مقالات رابوکالا

فروشگاه

سینما خانگی چیست ؟ معرفی بهترین سینما خانگی ها

سینما خانگی چیست ؟ در این مطلب که در تابستان 1396 به روز رسانی شده است قصد داریم به معرفی بهترین سینما خانگی ها بپردازیم همچنین قیمت دقیق و به روز سینما خانگی در بانه را در اختیار شما میزاریم به امید اینکه انتخاب درستی داشته باشید . با ممتاز کالا همراه باشید . 

سینما خانگی چیست ؟

سینمای خانگی یک دستگاه دی وی دی پلیر است که دارای شش بلند گو شامل لفت فرونت- رایت فرونت- مفت پیر- رایت پیر- ساب وافر- سنتر میباشد که بنا به قدرت امپلی فایر تعبیه شده در داخل دی وی دی دارای قدرت های خروجی متفاوت میباشد. شما میتوانید صدای تلویزیون را از طریق سینمای خانگی بشنوید و لذت بیشتری ببرید و یا سی دی و دی وی دی صوتی گوش دهید ….. تماشای فیلمهایی که سیستم صدای دالبی داشته باشد با سینمای خانگی بسیار لذت بخش است.

سینما خانگی چیست ؟

در واقع مجموعه ای از وسایل صوتی و تصویری است که میتواند تجربه تماشای یک فیلم در خانه را به کلی دگرگون کند. با استفاده از این تجهیزات و چیدمان صحیح آنها، تلویزیون ساده منزل به یک سینمای کوچک و خودمانی تبدیل میشود.خرید سیستم سینمای خانگی میتواند کاری مشکل و وقت گیر باشد زیرا ، سیستمهای سینمای خانگی دارای هزاران گزینه مختلف است که باید درنظر گرفته شوند. برای راه اندازی سینمای خانگی به این لوازم نیاز است .

سینما خانگی چیست ؟

● لوازم و تجهیزات اصلی

قبل از هرچیز باید نسبت به تمایل و بودجه مورد نظر، تلویزیون بزرگی تهیه کرد تا نسبت تصویر فیلمهایی که به شیوه واید اسکرین (Wide Screen) تهیه شده اند در آن به درستی نمایش داده شود. یک تلویزیون ۲۷ اینچ یا بزرگتر این امکان را میدهد تا کوچکترین جزئیات تصویر را از فاصله مناسب دید.

به دستگاهی که بتواند یک نوع فرمت صوتی فراگیر (surround sound) را گشوده و پخش کند نیز احتیاج است . فرمتهای صوتی فراگیر متعددی وجود دارند که شاید رایج ترین آنها، سیستم فراگیر دالبی دیجیتال (surround sound) باشد. تقریبا تمام DVD های موجود با سیستم دالبی کدگذاری شده اند. برای اینکه به طور کامل از سیستم دالبی دیجیتال استفاده شود به تجهیزات زیر نیاز می باشد :

 

  • تلویزیون
  • پنج بلندگو
  • ساب ووفر
  • دستگاه پخش DVD
  • منبع تغذیه صوتی/تصویری

 

سینما خانگی چیست ؟

 

▪ تلویزیون

تلویزیون ابزار ارتباطی است که تقریبا در طی ۵۰ سال تغییر اندکی داشته است. اما تغییرات اخیر آن موجب شده اند که تهیه یک تلویزیون جدید علاه بر هیجان انگیز بودن تا حدی گیج کننده هم باشد. بهترین روش انتخاب تلویزیون، مطالعه دقیق کاتالوگها و مشورت با یک کارشناس “وارد” است که در ضمن از بودجه شما نیز باخبر باشد.

 

سینما خانگی چیست ؟

▪ بلندگوها

سیستم بلندگوهای سینمای خانگی مهمترین فاکتور در کیفیت صوتی این مجموعه است. واضح است که برای امتحان و انتخاب سیستم بلندگوها، باید زمان کافی و حوصله فراوانی داشته باشید. یک توصیه خوب به تازه کارها، این است که سیستم بلندگویی که بیش از همه به آن علاقه دارید انتخاب کرده و باقی سیستم و تجهیزات سینمای خانگی خود را بر اساس آن بنا کنید. یک مجموعه کامل از شش بلندگو برای سینمای خانگی عبارتند از:
ـ بلندگوهای چپ و راست جلو
ـ بلندگوهای چپ و راست کناری یا Surround
ـ بلندگوی مرکزی (  Center )
ـ ساب ووفر
این بلندگوها لزوما نباید همه محصول یک کارخانه باشند، اما لااقل باید از نظر ظاهری با یکدیگر تناسب داشته باشند. یک سیستم بلندگوی سینمای خانگی شامل چهار بلندگوی مکعب مستطیل شکل یا ماهواره ای مشابه با بلندگوی مرکزی و ساب ووفر متناسب با آن است. بلندگوهای ماهواره ای میکرو ( Micro ) ، بسیار کوچک اما قدرتمند هستند و برای فضاهای کوچک طراحی شده اند.

 نکته : افزودن یک جفت بلندگوی جلوی زمینی یا برجی، قدرت صوتی سینمای خانگی را افزایش داده و برای پخش موسیقی نیز عالی است.

▪ ساب ووفر

ساب ووفر یا ساب، مسئول پخش پایین ترین فرکانسهای صوتی هستند. تماشاگران باید وجود یک ساب ووفر خوب را در سینمای خانگی حس کنند.
یک ساب ووفر خوب باید تواند اتاق را به لرزه درآورد، نوشیدنی را در لیوان مرتعش کرده و بچه های کوچک را بترساند.
از آنجایی که ساب ووفر ایجاد تاثیر کلی سینمای خانگی را بر عهده دارد، انرژی آن باید از قویترین آمپلی فایر مجموعه تامین شود. باید کاری کرد که تماشاگران با قدرت ساب ووفر بر روی صندلی خود میخ کوب شوند .
یکی از مزایای ساب ووفر این است که صدای آن در تمام جهات منتشر می شود، به این ترتیب تعیین محل آن در اتاق بسیار ساده است و میتوان آنرا تقریبا در هر جایی قرار داد.
فقط باید توجه کرد که آنرا در کنج دیوار نگذاشت زیرا طیف صوتی دینامیک آن کاهش می یابد، اما قرار دادن آن در گوشه اتاق (نه در زاویه دو دیوار) می تواند نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

سینما خانگی چیست ؟

▪ دستگاه پخش DVD

پذیرفته شدن دستگاههای پخش DVD توسط مشتریان، بدون شک سریع ترین انطباق مصرف کننده عادی با تکنولوژی روز به شمار میرود. باور کردن اینکه قبل از سال ۱۹۹۷، DVD و دستگاه پخش آن وجود نداشت، بسیار مشکل است. تنها در طی سه سال، دستگاههای پخش DVD از بخش انحصاری بازار خارج شده و به کالای عمده تمام فروشگاههای صوتی، تصویری و لوازم خانگی تبدیل شدند.
یکی دیگر از دلایل این فروش فوق العاده، کاهش سریع قیمت این دستگاهها و فیلمهای آن بود. در حال حاضر دیگر فیلمهای DVDبه قدری ارزان هستند که کسی آنها را کرایه نمیکند و شاید قیمت خرید آن خیلی کمتر هم باشد.
کیفیت تصویر و امکانات متعدد DVD نیز یکی دیگر از دلایل مهم محبوبیت فراوان آن است. اما برای بهره مند شدن از مزایای دستگاههای پخش DVD لزوما نباید سیستم صوتی غول آسا و تلویزیونی بزرگ و HD داشت . تنها چیزی که به آن نیاز می باشد ، یک تلویزیون با ورودی صوتی و تصویر است. معمولا سیمهای رابط به این ترتیب وصل میشوند که سیم زرد رنگ برای اتصال تصویر یا video و سیم قرمز یا سفید، برای ورودی صوتی یا audio است.

 

سینما خانگی چیست ؟

▪ منبع تغذیه یا receiver
تمام امور مربوط به پردازش ، اتصالات و انتخاب مدارها و تقویت از طریق منابع تغذیه سینمای خانگی انجام میشود. تمام قطعات سیستم سینمای خانگی به نوعی به منابع تغذیه متصل هستند. گاهی این منبع تغذیه به سادگی یک آمپلی فایر (amplifier) نامیده میشود زیرا مسئول تدارک چند کانال تقویت کننده به بلندگوهاست ، اما تقویت صوت یا آمپلی فای کردن، تنها یکی از کارهای منبع تغذیه است.
منبع تغذیه شامل قطعات زیر است:
ـ پیش تقویت کننده یا Preamplifier: برای سویچینگ، اتصالات و کنترل بلندی و حجم صدا
ـ رمزخوان یا دیکودر (Decoder) : برای تبدیل دیجیتال به آنالوگ و فرمتهای فراگیر
ـ تقویت کننده یا آمپلی فایر (Amplifier) : فراهم کننده انرژی لازم برای بلندگوها
پردازنده ها یا Processor در منابع تغذیه کار رمزخوانی فرمتهای صدای فراگیر را انجام میدهند و سیگنالهای صوتی دیجیتال را به آنالوگ تبدیل میکنند. تعداد این فرمتها زیاد است و دانستن این نکته که منبع تغذیه شما قادر به رمزگشایی از چه فرمتهایی است، بسیار مهم است. اکثر پردازنده های جدید میتوانند فرمتهای رایج مانند دالبی دیجیتال و DTS را بخوانند و همچنین فرمتهای قدیمی تر مانند Dolby Pro Logic را نیز تشخیص میدهند.
یکی از مهمترین وظایف منبع تغذیه، سویچینگ و کنترل بلندی و حجم صداست. این دستگاه باید ارتباط میان تمام قطعات وصل شده به منبع تغذیه را فراهم کرده و حجم صدا را تعدیل نماید.

 

سینما خانگی چیست ؟  سینما خانگی چیست ؟

1. سینما خانگی سه بعدی سامسونگ HT-F6550

سینما خانگی چیست ؟

2. سینما خانگی 1200 وات الجی LHD756W

 

سینما خانگی چیست ؟

3. سینما خانگی سونی مدل E6100 

سینما خانگی چیست ؟

 

4. سینمای خانگی پاناسونیک Panasonic SC-XH385

سینما خانگی چیست ؟

سینما خانگی چیست ؟

پیشنهاد ویژه

 سینما خانگی چیست ؟ معرفی بهترین سینما خانگی ها

 43 اینچ  ( 43UJ752V )  : تلویزیون پارسال تلویزیون UH750 که در زمستان وارد بازار بانه شد به محبوب ترین تلویزیون 43 اینچ تبدیل شد و انتظار می رود این تلویزیون نیز همین روند را در پیش بگیرد. حالا به تیم ممتازکالا همراه باشید مب خواهیم این تلویزیون را به صورت تخصصی بررسی کنیم .

  مطالب آموزشی مرتبط

  

تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی


تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی   

کیفیت و حجم صدا از مهم ترین مواردی است که به هنگام دیدن یک فیلم یا مستند به آن توجه می کنیم. صفحه نمایشگر تلویزیون به تنهایی قدرت صدای کمی دارد، برای جبران این کمبود، شما می توانید از سیستم های صوتی کمک کننده، مانند ساندبار یا سینما خانگی استفاده کنید. اینکه بهترین گزینه برای خرید کدام است به موارد مختلفی نظیر بودجه ی اختصاص داده شده، انتظاری که از صدای پخش شده دارید، محتوایی که قرار است از صفحه ی تلویزیون نمایش داده شود و... بستگی دارد. برای انتخاب بهتر به مقایسه ی این دو سیستم صوتی در هرکدام از این موارد می پردازیم. ادامه مطلب

تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی

  

اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید


اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید   

امروزه شاهد آن هستیم با معرفی محصولات جدید تلویزیون از سوی برندهای معتبر، از ضخامت تلویزیون ها کاسته شده است. با کاسته شدن از ضخامت تلویزیون ها، آنچه که بیشتر از همه چیز تحت تأثیر قرار می گیرد، کیفیت صدای تلویزیون است. در واقع صدای تلویزیون، گزینه ای است که با باریک شدن تلویزیون ها، بیش از همه موارد، مورد کم لطفی قرار می گیرد. اگر صدای خوب در کنار ضخامت کم تلویزیون برایتان اهمیت دارد، توصیه می کنیم یک دستگاه سینمای خانگی نیز به همراه تلویزیون خریداری نمایید. این دستگاه، علاقه مندان به صداهای بلند با فرمت های متنوع را شگفت زده خواهد کرد. ادامه مطلب

اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید

پنج تا از بهترین سینما خانگی هایی که دارای پخش کننده ی بلو ری هستند

راهنمای خرید سینمای خانگی

 

   محصولات مشابه