مقالات رابوکالا
فروشگاه

بهترین راهنمای ردیاب خودرو

جی پی اس یکی از عباراتی است که ممکن است زیاد در مورد آن شنیده باشید. یا حتی اطلاعاتی نیز در این باره داشته باشید. اما خوب است که تفاوت میان کاربردهای جی پی اس در دستگاه‌ها و سیستمهای مختلف را نیز به دقت بدانیم. امروزه گاهی به اشتباه برای تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌هایی که با کمک سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) کار می‌کنند، جی پی اس گفته می شود. در این مطلب قصد داریم دقیقا تفاوت کاربرد مسیریاب جی پی اس یا همان رهیاب و ردیاب ماهواره‌ای خودرو را توضیح دهیم تا افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به دنبال استفاده از این فناوری هستند بتوانند انتخاب درستی داشته و حداکثر بهره را از هزینه‌ای که در این راه صرف خواهد شد، ببرند.

مسیریاب جی پی اس خودرو چیست؟

دستگاه‌های مسیریاب جی پی اس معمولا شامل یک صفحه نمایش هستند که باید درون کابین و در دید و دسترس راننده قرار بگیرد. راننده به کمک این صفحه نمایش و با استفاده از نرم‌افزارها و نقشه‌هایی که توسط مسیریاب پشتیبانی می شوند می‌تواند بهترین مسیر بین دو نقطه را بر روی نقشه ببیند. همچنین اطلاعات ترافیکی مسیر را دریافت و مشاهده کند. علاوه بر این‌ها امکاناتی نظیر جستجوی آدرس مقصد مورد نظر، نزدیک‌ترین محل سوختگیری به محل فعلی، پخش هشدار صوتی در صورت انحراف از مسیر، و... از دیگر امکانات جانبی رهیاب‌ها است. تمامی این اطلاعات از طریق نصب آنتن در مکان مناسب ارسال و دریافت سیگنال از ماهواره‌‌های جی پی اس برای کاربر قابل دسترسی هستند.

مسیریاب جی پی اس خودرو چیست

ردیاب ماهواره‌ای خودرو چیست؟

ردیاب ماهواره‌ای خودرو یا همان ردیاب جی پی اس دستگاهی است که با اتصال به سیستم برق خودرو و یا استفاده از باتری داخلی قابل شارژ، نیروی مورد نیاز برای فعالیت را تامین می کند. این دستگاه‌ها نیز همانند مسیریاب‌ها می‌توانند با ماهواره‌های سیستم موقعیت‌یاب جهانی جی پی اس تبادل سیگنال داشته باشند. هدف اصلی از ساخت و استفاده از ردیاب ماهواره‌ای خودرو، تشخیص موقعیت مکانی، سرعت و جهت خودرو از راه دور است نه مسیریابی و تعیین مسیر، کسب اطلاعات ترافیکی مکان‌یابی توسط خود راننده (هر چند در برخی انواع ردیاب چنین امکاناتی نیز موجود ). 

انتخاب ردیاب جی پی اس ایده آل برای خودرو پراید

برای پراید یک ردیاب جی پی اس مناسب انتخاب کنید

وقتی سه عبارت "سرقت خودروی پراید" را در جستجوگر گوگل می نویسیم عباراتی مانند این ها در نتایج ظاهر می شود: "فیلم سرقت خودرو، سرقت خودرو در 13 ثانیه، رکورد سرقت ماشین، دزدی ماشین پراید، روش سرقت پراید". با کمی جستجوی بیش تر درباره ی این عبارات متوجه می شویم که پراید به دلیل ضعف امنیتی، بیش از سایر خودروها مورد هجوم سارقان قرار دارد. طبق نظر کارشناسان، صنعت خودروسازی به عنوان دومین صنعت بزرگ کشور با مشکلات زیادی روبرو است. یکی از این مشکلات ضعف خودروسازان در تحقیق و توسعه است. شرکت های بزرگ در جهان عموماً با تحقیقات لازم به شناسایی نیاز مردم و تطبیق محصولات خود با خواسته و نیاز مصرف کنندگان به رفع ضعف های تولیدات خود می پردازند. اما در ایران این تغییرات به دلایل مختلف صورت نپذیرفته است و شرکت های خودروسازی با وجود تغییراتی که بر خط تولید خود می دهند همچنان نسبت به تولیدات سایر کشورها ضعف های عمده ی امنیتی دارند. 
پراید در برابر سرقت ضعیف ترین خودرو شناخته شده است:
یکی از مشکلات اساسی وسایل نقلیه ی ایرانی مانند پراید ضعف امنیتی آن است. به طوری که بالاترین درصد سرقت از میان وسایل نقلیه به این خودرو مربوط می گردد. مسلماً دغدغه ی افراد با توجه به اینکه صاحب چه خودرویی هستند متفاوت است. به طور مثال دارندگان خودروهای خارجی دغدغه ی مشابه با صاحبان خودروهای ایرانی ندارند و به الطبع خودروهای ایرانی نیز با یکدیگر تفاوت هایی در میزان امنیت در برابر سرقت دارند. بنابراین در این مقاله روی صحبت مان تنها با صاحبان پراید است. در این متن ایده آل ترین ردیاب برای صاحبان خودروی پراید را می خوانید.

سرقت خودرو پراید

با توجه به نقائص امنیتی پراید چه کنیم که خودرو را ضدسرقت نماییم؟ 

اکثر صاحبان خودروی پراید از چگونگی افزایش امنیت خودروی شان می پرسند. 
چه کار  کنم تا امنیت خودرو را افزایش دهم؟
برای افزایش امنیت درب های پراید چه کار کنم؟
بهترین دزدگیر برای پراید در بازار چه مدلی است؟
آیا راه کاری وجود دارد که اگر خودرو را دزدیدن بتوان آن را پیدا کرد؟
آیا ردیاب ها خوب هستند و افرادی که نصب کرده اند راضی اند؟
بر روی خودرو خود دزدگیر نصب کنم یا ردیاب خودرو؟

ضد سرقت کردن درب پراید

یکی از مشکلات عمده ی خودروی پراید ضعف امنیتی درب های این وسیله ی نقلیه است و به الطبع دارندگان این وسیله ی نقلیه به دنبال راه کارهایی هستند که بتوانند درب ها را تقویت کنند و یا با به کار بردن ابزارهای اضافه، مانع ورود سارق از طریق درب ها شوند. 

بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت پراید چیست؟

ما نیاز به ابزاری داریم که در مقابل همه ی راه هایی که ممکن است سارق دست به سرقت پراید بزند بایستیم. از آنجایی که سارقان خودروی پراید با باز نمودن درب خودرو یا شکستن شیشه اتومبیل، قطع باطری و حرکت بدون روشن کردن موتور از پارکینگ دست به سرقت می زنند، بنابراین یک ردیاب می تواند همه ی این تکنیک های سرقت را خنثی کند.

نصب دستگاه ردیاب جی پی اس

چند فاکتور را باید در انتخاب یک ردیاب خودرو رعایت کنید تا یک دستگاه جی پی اس خوب برای خودروی پراید تهیه کنید. 
ردیابی را انتخاب کنید که ضعف درب های پراید را برطرف کند:
مهم ترین ضعف پراید باز شدن درب آن در زمان کم می باشد. بنابراین سارق به راحتی می تواند درب را باز نماید. پس باید ردیابی را انتخاب نمایید که هشدار باز شدن درب خودرو و روشن شدن آن را به شما اطلاع دهد. وقتی صاحب خودرو بلافاصله از باز شدن درب مطلع گردد سریع تر هم مقابله خواهد کرد. اما در صورتی که سارق توانست خودرو را جابجا کند، باز هم جای نگرانی برای افرادی که یک دستگاه ردیاب خودرو موقعیت یاب نصب کرده اند وجود ندارد. آن ها می توانند مسیر حرکت را در خیابان به صورت آنلاین یا آفلاین ببینند. 
ردیابی را برای پراید در نظر بگیرید که آنتن دهی بالا داشته باشد:
نکته ی قابل توجه و مهم برای آن که یک ردیاب خوب برای پراید تهیه  نمایید این است که آنتن دهی خوبی در خارج از شهر داشته باشد. زیرا معمولاً خودروها پس از سرقت در مکان هایی بیرون از محدوده ی شهری منتقل می شوند. در چنین شرایطی نصب یک ردیاب که بتواند خودرو را در هر مکانی ردیابی کند ضروری است. 
ردیاب مناسب برای پراید: دارای باتری داخلی قوی باشد
باید از بین دستگاه های ردیاب GPS آن مدل را انتخاب نمایید که باتری داخلی داشته باشد. باتری داخلی یکی از مهم ترین قطعات داخلی یک ردیاب باقابلیت است. چون احتمال آن که سارق برق خودروی شما را در محل مناسب قطع کند وجود دارد ولی با کمک باتری دستگاه ردیاب همچنان محل خودرو قابل شناسایی است و با هر نوع تغییری برای شما پیغام هشدار فرستاده می شود.

اپلیکیشن ردیابی خودرو

ما فرض را بر این گذاشته ایم که شما اطلاعات اولیه درباره ی ردیاب ها را از قبل داشته اید. جهت اطلاع برخی از افراد که با کارکرد انواع دستگاه ردیاب آشنایی ندارند این چند نکته را در ادامه آورده ایم. 

لازم است قبل از هر چیز تفاوت دستگاه های ردیاب و رهیاب را بشناسید. ردیاب ها برای یافتن وسیله ی نقلیه پس از سرقت و افزایش امنیت آن به کار می آیند و از دستگاه های رهیاب برای مسیریابی استفاده می شود. 
غیر از دستگاه های ردیاب خودرو، دستگاه های دیگری وجود دارد که برای ردیابی کودک و سالمندان طراحی شده اند که جهت محافظت از آن ها در لحظاتی است که بیرون از منزل هستند. این نوع ردیاب های جی پی اس وایزر با ارسال موقعیت های مکانی به تلفن همراه یکی از اعضای خانواده یا مربیان و پرستار، آن ها را از موقعیت و وضعیت شان آگاه می سازد.
همچنین ردیاب های مغاطیسی یا آهن ربایی به آن دسته از ردیاب ها گفته می شود که با یک آهنربا به اشیای فلزی متصل می شود. سایر دستگاه های ردیاب به کمک اتصالاتی که دارند به خودرو یا موتورسیکلت متصل می گردند.

انتخاب بهترین ردیاب خودرو ایرانی

در این مقاله به شما در انتخاب بهترین ردیاب خودرو کمک می کنیم .

اگر شما میخواهید یک سیستم ردیاب برای خودرو شخصی تان بخرید ، گزینه های زیادی قابل دسترس خواهد بود.

تصمیم گیری برای آنکه کدام یک از سیستم های ردیاب مناسب استفاده شخصی شما و منطبق با مغیار های شماست و نسبت به این گزینه ها بهترین انتخاب ردیاب خودرو است کمی مشکل است چون هر مدل ساخته شده ویژگی های خاصی دارد.

اینکه شما ویژگی های خاص هر مدل را بدانید برای تصمیم گیری و انتخاب شما بسیار مفید و موثر خواهد بود.

دانستن این نکته که شما چه میخواهید و کجا میتوانید آن را پیدا کنید بسیاری از مشکلات را حل میکند و فشار خیلی زیادی را از روی شما برطرف میکند و در واقع شما را بری خرید بهترین سیستم ردیابی خودرو آماده میکند.

مرحله اول ) شناسایی نیازها

1-هدف از سیستم ردیابی تان را تعیین کنید.

2-در این مورد تحقیق کنید که دستگاه های ردیاب خودرو چگونه کار میکنند. 

a) استفاده از یک سیستم مشخص می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد. اگر شما از یک ردیاب جی پی اس استفاده می کنید، ردیاب شما برای عملکرد درست نیاز به محیط باز و زیر آسمان بودن دارد ، یا به عبارت دیگر ردیاب خودرو شما هنگامی که زیر سقف قطور یا زیر زمین است کار نمی کند. ردیاب های سلولی نیز دارای نقاط کور هستند و در واقع نمی توانند در این نقاط سیگنالی را دریافت و ارسال کنند.

3-بودجه خود را تعیین کنید.

a) برخی از دستگاه های جی پی اس و ردیاب نیازمند شارژ ماهانه یا اشتراک ماهانه هستندکه  بستگی به شرکتی که شما از آن ردیاب خریداری میکنید دارد. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که قصد استفاده طولانی مدت ردیاب خودرو را دارید.

4-تصمیم بگیرید که اغلب چه موقع و چگونه می خواهید نظارت کنید.

a) دقت و سرعت ردیابی ردیاب خودرو به شدت هزینه سیستم ردیابی را تغییر خواهد داد.
b) این نکته را هم مدنظر قرار دهید که تا چه حد به نرم افزار پیچیده ای برای ردیابی نیاز دارید. چرا که نرم افزار های گران قیمت تر دارای ویژگی های بسیار بیشتری هستند و البته تا حدی کار با آنها نیز مشکل است.

مرحله دوم ) انتخاب بهترین سیستم ردیابی خودرو

1-برای صرفه جویی یک سیستم ردیابی سلولی (مبتنی بر شبکه موبایل) انتخاب کنید.

a) نکته مهم این است که شما در زمان استفاده از این سیستم ها ملزم به پرداخت هزینه های ماهانه برای اینترنت یا بستر ارتباط هستید. این را هم بدانید که درست است این سیستم ها اغلب هزینه راه اندازی پایین تری دارند اما ممکن است هزینه های ( مانند هزینه شارژ ماهانه ) دیگری در مرحله نگهداری داشته باشند.

2-اگر می خواهید بیشتر از قبل پرداخت کنید سراغ یک سیستم بی سیم بروید. 

3-اگر شما بهترین تکنولوژی را میخواهید سیستم ردیابی مبتنی بر ماهواره را انتخاب کنید.

4-تصمیم بگیرید که آیا یک سیستم ردیابی منفعل یا یک سیستم ردیابی فعال میخواهید.

5-تصمیم بگیرید از نظر قابلیت مشاهده چه نوع ردیابی میخواهید.

6-به دنبال ویژگی های خاص باشید. 

7-با شرکت های مختلف ردیابی خودرو تماس بگیرید.

مرحله سوم ) خرید یک دستگاه ردیابی خودرو ( بهترین ردیاب خودرو )

1- انتخاب بهترین ردیاب خودرو  ( یک فروشگاه قطعات الکترونیک نزدیک را بگردید ) 

2- انتخاب بهترین ردیاب خودرو ( فروشگاه های آنلاین )

3-انتخاب بهترین ردیاب خودرو  ( گارانتی ردیاب )

6-انتخاب بهترین ردیاب خودرو ( تماس با نمایندگی )

نحوه کارکرد ردیاب خودرو آهنربایی

برای نصب انواع ردیاب آهنربایی از قسمت شاسی یا باک خودرو استفاده می شود که کمتر در معرض خرابی و صدمات قرار دارد. علت قرار دادن ردیاب آهنربایی در زیر خودرو دریافت بهتر سیگنال های ماهواره ای می باشد. پس از قرارگیری ردیاب آهنربایی در زیر خودرو می توان از طریق سامانه ردیابی محل دقیق خودرو را مشاهده نمود. مدت زمان ماندگاری شارژ در جی پی اس های آهنربایی بستگی به باتری داخلی تعبیه شده در آن ها دارد که با توجه به مشاهده میزان شارژ باتری ردیاب از طریق سامانه ردیابی می توان در زمان مناسب نسبت به شارژ باتری آن اقدام نمود.

ردیاب های آهنربایی خودرو اطلاعات مختلفی را در دسترس افراد قرار می دهد. از امکانات ردیاب خودرو آهنربایی می توان به هشدار اتمام باتری ردیاب و هشدار جداشدن دستگاه اشاره کرد. از طرف دیگر دقت جی پی اس این دستگاه ها در مورد اعلام سرعت خودرو بسیار بالا می باشد. آهنربای به کار رفته در ردیاب های خودرو آهنربایی از چسبندگی بالایی برخوردار بوده و با تکان های خیلی شدید نیز از خودرو جدا نمی شود. همچنین این ردیاب های استاندارد قابلیت ردیابی خودرو به محض روشن شدن را دارا هستند.

خریداران ردیاب خودرو آهنربایی

خریداران انواع ردیاب خودرو آهنربایی را طیف گسترده ای از افراد تشکیل می دهند. صاحبان خودرو های شخصی خریداران عمده این ردیاب ها هستند. همچنین والدین فرزندان نوجوان می توانند به بهترین نحو از این ردیاب های استاندارد استفاده نمایند. از کاربرد های این ردیاب می توان به نظارت بر دستگاه های خدماتی مانند آمبولانس، آتش نشانی و ... اشاره کرد. صاحبان ناوگان های حمل و نقل عمومی مانند آژانس های مسافربری می توانند از ردیاب خودرو آهنربایی برای تعیین موقعیت خودرو های خود بهره ببرند.

برای خودروهایی که فاقد پارکینگ هستند ردیاب آهنربایی بهترین سیستم نظارتی می باشد. همچنین می توان این دستگاه استاندارد را بر روی انواع وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون های ترانزیت بار نصب نمود. همچنین می توان از نمونه های مختلف ردیاب خودرو آهنربایی به عنوان جی پی اس برای انواع موتورسیکلت استفاده کرد.

نکات مهم در زمینه خرید ردیاب های خودرو آهنربایی

نکات مهم در زمینه خرید ردیاب های خودرو آهنربایی

ردیاب آهنربایی GP۰۲۳A

برای خرید هر نوع ردیاب از جمله انواع ردیاب خودرو آهنربایی نکته مهم دریافت نمونه های اصل این تجهیزات می باشد. در حال حاضر در بازار برند های مختلفی از انواع ردیاب آهنربایی مخصوص خودرو عرضه شده که از تنوع در کیفیت برخوردار است. همچنین انواع جی پی اس های آهنربایی از نظر نوع کارکرد و امکانات تفاوت دارند.

از طرف دیگر برخی از نمونه های ردیاب خودرو آهنربایی فاقد کیفیت و کارایی لازم بوده و در عین حال شناخت آن از نمونه های اصل کاری دشوار می باشد. از این رو برای تهیه نمونه های با کیفیت ردیاب های آهنربایی باید از طریق نمایندگی های عرضه مستقیم این تجهیزات اقدام نمود.

قیمت انواع ردیاب خودرو آهنربایی

یکی از دغدغه های خریداران عمده و خرده ردیاب خودرو آهنربایی اطلاع از قیمت ردیاب خودرو می باشد. قیمت انواع ردیاب خودرو آهنربایی متاثر از فاکتور های مختلفی است که از آن میان می توان به کیفیت قطعات و امکانات این تجهیزات اشاره کرد. برند سازنده ردیاب خودرو آهنربایی و میزان محبوبیت آن در بازار نیز در تعیین قیمت آن تاثیر گذار است. از این رو قبل از خرید جدید ترین نمونه های ردیاب خودرو آهنربایی باید از طریق منابع معتبر نسبت به قیمت این تجهیزات پرکاربرد اقدام نمود.

خرید بی واسطه ردیاب خودرو آهنربایی

سریع ترین راه برای دستیابی به مدل های جدید ردیاب خودرو آهنربایی با نرخ مناسب مراجعه به سایت خرید اینترنتی ردیاب خودرو می باشد. در سایت رابوکالا اطلاعات کامل در مورد انواع ردیاب خودرو، مشخصات محصول، قیمت فروش و نحوه سفارش درج شده که به انتخاب بهتر خریدار کمک می کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

بهترین ردیاب ماهواره ای خودرو را با چه پارامترهایی انتخاب کنیم ؟

بهترین ردیاب ماهواره ای خودرو را با چه پارامترهایی انتخاب کنیم ؟

با گران شدن نرخ ارز و افزایش تورم، نابسامانی قیمت از بازار خودروهای خارجی شروع و کم‌کم در بازار خودروهای داخلی و قطعات خودرو نیز پدیدار شد. گران شدن خودرو و قطعات نه تنها مشکل خرید خودرو، تعویض خودروی فرسوده، و تعمیر آن ر....

بهترین ردیاب ماهواره ای خودرو را با چه پارامترهایی انتخاب کنیم ؟

بهترین ردیاب خودرو برای شما کدام است؟

بهترین ردیاب خودرو برای شما کدام است؟

آمارهای رو به رشد سرقت اتومبیل در سال های اخیر نشان از روشن شدن یک آژیر خطر دارد. آژیر خطری که اگر جدی گرفته نشود، ممکن است گریبان گر همه افراد شود. با پیشرفته شدن روش های سرقت ماشین، مالکان اتومبیل نیز بایستی اقدام به استف....

بهترین ردیاب خودرو برای شما کدام است؟

   محصولات مشابه