغ های اصلاح جایگزین و محصولات بهداشتی اصلاح ندارند و همچنین در هنگام استفاده از این ماشین های اصلاح برقی نیازی به مصرف آب نمی باشد . تیغه های ریش تراش برقی عمر طولانی تری نسبت به ریش تراش های دستی دارد ، و توانایی جایگزینی آسان قسمت های قدیمی این ماشین ها به مصرف کنندگان اجازه می دهد بدون نیاز به خرید مجدد ریش تراش جدید از ریش تراش خود استفاده کنند . ریش تراش های برقی لایه های پوستی را از بین نمی برد و برخلاف تیغ های اصلاح آثار زخم ، قرمزی و برش بر روی پوست ایجاد نمی کنند .استفاده از ریش تراش های برقی به ویژه برای افراد با پوست حساس توصیه می شود . اندازه کوچک و مناسب ریش تراش های برقی ، نگهداری و حمل آنها را آسان می کند.

انواع ماشین های اصلاح برقی

دو نوع ماشین اصلاح برقی وجود دارد : ماشین های ریش تراش دوار و هم چنین ماشین های فویلی. هر کدام از این ماشین های اصلاح با مکانیسم های متفاوت برای انجام اصلاحی تمیز بکار برده می شوند و برای خریداران دانستن تفاوت های بین این دو مکانیسم در تصمیم گیری خرید بسیار مهم می باشد . هر دو مکانیسم اصلاح تمیز و خوبی را ایجاد می کنند ولی مکانیسم دوار نسبت به فویلی مزیت های بیشتری دارد .

ماشین های ریش تراش دوار

ماشین های ریش تراش برقی دوار با استفاده از تیغه های مدور و انعطاف پذیر ، یک اصلاح تمیز و عالی را ایجاد می کند . ریش تراش های مدور روی پوست حرکت بهتری نسبت به ماشین های فویلی دارند . آنها همچنین به کاربر اجازه اصلاح در تمامی جهت ها را به راحتی میدهد .این ماشین ها از موتوری بی صدا استفاده می کنند که با سهولت به اصلاح مو های بلند می پردازند . این ماشین ها برای کسانی که مایل به اصلاح هر روز خود نمی باشند و یا برای کسانی که دارای موهایی با ضخامت زیاد می باشند ، مناسب است .

ماشین های ریش تراش فویلی

ماشین های ریش تراش فویلی از تیغه های نوسانی در پشت ورقه های فلزی سوراخ مانند، استفاده می کنند . قسمت فویلی مو را بلند کرده و آن را به سمت تیغ هدایت کرده تا یک اصلاح تمیز را ایجاد کند . ماشین های اصلاح فویلی معمولا با سه یا چهار تیغه خریداری می شود . وجود تیغه های متعدد به مصرف کننده اجازه یک اصلاح تمیز و سریع را می دهد . برخی از ریش تراش های فویلی شامل یک سر فنری انعطاف پذیر می باشد تا در زمان های مختلف فشار مناسب را ایجاد کند . این نوع از ریش تراش یک اصلاح تمیز را ایجاد می کند ، اما اغلب دارای موتور با صدای بلند می باشد و برای کوتاه کردن موهای بلند مشکل دارد .

معرفی برخی از شرکت های مهم سازنده ماشین اصلاح

شرکت های زیادی در زمینه تولید ماشین اصلاح ( Clipper ) و ماشین خط زن ( Trimmer ) فعالیت می کنند که می توان به شرکت های مطرحی مانند Wahl ( وال ) ، Andis ( اندیس ) ، Moser  ( موزر ) ، Oster ( استر ) ، Babyliss ( بابیلیس ) و Panasonic اشاره نمود .شما در حال مطالعه این مقاله در سایت آموزشگاه آرایش و پیرایش مردانه گامک در میدان انقلاب هستید . در ادامه تصویر یک مدل از هر شرکت را خواهید دید که برای دیدن سایر مدل ها می توانید به سایت همان شرکت مراجعه نمایید . لازم به ذکر است شرکت های دیگری مانند Kemei ( کمی ) ، Gemei  ( جمی ) ، DINGLING ( دینگ لینگ ) و … هم به تولید ماشین های اصلاح ارزان تر و مقرون به صرفه تر می پردازند.

۱) نوع تیغه و دور موتور ماشین ( BLADE AND MOTOR ) :

برای خرید ماشین اصلاح باید به شرکت سازنده ، نوع تیغه و سرعت موتور آن دقت نمود . همانطور که در تصاویر بالا ملاحظه می کنید از لحاظ ظاهری ماشین شرکت وال مدل مجیک کلیپ بی سیم با ماشین شرکت جمی مدل ۸۰۵ تقریبا یکسان هستند در حالیکه از نظر قیمت حدود ۸۰۰ هزار تومان با هم اختلاف قیمت دارند و این موضوع به خاطر کیفیت ساخت ، نوع تیغه و میزان تیز بودن آن از نظر قدرت حجم زنی و همچنین دور موتور ماشین می باشد .

۲) بی سیم یا باسیم ( CORD/CORDLESS ):

فاکتور دیگری که برای خرید ماشین اصلاح باید مدنظر قرار دهید بی سیم یا باسیم بودن ماشین است . طبیعتاً کار با ماشین بی سیم راحت تر است اما از نظر قیمتی معمولاً مدل های بی سیم گران تر از مدل های با سیم یک شرکت هستند مثلاً ماشین شرکت وال مدل مجیک بی سیم گران تر از ماشین شرکت وال مدل مجیک سیم دار یا مدل LEGEND شرکت وال می باشد . از نظر وزنی هم باید گفت ماشین بی سیم سبک تر است و در صورت قطع برق ، با فرض شارژ بودن ماشین می توان به اصلاح موی سر مشتری ادامه داد .

۳) تعداد شانه های همراه ماشین ( Attachment Combs ) :

فاکتور بسیار مهمی که نباید از آن غافل شد و در کارایی ماشین تأثیر مهمی دارد،تعداد شانه های همراه( attachment combs )ماشین است. به عنوان مثال ماشین شرکت جمی مدل ۸۰۵ تعداد ۴ شانه همراه به شماره های ۳ ، ۶ ، ۱۰ و ۱۳ میلی متر دارد و شانه های دیگر مانند ۱.۵ ، ۴.۵ ، ۱۹ و ۲۵ میلی متر را ندارد و شما باید جداگانه خریداری نمایید در حالیکه مثلاً ماشین شرکت وال مدل LEGEND دارای ۸ شانه همراه ۱.۵ ، ۳ ، ۴.۵ ، ۶ ، ۱۰ ، ۱۳ ، ۱۹ و ۲۵ میلی متر می باشد که ایده آل است.

  مطالب آموزشی مرتبط

 

   محصولات مشابه