مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

رابوکالا در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی مهم‌ترین نکات برای انتخاب و در نهایت خرید لباسشویی را بیان خواهد کرد. با توجه به تنوع بسیاری که در بازار ماشین لباسشویی حاکم است انتخاب و خرید یک ماشین لباسشویی باکیفیت کار چندان راحتی نیست. علاوه بر بودجه و کیفیت ماشین شما باید به این نکته توجه کنید که مناسب‌ترین ماشین لباسشویی برای منزل و آشپزخانه شما کدام است.

  هر یک از ماشین‌ها می‌توانند مزایا و معایب مختص به خود را داشته باشند. پیش از خرید باید در مورد تمام جوانب اطمینان حاصل کنید.
 برای تست کیفیت ماشین لباسشویی در آزمایشگاه‌های مخصوص، لباس‌های آغشته به لکه‌های شراب، کاکائو و دوده را داخل آن می‌گذارند. پس از انجام شست‌وشو هر چه میزان لکه‌ها کم‌تر باشد به معنی کیفیت بیشتر ماشین است.

 همچنین میزان مصرف انرژی، آب و میزان لرزش و صدای دستگاه در رتبه‌بندی ماشین لباسشویی اهمیت بسیاری دارد. برای انتخاب یک ماشین لباسشویی با مزایای بسیار که مقرون‌به‌صرفه، با صدای کم و عدم‌تغییر بافت و صدمه به لباس باشد می‌توانید در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب با ما همراه شوید.

  1. انواع ماشین لباسشویی
  2. آنچه باید از ماشین لباسشویی بدانید
  3. امکاناتی که یک ماشین لباسشویی خوب می تواند به شما ارایه دهد
  4. نکات مفید جهت راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۱ راهنمای خرید ماشین لباسشویی : انواع ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک :

 ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک به‌صورتی طراحی‌شده است که بخش خشک‌کن و شست‌وشوی آن از هم مجزاست و باید خودتان پس از اتمام فرآیند شست‌وشو لباس‌ها را به داخل سبد خشک‌کن منتقل کنید.
 اگر لباس‌های شما دارای لکه‌های سنگین است می‌توانید در اواسط چرخه شست‌وشو ماشین را متوقف کرده، لباس را با دست بشورید و دوباره برای ادامه کار ماشین را فعال کنید. ازآنجایی‌که این نوع ماشین‌ها فعالیت زیادی انجام نمی‌دهند درنتیجه انرژی کمتری نیز مصرف می‌کنند.

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

ماشین لباسشویی تمام‌اتوماتیک :

 ماشین لباسشویی اتوماتیک و تمام‌اتوماتیک دارای ویژگی‌های متفاوتی ازجمله تنظیمات مختلف جهت شست‌وشوی انواع لباس با جنس‌ها و سایزهای مختلف است و امکان استفاده و تنظیم ماشین حتی زمانی که خارج از منزل هستید را نیز فراهم می‌کند.

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک


ماشین لباسشویی هوشمند:

 یکی از انواع دیگر لباسشویی در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی، نوع هوشمند آن است. این مدل به شما امکان می‌دهد تا ماشین خود را با استفاده از گوشی همراه کنترل کنید. با استفاده از این ویژگی شما امکان روشن کردن، متوقف کردن، دریافت آلارم هنگام اتمام کار ماشین و … رادارید. برای استفاده از این تنظیمات ماشین لباسشویی به اتصال به وای فای نیاز دارد.


ماشین لباسشویی درب از بالا :

 این مدل همان‌طور که از نامش پیداست دارای درب جهت قرار دادن لباس‌هاست. همچنین پنل کنترل ماشین نیز در بالا و در برخی درروی ماشین تعبیه‌شده است. این مدل دستگاه از چرخش برای تمیز کردن و شستن استفاده می‌کند. از مزایای این دستگاه می‌توان به قیمت مناسب، چرخه شست‌وشوی کوتاه‌تر و پاک کردن لکه از لباس‌ها اشاره کرد اما این مدل ماشین‌ها معایبی نیز به همراه دارند ازجمله اینکه آب بسیار زیادی مصرف کرده، زمان طولانی برای خشک‌کردن دارند و اغلب آن‌ها سروصدای زیادی تولید می‌کنند.

 در راهنمای خرید ماشین لباسشویی یک تکنولوژی برتر در مدل‌های درب از بالا را به شما معرفی می‌کنیم. برخی از ماشین‌های درب بالا دارای راندمان بالا یا HE هستند. سطح تمیزی بالا، ظرفیت و گنجایش بالا، مصرف کمتر آب، خشک‌کن کوتاه‌مدت و اغلب آن‌ها بی‌صدا هستند.
 البته این ماشین‌ها در شست‌وشوی لباس‌هایی با لکه‌های زیاد زمانی بالغ‌بر ۶۰ الی ۸۰ دقیقه صرف می‌کنند، به دلیل سرعت‌بالای چرخش، سطح کم آب و زمان شست‌وشوی طولانی ممکن است لباس‌ها درهم‌پیچیده شوند و برای جدا کردن آن‌ها کمی با مشکل روبه‌رو شوید.همچنین این مدل لباس‌شویی معمولاً محفظه‌های عمیقی دارند و گاهی برای برداشتن لباس از انتهای آن دسترسی سخت خواهد بود.


ماشین‌های لباس‌شویی درب از جلو :

 این نوع از ماشین لباسشویی طرفداران بیشتری دارد. درب این نوع مدل از روبه‌رو بازشده و پنل کنترل نیز در جلوی آن قرار دارد و سطح بالایی ماشین کاملاً بسته است و به همین خاطر به‌راحتی می‌توان آن را در زیر کانتر آشپزخانه قرار داد. از مزایای این مدل می‌توان به ویژگی‌هایی همچون، ابعاد ماشین لباسشویی متنوع (ارتفاع، پهنا و عمق)، آب‌گیری چندمرحله‌ای، مدت کوتاه خشک‌کن اشاره کرد. این مدل‌ها زمان شست‌وشوی طولانی بین ۶۰ الی ۱۲۰ دقیقه دارند و در برخی مدل‌ها لرزش به کف منتقل می‌شود و ممکن است برای کف‌پوش‌های چوبی آسیب‌زا باشند.


ماشین لباسشویی ایستاده و توکار :

ماشین لباسشویی‌های یکپارچه یا توکار معمولاً پشت درب‌های کابینت در آشپزخانه قرار می‌گیرند. در مورد ماشین لباسشویی ایستاده شما حق انتخاب بیشتری برای قرار دادن آن البته با توجه به نزدیکی به منبع آب، دارید.

۲ آنچه باید از ماشین لباسشویی بدانید

 ظرفیت ماشین لباسشویی کیلویی :

ظرفیت ماشین لباسشویی درواقع میزان گنجایش ماشین جهت شستن لباس است که معمولاً وزن لباس‌های خشک اندازه‌گیری می‌شود. فراموش نکنید که هر چه میزان ظرفیت ماشین بیشتر باشد درنتیجه به شست‌وشوی کمتری نیاز است. این ظرفیت از ۵ تا ۱۳ کیلوگرم متغیر است.
 در نظر داشته باشید که پنج تی‌شرت حدوداً برابر با ۱ کیلوگرم است. بنابراین یک ماشین ۵ کیلویی توان شست‌وشوی بیست‌وپنج تی‌شرت و ماشین ۱۰ کیلویی توانایی شستن بیش از ۵۰ تی‌شرت را دارد. معمولاً ماشین‌های لباسشویی با ظرفیت بیشتر ازنظر ذخیره زمان و انرژی متناسب‌تر هستند. اغلب ماشین‌های ظرفیت بالا به شما این امکان را می‌دهند تا آیتم‌های سنگین‌تر همانند حوله یا پرده را نیز بشورید. ماشین‌های با ظرفیت بیشتر اغلب ۵ الی ۸ سانتیمتر از سایر ماشین‌ها عریض‌تر هستند.


سرعت چرخش/دور ماشین لباسشویی :

 منظور از دور ماشین، میزان چرخش کامل در هر دقیقه است. سرعت چرخش ماشین لباسشویی از ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه متغیر است. ماشین‌هایی با سرعت دور بالا باعث می‌شوند آب کمتری جذب لباس‌ها شده درنتیجه زمان کمتری صرف خشک شدن آن می‌شود. برای یک دور شست‌وشوی کامل در ماشین‌های شست‌وشوی سریع بین ۱۴ الی ۳۰ دقیقه زمان لازم است. البته به دلیل شست‌وشوی سریع ممکن است لکه‌های عمیق را از بین نبرد.


صدا و لرزش ماشین لباسشویی :

 حجم صدای ماشین لباسشویی را با دسی‌بل db اندازه‌گیری می‌کنند. هر چه عدد دسی‌بل بالاتر برود به این معنی است که حجم صدای  ماشین بلندتر و بیشتر است. هر چیزی که حجم صدای کمتر از ۵۰ دسی‌بل دارد بی‌صدا به شمار می‌رود. برای مدل‌های کم صداتر ماشین لباسشویی می‌توانید مدل‌هایی با فناوری بالاتر را انتخاب کنید. (موتورهای اینورتر، بدون برس و سیستم ضد لرزش)

مصرف انرژی ماشین لباسشویی :

 جهت راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب باید به برچسب انرژی آن دقت کنید. انواع مدل‌های ماشین لباسشویی معمولاً از A تا A+++ رتبه‌بندی انرژی می‌شوند. هر چه تعداد مثبت‌ها بیشتر باشد به معنی کم‌مصرف بودن دستگاه است. همچنین به دنبال دستگاهی باشید که ازنظر مصرف آب در هر چرخه شست‌وشو کم‌مصرف باشد.

۳ امکاناتی که یک ماشین لباسشویی خوب می‌تواند به شما ارائه بدهد

تایمر متغیر ماشین لباسشویی :

 معمولاً یکی از ویژگی‌های مفید، تایمر ماشین لباسشویی است. با توجه به میزان لباس داخل ماشین، میزان و نوع آلودگی آن‌ها، جنس و اندازه لباس‌ها می‌توان چرخه شست‌وشو را در زمان دلخواه خود تنظیم کنید.


شست‌وشوی سریع ماشین لباسشویی :

شست‌وشوی سریع برای شست‌وشوی لباس‌های کم در زمان کمتر و سرعت بیشتر طراحی‌شده است.


سیستم بخار ماشین لباسشویی : 

 برخی از ماشین‌های لباسشویی مجهز به سیستم بخار هستند که در هنگام شست‌وشوی البسه بخار خارج می‌کند که این کار منجر به از بین رفتن لکه‌های عمیق و همچنین نابودی آلرژن ها، گردوغبار، شوره و … می‌شود.


اتوماتیک دیسپنسر در ماشین لباسشویی :

 این ویژگی در برخی از ماشین‌ها به‌منظور اضافه کردن مایع شست‌وشو، نرم‌کننده و سفیدکننده در زمان مناسب به‌صورت خودکار طراحی‌شده است.


کنترل دمای خودکار ماشین لباسشویی :

 این ویژگی امکان تنظیم دمای آب سرد یا آب گرم را با توجه به تنظیمات انجام‌شده فراهم می‌کند.


شست‌وشوی اضافی ماشین لباسشویی :

 این مدل تنظیمات در ماشین‌های درب از جلو و یا درب از بالای HE قرار داده‌شده است و ازآنجایی‌که آب کمتری استفاده می‌کند گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه‌های سخت و موی حیوانات از روی پارچه یا لباس است.


مخزن استیل ضد زنگ ماشین لباسشویی :

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی جنس مخزن یا سبد اهمیت بسیاری دارد. این جنس مخزن مقاومت بیشتری در سرعت بالاتر چرخش نسبت به پلاستیک دارد. آب بیشتری استخراج کرده و درنتیجه طول مدت خشک‌کردن را کوتاه می‌کند.


سیگنال پایان چرخه شست‌وشو ماشین لباسشویی :

 با یک بوق یا آلارم شمارا از شستن لباس‌ها آگاه کرده و متوجه می‌شوید که وقت آن رسیده که لباس‌های تمیز را به خشک‌کن منتقل کنید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۴٫ نکات مفید جهت راهنمای خرید ماشین لباسشویی

+ پیش از خرید ابعاد ماشین لباسشویی و تناسب آن با فضایی که برایش در نظر گرفته‌اید را به‌دقت اندازه‌گیری کنید. فراموش نکنید که از طرفین پنج سانت و از قسمت پشت ماشین لباسشویی حدود ۱۰ سانتیمتر یا بیشتر فضای خالی جهت اتصالات شیر آب و لوله در نظر بگیرید. اگر ماشین لباسشویی درب از جلو انتخاب می‌کنید فضای لازم برای باز کردن درب آن را در نظر بگیرید. درصورتی‌که فضای کوچکی دارید می‌توانید ماشین‌هایی در ابعاد کوچک‌تر را خریداری کنید.
+ ماشین لباسشویی‌های مجهز به تکنولوژی موتور دایرکت- درایو میزان لرزش و ارتعاشات ماشین را تا سطح قابل‌توجهی کاهش می‌دهند.
+ اگر از آن دسته از مصرف‌کنندگانی هستید که معمولاً در ساعاتی غیر از پیک مصرف و در آخر شب ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید حتماً به دنبال خرید یک ماشین بی‌صدا و کم لرزش باشید تا مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نشود. در غیر این صورت فکر کار با ماشین در آخر شب را از سرخود بیرون کنید.
+ از برندهایی که قصد خرید آن رادارید یک لیست تهیه کنید. ویژگی‌ها، هزینه، زیبایی ظاهری و شرایط گارانتی هر یک را با یکدیگر مقایسه کنید و درنهایت مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. از برندهای موجود می‌توان به بوش، آل جی، سامسونگ، جنرال الکتریک و … اشاره کرد.
+ به گزینه‌ها و ویژگی‌هایی که ممکن است برای شما مفید باشد توجه کنید. برای مثال شرکت سامسونگ مدعی است که ویژگی سیلور واش از ذرات نقره‌ای استفاده می‌کند که موجب از بین رفتن %۹۹ باکتری‌های موجود در پارچه و لباس می‌شود.
+ با استفاده از موتورهای جست‌وجوگر از قبیل گوگل برند و مدل موردنظر خود را سرچ کنید. تمامی نظرات موجود در مورد کالا، مزایا و معایب آن را مطالعه کنید. برای خرید هر کالایی مشاهده نظرات مصرف‌کنندگان می‌تواند راهی مناسب برای انتخاب بهتر باشد.
+ حتماً پیش از خرید اطمینان حاصل کنید که آیا قطعات یدکی ماشین لباسشویی شما در محل زندگی‌تان (شهر و کشور) موجود هست یا خیر. این موضوع زمانی ناامیدکننده می‌شود که مجبور باشید برای تعویض یا تعمیر یک قطعه هفته‌ها صبر کنید و ماشین لباسشویی شما نیز بلااستفاده بماند.
+ قیمت را نسبت به عملکرد بررسی کنید. فرقی ندارد ماشین لباسشویی ایرانی یا خارجی، توجه داشته باشید که درازای دریافت چه نوع امکاناتی پول پرداخت می‌کنید. اهمیت و زیبایی ظاهر را در آخر لیست خود قرار دهید. همچنین در نظر داشته باشید که امروزه در این بازار متنوع پیدا کردن ماشین زیبا در رنگ‌های مختلف از ماشین لباسشویی مشکی گرفته تا سفید و استیل کار سختی نیست پس برای انتخاب ماشین لباسشویی بیشتر تمرکز خود را بر کیفیت بگذارید.

انواع ماشین لباسشویی ها از لحاظ طراحی

ماشین لباسشویی ها در سه نوع درب از بالا پرتابل، درب از بالای دوقلو و درب از جلو یا تمام اتوماتیک تولید شده اند. انتخاب هر یک از این این مدل ها کاملا به شما بستگی دارد. در ماشین لباسشویی درب از بالای پرتابل که با نام سطلی نیز شناخته می شوند دربی از بالا برای دسترسی به محفظه ی داخلی طراحی شده است و تنها یک محفظه دارد که البسه و آب و همچنین مواد شوینده در آن قرار می گیرند.

این مدل جزو اولین تولیدات ماشین لباسشویی هستند که ایرادی که به آن ها وارد است مصرف بالای آب و تولید سر و صدای بالاست. اما قرار گیری این مدل از ماشین لباسشویی ها در آشپزخانه فضای زیادی را نخواهد گرفت و کاملا سبک می باشد تا به راحتی آن را جابه جا نمایید. این ماشین لباسشویی در اندازه های 3 تا 7 کیلوگرم تولید شده است.

بهترین برند ماشین لباسشویی 2017

ماشین لباسشویی درب از بالای دوقلو نمونه ای دیگر از این محصولات است که استفاده از آن اکنون نیز رواج دارد و بسیاری این نوع ماشین لباسشویی را برای شستشوی لباس هایشان می پسندند. این نوع از ماشین لباسشویی ها دارای دو محفظه یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کن هستند.

برای خرید محصول با گارانتی و ضمانت معتبر، تضمیمن بهترین قیمت و کیفیت و اصالت کالا با فروشگاه میهن کالا در تماس باشید

شما می توانید لباس ها را منطبق با میزان گنجایش محفظه در لباسشویی های دو قلو قرار دهید، البته این امکان وجود دارد که تنها یک تکه لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید و عملیات شستشو را انجام دهید. از ایرادات اصلی این ماشین لباسشویی های دوقلو چروک کردن لباس ها در حین شستشو و همچنین زمان گیر بودن برای افراد است.

بهترین مارک لباسشویی در سال 97

بهترین ماشین لباسشویی از لحاظ طراحی

مدل لباسشویی های تمام اتوماتیک یا درب از جلو از بهترین ماشین لباسشویی ها هستند. این مدل از لباسشویی ها دارای امکانات پیشرفته ای هستند و به دلیل طرفداران زیادی که دارند، شاهد پیشرفت های گسترده ای در آن ها هستیم. قابلیت های این محصولات بسیارند  و انتخاب هر یک از این مدل از برندهای مختلف شما را با بخشی از قابلیت ها و امکانات رو به رو خواهد کرد.

اکثر این تولیدات صدای بسیار کمی تولید خواهند کرد میزان تولید صدا و انرژی در آن ها پایین است. انواع لباس ها را به عالی ترین شیوه خواهند شست و به صورت خشک شده به شما تحویل خواهند داد. تمامی مراحل به صورت کاملا اتوماتیک انجام خواهند گرفت و لازم نیست در حین شستشو مراقب لباس ها و انجام عملیات شستشو باشید.

بهترین ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

موتور در بهترین برند ماشین لباسشویی

اهمیت بالای موتور در لوازم برقی را نمی توان نادیده گرفت زیرا عملکرد مثبت این جزء از محصولات تاثیر مثبت و قابل توجهی در نحوه ی کارکردشان خواهد گذاشت. عمر بالای موتور، عمر بالای ماشین لباسشویی را تضمین خواهد کرد و سبب خواهد شد سال ها از ماشین لباسشویی با کیفیت بالا و کاملا سالم استفاده نمایید.

موتور در ماشین لباسشویی در دو نوع تسمه ای و بدون تسمه هستند. در ماشین لباسشویی تسمه ای، ارتباط میان موتور و دیگ از طریق تسمه برقرار می شود و این سبب ایجاد صدای بیشتر و لرزش بالاتر در ماشین لباسشویی خواهد شد. استفاده از موتورهای تسمه ای تا سال 2016 بیشترین رواج را داشته است و اکنون در محصولات جدید مدل هایی با این موتور کمتر به چشم می خورند.

برای اولین بار در برند ال جی و پس از آن در برند سامسونگ و به همین ترتیب در سایر کمپانی ها، نوع موتور مورد استفاده تغییر کرد. موتور بدون تسمه یا به اصطلاح ماشین لباسشویی های گیربکسی وارد بازار مصرف شدند. این موتور صدای بسیار پایینی تولید خواهد کرد. حذف قطعات اضافی سبب می شود سایش میان آن ها کاهش یابد و در نتیجه علاوه بر تولید صدای پایین، عمر موتور نیز بالاتر خواهد رفت.

ماشین لباسشویی ها به لطف این تکنولوژی که در برخی برندها موتور دایرکت درایو نام گرفته است، میزان مصرف انرژی پایینی را تجربه خواهند کرد. میزان دور در موتور دایرکت درایو بالا رفته تر از مدل تسمه ای می باشد و در نتیجه شستشوی عالی تر و خشک کنندگی بیشتر را در لباس ها شاهد خواهد بود. با این وجود می توان نام بهترین برند ماشین لباسشویی ها را در میان گزینه هایی جستجو کرد که از این موتور در محصولاتشان استفاده خواهند کرد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

گنجایش مناسب ماشین لباسشویی

میزان گنجایش ماشین لباسشویی از گزینه هایی است که در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی باید مورد توجه قرار گیرد. این انتخاب را با توجه به تعداد اعضای خانواده ی خود انجام دهید، خانواده های با جمعیت کمتر، گنجایش کمتر را لازم دارند و خانواده های با جمعیت بیشتر نیز به گنجایش بیشتری برای شستشو نیاز خواهند داشت.

ماشین لباسشویی 7 کیلویی برای خانواده ای دو نفره مناسب خواهد بود. خانواده هایی با جمعیت 2 تا 4 نفره می توانند به خرید ماشین لباسشویی 8 کیلویی فکر کنند. برای خانوارهای 5 نفره و بیشتر نیز لباسشویی های 10.5 کیلوگرم و یا حتی بیشتر نیز موجود است که انتخاب هر یک از آن ها باید با توجه به نیاز انجام بگیرد. ممکن است بخواهید پس از خرید لباسشویی از آن برای شستشوی اقلام بزرگ از قبیل پتو و ملافه استفاده نمایید، در این حالت لازم است لباسشویی با ظرفیت بالا را انتخاب کنید.

ماشین لباسشویی 7 کیلویی یا 12 کیلویی

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد درون منزل شما است. به این دلیل که ماشین لباسشویی پرکاربرد است پس باید بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. برای خریداری بهترین ماشین لباسشویی باید راهنمای خرید بهترین ماشین ....

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی در نگاه اول وقتی بودجه‌ی شما مشخص باشد خیلی آسان به نظر می‌رسد، اما لازم است که کمی بیشتر دقت کنیم. شاید چیزهایی باشد که به آن‌ها فکر نکرده باشید مانند هزینه استفاده از ماشین لباسشویی: به عبارت دیگر ب....

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟ ال جی یا سامسونگ یا بوش المان یا بوش ترکیه

ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی+ قیمت

کدوم ماشین لباسشویی رو بخریم که یه عمر واسمون لباس بشوره؟

بهترین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی از نگاه مصرف‌کنندگان کدامند؟

بهترین ماشین لباسشویی 2019 کدامند؟

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

   محصولات مشابه