فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

آشنایی با بهترین میانبر‌های صفحه کلیدآشنایی با بهترین میانبر‌های صفحه کلیدمیانبرهای صفحه کلید

 

هنگام کار با رایانه، سرعت عمل نکته بسیار حائز اهمیتی است لذا آشنایی با میانبرهای صفحه کلید می‌تواند کمک بزرگی به کاربران باشد.

هر بار برداشتن دست از روی صفحه کلید هنگام کار با رایانه ثانیه‌های ارزشمندی را از دست می‌دهید. اگر می‌خواهید به بهترین سرعت عمل در حین کار با رایانه برسید، بهتر است از میانبرهای کیبورد استفاده کنید.

 

سریع‌ترین ماوس‌ها نیز ممکن است زمانی را هرچند بسیار کوتاه در حین انجام یک فرآیند رایانه‌ای هدر دهد. از آنجایی که تقریبا تمامی عملکردهای ماوس را می‌توان با کلیدهای صفحه کلید انجام داد بنابراین حتی زمانی که ماوس سیستم شما خراب باشد هم نیاز ضروری به آن نخواهید داشت. برای انجام هر فرآیند رایانه‌ای از قبیل تایپ کردن، گوش دادن به موسیقی، وب‌گردی، انتقال اطلاعات و ... کاربران می‌توانند از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنند.

 

جالب است بدانید بسیاری از کاربران رایانه تنها با تعداد کمی از میانبرهای صفحه کلید آشنا هستند به همین دلیل قصد داریم در ادامه شما را با بهترین میانبرهای کیبورد آشنا کنیم.  با دقت به مطالب زیر توجه کنید تا از این پس بتوانید سرعت خود را هنگام کار با رایانه افزایش دهید و از حرکت اضافی دست برای جابه‌جایی بین ماوس و صفحه کلید جلوگیری کنید.

 

میانبر صفحه کلید در Windows 10

 

CTRL+F

با استفاده از این میانبر کاربر می‌تواند به سادگی کلمه مورد نظر خود را در هر برنامه خواندنی، تمام مروگرها و واژه‌پردازها جستجو کند. اهمیت این کلید میانبر زمانی مشخص می‌شود که در لپ‌تاپ یا رایانه خود مشغول خواندن متن و یا گزارشی چند ماهه از عملکرد کاری خود هستید و می‌خواهید کلمه خاصی را در متن بیابید. میانبر CTRL+F در کسری از ثانیه واژه مورد نظر را می‌یابد.

 

به عنوان مثال در نظر بگیرید شما مشغول خواندن ویژگی‌های لپ‌تاپ خود هستید می‌خواهید بدانید سیستم شما از USB Type-C پشتیبانی می‌کند یا خیر؟ برای فهمیدن این موضوع کافی است ابتدا یک‌بار کلمه USB Type-C را در متن بیابید و سپس با استفاده از میانبر CTRL+F باقی این کلمه را در متن مشاهده کنید. لازم به ذکر است کاربران می‌توانند با فشردن کلید F3 در این حالت از یک کلمه به کلمه دیگر پرش کنند.

 

 

Shift+Click/CTRL+Click

برای انتخاب چند ردیف در برنامه Excel یا بخشی از یک متن در مایکروسافت Word و یا متمایز ساختن چند فایل در File Explorer کافی است از ترکیب شیفت و کلیک استفاده کنید. به عنوان مثال برای انتخاب زدن ردیف 10 تا 30 در یک صفحه اکسل می‌توان ستون اول را با کلیک انتخاب و پس از آن با فشار دادن کلید Shift تا آخرین ردیف را انتخاب کرد. با این روش تمام ردیف‌های میانی نیز انتخاب می‌شود.

 

اگر گزینه‌های انتخابی غیرمجاور باشند باید از کلید CTRL به جای Shift استفاده کرد. بدین شکل با نگه داشتن کلید CTRL و سپس فشار دادن کلیک می‌توان گزینه‌های پراکنده را انتخاب کرد.

 

 

CTRL+A

اگر می‌خواهید تمام محتویات یک پنجره مشخص را انتخاب کنید باید از میانبر CTRL+A استفاده کنید. محتویات داخل پنجره می‌تواند شامل عکس، فیلم، متن و یا هر فایل دیگری باشد. برای مشاهده نتیجه عملکرد میانبر مذکور لازم است ابتدا یکی از فایل‌های درون پوشه یا پنجره را انتخاب و سپس با فشار دادن میانبر CTRL+A همه‌ی فایل‌ها به سادگی انتخاب می‌شوند. با این میانبر می‌توانید در فرآیند Copy , Paste اطلاعات نیز سریع‌تر عمل کنید.

 

 

Shift+کلیدهای جهت‌دار(Arrow)

گاهی چندین تلاش متوالی برای انتخاب قسمت مشخصی از متن لازم است. صفحه‌های لمسی رایانه نیز این کار را سریع‌تر و ساده‌تر نکرده است. برای هایلات کردن قسمتی از متن با کمک کیبورد فقط باید به سادگی کلید Shift  را پایین نگه دارید سپس با استفاده از کلیدهای جهت‌دار هر بخش دلخواه از متن را انتخاب کنید.

 

اگر CTRL را نگه دارید می‌توانید کل کلمه را به جای هر کاراکتر با کمک کلید‌های جهت‌دار هایلات کنید. در اکثر برنامه‌ها می‌توان بدون استفاده از ماوس با میانبر CTRL+B متن را Bold و CTRL+I متن را کج(ایتالیک) کرد.

 

 

ALT+کلیدهای جهت‌دار چپ و راست

راه‌حلی بسیار سریع برای برگشتن به صفحه قبل یا رفتن به صفحه بعد هنگام استفاده از یک مرورگر اینترنتی ترکیب ALT با کلیدهای جهت‌دار چپ و راست است. ALT+کلید جهت‌دار سمت چپ برای برگشتن به صفحه قبل و ALT+کلید جهت‌دار سمت راست برای رفتن به صفحه بعد می‌باشد.

 

 

Windows+کلیدهای جهت‌دار

یک از بهترین ویژگی‌های Windows 10 کنار هم قرار دادن یا به اصطلاح اسنپ کردن پنجره‌هاست. با این کار صفحه نمایش بین دو تا چهار قسمت مساوی تقسیم می‌شود. اگر نخواهید با حرکت ماوس و کشیدن پنجره‌ها از یک طرف به طرف دیگر این کار را انجام دهید، روش سریع اسنپ کردن پنجره‌ها استفاده از میانبر Windows+کلیدهای جهت‌دار است.

 

ترکیب کلید ویندوز با کلیدهای جهت‌دار سمت چپ و راست صفحه را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند و چنانچه بخواهید صفحه به چهار قسمت مساوی تقسیم شود باید از ترکیب کلید ویندورز با کلیدهای جهت‌دار بالا و پایین استفاده کنید.

 

منبع:yjc.irچند گام بالاتر

  • 4 راه جالب برای راه‌اندازی مجدد پروسه‌ی Windows Explorer
  • افزايش كارايي ويندوزبااستفاده ازسرويسها
  • باز کردن فایل‌های مسدودشده در آفیس 2013
  • جستجو و پاک نمودن اتوماتیک فولدرهای خالی
  • خش گیری سی دی با خمیر دندان!!
  • دسترسی سریع به فایل های پرکاربرد درآفیس

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

پوشش تمام ذائقه ها در سریال سازی کلید موفقیت رسانه ملی
سریال نوروزی شبکه دو با «دیبا زاهدی» و «کامران تفتی» کلید خورد
موفقیت نوآوری در گرو شناخت نیاز‌های پنهان افراد است
موفقیت شگفت‌انگیز ناسا در نمونه‌برداری از یک سیارک
۵ ترفند آتشین در ۵ دقیقه! | چگونه می توان به موفقیت در اینستاگرام دست یافت؟
توئیتر کلید «کوت» را اضافه می کند
روش تایپ 10 انگشتی با صفحه کلید
ساخت صفحه کلید پوشیدنی !!
تلفن همراه، جایگزین کلید منازل می‌شود
«شمش طلا» با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا کلید خورد

   محصولات مشابه  

تمرکز؛کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای تمرکز؛کلید موفقیت در بازاریابی شبکه ای
مشاهده مشخصات و خرید

بازاریابی شبکه‌ای در مقابل بازاریابی وابسته بازاریابی شبکه‌ای در مقابل بازاریابی وابسته
مشاهده مشخصات و خرید

بازاریابی شبکه ای بازاریابی شبکه ای
مشاهده مشخصات و خرید

بازاریابی شبکه‌ای و Marketing Mix بازاریابی شبکه‌ای و Marketing Mix
مشاهده مشخصات و خرید

تاریخچه‌ی بازاریابی شبکه‌ای تاریخچه‌ی بازاریابی شبکه‌ای
مشاهده مشخصات و خرید

بازاریابی شبکه ای در سنگاپور بازاریابی شبکه ای در سنگاپور
مشاهده مشخصات و خرید

پرسشنامه تاثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی پرسشنامه تاثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی مقاله درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر بازاریابی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتکاربرد شبکه سازی در بازاریابی(قابل ویرایش) دانلود پاورپوینتکاربرد شبکه سازی در بازاریابی(قابل ویرایش)
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بازاریابی شبکه ای و بررسی اثرات مخرب آن بر اقتصاد کشور تحقیق بازاریابی شبکه ای و بررسی اثرات مخرب آن بر اقتصاد کشور
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تحقیقات بازاریابی، سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی - در حجم 52 اسلاید،pptx پاورپوینت تحقیقات بازاریابی، سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی - در حجم 52 اسلاید،pptx
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق درباره کلید های برق قدرت و کلید های فشار قوی - 44 صفحه تحقیق درباره کلید های برق قدرت و کلید های فشار قوی - 44 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت،انواع بازارو محیط بازاریابی در مدیریت بازاریابی،76 اسلاید،pptx پاورپوینت،انواع بازارو محیط بازاریابی در مدیریت بازاریابی،76 اسلاید،pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان سیستم بازاریابی و انواع مدل های بازاریابی در 26 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان سیستم بازاریابی و انواع مدل های بازاریابی در 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت،برنامه ریزی بازاریابی عمومی و بازاریابی بیمه مخصوص،63 اسلاید،pptx پاورپوینت،برنامه ریزی بازاریابی عمومی و بازاریابی بیمه مخصوص،63 اسلاید،pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اهداف بازرگانی و سازمان بازاریابی در مدیریت بازاریابی - در حجم 58 اسلاید، فرمت pptx پاورپوینت اهداف بازرگانی و سازمان بازاریابی در مدیریت بازاریابی - در حجم 58 اسلاید، فرمت pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت انواع بازاریابی و سیستم های اطلاعات بازاریابی - 70 اسلاید پاورپوینت انواع بازاریابی و سیستم های اطلاعات بازاریابی - 70 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی انواع تمرکز بررسی انواع تمرکز
مشاهده مشخصات و خرید

مطالعه ی موفق با تمرکز مطالعه ی موفق با تمرکز
مشاهده مشخصات و خرید

استراتژی توسعه بازاریابی و بازاریابی تركیبی استراتژی توسعه بازاریابی و بازاریابی تركیبی
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای خرید گوشی تلفن تحت شبکه
راهنمای خرید کیبورد ( صفحه کلید)
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی