مقالات رابوکالا

فروشگاه

خرید ساعت مچی متناسب با سایز مچ

 

یکی از مهترین مسایلی که در هنگام خرید ساعت مچی باید به آن توجه کنید، انتخاب ساعت مچی متناسب با سایز مچ دست شما است؛ چرا که هر ساعت مچی برای همه دست‎‌ها مناسب نیست. هر چد قاعده و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد اما برخی نکات کلی است که با رعایت آن‌ها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ساعت مچی که خریداری کرده‌اید، متناسب با مچ دستان شما است. در این مطلب قصد داریم به نکات کلی که بایستی در انتخاب ساعت مچی متناسب با سایز مچ دستانتان رعایت کنید، اشاره کنیم. نکاتی در مورد انتخاب قطر صفحه، پهنای بند ساعت و جنس بند ساعت و ... . پس تا پایان با ما همراه باشید.

ساعت مچی مردانه

 

 

قطر صفحه‌ی ساعت مچی:

 قطر صفحه ساعت مچی از جمله قسمت‌های ساعت است که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند. به صورت کلی قطر صفحه‌ی ساعت‌های مردانه بین ۳۸ تا ۴۶ میلیمتر است. هر اندازه‌ای بیش از ۴۶ میلیمتر تبدیل به یک ساعت مچی خیلی بزرگ می‌شود و هر اندازه‌ای کمتر از ۳۸ میلیمتر، ساعت خیلی کوچک می‌شود. حال سوال اساسی این است که چگونه اندازه مناسب با مچ دست خود را پیدا کنیم. برای پاسخ به این سوال باید مچ دست خود را اندازه بگیرید. چنانچه مچ دست شما بین ۱۴ تا ۱۸ سانتیمتر بود سک ساعت مچی با قطری بین ۳۸، ۴۰ و یا ۴۲ میلیمتر انتخاب کنید. اما چنانچه مچ دست شما حدود ۱۸ سانتیمتر یا بیشتر بود، یک ساعت مچی با صفحه‌ی بزرگتر به اندازه ۴۴ تا ۴۶ میلیمتر انتخاب کنید.

 

 

ساعت مچی مردانه اصل

ضخامت صفحه‌ی ساعت مچی

 حال باید به ضخامت صفحه‌ی ساعت مچی توجه کنیذ. البته ضخامت ساعت اغلب ارتباط مستقیمی با قطر صفحه‌ی ساعت دارد. در زمانی که ساعت‌های مکانیکی، بازار ساعت مچی را در تسخیر خود درآورده بودند، تصور بر این بود که هر چه یک ساعت نازکتر باشد، کیفیت بالاتری دارد. اما در حال حاضر با ورود ساعت‌های دیجیتال و کوارتز این تصور دیگر درست نیست. قاعده کلید در این مورد این است که عمق صفحه باید متناسب با قطر آن باشد و به اندازه‌ای که قطر زیاد می‌شود، ضخامت هم افزایش یابد. برای مثال برای ساعت مچی با قطر ۳۸ تا ۴۲ میلیمتر ساعتی با ضخامت حدودا ۷ میلیمتر مناسب خواهد بود. همچنین برای ساعت مچی با قطر ۴۴ میلیمتر و بیشتر سراغ ساعتی با ضخامت حدودا ۹ میلیمتر بروید.

خرید ساعت مچی مردانه

عرض بند ساعت مچی

 در هنگام انتخاب و خرید ساعت مچی مناسب با مچ دستان شما، بایستی حتما اندازه بند ساعت را در نظر بگیرید. مطابق با یک قاعده کلی بایستی عرض بند ساعت مچی به اندازه نصف قطر ساعت باشد. حال اگر ساعتی با قطر ۴۰ میلیمتری می‌پوشید عرض بند آن باید حدودا ۲۰ میلی‌متر باشد. البته ممکن است که شما بندهای پهن‌تر یا نازکتر از این قاعده را ترجیح بدهید و این مساله کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.

خرید اینترنتی ساعت مچی مردانه

جنس بند ساعت مچی

 بندهای فلزی به دلیل ماهیت فلزی خود بزرگتر و سنگین‌تر هستند. بنابراین برای مچ‌های برگتر مناسب‌تر خواهد بود. در اینجا نیز باید تاکید کنم که این قاعده کاملا شخصی است و ممکن است افرادی با مچ‌های بزرگتر، بندهای فلزی باریک را ترجیح دهند. استایلی مانند استایل‌های میلانی که یکی از استایل‌های معروف مردانه است.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای انتخاب ساعت مچی مردانه


راهنمای انتخاب ساعت مچی مردانه   

امروزه نوع و کیفیت ساعت مچی برای بسیاری از آقایان دارای اهمیت فراوان است. آقایانی که به استایل و تیپ خود اهمیت می­دهند مسلما از داشتن یک ساعت مچی مردانه شیک و زیبا بدشان نخواهد آمد. درچند سال اخیر مدل­ها و برندهای مختلفی از ساعت­های مچی به بازار راه یافته است. نمی­توان گفت که قانونی برای انتخاب نوع ساعت وجود دارد اما مسلما توجه و دقت به مدل ساعت و هم­­خوانی آن با رنگ و استایل لباس مسلما در تیپ و ظاهر شما تاثیر به­سزایی خواهد داشت. شما به راحتی می­توانید ساعت مورد نظر خود را از سایت تجاری پل کالا خریداری نمایید. همچنین ما با ارائه این مقاله قصد داریم تا شما را در انتخاب راحت­تر یاری کنیم. ادامه مطلب

راهنمای انتخاب ساعت مچی مردانه

  

بهترین مدل های ساعت مچی مردانه | لاکچری ترین مدل ها


بهترین مدل های ساعت مچی مردانه | لاکچری ترین مدل ها   

در اینبخش مجموعه اي لاکچری از مدل ساعت مچی مردانه را جمع آوری کرده ایم. فکر می کنید ساعت مچی از مد افتاده؟ آخر اینروزها همه ی نگاه‌ها بـه ساعت موبایل ها و تبلت هاست و کمتر کسی بـه سراغ خرید ساعت مچی برای تکمیل استایل خود میرود، اما اگر شـما جزو دسته ساعت بازها هستید و بـه دنبال مدلهای شیک و لاکچری هستید در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید. ادامه مطلب

بهترین مدل های ساعت مچی مردانه | لاکچری ترین مدل ها

راهنمای خرید ساعت مچی (صفر تا صد خرید ساعت)

مدل ساعت مچی مردانه برای انواع سلیقه ها

 

   محصولات مشابه