مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی : در این مقاله در مورد راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی صحبت خواهیم­ کرد.

این دستورالعمل ها همیشه در کنار دستگاه باید نگهداری شود، حتی  در صورتی که شما دستگاه را فروخته اید. لازم به ذکر است ، مسئولیت آسیب رساندن ناشی از نصب و استفاده نادرست از دستگاه  به عهده تولید کننده نیست.پیشنهاد میکنم قبل از اینکه ظرفشویی ال جی خریداری نمایید ، دفترچه راهنمای ظرفشویی ال جی را مطالعه نمایید . ممکن است از همه ی امکانات دستگاه آگاه نباشید ، در صورتی که استفاده از این امکانات  کار با وسیله را لذت بخش میکند. لازم به ذکر است نمایندگی ال‌جی به علت دارا بودن تکنولوژی دایرکت درایو این وسیله را به مدت 10 سال ضمانت میکند.

دراین مقاله ابتدا در مورد هشدارهای امنیتی هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی الجی صحبت می­کنیم زیرا برای استفاده صحیح از یک وسیله رعایت مسائل امنیتی لازم است سپس در مورد امکانات  ماشین ظرفشویی فوق مواردی را بیان می کنیم.

نحوه کارکرد دکمه های ظرفشویی ال جی در راهنمای فارسی

 

پنل ظرفشویی الجی در راهنمای فارسی

پنل ظرفشویی الجی در راهنمای فارسی

 

نحوه کارکرد دکمه های ظرفشویی الجی در راهنمای فارسی

نحوه کارکرد دکمه های ظرفشویی الجی در راهنمای فارسی

در این قسمت از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی در مورد نقش هر دکمه که بر روی پنل دستگاه قرار دارد توضیح می دهیم.

در صورتی که می خواهید برنامه  حرارت و آبكشي اضافي انجام شود می توانید دکمه Rinse را فشار دهید. همچنین  اگر Rinse+ را فشار دهید آبکشی اضافه انجام خواهد شد.

بخشی به نام حرارت اضافی یا  EXTERA HOT تعبیه شده است که در صورتی شما آن را انتخاب کنید دما تا 80 درجه سانتيگراد  خواهد رسید.

در این بخش از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی در مورد قفل کودک توضیح می دهیم.

براي  اینکه از تغيير تنظيمات  دستگاه خود بصورت دستی جلوگیری کنید، می توانید از دكمه هایي که برای قفل و يا باز كردن تعبیه شده است استفاده کنید.

برای اجرای سیستم قفل كودك، زمانی كه دستگاه در انجام فعالیت است  دكمه ای را بر روی آن Child lock نوشته شده فشار دهيد. با فشار دادن این دکمه همه ی کارایی سیستم متوقف می شود به جز دکمه های مربوط به Child lock وpower پایین.

لازم به ذکر است اگر دستگاه خاموش شود این عملكرد متوقف نمی شود، قبل از اینکه دستگاه به کار بیفتد قفل كودك را غير فعال كنيد.

برای تغییر در مقدار فشار آب  در هنگام  پاشيدن از دکمه spray استفاده کنید که شامل بخار ملایم وشستشو دوگانه می شود.

در این دستگاه سیستمی ویژه ای که وجو دارد این است که هنگامی  که تعداد ظروف شما زیاد نیست، براي اینکه  در مصرف انرژي صرفه جويي کنید می توانید تنها  از یکی از دو سبد پایینی يا بالایی استفاده كنيد.

هنگام فشار دادن این دکمه ، فقط Upper يا Lower انتخاب مي شود که شامل  بخش سريع و خشك كن و همچنین  بخار قدرتمند می باشد.

در صورتی که این دکمه را نزنید دستگاه شما به صورت متناوب کار خواهد کرد و بازوي پایینی  و بالایی دستگاه به این شکل به کار خود ادامه خواهند داد.

بدر این بخش از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجیدر مورد یک قابلیت ویژه توضیح می دهیم.

این دکمه براي  به تاخيرانداختن  در شروع برنامه انتخابي شما  تعبیه شده است. این سیتم با بازه ی زمانی 1 ساعته افزایش پیدا می کند وتا 19 ساعت نیز قابل تنظيم است.

براي اینکه دستگاه روشن شود باید اين دكمه را فشار دهيد.از نکات قابل توجه این است که برای صرفه جويي و همچنین شرایط ايمني این دکمه به نحو خودکار خاموش می شود.

در این مورد حتما ماشين ظرفشويي بايد روشن باشد هنگامی که شما دكمه SPRAY و همچنین Delay Start را فشار می دهید آن هم بصورت همزمان این عملکرد را می توانید تنظیم کنید.

هنگامی که شما این عملکرد را انتخاب می کنید چراغ Steam روشن خواهد شد.

دوعلامت بالایی به ترتیب از راست به چپ به شما اعلام می کند مایع برق کننده را وارد دستگاه کنید و هم این طور قفل کودک.

دوعلامت پایین از راست به چپ به شما اعلام می کند در مورد اشعه UV و همچنین اینکه نمک مخصوص بریزید.

قبل از اینکه برنامه شستشوی خود را شروع کنید ، زمان اجراي برنامه ای را که انتخاب کرده اید بر روی صفحه نمایش درج خواهد شد و بعد از اینکه کار دستگاه شروع شد مقدار زمان باقی مانده برای رسیدن به انتهای برنامه نمایش داده خواهد شد.

یکی از مزایای خوب ماشین لباسشویی الجی این است که هنگامی که  دچار اشكال شود نوع ایراد را مشخص کرده و نمایش می دهد. شما می توانید  با مراجعه به دفترچه راهنما برای حل این مشکل اقدام کنید.

دستگاه خطا را به این شکل  ( tE, LE, HE, EI, IE, FE, OE ) نشان می دهد.

دو دکمه به نام Delay Start  و Half Load در ماشین ظرف شویی الجی وجود دارد وهنگامی که شما قصد دارید ظروف خود را ضدعفونی کنید استفاده می شود.

جالب است بدانید بعداز عملکرد برنامه خشک کن ضد عفونی  ظروف به وسیله ی لامپ UV صورت می گیرد.که در این هنگام یک کد تحت عنوان st بر روی ماشین ظرف شویی شما دیده خواهد شد. لامپ  UV زمانی خاموش خواهد که شما درب ماشین ظرفشویی خود را باز کنید . به دلیل اینکه که دیدن این لامپ بدون عینک مخصوص  می تواند به بینایی شما آسیب وارد کند از نگاه کردن به آن اجتناب کنید.

مسائل ایمنی در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی الجی در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به مسایل ایمنی این دستگاه میپردازیم :

نحوه ی تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی الجی در دفترچه راهنمای فارسی

نحوه ی تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی الجی در دفترچه راهنمای فارسی

نحوه ی تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی الجی در دفترچه راهنمای فارسی

به یاد داشته باشید همیشه که قبل از اینکه ماشین ظرفشویی را به کار بیاندازید ، باید نسبت به میزان سختی آب آگاهی پیدا کنید تا بتوانید سیستم نرم کننده را بر اساس آن تنظیم کنید.

برای اینکه به میزان سختی آب پی ببرید می توانید از 2 روش  استفاده کنید . همچنین بر آگاهی بیشتر در این مورد می توانید ازشرکت آب منطقه خود اطلاعات کسب کنید. برای تنظیم سیستم مربوط به نرم کننده آب باید میزان سختی آب اب را در نظر داشته باشید.

برای آگاهی از میزان سختی آب می توانید از نوار آزمایش (تست) استفاده کنید. برای این کار مدت 1 ثانیه  نوار تست را به صورت کامل در آب فرو ببرید. به یاد داشته باشید این آب باید راکد باشد نه در حال جریان.سپس نوار آزمایش را بیرون آورده و تکان دهید و به مدت 60 ثانیه منتظر بمانید. خواهید دید که رنگ سبز به قرمز- بنفش تغییر کرده است حال تعداد این خطوط را بشمارید.

همانطور که گفته شد شما باید با در نظر گرفتن میزان سختی آب منطقه ی خود، نرم کننده آب را تنظیم کنید. لازم به ذکر است که یک نرم کننده آب 8 درجه برای تنظیم کردن دارد. در تنظیمات کارخانه ماشین ظرفشویی ،مقدارسختی آب H4 در نظر گرفته شده است. برای اینکه بخواهید آن را تغییر دهید دکمه هایی بر روی پانل کنترل شما وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها اقدام کنید. برای این کار مطمئن شوید ماشین ظرفشویی خاموش می باشد سپس به سراغ دکمه های Half LoadوPower بروید و آن ها را به صورت همزمان فشار دهید و برای مدتی نگه دارید.

اگر مایل  بر تغییر تنظیمات هستید دکمه Half Load  این کار را برای شما خواهد کرد و شاهد صفحه نمایش بصورت H0 تا H7 خواهید بود. برای ثبت  و ذخیره نهایی تنظیمات سختی آب دکمه Delay Start را بزنید.

امکانات ماشین ظرف شویی الجی در راهنمای فارسی

در مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به امکانات این دستگاه میپردازیم :

نحوه ی استفاده از مواد براق کننده در راهنمای فارسی ظرفشویی الجی

یکی از موارد مهمی که در راهنمای  استفاده از ماشین ظرفشویی الجی باید به آن اشاره شود موضوع مواد براق کننده است.

هنگامی که می خواهید محفظه مواد براق کننده  را پر کنید ،باید توجه داشته باشید برای درآوردن این محفظه ،باید در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت محفظه مربوط را بچرخانید.

بعد از تکمیل شدن تمام ظرفیت محفظه هنگامی که آن از مواد براق کننده مخصوص ماشین ظرف شویی پر کردید در ادامه کار درب آن را قفل کنید. دستگاه بصورت اتوماتیک هنگام شستشو از مواد براق کننده استفاده خواهد کرد. مقدارمصرف مواد براق کننده لازم توسط سازنده تنظیم می شود.ممکن است بعداز شستشوی ظروف خود متوجه شوید که به خوبی شسته نشده است و همچنان لکه و.. بر روی آن دیده می شود در این صورت نیاز است که تنظیمات مربوط به مواد براق کنده را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را افزایش دهید. برای تغییر تنظمیات درب محفظه مربوط به مواد شوینده را بردارید و فلشی که به عنوان راهنما وجود دارد را در سطح مورد نظر خود قرار دهید. زیرا گاهی اوقات مشاهده می شود که در ظروف و یا حتی دستگاه کف دیده می شود که باید تنظیمات کمتری را در نظر بگیرید.

نحوه ی استفاده از قرص ماشین ظرفشویی الجی در دفترچه راهنما

برای شستشوی ظروف خود میتوانید از شوینده های مختلف از جمله قرص ظرفشویی الجی استفاده کنید. برای استفاده از آن باید نکاتی را در نظر بگیرید به دلیل اینکه قرص شستشو باعث بسته شدن محفظه در زمان شتشوی ظروف می شود تاکید می شود آن را در کف ماشین ظرفشویی بگذارید.

نحوه انجام برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی الجی

در مقاله دفترچه آموزش راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به نحوه انجام برنامه های شستشو میپردازیم .

برنامه سریع و خشک کن

این برنامه شستشوی را در یک مدت زمان معلوم  60 دقیقه انجام می دهد.توصیه ای که برای خشك شدن بهتر ظروف وجود دارد این است که  شما می توانید هنگامی که ظروف مقداری خیلی کم رطوبت دارند درب دستگاه ها را مقداری باز بگذارید.

شستشوی سریع

بعضی از ظروف که خیلی آلودگی دارند و به تازگی از آن استفاده میشود را می توان با استفاده از این برنامه شستشو داد.

شستشوی کم مصرف

از این برنامه میتوان در خصوص ظروفی که آلودگی کمتری دارند استفاده کرد همچنین استفاده از نوع برنامه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

شستشوی خودکار

این برنامه بر اساس میزان کثیفی بشقاب ها به کار گرفته می شود و برهمین اساس دما و مقدار زمان شستشو تعیین می شود.

شروع مجدد خودکار

زمانی که ماشین ظرفشویی در حال کار است و در این هنگام اگر برق دستگاه قطع شود بعد از وصل مجدد برق شما می توانید زدن دکمه Power برنامه شستشو خود را از زمان خاموش شدن از سر بگیرید.

بخار ملایم

هنگام استفاده از این برنامه شما می توانید جهت تمیز تر شدن ظروف خود از بخار استفاده کنید البته این برنامه  برای شستشوی مواردی که جزء ظروف ظریف محسوب می شوند به کار می رود  مانند ظروفی که دارای پایه هستند وهمچنین ظروف چینی.

شستشوی دوگانه

شدت کار آب پاش ها در این برنامه تغییر می کند برای مثال سبد بالایی با یک فشار آب ملایم  ظروفی که ظریف است می شوید و سبد پایینی با فشار زیاد ظروفی که آلوگی بیشتری را دارد می شویند. مزیت این نوع شستشو ارائه برنامه ی مناسب برای شستشو ظروفی مثل بخارپز و ظرف های چینی می باشد.

بخار قدرتمند

اگر مایل باشید که قدرت پاک کنندگی دستگاه بیشتر شود می  توانید از این برنامه استفاده کنید.

نحوه ی جرم گیری در ماشین ظرف شویی الجی

برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و همچنین اختلال در عملکرد آن ، حتما فیلترها وبازوهای آبپاش را بررسی کنید. اگر مواد غذایی در دستگاه باقی مانده است آن را پاک کنید.

برای جرم گیری فیلتر طبقه پایینی را جدا کنید و سپس فیلتر شبكه ای به چرخش در آورید البته به یاد داشته باشید در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت این کار را انجام دهید. فیلترهای بالایی ،بیرونی  و شبکه ای را از جای درآورده و در صورتی که نیاز است

فیلتر های شبكه ای،  STSفوقانی و بیرونی را  ازجای درآورید و در صورت لزوم آنها را تمیز کنید.

در صورتی ظروف به خوبی تمیز می شوند که فیلتر تمیز شده و درست نصب شود.

جرم گیری بازوی آب پاش تحتانی

روزنه ها نباید مسدود باشند. همچنین بازو را به طرف بالا بکشید و در صورتی که نیاز است آن را تمیز کنید.

جرم گیری بازوی آب پاش فوقانی

از مسدود نشدن روزنه ها مطمئن شوید و اگر نیاز به تمیز کردن دارد بازو را در آورید.

ورودی آب

اگر دیده می شود آبی که به دستگاه وارد می شود کم می باشد بررسی کنید که آیا فیلتر گرفتگی دارد یا خیر.

چرا ظرفشویی 512 الجی؟

دلایل خرید ظرفشویی DFB512، توابع شستشوی جذاب، هوشمندی، موتور دایرکت درایو و مزیت های آن و چگونگی عملکردش که باعث شده است به یک ظرفشویی بی همتا تبدیل شود و... در توضیحات مربوط به این محصول آمده‌ است و در آنجا به این نتیجه رسیدیم که از هر لحاظ ماشین ظرفشویی 512 الجی یک گزینه عالی برای هر خانه‌ایست. با استفاده از برنامه و توابع موجود شما می‌توانید کار را بسیار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کنید.همۀ این توضیحات این محصول را با کلیک روی آیکن زیر می توانید در سایت بابیروس مشاهده کنید.

از آنجا که ظرفشویی DFB512 به سفارش روسیه تولید شده است، منوی آن به زبان روسی است و کار با آن به راحتی منوی انگلیسی نیست. به همین جهت مشتریان همواره سوالات زیادی راجع به چگونگی کار با این وسیله و مفاهیم روی آن دارند.

ما نیز بر آن شدیم تا در این مطلب به شرح منوی آن و چگونگی کار با 512 بپردازیم. امیدواریم پاسخ سوالات شما عزیزان در زیر آمده باشد. در غیر اینصورت با مشاوران فروشگاه بابیروس تماس بگیرید و از راهنمایی آنها بهره‌مند شوید.

راهنمای کار با ظرفشویی 512 الجی

توضیح مفاهیم منوی 512 الجی

برنامه‌ای که شما برای شستشو انتخاب می‌کنید تاثیر قابل توجهی در چگونگی انجام شستشو، زمان، مصرف آب و... دارد و همواره باید با توجه به نوع ظروف، میزان کثیفی و... بهترین گزینه را انتخاب کنید تا هم ظروفتان آسیب نبیند و هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

منوی روسی ظرفشویی DFB512FP را به همان ترتیب و چینش در تصویر زیر با معادل‌های انلگیسی آورده‌ایم و از چپ به راست به توضیح هر یک می‌پردازیم.

مفهوم دکمه های ماشین ظرفشویی

¤ Auto: هر ماشینی یک برنامۀ خودکار دارد که از سنسورهایش برای مدیریت عملیات استفاده می‌کند. این برنامه به طور اتوماتیک با توجه به سنسورهای تشخیصش، میزان کثیفی و حجم ظروف را می‌سنجد و بر اساس تشخیص خودش دمای آب و زمان شستشو و... را تنظیم می‌نماید.

¤ Intensive: این برنامه برای ظروف تمام کثیف مناسب است که نیاز به خیساندن دارند. برای مقابله با لکه‌های پخته‌شده این برنامه از آب و انرژی بیشتری نسبت به سایر برنامه‌ها استفاده می‌کند.

¤ Delicate: این برنامه برای ظروف شیشه ای و چینی مناسب است که به درجه حرارت بالا حساس هستند. شستن این ظروف با سایر ظروف و برنامه ها امکان دارد به خرد شدن آنها بیانجامد. برنامه ای برای این گروه ظرف مناسب است که در دمای پایین کار کند که نهایتا تا 40 درجه است.

¤ Eco: این برنامه یک برنامۀ بسیار سازگار با انواع ظروف است. اکو موجب صرفه جویی در آب و برق می شود و برای زمان های طولانی در دمای پایین کار می کند. برای برنامۀ اکو زمان کوتاه حدود 3 ساعت تعریف شده است. در برخی مدل های دیگر این زمان تا 4 ساعت هم می تواند ادامه یابد.

¤ Turbo: با انتخاب چرخۀ توربو شما می توانید ظروف را در کمتر از یک ساعت بشورید و بدین ترتیب در مصرف انرژی و آب صرفه‌جویی کنید.

¤ Download Cycle: این تگ به شما اجازه می دهد که چرخه های جدیدی برای ظرفشویی‌تان دانلود کنید. البته قبل از آن باید اطمینان حاصل کنید که NFC روی گوشی شما فعال باشد.

¤ Dual Zone: با این قابلیت انگار شما ظرفشویی‌تان را به دو قسمت تبدیل می کنید که با دو فشار متفاوت ظرف ها را می شورد. مثلا شما ظروف نازک و ظریف را در طبقۀ بالا و ظروف دیگر را در طبقۀ پایین قرار داده‌اید حال این تابع شدت شستشوی طبقۀ بالا را کم و شدت طبقۀ پایین را زیاد می کند.

¤ Half Load: هنگامی که ظروف شما زیاد نیست می توانید از این برنامۀ شستشوی نیمه بار استفاده کنید و 10 الی 25 درصد در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی کنید. شاید با خودتان بگویید خب با برنامۀ انرژی سیور (Energy Saver) آنها را می‌شوریم و در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی می شود. اما خیر اینطور نیست. در میزان ظروف کم کارایی این برنامه در ذخیره انرژی بالاتر از انرژی سیور است. پس خواهشمندیم این توابع را بجای هم به کار نبرید.

¤ Energy Saver: این روش شستشو بسیار دوست‌دار محیط‌زیست است. برنامۀ انرژی سیور و همچنین برنامۀ اکو به نسبت سایر برنامه ها از آب و انرژی کمتری استفاده می کنند و در دمای پایین شستشو را انجام می دهند که این باعث می شود به لحاظ زمانی، زمان بیشتری برای شستشو صرف کنند.

¤ High Temp: هنگامی که این دکمه را انتخاب می کنید درجه حرارت آب از مقدار طبیعی بالاتر می رود تا نتیجه بهتری در شستشو حاصل شود.

¤ Extra Dry: با این گزینه ماشین ظرفشویی از اجزای گرمایشی خود برای خشک کردن ظروف استفاده می کند و آنها را کاملا خشک می کند.

¤ Delay Start: تایمر شروع را می‌توان طوری تنظیم کرد که با تاخیر شروع به کار کند و عمل شستشو را زمانی انجام دهد که مثلا شما در رختخواب و یا محل کارتان هستید و عملا زمان اتمام چرخه همان زمانی باشد که شما می خواهید. حداکثر زمان تاخیر 19 ساعت و حداقل آن 3 ساعت است.

¤ SmartThinQ: این قابلیت به شما اجازه می دهد گوشی همراهتان را به ماشین ظرفشویی وصل کنید و بصورت هوشمند دستگاهتان را کنتل کنید  به طوری که با نصب این برنامه بر روی تلفن همراه خود می‌توانید از هر نقطه‌ای از منزل ظرفشویی را کنترل نموده و از بروز هرگونه مشکلی برای دستگاه مطلع شده و با کمک برنامه، آن را رفع نمایید.

جمع بندی و توصیه های خرید ظرفشویی DFB512

اگر الان در منزل خود ظرفشویی 512 ال جی دارید و آن را از قبل خریداری کرده اید نگران منوی آن نباشید و با کمک این نوشته منوی آن را ترجمه و براحتی با آن کار کنید. اگر هم قصد خرید ظرفشویی ال جی 512 ال جی را دارید می توانید از طریق فروشگاه بابیروس با قیمت مناسب این ظرفشویی را خریداری کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

شست و شوي ظروف هميشه كاري پر دردسر و سخت در كارهاي خانه محسوب مي شود، اما چندين سال است كه با وجود ماشين ظرفشويي اين كار ديگر نه سخت به حساب مي آيد و نه خستگي براي تان باقي مي گذارد ؛ به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا شما....

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

۸ ماشین ظرفشویی برتر در بازار ایران از دید کاربران

۸ ماشین ظرفشویی برتر در بازار ایران از دید کاربران

ماشین ظرفشویی از آن دست لوازم خانگی است که شاید تا چند سال پیش خیلی ضرورت خریدش را حس نمی‌کردیم. اما در سال‌های اخیر استفاده از آن بسیار متداول‌تر شده است. ازآنجاکه این دستگاه قیمت نسبتا بالایی دارد، دقت در انتخاب و خرید ....

۸ ماشین ظرفشویی برتر در بازار ایران از دید کاربران

هر آنچه در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی باید بدانید

آموزش طرز کار و نگهداری صحیح از ماشین ظرفشویی: تمیز کردن تا جرم گیری

جرم گیری ماشین ظرفشویی، 10 راهکار آسان!

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی و راهنمای نگهداری از آن

۷ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرفشویی

نکات مهم قبل انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

   محصولات مشابه