مقالات رابوکالا

فروشگاه

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی در نگاه اول وقتی بودجه‌ی شما مشخص باشد خیلی آسان به نظر می‌رسد، اما لازم است که کمی بیشتر دقت کنیم. شاید چیزهایی باشد که به آن‌ها فکر نکرده باشید مانند هزینه استفاده از ماشین لباسشویی: به عبارت دیگر بهتر است کمی پول بیشتری خرج کنید در عوض ماشین لباسشویی بخرید که بهینه‌تر کار کرده و در هزینه آب و برق صرفه‌جویی کنید.
در اینجا ما مواردی که باید در انتخاب ماشین لباسشویی در نظر داشته باشید که برای‌تان شرح می‌دهیم. با توجه به بودجه‌ی خود برخی موارد را باید در نظر بگیرید.

۱- مصرف انرژی

میزان مصرف آب و برق دو فاکتوری هستند که میزان هزینه‌های سالانه کارکرد ماشین لباسشویی را تعیین می‌کنند. برای برخی افراد، این هزینه‌ها به شدت اهمیت دارند بنابراین ماشینی که هزینه‌ی هر بار استفاده از آن کمتر باشد در دراز مدت با صرفه‌تر خواهد بود حتی اگر قیمت بالاتری داشته باشد.

شرکت‌های تولیدکننده برای نشان دادن میزان مصرف از سیستم برچسب انرژی EU استفاده می‌کنند که برچسب دارای اطلاعات کافی در مورد میزان مصرف آن وسیله می‌باشد. مهمترین قسمت برچسب درجه‌بندی میزان مصرف می‌باشد از حرف G به حرف A علامت‌گذاری شده است.

البته بالاترین و بهترین درجه A+++ می‌باشد. همچنین میزان مصرف سالانه ماشین لباسشویی در واحد کیلوات در سال نیز در این برچسب مشخص است.

۲- اندازه‌ی دیگ

اندازه‌ی دیگ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ماشین لباسشویی می‌باشد که به صورت حداکثر وزن لباس‌های خشک قابل بارگذاری در ماشین لباسشویی بیان می‌شود. در حالت عادی، دیگ شش کیلوگرم کافی خواهد بود. همچنین دیگ‌های ۸ یا ۱۰ کیلوگرم می‌توانند نه تنها لباس‌های بیشتری در یک بار بشویند که می‌توان چیزهای بزرگ‌تر مانند پتو یا بالش را نیز با آن‌ها شست. به طور ساده می‌توان گفت که دیگ‌های بزرگ به ازای هر کیلوگرم بهینه‌تر هستند و آب و مواد شوینده‌ی کمتری نسبت به دیگ‌های کوچکتر برای مقدار لباس برابر مصرف می‌کنند.

۴- سرعت چرخش

سرعت چرخش به طور ساده حداکثر سرعتی که دیگ می‌تواند در هر دقیقه بچرخد را مشخص می‌کند. در حالت کلی هر چقدر سرعت چرخش بیشتر باشد در انتهای شستشو، لباس‌ها خشک‌تر خواهند بود. ماشین لباسشویی‌های با قیمت پایین دارای سرعت ۱۱۰۰ هستند اما به دنبال سرعت‌های ۱۴۰۰ یا ۱۶۰۰ برای عمل‌کرد بهتر باشید. البته باید توجه داشته باشید که برای ماشین لباسشویی با سرعت‌های بالا تراز بودن وسیله خیلی مهم‌تر می‌شود.

۴ – ویژگی‌های خاص

هر کدام از شرکت‌های تولیدکننده در ماشین لباسشویی‌های تولیدی خود ویژگی‌های مخصوصی برای افزایش کیفیت شستشو و صرفه‌جویی در هزینه‌ اضافه می‌کنند. مثلاً سامسونگ از تکنولوژی اکوبابل استفاده می‌کند که مواد شوینده را توسط آب و هوا حل می‌کنند تا حباب تولید شده و در لباس‌ها نفوذ کند تا لباس‌ها تمیزتر شسته شوند.

۵- مدهای شستشو

به برنامه‌های شستشو ویژه از پیش برنامه‌ریزی شده دقت کنید. ماشین که دارای علامت پشم می‌باشد می‌تواند لباس‌های پشمی را به خوبی بشوید. برخی ماشین‌ها دارای گزینه‌ای برای شستن لباس‌های ابریشمی هم می‌باشند. همچنین ویژگی‌هایی مانند ضد چروک، اتوی آسان نیز هست که برای لباس‌هایی که بعد از شستشو باید اتو شوند مناسب است.

۶- صفحه نمایش و راحتی استفاده

با پیچیده و پیچیده‌تر شدن ماشین‌های لباسشویی، مهم است که مدلی را برخید که برای‌تان قابل‌فهم‌تر باشد. و البته مهم است که صفحه‌ی نمایش ماشین لباسشویی بتواند تنظیمات فعلی را به خوب نشان دهد و اطلاعاتی درباره زمان تمام شدن و وضعیت جاری را ارائه دهد.

بهترین برند ماشین لباسشویی برای خرید چیست؟

در حالی که لوازم خانگی بیشتر برندهای با قیمت پایین می‌توانند سال‌ها بدون مشکل کار کنند، اما وقتی پای ویژگی‌ها، قابل اطمینان بودن و کیفیت ساخت به میان می‌آید تولیدکننده‌های آلمانی و کره‌ی حکم‌رانی می‌کنند. البته قیمت‌های آن‌ها بالا هستند. بوش، زیمنس و نف که متعلق به شرکت BSH هستند محصولاتش را به قسمت‌های مختف تقسیم کرده است: محصولات بوش که دارای قیمت متوسط هستند در حال که زیمنس و نف دارای قیمت بالا می‌باشند. بیشتر ماشین BSH در کارخانه‌های مختلفی در اروپا شامل لهستان و اسپانیا تولید می‌شوند. BSH کیفیت بالای محصولات همه کارخانه‌های خود را به دقت کنترل می‌کند ولی ممکن است تفاوت‌های وجود داشته باشد.

کارخانه‌های آلمانی خیلی بهینه بوده و دارای استانداردهای کنترل کیفی بالایی هستند. طبق اطلاعاتی ما داریم تنها برد میله است که کلاً در آلمان ساخته می‌شود. و شاید این دلیل آن باشد که این برند دارای بیشترین رتبه است.

در نهایت، هیچ ارزیابی برند لوازم خانگی بدون نام برد از سامسونگ کامل نمی‌شود. ماشین‌های لباسشویی این شرکت دارای رتبه‌های بالایی هستند.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی


راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی   

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد درون منزل شما است. به این دلیل که ماشین لباسشویی پرکاربرد است پس باید بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. برای خریداری بهترین ماشین لباسشویی باید راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. زرین سرویس در همین مقاله ویژگی‌های لباسشویی خوب را برای شما توضیح خواهد داد با ما همراه باشید. ادامه مطلب

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

  

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی


راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی   

با توجه به اینکه ماشین لباسشویی به یکی از وسایل ضروری خانگی تبدیل شده است خرید ماشین لباسشویی نیاز به تحقیق و بررسی کامل دارد. یک ماشین لباسشویی خوب نتایج خوبی را به شما ارائه می دهد و شما این را پس از بارها شستن لباس ها در طول سال می بینید. این یک سرمایه گذاری کوچک نیست به همین دلیل شما باید برای خرید بهترین ماشین لباسشویی بر اساس نیاز و بودجه تان تحقیق کنید. ما در این راهنمای خرید ماشین لباسشویی از زومیلو ، به شما در انتخاب ماشین لباشویی مناسب کمک می کنیم و در اخر تعدادی از بهترین مدل های بازار را خدمت شما معرفی می کنیم، پس با ما همراه باشید. ادامه مطلب

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟ ال جی یا سامسونگ یا بوش المان یا بوش ترکیه

ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی+ قیمت

کدوم ماشین لباسشویی رو بخریم که یه عمر واسمون لباس بشوره؟

بهترین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی از نگاه مصرف‌کنندگان کدامند؟

بهترین ماشین لباسشویی 2019 کدامند؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

 

   محصولات مشابه