فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

فعال کردن قابلیت محافظت از محتوای فولدر در OneDriveفعال کردن قابلیت محافظت از محتوای فولدر در OneDriveفعال کردن قابلیت محافظت از محتوای فولدر در OneDrive

 

در حال حاضر OneDrive مایکروسافت امکان محافظت از محتوای فولدرهای دسكتاپ، اسناد و عکسها را فراهم کرده است. شما می‌توانید از فولدرهای استاندارد ذخیره فایل خود به شیوه معمول استفاده کنید و OneDrive نیز آنها را در صورتی که در فولدر OneDrive شما در محیط ذخیره سازی ابری نگهداری شده باشند همگام سازی می‌کند.

 

قابلیت Folder Protection مایکروسافت در حالت پیش فرض فعال نیست، اما شما می‌توانید آن را با چند کلیک ساده فعال کنید. این بخشی از نرم افزار OneDrive موجود در ویندوز 10 است و می‌توان آن را در OneDrive در نظر گرفته شده برای ویندوز 7 نیز پیدا کرد.

 

این قابلیت چگونه کار می‌کند:

این روزها خدمات ذخیره سازی ابری فایل مثل OneDrive بسیار رایج شده است، اما مشکل اینجا است که شما باید فایل‌های خود را به جای فولدرهای استاندارد دسكتاپ، اسناد و تصاویر روی فولدر OneDrive ذخیره كنيد.

 

قابلیت جدید Folder Protection مایکروسافت با انتخاب شما از محتوای فولدرهای دسكتاپ، اسناد و عکس‌هایتان به وسیله همگام سازی آنها با حساب کاربری OneDrive شما محافظت خواهد کرد. به این شكل شما می‌توانید در صورتی که محتوای موجود در کامپیوتر شخصی شما به هر دلیلی از بین رفت آنها را دوباره بازیابی کنید و یا به سادگی روی کامپیوتر دیگری از آن استفاده کنید.

 

اگر شما ویژگی Folder Protection را برای یک فولدر روی دو کامپیوتر مختلف فعال کرده باشید، محتوای آن فولدر بین این دو کامپیوتر همگام سازی خواهد شد. برای مثال، OneDrive اطمینان حاصل خواهد کرد که شما فایل‌های یکسانی در فولدر Documents تمام کامپیوترهای خود داشته باشید و وقتی شما یک فایل به فولدر Documents یکی از کامپیوترهای خود اضافه می‌کنید این فایل به فولدر Documents کامپیوتر دیگر شما نیز اضافه خواهد شد.

 

به بیان دیگر، این درست مثل همگام سازی عادی فایل‌های شما توسط OneDrive است با این تفاوت که شما فایل‌ها را روی فولدرهای متداول خود ذخیره می‌کنید.

 

چگونه قابلیت Folder Protection را در OneDrive فعال کنیم؟

برای پیدا کردن این قابلیت روی آیکون ابری شکل OneDrive در ناحیه notification کلیک کنید، سپس روی More و بعد Settings کلیک کنید.

 

قابلیت محافظت از محتوای فولدر

 

در پنجره Microsoft OneDrive به تب Auto Save برويد و در آنجا روی دکمه Update Folders کلیک کنید.

 

توجه داشته باشید که اگر شما در اینجا دکمه Update Folders را مشاهده نکردید، طبق گفته مایکروسافت حساب کاربری شما هنوز برای قابلیت Folder Protection واجد شرایط نشده است. ما هنوز نمی‌دانیم چه چیزی این صلاحیت را تعیین می‌کند، اما می‌دانیم که مایکروسافت مرحله به مرحله و با سرعت پایین این قابلیت را ارائه می‌کند. بنابراین اگر هنوز نوبت شما نشده است، در آینده نزدیک یک بار دیگر آن را بررسی کنید.

 

 

 فولدر  OneDrive

 

بعد از کلیک روی این دکمه OneDrive پیغام تنظیمات محافظت از فولدرهای ضروری (Set up protection of important folders) را به شما نشان خواهد داد. فولدرهایی که می‌خواهید توسط OneDrive همگام سازی شوند را انتخاب کنید و بعد روی Start Protection کلیک کنید تا کار آغاز شود. متاسفانه OneDrive تنها محافظت از این سه فولدر را ارائه می‌کند و شامل سایر فولدرهای داخلی ویندوز از جمله Music, Downloads و Videos نمی‌شود.

 

اگر شما Microsoft Outlook را نصب کرده باشید ممکن است پیغامی‌ را مشاهده کنید که می‌گوید OneDrive نمی‌تواند از فایل Outlook.pst ذخیره شده در فولدر Documents محافظت کند. این همان فولدر پیش فرضی است که Outlook فایل‌های PST شما را در آن نگهداری می‌کند. جای تعجب است که چگونه اپلیکیشن‌های مایکروسافت نمی‌توانند با یک دیگر کار کنند. شما برای این که بتوانید از فولدر Documents محافظت كنيد باید فایل PST خود را به فولدر دیگری منتقل کنید.

 

همچنین اگر OneNote را نیز به صورت محلی نصب کرده باشید با یک پیغام مشابه روبرو خواهید شد و شما باید فایل OneNote notebook خود را به فولدر دیگری انتقال دهید.

 

 

در صورت مساعد بودن شرایط OneDrive شروع به همگام سازی فایل‌های موجود در فولدرهایی که شما انتخاب کرده بودید می‌کند. شما می‌توانید با کلیک روی آیکون ابری شکل OneDrive در ناحیه notification مراحل همگام سازی را مشاهده کنید.

 

 

 OneDrive به طور دائم فولدرهای انتخاب شده را تحت نظر خواهد داشت و محتوای آن را در فضای ابری همگام سازی خواهد کرد. فایل‌های موجود در این فولدرها در ستون status با نماد همگام سازی مشخص خواهند شد.

 

 

محتوای موجود در این فولدرها در OneDrive کامپیوترهای شخصی دیگر، از طریق وب و اپلیکیشن OneDrive موبایل قابل دسترس خواهد بود.

 

اگر شما اين قابلیت را در دو کامپیوتر مجزای متصل به یک حساب کاربری یکسان فعال کنید، محتوای فولدرهای محافظت شده آنها با یک دیگر ترکیب می‌شوند.

OneDrive در گذشته نیز راهکار مشابه‌ای را برای همگام سازی این فولدرها ارائه کرده بود، اما مایکروسافت Folder Protection را به عنوان یک قابلیت جدید تبليغ می‌کند. Folder Protection از یک رابط کاربری خوشایندتری برخوردار است و ممکن است در عمل از ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار باشد. کاربران حرفه‌ای‌تر می‌توانند از مزایای لینک‌های سمبولیک در ویندوز نیز استفاده کنند.

 

منبع:shabakeh-mag.comچند گام بالاتر

  • 4 راه جالب برای راه‌اندازی مجدد پروسه‌ی Windows Explorer
  • افزايش كارايي ويندوزبااستفاده ازسرويسها
  • باز کردن فایل‌های مسدودشده در آفیس 2013
  • جستجو و پاک نمودن اتوماتیک فولدرهای خالی
  • خش گیری سی دی با خمیر دندان!!
  • دسترسی سریع به فایل های پرکاربرد درآفیس

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

اولین دوچرخه پرتابل بلوتوث دار، زیر میز اداره شما / عکس
موبایلی که تب را در افراد ردیابی می کند
تشخیص کرونا با بررسی گوشی افراد
احیای حس لامسه افراد قطع عضو با بازوی بیونیک
میمونِ گیمر؛ امیدی برای افراد نیمه فلج
چگونه برخی افراد صدای مردگان را می‌شنوند؟
عینک هوشمند برای احساس‏ خوانی افراد
موفقیت نوآوری در گرو شناخت نیاز‌های پنهان افراد است
ابداع عینک هوشمند برای افراد کم بینا
معرفی افراد مشهور هالیوودی و حمایت فرزندانشان از آنها!

   محصولات مشابه  

اداره کردن افراد اداره کردن افراد
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد آبجکت افراد در حال ورزش کردن فایل اتوکد آبجکت افراد در حال ورزش کردن
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد آبجکت افراد در حال دویدن (ورزش کردن) فایل اتوکد آبجکت افراد در حال دویدن (ورزش کردن)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه هفتم امپراتوری های ایران باستان چگونه کشور را اداره می کردن پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه هفتم امپراتوری های ایران باستان چگونه کشور را اداره می کردن
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه هفتم امپراتوری های ایران باستان چگونه کشور را اداره می کردن پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه هفتم امپراتوری های ایران باستان چگونه کشور را اداره می کردن
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای نرماله کردن و کروی کردن در متالورژی در 19 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای نرماله کردن و کروی کردن در متالورژی در 19 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

مقایسه باورهای ناکارآمدی مذهبی و جهت‌گیری مذهبی در افراد مبتلا به اختلال وسواس و افراد عادی مقایسه باورهای ناکارآمدی مذهبی و جهت‌گیری مذهبی در افراد مبتلا به اختلال وسواس و افراد عادی
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد آبجکت افراد در حال کار ساختمانی (آبجکت افراد کارگر ساختمانی) فایل اتوکد آبجکت افراد در حال کار ساختمانی (آبجکت افراد کارگر ساختمانی)
مشاهده مشخصات و خرید

ارزشيابي عملكرد افراد ارزشيابي عملكرد افراد
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله ای پیرامون نظارت بر کار افراد مقاله ای پیرامون نظارت بر کار افراد
مشاهده مشخصات و خرید

ضرورت تغيير - افراد ذينفع ضرورت تغيير - افراد ذينفع
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی ویژگی های افراد با نشاط بررسی ویژگی های افراد با نشاط
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد آبجکت افراد خانواده فایل اتوکد آبجکت افراد خانواده
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد آبجکت افراد معلول فایل اتوکد آبجکت افراد معلول
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق افراد ریاکار از نگاه اسلام تحقیق افراد ریاکار از نگاه اسلام
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقبيمه‌هاي آتش سوزي و دلايل عدم گرايش افراد به آن تحقیقبيمه‌هاي آتش سوزي و دلايل عدم گرايش افراد به آن
مشاهده مشخصات و خرید

عوامل خطر برای شریک جرم افراد زندانی عوامل خطر برای شریک جرم افراد زندانی
مشاهده مشخصات و خرید

تاثیر ورزش در زندگي افراد ديابتي تاثیر ورزش در زندگي افراد ديابتي
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه آمار تعداد افراد خون‌دهنده24 ص پروژه آمار تعداد افراد خون‌دهنده24 ص
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه آمار مراجعه افراد در طي هفته به كتابخانه16 ص پروژه آمار مراجعه افراد در طي هفته به كتابخانه16 ص
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای انتخاب عطر براساس ویژگی شخصیتی افراد
آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه به‌صورت قدم به قدم
آموزش طرز کار و نگهداری صحیح از ماشین ظرفشویی: تمیز کردن تا جرم گیری
بررسی روش‌های اصلاح کردن | بررسی بهترین روش اصلاح مو‌های زائد
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی