مقالات رابوکالا
فروشگاه

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

از سال‌ها پیش شستن لباس‌ها واقعا معضل بزرگی برای افراد بود و کمتر کسی از شستن لباس‌ها با دست احساس رضایت داشت. شستن دستی لباس علاوه بر گرفتن وقت زیادی از فرد، یک کار دشوار بوده چرا که لکه روی لباس‌ها به راحتی پاک نخواهد شد و باید به روش‌های مختلف برای پاک کردن آن‌ها تلاش نمود. با ساخت ماشین‌های ‌لباسشویی این مشکلات حل شده و امروزه حداقل در ۹۰ درصد منزل‌ها این دستگاه یافت می‌‌شود و کمترین کسی حاضر می‌‌شود با وجود این تکنولوژی هنوز هم سختی‌های شستن دستی لباس‌ها را به دوش بکشد. یک ماشین ‌لباسشویی با کیفیت حجم زیادی از لباس‌های شما را در کم‌‌ترین زمان شسته و خشک نموده و در تمیز‌‌ترین حالت ممکن به شما تحویل خواهد داد.

وجود شرکتهای مختلف سازنده ی ماشینهای لباسشویی که هر کدام نیز مدلهای متنوع زیادی با کاربریهای متفاوت به بازار عرضه می کنند، خرید این وسیله ضروری خانگی و البته گران قیمت را برای خریدار سخت و مشکل نموده است و لازم است با اگاهی کافی در این رابطه اقدام به خرید نمایید. چنانچه نیازمندیهای خود را معلوم کرده و نوع ماشین لباسشویی و امکانات آن متناسب با نیازمندیهای خود را بسنجید، امر خرید برای شما آسانتر خواهد بود.آسان جهاز در مقاله راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی قصد دارد با ارایه اطلاعات و راهکارهای کافی به شما در یک خرید ساده تر و صحیح تر کمک نماید.

موارد مهم در انتخاب مناسب‌ترین ماشین لباسشویی

اکنون اما ماشین‌های ‌لباسشویی وظیفه شستن لباس‌ها را از دوش انسان‌ها برداشته و خود با روش‌هایی کاملا صحیح لباس‌ها را خیلی عالی شسته و حتی مدل‌های جدید‌‌تر آن‌ها لباس‌ها را خشک شده به دست شما خواهند داد.
امروزه انواع مختلفی از ماشین ‌لباسشویی در بازار موجود بوده که انتخاب یک مورد مناسب از میان آن‌ها کار چندان آسانی نخواهد بود. برای این کار شما باید انتظارات خود را از یک ماشین ‌لباسشویی مشخص نموده و بعد با توجه به آن‌ها ماشین ‌لباسشویی مناسب خود را پیدا کنید. در ادامه با مدل‌های مختلف ماشین‌های ‌لباسشویی و قابلیت‌ها آن‌ها آشنا خواهیم شد.

در ابتدای مقاله قصد داریم به صورت خلاصه، نکات مهمی که در خرید لباسشویی لازم است مورد توجه قرار دهید را برای شما ذکر کنیم.

مهم ترین موارد راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

قبل از خرید ماشین لباسشویی به خاطر داشته باشید که:

قبل از اقدام به خرید ماشین لباسشویی دقت داشته باشید

۱-انواع ماشین لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به طور مفصل به معرفی این سه دسته می‌پردازیم.

۱- ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی

مخزن این مدل از ماشین ‌لباسشویی از سمت بالا پر شده و شست و شو به کمک حرکت چرخشی همزن صورت می‌‌گیرد. این مدل‌ها به نسبت ماشین‌های اتوماتیک قیمت مناسب‌‌تری داشته، کار کردن با آن‌ها راحت‌‌تر بوده و وزن کمتری دارند. همچنین فضای بسیار کمی را به خود اختصاص می‌‌دهند.

اما این ماشین‌ها بر خلاف ماشین‌های چند کاره تنها از قابلیت شست و شو برخوردارند، گنجایش آن‌ها ۳ تا ۷ کیلوگرم است. مصرف آب این نوع ماشین‌ها بسیار زیاد است و ضمن اینکه صدای بلندی دارند، امکان دارد گنجایش آن‌ها نامتعادل باشد.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۲- ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو

روش شست و شو در این مدل از ماشین ها، روش معلق شدن است. ظرفیت این ماشین‌ها چندان زیاد نبوده لذا مصرف آب آن‌ها پایین است. سرعت چرخش در این ماشین‌ها بالا بوده و از ان جایی که کف کمی تولید می‌‌کنند مصرف مواد شوینده در آن‌ها پایین است.

این ماشین‌ها به طور معمول ظرفیت بالایی داشته که بعضی از آن‌ها تا ۹ کیلو گرم نیز گنجایش دارند. شست و شوی لباس‌ها در این مدل از ماشین‌ها خیلی عالی انجام می‌‌گیرد. این ماشین‌ها همچنین از خشک کنی با سرعت بالا برخوردار بوده لذا زمان خشک شدن لباس‌ها در این ماشین‌ها به حداقل رسیده است. اما این ماشین‌ها عیب‌هایی نیز دارند، این ماشین‌ها از ان جایی که چرخش بالایی به هنگام شست و شو داشته لباس‌ها درون آن‌ها در هم پیچیده و چروک می‌‌گردند.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

 

۳-ماشین لباسشویی درب از جلو

اکنون قصد داریم مدرن‌ترین نوع ماشین لباسشویی را به شما معرفی کنیم. در این ماشین‌ها نیز مصرف اب تقریبا بالا است. روش شستن لباس‌ها در این مدل به این صورت است که لباس‌ها تا بالای مخزن بلند شده و دوباره به درون اب پرت خواهند شد. این ماشین‌ها تولید کف کمی داشته و در مصرف مواد شوینده بهینه عمل می‌‌کنند. این ماشین‌ها در مقایسه با ماشین‌های درب بالا لباس‌ها را خیلی بهتر و بهینه شسته ولی قیمت آن‌ها معمولا بالاتر است.

در این ماشین‌ها چرخش دایره‌ای شکل صورت می‌گیرد؛ لذا رطوبت لباس‌ها خیلی سریع‌‌تر گرفته شده و با کمترین انرژی و زمان لباس‌ها خشک خواهند شد. ماشین‌های درب جلو به طور معمول سر و صدای کمی دارند. از آن جایی که درب این ماشین‌ها در جلو قرار دارد، می‌‌توان از فضای بالای این دستگاه نیز استفاده مناسبی برد در حالی که این امکان در ماشین‌های با درب بالا وجود ندارد. بعد از انتخاب ماشین ‌لباسشویی مورد نظر خود به لحاظ کاربرد ان، می‌‌توانید دیگر فاکتور‌ها را نیز مد نظر قرار دهید. در ادامه این فاکتور‌ها را با هم بررسی می‌‌کنیم.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی


راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۳-اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

مهم‌‌ترین چیز در انتخاب یک ماشین ‌لباسشویی گنجایش آن می‌‌باشد. شما باید با توجه به جمعیت افراد خانواده ظرفیت ‌لباسشویی خود را انتخاب نمایید. یک انتخاب نادرست علاوه بر مصرف انرژی بالا، هزینه‌های زیادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. ظرفیت ماشین ‌لباسشویی موجود در بازار بین ۷ تا ۱۴ کیلو بوده و البته ۵ کیلویی آن نیز موجود است.۲-ظرفیت ماشین لباسشویی

ماشین‌های ۷ تا ۹ کیلویی بیشترین استفاده را در بین خانواده‌ها دارند، اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است و لباس‌های کثیف جمع شده در دو روز شما در اندازه ای است که در یک دور شسته نمی‌‌شوند بهتر است ظرفیت ماشین شما ۸ تا ۹ کیلو باشد.

انتخاب ظرفیت مناسب، برق مصرفی ماشین را نیز به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد داد. ظرفیت‌های بالای ۱۴ کیلو برای مصارف صنعتی کاربرد داشته و بهتر است در انتخاب ماشین ‌لباسشویی فارغ از در نظر گیری تجملات بوده و به مصرف بهینه فکر کنید چرا که گنجایش مناسب ماشین می‌‌تواند هزینه برق و اب را تا حد زیادی کاهش دهد.

ماشین ‌لباسشویی اتوماتیک به طور کلی کار افراد را راحت ساخته‌اند و فرد تنها کافی است پودر شوینده را در محفظه آن‌ها ریخته و بعد از انتخاب برنامه مورد نظر دستگاه را روشن نماید و بعد از ان باقی کار‌ها را به ماشین بسپارد. اما در ماشین‌های نیمه اتوماتیک کار‌های بیشتری به دست فرد انجام می‌‌گیرد. در این ماشین‌ها فرد خود باید آب را دستی وارد ماشین نموده و بعد از شستن لباس‌ها نیز مجددا باید فرد لباس‌ها را از این محفظه به محفظه کناری جهت خشک نمودن لباس‌ها منتقل نماید.

اما با این حال این ماشین‌ها به نسبت تمام اتوماتیک‌ها قیمت مناسب‌‌تری دارند. علاوه بر آن، از این دسته از ماشین‌ها در محیط‌هایی که فشار آب کم هست نیز می‌‌توان استفاده نمود چرا که این ماشین‌ها نیازی به اتصال به شیر آب نداشته و فرد خود به طور دستی آب را به درون آن می‌‌ریزد.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۴-جنس بدنه 

یکی از اصلی‌‌ترین موارد در کیفیت و قیمت یک ماشین ‌لباسشویی متریال به کاررفته در ساخت درام آن است. چرا که این قسمت در ماشین، اهمیت ویژه‌ای دارد، لذا بهتر است دوام ان از طریق به کار گیری مواد با کیفیت تضمین گردد. به طور معمول در دستگاه‌هایی که قیمت پایینی دارند جنس درام از پلاستیک محکم و یا سرامیک بوده اما ماشین‌هایی با قیمت بالا‌‌تر اغلب دارای درامی از جنس استیل ضد زنگ‌ می‌‌باشند.

۵-نوع موتور‌ (تسمه‌ای یا بدون تسمه) 

موتور ماشین لباس شویی‌ها به دو دسته کلی تسمه‌ای و بدون تسمه تقسیم می‌‌گردند. ماشین لباس شویی‌های گران‌‌تر اغلب دارای موتور بدون تسمه هستند که این مدل از موتور‌ها علاوه بر اصطحکاک پایین از طول عمر بیشتری نیز برخوردار هستند. در نمونه‌های تسمه ای، تسمه به چرخش موتور کمک نموده و در مقایسه با بدون تسمه‌ها سر و صدای بیشتری دارند. ماشین‌های بدون تسمه Direct Drive نام داشته و لرزش در آن‌ها به حداقل رسیده است. اما در Belt Drive‌ها (مدل‌های تسمه ای) با گذشت زمان میزان صدا و لرزش این دستگاه بیشتر شده که با عوض نمودن تسمه و نیز سرویس موتور این مشکل حل می‌‌گردد. همچنین در مدل‌های بدون تسمه انرژی مصرفی بسیار پایین است.

در ماشین‌هایی که دارای موتور تسمه ای هستند، چنانچه دیگ ماشین بیش از حد پر گردد این مدل از موتور‌ها کاملا هوشمند بوده و با تشخیص وزن لباس‌ها از حرکت خودداری می‌‌کنند در حالی که دیگر موتور‌ها این مزیت را ندارند. هر چند این موتور‌ها در کنار قابلیت‌هایی که دارند عیب‌هایی نیز داشته، که از میان آن‌ها می‌‌توان به حساسیت بالای موتور اشاره نمود که در صورت کاهش ناگهانی سریعا از خود عکس العمل نشان خواهند داد، و یا این که در صورت ضربه ی محکم قطعا اسیب خواهند دید و به سختی می‌‌توان آن‌ها را بالانس نمود که این موضوع هزینه ی زیادی می‌‌طلبد.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی


۷-مصرف انرژی
یکی دیگر از فاکتور‌های خرید یک ماشین ‌لباسشویی میزان سرعت موتور آن بوده که بر اساس دور در دقیق محاسبه می‌‌گردد. به طور معمول دور موتور ماشین لباس شویی‌ها ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰ ، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، یا۱۶۰۰ است. طبیعی است که دستگاه با دور موتور بیشتر، توانایی بیشتری در شستن لباس‌ها از خود نشان می‌دهد. این ارقام دور حداکثری این دستگاه‌ها را نشان داده و برای مثال دستگاهی با دور موتور ۱۲۰۰ با دور ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰و ۱۲۰۰ نیز قادر به شستن لباس‌ها می‌‌باشد.۶-دور موتور ماشین لباسشویی

طی بررسی‌های به عمل امده در ۱۰ سال گذشته ماشین لباسشویی به عنوان پر مصرف‌‌ترین دستگاه‌های برقی شناخته شدند. به تازگی کمپانی‌های سازنده برای آن که دستگاه‌های تولیدی خود را با استاندارد‌های مصرف انرژی همراه سازند برای این دستگاه‌ها کلید‌های میان بری در نظر گرفته تا دستگاه شست و شویی اقتصادی با انرژی مصرفی پایین داشته باشند. با لکه گیری اولیه لباس ها، ماشین حتی با آب سرد نیز توانسته لباس‌ها را خیلی بهتر شست و شو دهد.

در صورتی که فیلتر این دستگاه در طی فرایند شست و شو تمیز نشده بهتر است بعد از هر بار شست و شوی لباس‌ها این فیلتر را تمیز نموده و سالانه نیز فیلتر‌های آب سرد و گرم موجود در پشت ماشین را تمیز نمایید.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۸-مصرف آب

بهتر است جهت صرفه جویی در مصرف برق و آب، لباس‌ها به حد مناسبی برسند و بعد از آن اقدام به شستن لباس‌ها در کمترین دمای ممکن نمایید تا اب و برقی مصرفی به حداقل برسند. بهتر است لباس‌ها در روز‌های تعطیل و یا اوایل صبح شسته شوند و از راه اندازی ماشین در ساعات اوج مصرف بپرهیزید. افرادی که فضای مناسبی جهت خشک شدن لباس‌ها در زیر نور افتاب داشته می‌‌توانند از به کار گیری برنامه خشک کن دستگاه صرفنظر کنند. مصرف اب در ماشین‌های درب جلو به نسبت ماشین‌های درب بالا کمتر می‌‌باشد.

برخی از دستگاه‌ها با درب جلو برای شستن لباس‌ها تنها به ۳۳ درصد از اب مصرفی دیگر دستگاه‌ها نیاز دارند. لذا بهتر است در مورد اب مصرفی دستگاه نیز بررسی‌های لازم را انجام دهید.

۹-خشک‌کن

ماشین‌های تمام اتوماتیک بعد از اتمام مرحله آب کشی، از یک سیستم تهویه هوا یا سیستم کندانسوردار جهت خشک نمودن لباس‌ها بهره می‌‌گیرند. در اخر مرحله اب گیری با حرکت آبکش به چپ و راست هوای گرم از بین آن‌ها عبور خواهد نمود.

تهویه هوا به کمک فن و هیتر صورت گرفته و یک لوله تخلیه هوای مجزا نیز برای انتقال هوای نم‌دار به بیرون در این دستگاه‌ها تعبیه شده است. ماشین‌های دارای کندانسور هوای نم‌دار درون کندانسور را سرد نموده و رطوبت آن را به مایع تبدیل می‌‌نمایند و کاملا گرفته خواهند شد.

یک کندانسور معمولی تنها دارای یک سطح یا دیواره آب پاش می‌‌باشد.
معمولا خشک کن‌ها دارای یک تایمر ثابت و یا اتوماتیک هستند، خشک کن‌های اتوماتیک قادر هستند به کمک سنسور‌ها درجه خشکی لباس‌ها را تشخیص دهند و با رسیدن به خشکی ایده ال دستگاه خاموش خواهد شد.

برای آن که لباس‌ها در این ماشین‌ها چروک نگردند قبل از اتمام مراحل، مدت مشخصی لباس‌ها بدون حرارت خشک می‌‌گردند. در خشک کن‌های اتوماتیک خشک کردن لباس‌ها به طور اتوماتیک کنترل شده و دیگر لباس‌ها مچاله نمی‌‌گردند.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

سرعت خشک کن ماشین لباسشویی

یکی از دیگر موارد مهم به هنگام انتخاب یک ماشین ‌لباسشویی سرعت چرخش خشک کن آن می‌‌باشد، چرا که هر چه این سرعت بیشتر باشد خشک نمودن لباس‌ها در مدت کوتاه‌‌تری انجام می‌‌شود. همچنین بعضی از ماشین ‌لباسشویی این قابلیت را به کاربر داده که براساس نوع لباس و نیز میزان رطوبت سرعت چرخش را بالا و پایین کند.

برای خشک کردن لباس‌های حساس و نازک، سرعت بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ کاملا مناسب می‌‌باشد. ولی برای لباس‌های ضخیم همچون لباس‌های جین باید سرعت بیشتر از ۱۰۰ دور در دقیقه نیاز است.

۱۰-نمایشگر‌های دیجیتال

برخی از ماشین لباس شویی‌های امروزی دارای صفحه نمایشی دیجیتال هستند که این نمایشگر‌ها باعث شده دستگاه‌ها ظاهر مدرنی داشته باشند. زمان دقیق اتمام شستشو و همچنین برنامه‌های انتخاب شده از طریق این نمایشگر به کاربر نشان داده خواهند شد. این نمایشگر بدون هر اشتباهی بوده ولی ممکن است خود دستگاه بعضی از گزینه‌ها را غیر فعال کند مثلا چنانچه شما برای شست و شوی لباس‌ها برنامه شست و شوی نرم و ارام را انتخاب کرده باشید گزینه خشک شویی سریع و فوری برای شما غیر فعال خواهد شد.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۱۱-لرزش و صدای ماشین لباسشویی

نوع مخزن استوانه‌ای شکل دستگاه مشخص کننده میزان لرزش و صدای دستگاه خواهد بود. چنانچه این مخزن به گونه ای بوده که تنها با یک فشار دست تکان بخورد به هنگام عملکرد دستگاه تکان‌های این مخزن باعث ایجاد صدا و لرزش خواهد شد.

لذا بهتر است قبل از خرید از میزان صدای ایجاد شده توسط این دستگاه مطلع گردید. البته تراز نبودن ماشین نیز می‌‌تواند باعث ایجاد لرزش و صدا گردد. اکثر مراحل برنامه‌های شست و شوی مختلف سبب ایجاد لرزش و صدا خواهند شد اما در صورتی که دستگاه تراز نباشد این صدا خیلی بیشتر خواهد شد.

این مسئله مهم‌‌ترین عامل لرزش دستگاه بوده که خیلی راحت نیز می‌‌توان آن را درست نمود. جهت تراز نمودن دستگاه باید از ابزار تراز کمک بگیرید، این ابزار روی ماشین قرار داده شده و بعد پایه‌ها باید تنظیم شده تا دستگاه در حالت کامل تراز قرار بگیرد. در صورت عدم وجود ابزار تراز می‌‌توان دستگاه را روی یک تخته سه لایه قرار داد.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۱۲-قابلیت‌های برنامه ای ماشین لباسشویی

هر نوع لباس نیاز دارد که به گونه‌ای شسته شود که کمترین آسیب به آن وارد گردد. لذا ماشین‌های ‌لباسشویی نیز باید از برنامه‌های مختلفی جهت شست و شوی لباس‌های مختلف برخوردار باشند. اغلب ماشین لباسشویی‌های جدید این امکان را به کاربر داده تا برنامه ی مخصوص لباس خود را انتخاب نمایند. بهتر است ماشین انتخابی شما به تمامی برنامه‌های شست و شو مجهز بوده تا لباس‌های مختلف خود را با خیال راحت به ماشین ‌لباسشویی بسپارید.

ماشین لباس شویی‌های امروزی از قبیل ماشین ‌لباسشویی اتوماتیک ال جی و سامسونگ قابلیت‌های بسیاری داشته و بی شک از برنامه‌های مختلف شست و شو نیز بهره مند هستند.

در ادامه قصد داریم برخی از قابلیت‌های خاص ماشین لباسشویی را ذکر کنیم. این قابلیت‌ها در همه ماشین لباسشویی وجود ندارند و هر ماشین لباسشویی بسته به قیمت و برند سازنده‌اش، از برخی از این قابلیت‌ها برخوردار است.

 تنظیم حرارت آب (Temperature setting )

برخی از ماشین ‌لباسشویی دارای سیستم حرارتی بوده به کمک این سیستم می‌‌توان کنترل دمای اب را به دست گرفت. در فصول سرد سال، اب بیش از حد سرد بوده و با این اب شستن لباس‌ها بسیار سخت می‌‌باشد. این قابلیت توانسته این مشکل را رفع نموده، قدرت نفوذ پذیری آب گرم بسیار بیشتر بوده و لباس‌های سفید با آن خیلی راحت‌‌تر پاک می‌‌شوند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که بعضی از لباس‌ها در مواجهه با اب گرم رنگ پس داده و لباس‌های دیگر نیز رنگی خواهند شد. در هر لباس بر روی مارک آن، درجه دمای لازمه جهت شست و شو قید شده است.

  شست و شو سریع (Quick wash)

این قابلیت یکی از کاربردی‌‌ترین برنامه‌های یک ماشین می‌‌باشد و در زمانی که وقت کمی برای شستن لباس‌ها دارید می‌‌توانید به کمک این برنامه لباس‌هایی را که به لحاظ  الودگی در سطح متوسطی قرار دارند را در زمانی کوتاه بشویید. سرعت این برنامه با وزن لباس‌ها ارتباط مستقیمی داشته و هر چه لباس‌ها کم‌‌تر باشند به طبع مدت شست و شو کاهش خواهد یافت.

 حسگر رطوبت

ماشین‌های جدید سنسور‌های گوناگونی داشته که از میان آن‌ها می‌‌توان به سنسور رطوبت اشاره نمود. این سنسور میزان رطوبت لباس‌ها را تشخیص داده که این امر به بهبود کارکرد خشک کن منجر شده و زمانی را جهت خشک نمودن لباس‌ها مشخص نماید، مثلا اگر زمان تنظیم شده برای خشک نمودن لباس‌ها ۲۰ دقیقه باشد ممکن است این سنسور زمان لازمه را ۱۵ دقیقه برآورد کرده و با اتمام تایم ۱۵ دقیقه ای اقدام به قطع عملیات شست و شو می‌‌نماید.

  ضد چروک

بیشتر ماشین‌های ‌لباسشویی این قابلیت را داشته که با جلوگیری از پیچش دیگ، مانع از چروک شدن بیش از حد لباس‌ها شده اما به هر حال کیفیت آن به سیستم اتوکشی نخواهد رسید.

آبکشی اضافی

به احتمال زیاد شما نیز این موضوع را تجربه کرده‌اید که بر اثر استفاده بیش از حد مواد شوینده بعد از آبکشی نیز هنوز شاهد کف بر روی لباس‌ها بوده اید، برخی از ماشین ‌لباسشویی به کمک سیستم آبکشی اضافی این مشکل را حل نموده اند. این برنامه کمک می‌‌کند شما یک بار دیگر لباس‌ها را آبکشی نمایید تا کاملا تمیز گردند.

چرخش مضاعف

این نوع شست و شو مناسب لباس‌های سنگین بوده و چرخش در این مدل شست و شو، خیلی سنگین و قوی‌‌تر بوده تا آب و مواد شوینده خیلی بهتر جذب لباس شده و از طریق نفوذ بیشتر اب به لباس، لباس خیلی بهتر تمیز می‌‌گردد.

سفارش سازی تنظیمات

برای آن که نیاز نباشد در هر بار استفاده از دستگاه برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید می‌‌توانید آن را در بین چند مود مورد نظر خود گذاشته تا هر بار خیلی راحت آن را انتخاب نمایید.

تشخیص خودکار سطح آب

از دیگر قابلیت‌های یک ماشین ‌لباسشویی امروزی می‌‌توان تشخیص خودکار سطح اب اشاره نمود. این قابلیت کمک می‌‌کند آب مصرفی به حداقل برسد. برند‌های معتبر در زمینه تولید ماشین لباس شویی، در ساخت ماشین‌های خود از سنسور‌های هوشمند بهره مند شده تا میزان سطح اب به طور اتوماتیک تنظیم گردد. این سنسور‌ها باید به طور مرتب هر چند ماه یک بار تمیز شده تا بتوانند عملکرد مناسبی از خود نشان دهند.

سیستم بهداشتی

این قابلیت برای شستن لباس افرادی که حساسیت داشته کاملا مناسب بوده چرا که این برنامه کمک می‌‌کند لباس‌ها به حساس‌‌ترین و خاص‌‌ترین روش شسته شوند.

شستشوی لباس‌ها پشمی (Wool Wash)

ماشین‌های لباسشویی معمولی فقط می‌توانند برخی از پارچه‌ها را بشویند. محدودیت این ماشین‌ها به گونه‌ای است که پلیور‌ها، روسری‌ها و یا بالش‌ها را باید با روش دیگری شست. این برنامه به منظور جلوگیری از چروک شدن لباس‌های پشمی و آسیب رساندن به آن‌ها طراحی شده است.

برنامه شستشوی Cotton (مناسب لباس‌های نخی و کتان)

لباس‌های نخی و کتان هم به قدری حساس‌اند و برای شستشوی آن‌ها باید دقت به خرج دهید. برنامه‌ی شستشوی لباس‌های نخی و کتان برای شستن انواع تی‌شرت و لباس‌های پنبه‌ای، حوله‌ها یا پارچه‌هایی با همین جنس مناسب است.

برنامه شستشوی Night Wash (مناسب شستشو در زمان‌های استراحت)

اکثر ما آرزو می‌کنیم که ای کاش می‌شد از شر سر و صدای عذاب‌ آور ماشین لباسشویی‌ در امان باشیم و در حالی که ماشین لباسشویی لباس‌هایمان را می‌شوید استراحت کنیم. با برنامه‌ی Night Wash می‌توانید این کار را بکنید. همه‌ی عملکردهای ماشین لباسشویی در این برنامه به شدت کند می‌شود. آرام آب برمی‌دارد و آرام لباس‌ها را خشک می‌کند و آرام می‌چرخد. درست مثل یک جاسوس حرفه‌ای بی‌سروصدا در قلب خانه‌ی شما به کارش ادامه می‌دهد و مواظب خواهد بود شما به هیچ‌وجه متوجه‌ش نشوید! البته در انتخاب لباس‌هایی که باید در این حالت بشویید دقت کنید. این حالت بیشتر شبیه به حالت Mix طراحی شده با این تفاوت که سروصدای آن کمتر است. درست مانند حالت میکس بهتر است لباس‌های حساس و ظریفتان را در این حالت نشویید تا از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری شود.

برنامه‌ی شستشوی Intensive یا متمرکز (مناسب برای شستن لباس‌های کثیف معمولی)

وقتی کودک بازیگوشتان از کوچه به خانه برمی‌گردد و می‌بینید لباسش پر از لکه‌های گلی شده این برنامه‌ی ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. طبق این برنامه ماشین لباسشویی شما ابتدا با آبکشی و خیس کردن لباس را از کثیفی‌های سطحی پاک می‌کند. حالا به شکل معمولی به ادامه‌ی شستشو می‌پردازد. زمانی که می‌خواهید از چرک‌مرده شدن لباس‌هایتان جلوگیری کنید این علامت روی ماشین لباسشویی بهترین گزینه‌ی مورد انتخاب شما خواهد بود.

دور موتور متغیر (Variable Spin Speed)

به شما این امکان را می‌دهد که بدون در نظر گرفتن برنامه، سرعت چرخش را تعیین کنید.

۱۳-سایر قابلیت ها

   منطق فازی

این ویژگی در ماشین لباس شویی‌های جدید و امروزی وجود داشته و سبب شده قبل از شروع شستن فرایند شست وشو برنامه ای توسط شما انتخاب نشده تا خود دستگاه با در نظر گیری وزن و نوع لباس‌ها بهترین شرایط را در نظر بگیرد.

این برنامه همچنین از سیستم خودکار تنظیم آب و مواد شوینده برخوردار بوده که به کمک آن، آب و مواد شوینده به طور خودکار وارد دستگاه شده لذا نیازی به هیچ نوع تنظیمی نبوده و خود این برنامه بهترین شرایط را برای شستن عالی لباس‌ها فراهم می‌‌کند.

   لکه بری

این قابلیت باعث می‌‌شود لباس‌ها قبل از عملیات شست و شو درون مخزن پر از آب قرار گرفته تا آب کاملا به درون آن‌ها نفوذ پیدا کرده، این امر کمک می‌‌کند لکه‌های روی لباس‌ها خیلی راحت پاک گردند.

شست و شو تاخیری

این برنامه از پراستفاده‌‌ترین برنامه‌های شست و شو می‌‌باشد. این قابلیت کمک می‌‌کند که ماشین را برای انجام شست و شو در چند ساعت اینده تنظیم نمود، مثلا هنگامی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارید می‌‌توانید ماشین را طوری تنظیم کنید که ماشین در غیاب شما کاملا لباس‌ها را شسته و خشک نماید. این برنامه برای شستن لباس‌های خیلی کثیف نیز بسیار کارامد بوده چرا که این امکان وجود داشته که لباس‌ها مدت بیشتری درون مخزنی پر از آب بمانند.

 قفل کودک (child lock)

قفل کودک به کودکان کنجکاو اجازه نمی‌دهد تنظیمات صفحه کنترل را دست بزنند. به این ترتیب آن‌ها دیگر نمی‌توانند به طور اتفاقی برنامه شستشو را دچار وقفه کنند.

 پیش شست و شو (Pre-wash)

با این برنامه، لباس‌های بسیار کثیف پیش از آغاز چرخه اصلی شست وشو با دمای پایین شسته می‌شوند.

 کارکرد نیمه پر (Half Load)

با این قابلیت می‌توانید هنگامی که کار شست وشو به نیمه رسیده یا لباس کمتری داخل ماشین است، از آب و قدرت کمتری استفاده کنید. بسیاری از ماشین‌های امروزی این امکان را دارند که به صورت خودکار بار داخل ماشین را وزن کنند.

۱۴-ورودی آب گرم و سرد و یا ورودی تک

در صورت نزدیکی محل قرار گیری ماشین در خانه شما به شیر آب گرم، ماشین‌های ‌لباسشویی دو شیر می‌‌تواند انتخاب کاملا مناسبی باشند. این ماشین‌ها به وقت شست و شو با دمای بالا از شیر آب گرم استفاده نموده و این موضوع سبب شده مصرف انرژی به حداقل برسد. در حالی که در دیگر ماشین‌های لباس شویی، المنت دستگاه آب را به دما مورد نظر می‌‌رساند.

۱۵-وای فای

اگر از جمله افرادی هستید که پا به پای فناوری پیش می‌روید، ممکن است امکان اتصال به وای‌فای برای شما اهمیت داشته باشد. با استفاده از این امکان می‌توانید به کمک سایر محصولات مجهز به اینترنت اشیاء مثل Nest لباسشویی خود را کنترل کنید. مثلا می‌توانید در زمان‌هایی که هزینه‌ی مصرف برق کم‌تر است دستگاه را روشن کنید.

 

۱۶-ستاره‌ی انرژی یا Energy Star

نکته‌ی مثبت در مورد دستگاه‌هایی که دارای نشان ستاره‌ی انرژی هستند این است که مصرف آن‌ها بهینه است. به طور مثال، بسیاری از این مدل‌ها دارای حسگر رطوبت لباس هستند. این حسگر کمک می‌کند تا مصرف انرژی دستگاه شما پایین بیاید. در دستگاه‌هایی که حسگر رطوبت دارند پایان یافتن فعالیت خشک‌کن به خشک شدن لباس بستگی خواهد داشت نه پایان یافتن زمان تعیین شده برای خشک کردن.

۱۷-قابلیت های جدید ماشین لباسشویی

 ۱-فناوری Silver Nano (نانو سیلور) دوو و الجی

تکنولوژی نانو سیلور مبتنی بر خواص یونهای نقره در ابعاد ۰٫۱ تا ۱۰۰ نانومتر است .

وقتی ماده ای به این کوچکی تجزیه میشود خواص جدیدی را ایجاد کرده، و قابلیت ترکیب شوندگی بالای آن منجربه نفوذ مستقیم آن به درون باکتری ها شده باعث از بین رفتن باکتری و در نتیجه ایجاد پاکیزگی می شود . این بخش از دستگاه میتواند به مدت ۱۰ سال برای ضد عفونی نمودن و استریل نمودن پارچه ها مورد استفاده قرار گیرد. مزایای استفاده از سیستم سیلور نانو ازبین بردن بوهای نامطبوع ، صرفه جویی درهزینه برق ، و ایجاد منطقه عاری از باکتری است .

این تکنولوژی که چندین سال است در برندهای برتر دنیا به چشم می خورد باعث افزایش عمر دیگ ها نیز می شود که این فناوری در برخی از کشورها تبدیل به یک استاندارد الزامی برای لباسشویی شده است .

اگر لباس نوزاد یا فرد بیمار به وفور در ماشین لباسشویی خود می شویید به شما پیشنهاد می شود در زمان خرید ماشین لباسشویی حتما از برندهایی که دارای این تکنولوژی هستند خریداری کنید تا ضمن بهره مندی از خواص مفید این تکنولوژی لباس های شما ضد عفونی هم خواهد شد .

مزایای نانوسیلور در ماشین لباسشویی :

۱ – از بین بردن بو های نامطبوع

۲ – استریل کردن

۳ – شستشوی لباس در محیط خالی از بکتری

۴ – صرفه جویی در مصرف برق

۵ – عمر مفید ۱۰ سال

۲-فناوری حباب ساز Eco Bubble سامسونگ

فناوری حباب ساز ecobubble ماشین لباسشویی سامسونگ قبل از آغاز چرخه شستشو ، آب و شوینده رو با هوا ترکیب کرده و حباب میسازد و این حباب ها که طبق فرمولی ویژه ایجاد میشن ، سریعتر از مواد شوینده متداول به بافت لباس نفوذ می کند ، بنابراین برای انجام فرایند شستشو مصرف اب کمتری دارد. برنامه شستشوی سوپر اکو با دمای آب ۱۵ درجه لباس ها رو با همان کیفیت اب ۴۰ درجه شستشو میکند و در نتیجه تا ۷۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی میکند.برنامه شستشوی سوپر اکو با آب سرد در مقایسه با برنامه لباس های نخی با دمای ۴۰ درجه بدون حباب ساز کارایی بهتری دارد.

 

۳-فن‌آوری Aquawave بکو

ماشین‌های لباسشویی بکو مجهز به فن‌آوری Aquawave و طراحی منحصربه‌فرد استوانه لگن، پارو و در شستشویی ملایم و درعین‌حال موثر را برای انواع پوشاک فراهم می‌کند. مزیت این شستشوی ملایم این است که لباس‌ها تا مدت طولانی‌تری نو باقی می‌مانند.

فن‌آوری آکواویو موجود در ماشین‌های لباسشویی بکو، از طبیعت الهام گرفته‌اند تا حرکت امواج را شبیه‌سازی کرده و از فرسوده‌شدن لباس‌هایتان در اثر شستشوی مداوم جلوگیری کند. طراحی داخلی این ماشین‌ها به‌نحوی صورت گرفته است تا از قدرت امواج به‌نحوی موثر استفاده کند.

الگوی استوانه لگن به‌طور ویژه‌ای طراحی شده است تا لباس‌ها به آهستگی در اطراف استوانه لگن حرکت کنند. پاروها هم طوری طراحی شده‌اند تا حرکت ملایم‌تری را ایجاد کنند. در نهایت، انحنای موجود در شیشه‌ای این ماشین‌های لباسشویی اثر ترکیبی بیشتری را ایجاد می‌کند تا لباس‌ها بتوانند راحت‌تر جابه‌جا شوند و به‌این‌ترتیب، نیاز به انرژی کاهش می‌یابد.

۴-برنامه StainExpert بکو

دیگر لازم نیست از سرکه سفید ، آب لیمو و مواد شوینده ظرف استفاده کنید. آنها در آشپزخانه جایگاه خود را دارند و لباسهای کثیف شده با لکه ها، توسط برنامه StainExpert ماشین لباسشویی بکو مراقبت می شود. چه قهوه، کچاپ، شکلات، آرایش یا خون باشد، ™StainExpert به طور خاص برای از بین بردن ۲۴ نوع لکه مختلف طراحی شده است، بنابراین دیگر لازم نیست قبل از شستن لباس خود لکه ها را نرم و یا پاک کنید زیرا ماشین لباسشویی بکو به تنهایی این کار را انجام می دهد.

۵-شستشوی سریع و موثر با ۳D Aqua Spa بوش

۳D Aqua سیستم شستشو و دوش میباشد که همواره نتایج شستشو را مطلوب میسازد. در این سیستم برای توزیع سریع و موثر ، آب از سه طرف وارد درام میشود. در طول چرخه ، دست و پا زدن های خاصی در درام طراحی شده است که به آرامی و اطمینان، شستشوی ملایم و همچنین استفاده بهینه از آب انجام میشود. ۳D Aqua اجازه میدهد تا نفوذ آب به پارچه سریعتر شود و در نتیجه بار شستشو کوتاهتر است.

برای اطلاع بیشتر در مورد ماشین لباسشویی بوش به مقاله راهنمای خرید آن مراجعه کنید.

راهنمای جامع خرید ماشین لباسشویی

۱۸-گارانتی

بیشتر محصولات خانگی دارای گارانتی چند ماهه، یک ساله و حتی بیشتر می‌‌باشند. تمام دستگاه‌های برقی ممکن است دچار مشکلات فنی گردند لذا لازم است که دستگاه انتخابی شما دارای ضمانت نامه مناسبی باشد. برخی از برند‌های ماشین لباسشویی شرایط گارانتی جداگانه‌ای تنها برای موتور محصول خود تعیین می‌کنند که عموما زمان بسیار بیشتری نسبت به مدت زمان گارانتی خود دستگاه است؛ به عنوان مثال گارانتی ۱۰ ساله‌ی موتور در برابر گارانتی ۲ ساله‌ی سایر بخش‌های ماشین لباسشویی. پس بهتر است هنگام خرید این دستگاه حتما از داشتن گارانتی معتبر اطمینان حاصل نمایید.

تصمیم نهایی

به عنوان آخرین توصیه، وقتی انتخاب خود را انجام دادید، سعی کنید قبل از خرید، مدل دستگاه مورد نظر را در اینترنت جستجو کرده و نظرات و تجربیات افرادی که از آن استفاده کرده‌اند را مطالعه کنید. گاهی اوقات تجربه‌ی عملی با آن‌چه در مشخصات و تبلیغات می‌آید متفاوت است؛ پس سعی کنید با آگاهی کامل از بودجه، نیاز و عملکرد واقعی دستگاه مورد نظر خود برای خرید راهی بازار شوید.

امیدواریم از این راهنمای خرید کمال استفاده را برده باشید. می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در خصوص موضوع مورد بحث در این مقاله‌ در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.در ضمن فیلم آموزشی زیر رو از دست ندید.

مینی واش یا کهنه شور

در گویش عامیانه به دستگاه مینی واش،کهنه شور هم گفته میشود ولی این دو اسم یک وسیله را مشخص میکنند.در گذشته این دستگاه وظیفه شستن کهنه نوزادان را به عهده داشته ولی با گذشت زمان و استفاده خانواده ها از پوشک،کاربری این دستگاه به سمت شستن لباسهای کودک رفته است. 

مینی واش مخصوص لباس نوزاد را می توان پس ازاین کاربرد،به عنوان دستگاه مخصوص شستشوی لباسهای سفید(به علت کیفیت بالای شستشوی مینی واش)،جوراب و زیرپوش و یا حتی دستمال های بسیار کثیفی که برای نظافت سطوح و یا کف آشپزخانه و راهروها استفاده میشود،به کار برد. 

لباسهای پدر و مادر و یا بزرگترهای خانواده،به علت داشتن آلودگیهای خاص خودشان از قبیل گرد و غبار بیرون از منزل،آلودگیهای محل کار پدر و مادر،مواد آرایشی و بهداشتی پدر و مادر و … بهتر است جدا از لباسهای نوزاد شسته شود.در این صورت معقول تر است لباس های کودک جدا از لباس های دیگر و در یک دستگاه جداگانه شسته شود. چرا که پس از هر بار شستشو در سیستم تخلیه،زیر پروانه شستشو،داخل پرزگیر مقداری از مواد شوینده آب حاوی آلودگیهای شستشوی قبلی باقی می ماند و با آبگیری جدید جهت شستشوی لباسهای نوزاد، این آلودگیها مجددا وارد سیستم شستشو می شود.

به علت اینکه سیستم دفاعی بدن نوزادان و کودکان تکمیل نشده است،کوچکترین و ضعیفترین میکروبها می توانند ایجاد بیماری و حتی حساسیتهای پوستی کند. رعایت بهداشت بهترین راه سلامت است.

به علت محور عمودی چرخش پروانه و شستشوی دوطرفه یا به بیان بهترداشتن الکترو موتوردو دوری که پس از چرخش چند ثانیه ایی،جهت چرخش را عوض میکند این دستگاه مانند شستشوی دستی تمیزترین حالت شستشوی لباس را دارند.

زمانیکه نوزاد مدام به لباس تمیز احتیاج پیدا میکند ، سرعت شستشو دارای اهمیت می شود.چرا که نوزاد در بسیاری از موارد پس از تعویض پوشک و یا بعد از غذا خوردن،احتیاج به لباس تمیز دارد.این دستگاه مینی واش است که به کمک مادر نوزاد می آید و لباسهای نوزاد را ، پس از گذشت مدت زمانی کوتاه،ولی بسیار تمیز می شوید.

درب دستگاه مینی واش از بالا باز می شود،به همین علت شما میتوانید ظرفیت دستگاه را تکمیل نکرده و  نسبت حجم لباس،آب و مواد شوینده اضافه نمایید. حتی می توانید به هنگام کار درب دستگاه را باز کنید و حجم آب،موادشوینده و حتی حجم لباسرا تغییر دهید.

دستگاه مینی واش احتیاجی به نصب ندارد و می توان به سادگی آن را جابجا کرد و به هنگام استفاده به مکان مورد نظر حمل نمود. تنها باید به آن آب و مواد شوینده اضافه نمود تا لباسهایی تمیز داشته باشیم.

بدنه اکثر دستگاه های مینی واش، از پلاستیک مقاوم به ضربه ساخته شده که این بدنه در مقابل زنگ زدگی، پوسیدگی و برق گرفتگی هم مقاوم است.حتی انتقال نیرو از اکترو موتور به پروانه شستشو توسط تسمه صورت میگیرد که الکترو موتور را از آسیبهای احتمالی ایمن می سازد.

اکثرمینی واش ها یا همان کهنه شورها دارای ورودی آب میباشند که شلنگ آب به آن متصل می شود و به راحتی باز و بسته کردن یک شیر آب، میتوان آن را پر از آب نمود.از طرف دیگر زمان مورد نیاز برای کار و شستن لباس حداکثر ۱۵ دقیقه است.

مینی واش موارد استفاده گوناگونی دارد مانند: لباس شویی نوزاد،لباس شویی سوییت دانشجویی یا منازل کوچک،لباس شویی حجم کم یا به گویش عامیانه دم دستی منازل بزرگتر .

نکاتی که به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد لباسشویی كمك مي كند!

توضیح تعدادی از برنامه‌های ماشین لباسشویی

به کمک این برنامه‌ها، برای انواع لباس‌ها بهترین شستشو را خواهیم داشت. برای انتخاب برنامه‌ها از صفحه نمایشی دستگاه کمک می‌گیریم که در ادامه به بعضی از این برنامه‌ها اشاره خواهیم کرد.

برنامه شستشو

سیستم بخار

در سیستم بخار لباس‌ها در معرض بخار قرار ‌می‌گیرند و بو و لکه‌های روی البسه از بین می‌رود. سیسم بخار اغلب روی ماشین لباس‌شویی‌های گران قیمت و پیشرفته قرار دارد.

کنترل حرارت آب

بعضی از دستگاه‌ها سیستم کنترل حرارت آب دارند. با استفاده از این گزینه می‌توانید دمای مورد نظر خود را (گرم یا سرد) متناسب با لباس، تنظیم کنید. برای لباس‌های رنگی می‌توان از آب سرد استفاده کرد تا لباس های رنگی به همدیگر رنگ ندهند.

سرعت گردش خشک کن

زمانی که سرعت گردش خشک کن ماشین لباسشویی بالا باشد، قدرت خشک کن هم بیشتر می‌شود.

قفل کودک

به کمک این ویژگی فوق العاده به کودکان کنجکاو اجازه نمی‌دهید که به تنظیمات دست بزنند چون با فعال شدن قفل کودک، تمامی دکمه‌ها قفل غیر فعال می‌شوند.

شستشوی سریع

این ویژگی برای زندگی‌های امروزی مناسب است اگر زمان کم است و به لباس خود نیاز دارید. با فعال کردن این گزینه شسشو و خشک کردن لباس بسیار سریع تر از حالت معمولی اتفاق می‌افتد. درضمن این افزایش سرعت رابطه مستقیم با حجم لباس نیز دارد.

شستشو لباس های پشمی

این برنامه برای لباس‌های پشمی و پلیور و روسری‌های پشمی  گزینۀ مناسبی است. در ضمن مانع چروک شدن البسه پشمی میشود.

اتو کشی آسان

با انتخاب اتو کشی آسان می‌توان از چروک شدن البسه ها جلوگیری کرد. اما این گزینه فقط در برخی از ماشین لباسشویی ها وجود دارد.

آب کشی اضافه

اگر شوینده اضافی در دستگاه اضافه کردید می‌توانید آب کشی اضافه را انتخاب کنید. با فعال کردن این گزینه شوینده‌های اضافه روی البسه از بین رفته و مانع خراب شدنِ بافت لباس می‌شود.

حالت لکه بر

حالت لکه بر همان خیساندن لباس قبل از شستشو است که با خیس شدن لکه‌های روی لباس، بهتر از بین می‌رود.

اصول بهداشتی

این گزینه مناسب افرادی استکه از آلرژی رنج می‌برند و باعث می‌شود مواد آلرژی زا و باکتری‌ها در حین شستشو از بین بروند.

چرخش مضاعف

این ویژگی مناسب البسه‌ی پشمی و حوله‌ها است که با انتخاب گزینۀ چرخش بیشتر، آب اضافه آن‌ها گرفته می‌شود. همچنین این گزینه مناسب البسه‌ای است که آب زیادی به خود جذب می‌کنند است.

بازکننده چروک

این گزینه نمی‌تواند جایگزین اتو کشی باشد اما می‌تواند تا حد زیادی چروک لباس‌ها را از بین ببرد.

شستشو با تاخیر

این گزینه مناسب افرادی است که شاغل هستند. یا زمانی که شما می‌خواهید به بیرون بروید. با فعال کردن شستشو با تاخیر می‌توانید بین 6 تا 36 ساعت شستشو را به تعویق بیندازید.

نتیجه گیری خرید ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی، سعی کنید کد و مدل ماشین لباسشویی مورد نظر را در اینترنت جستجو کنید و نظرات کاربران و افرادی که از آن دستگاه استفاده کرده‌اند را با دقت مطالعه کنید. بعضی وقت‌ها تجربه‌ی عملی با آن‌ چه در مشخصات دستگاه و تبلیغات می‌آید، کاملاً متفاوت است.

پس سعی کنید با آگاهی کامل نسبت به دستگاه، اقدام به خرید کنید. همچنین شما می‌توانید از کارشناسان فروشگاه آرپی لند به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد درون منزل شما است. به این دلیل که ماشین لباسشویی پرکاربرد است پس باید بهترین ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. برای خریداری بهترین ماشین لباسشویی باید راهنمای خرید بهترین ماشین ....

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی در نگاه اول وقتی بودجه‌ی شما مشخص باشد خیلی آسان به نظر می‌رسد، اما لازم است که کمی بیشتر دقت کنیم. شاید چیزهایی باشد که به آن‌ها فکر نکرده باشید مانند هزینه استفاده از ماشین لباسشویی: به عبارت دیگر ب....

معیارهای انتخاب ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | معرفی بهترین برند ماشین لباسشویی

کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟ ال جی یا سامسونگ یا بوش المان یا بوش ترکیه

ماشین لباسشویی خوب، 8 برند ایرانی و خارجی+ قیمت

کدوم ماشین لباسشویی رو بخریم که یه عمر واسمون لباس بشوره؟

بهترین برندهای ایرانی ماشین لباسشویی از نگاه مصرف‌کنندگان کدامند؟

بهترین ماشین لباسشویی 2019 کدامند؟

راهنمای خرید ماشین لباسشویی ، با حداقل قیمت و حداکثر کیفیت

   محصولات مشابه