مقالات رابوکالا
فروشگاه

کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟ ال جی یا سامسونگ یا بوش المان یا بوش ترکیه

رابوکالا : بهار و تابستان روزهایی است كه در آ‌نها لباس‌های‌تان زودتر كثیف می‌شود و حالا كلی لباس كثیف برای شست‌و‌شو مانده است كه بدون اغراق شستن‌شان اصلا دلچسب نیست مگر اینكه پای ماشین‌های لباس‌‌شویی استاندارد و اتوماتیك امروزی در میان باشد؛ ماشین‌هایی كه با سپردن لباس‌های‌تان به آنها خیال‌تان از بابت همه چیز راحت می‌شود چون درست مثل یك خشك‌شویی خانگی عمل می‌كنند! اگر خیال خرید در سر دارید ما در این مطلب به شما خواهیم گفت كدام ماشین‌ها را انتخاب كنید تا یک عمر واستون لباس بشوره .

لباسشویی چیست ؟

امروزه شست و و شو و نظافت برای عموم مرم یک امر ضروی شده است یکی از وسایل مهم در شست و شو و نظافت که تقریبا در 90% خانه ها یافت می شود ماشین لباسشویی است . ماشین لباسشویی با قراردادن لباس ها در آن طی مدت کوتاهی باکتری و میکروب های روی پوشاک شما را از بین برده یا به عبارتی آن را پاکیزه تحویل شما می دهد .

در زمان قدیم یعنی پیش از اختراع ماشین لباسشویی آن را داخل ظرف آب قرار داده و با شوینده های غیر استاندارد مختلف مشغول به شست و شو می شوند اما غافل از آن که این کار به الیاف پوشاک شکا ضربه زده و هیچ وقت نمی توانستند لکه ها وچربی های پوشاک را به طور کامل از پوشاک جدا و لباس پاکیزه تحویل بگیرند .

پس نتیجه می گیریم که شست و شو به روش سنتی نه تنها روشی سخت و کسل کننده می باشد بلکه با این شیوه پوشاک به طور کامل پاکیزه نشده و الیاف پوشاک هم حتی ضربه می خورد .
امروزه با کمک ماشین لباسشویی دیگر این سختی ها نمانده و با روش کاملا نوین و آسان شما می توانید پوشاک خود را شست وشو داده و حتی اگر شما مدل های پیشرفته این دستگاه ها را دارا باشید می توانید لباستان را خشک کرده از آن تحویل بگیرید حال می پردازیم به انواع لباسشویی ها ???

1⃣ لباسشویی های سطلی : این نوع لباسشویی ها دارای یک مخزن هستند که برای شست و شو لباس به کار برده می شوند .
2⃣ لباسشویی های دو قلو : این نوع لباسشویی دارای دو مخزن بوده یکی برای شست و شو و دیگری برای خشک کردن لباس ها .
3⃣ لباسشویی های تمام اتوماتیک : لباسشویی هایی هستند با امکانات مدرن و پیشرفته که با امکانات نوین باعث می شوند شما با این نوع از لباسشویی ها امکانات نوین را تجربه کنید .

انواع موتور لباسشویی :

1⃣ دایرکت درایو :
برای اولین بار شرکت های کره ای اقدام به ساخت ماشین های لباسشویی با تکنولوژی دایزکت درایو نمودند . مانند : ال جی ، سامسونگ و … موتور های دایرکت درایو مشهور به موتور های الکتریکی یا بدون تسمه هستند که چندین مورد مثبت این نوع تکنولوژی باعث برتری این لباسشویی ها نسبت به دیگر موتور ها شده است .

از قبیل : کاهش مصرف برق – کاهش صدا – افزایش دور موتور تا 2000 دور – کاهش وزن و حذف وزنه های بالانس – افزایش کیفیت شست و شو و تنوع برنامه ها – کاهش هزینه های تعمیری – استفاده از سنسور به جای تاکو

لازم به ذکر است که در این نوع موتور ها از هیچ گونه چرخ دنده استفاده نشده بلکه از نیروی مغناطیسی برای گردش موتور استفاده می کند و علاوه بر لرزش کمتر از موتور های رایج صدای بسیار کمی دارند .

2⃣ موتور معمولی تسمه ای ( ذغالی ) :
از این نوع موتور ها که با کمک تسمه باعث چرخش دور موتور می شوند . بیشتر در لباسشویی های 2016 به قبل سامسونگ و دوو و بوش استفاده شده است که این نوع معمولا لرزش ، صدا ، و مصرف بیشتری نسبت به موتور دایرکت درایو دارند .

چه لباسشویی بخرم ❓

خرید ماشین لباسشویی همیشه جای سوال بوده در عموم که ه دستگاهی خریداری نمایند تا بتوانند نیاز های آن ها را به طور کامل بر طرف نموده و بتوانند رضایت آن ها را جلب کند همانطور که می دانید شرکت های مختلفی در گوشه و کنار دنیا مشغول به تولید لباسشویی در انواع و اقسام مختلف هستند اما با توجه به مطالب گذشته لباسشویی هایی که داراری موتور دایرکت درایو هستند و با توجه به مزایایی که دارند می توانند رضایت مردم را جلب کنند . کسانی که به دنبال لباسشویی کم مصرف و بی صدا وبی لرزش و قدرتمند می گردند طبیعتا مارک ال جی بهترین لباسشویی ها با امکانات عالی و موتور دایرکت درایو ارائه می دهند .

در رابطه با ظرقیت لباسشویی بستگی به اعضای خانواده شما دارد . 7 کیلوگرمی برای خانواده های دو نفره 8 کیلوگرمی برای خانواده های 2 الی 4 نفره و کیلوگرمی برای خانواده های 5 الی 6 نفره و کسانی که به دنبال شستن پتو و لباس های بیشتری هستند لباسشویی های 10.5 کیلویی را می توانند تهیه کنند .

بهترین مارک لباسشویی:

همه ی شرکت های تولید کننده در رقابت سنگین هستند اما هر کدام از این شرکت ها مزایای خود را دارند و یکسری معایب شرکت بوش شرکت آلمانی است که چندین سال در عرصه لوازم خانگی فعالیت دارد و چیزی که این شرکت آلمانی را مشهور کرده است کیفیت بالای قطعات و عمر طولانی کالاهای اوست اما یکی از معایب این شرکت آلمانی استفاده کردن از موتور های تسمه ای و یکی دیگر از معایب آن قیمت های بالای آن نسبت به مارک های دیگر است .

مارک سامسونگ :

مارک سامسونگ مارک خوش نام کرده است که چنیدن سال در عرصه لوازم خانگی به طور تخصصی فعالیت دارد . لباسشویی سامسونگ دارای طراحی زیبا و امکانات عالی هستند و شست و شوی خوبی را برای شما به ارمغان می رساند . مزایای این نوع لباسشویی ها یکی قابلیت حباب ساز یا اکوبابل است که با این قابلیت و تولید حباب و کف در دیگ الماسه خود شست و شو بهتری را برای شما به انجام می رساند و همچنان با عرضه لباسشویی های ادواش خود در سال 2016 و 2017 توانست توجه خیلی ها را به خود جلب کند که با این قابلیت می توان در حین شست و شو وقتی چیزی فراموش کرده اید برای شست و شو به لباس های دیگر از طریق درب دوم اضافه نمود اما لباسشویی های سامسونگ هم مانند دیگر لباسشویی های چندین معایب دارند مانند : موتور تسمه ای که خود امر حیاتی محسوب می شود . خشک کردن با درصد پایین ، صدا و لرزش به لباسشویی های دیگر ، نداشتن قابلیت بخارشوی دور موتور که در بیشتر مدل های خود .

مارک ال جی :

شرکت ال جی سال های زیادی را صرف تولیدات لوازم خانگی کرده است و در این عرصه به جرأت می توانیم بگوییم که یکی از بهترین شرکت ها در این شاخه است . لباسشویی ها ال جی با امکانات عالی و از همه مهمتر موتور قدرتمند دایرکت درایو به یکی از برند های موفق در عرصه لباسشویی شده است . لباسشویی های ال جی دارای مزایای بسیار بیشتری نسبت به معایب خود دارد از جمله : موتور بی صدا و بدون لرزش و کم مصرف گیربکسی دایرکت درایو ، عمر طولانی ، قابلیت بخارشوی ، سنسور تشخیص وزن ، قابلیت عیب یابی هوشمند ، صفحه تمام لمسی ، ظاهر زیبا ، شست و شو به کمک بخار و آب و ساپورت انواع شوینده و قیمت مناسب از مزایای این دسته از محصولات ال جی است . اگر شما به دنبال لباسشویی با امکانات عالی و قیمت مناسب و موتور قدرتمند هستید مسلما ال جی بهترین انتخاب شماست .

نکات مهم و کلیدی در خرید بهترین مارک لباسشویی :

میزان مصرف انرژی

اینکه باید از خریدن مدل هایی از ماشین لباسشویی که درجه مصرف انرژی آنها از A پایین تر است خودداری کنید، بدیهی است. این روزها با بالاتر رفتن قیمت برق و ارزشمندترشدن انرژی نسبت به سال های قبل بیشتر خریداران مخصوصا کسانی که اقتصادی خرید می کنند، کم مصرف بودن لوازم را جزو فاکتورهای ضروری خریدشان قرار می دهند اما مدل های جدیدتر که دارای برچسب مصرف انرژی AAA هستند و البته قیمت بالاترین دارند برای خرید مناسب تر است.چون این برچسب نشان دهنده مصرف برق کمتر، آب کمتر و کیفیت شست و شوی بالاتر است.

جدای از برچسب میزان مصرف می توانید به امکاناتی که برای جلوگیری از هدررفتن آب روی مدل های جدیدتر قرار داده شده اند دقت کنید. چون این سیستم ها نه تنها باعث می شود مصرف آب پایین تر بیاید بلکه طول عمر دستگاه را بیشتر می کنند و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می کنند.

چند كیلویی می‌خواهید؟

اولین موضوعی كه برای خانم‌ها مهم است كم‌صدا‌بودن و بدون لرزش‌بودن این دستگاه است پس حتما باید از اجناس اصلی خریداری كنید . درون ماشین لباس‌شویی صفحه‌ای استوانه‌ای شكل قرار دارد از جنس آلومینیوم فشرده و سبك كه روی آن آج‌های بسیار زیاد قرار گرفته‌اند برای شست‌وشوی لباس‌ها. اگر این استوانه با فشار دست عقب و جلو شود و تكان‌های شدید بخورد پس حتما موقع كار كردن سروصداهای زیادی به پا می‌كند.

ماشین‌های لباس‌شویی از انواع مدل های 14،12،10.5،10،7،5 كیلویی تشكیل می‌شوند. پرفروش‌ترین نوع این اجناس 5 كیلویی است زیرا ابعاد آن مناسب طراحی همه آشپزخانه‌هاست اما اگر نفرات خانواده شما بیش از آن است كه یك ماشین 5 كیلویی طی 2‌روز لباس های انباشته شده را تمیز كند حتما از ماشین‌های 7كیلویی استفاده كنید زیرا با انتخاب مدل‌های‌ 5 كیلویی حتما باید از ماشین 2بار استفاده كنید و در نتیجه شاهد بالاتر رفتن مصرف برق ماهانه‌تان خواهید بود. ماشین لباس‌شویی در حجم 12كیلویی هم در بازار پیدا می‌شود كه البته این مدل بیشتر در كارخانه‌ها، خشك‌شویی‌ها و باشگاه‌های ورزشی استفاده می‌شود. 

بهترین مارک لباسشویی در دنیا 

از بهترین و پرفروش‌ترین برندهای دنیا می توان برند های ( بوش ، سامسونگ ، ال جی ، بکو ) را نام برد . لمسی بودن آن ها و پرنور بودن صفحه های نمایش. در حقیقیت این ویژگی های ظاهری بیشتر نمای ظاهری ماشین های لباس شویی را متفاوت می کنند بنابراین اگر دنبال کارایی بهتر هستید درگیر رنگ و طرح نشوید!

معیار های انتخاب بهترین لباسشویی

هنگام خرید لباسشویی حس خوبی داریم، چرا که قرار است از شر خوب نشستن لباسشویی قدیمی و کهنه رهایی پیدا کنیم ، ولی یادمان نرود هنگام خرید باید به المانهایی دقت کنیم تا بعد از خرید آن پشیمان نشویم و با این جمله که ” چه اشتباهی کردم ” خودمان را سرزنش نکنیم.

اما به راستی چه نکاتی را هنگام انتخاب بهترین لباسشویی لازم است در نظر داشته باشیم؟

چطور بهترین ماشین لباس شویی را انتخاب کنیم؟

سوالی که بسیاری از کاربرتان هنگام خرید لباسشویی از کارشناسان آی پی امداد سوال میکنند، این است که چطور بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنیم؟ در ادامه مقاله بهترین لباسشویی پاسخ این سوال را مورد بررسی قرار میدهیم:

بهترین ماشین لباسشویی ها از بین مطرح ترین برند های تولید کننده لباسشویی در جهان

شرکت های بسیاری در جهان لباسشویی های با کیفیت تولید میکنند. مهم ترین این شرکت ها عبارتند از:

کیفیت بالای لباسشویی های این برندها باعث افزایش چشم گیر قیمت آن ها نیز شده است. همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر و قابل اطمینان این شرکت ها تولیدات آن ها را تبدیل به بهترین لباسشویی ها در جهان کرده است.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد درون منزل شما است. به این دلیل که ماشین لباسشویی پرکاربرد است پس باید بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. برای خریداری بهترین ماشین لباسشویی باید راهنمای خرید بهترین ماشین ....

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی در نگاه اول وقتی بودجه‌ی شما مشخص باشد خیلی آسان به نظر می‌رسد، اما لازم است که کمی بیشتر دقت کنیم. شاید چیزهایی باشد که به آن‌ها فکر نکرده باشید مانند هزینه استفاده از ماشین لباسشویی: به عبارت دیگر ب....

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی+ قیمت

کدوم ماشین لباسشویی رو بخریم که یه عمر واسمون لباس بشوره؟

بهترین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی از نگاه مصرف‌کنندگان کدامند؟

بهترین ماشین لباسشویی 2019 کدامند؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

   محصولات مشابه