فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

جوان‌ترین میلیاردرهای دنیای تکنولوژیجوان‌ترین میلیاردرهای دنیای تکنولوژیبسیاری از میلیاردرهای جهان ثروت‌شان را از صنعت تکنولوژی به‌دست آورده‌اند. نکته جالب توجه اما آن است که اغلب این میلیاردرها، بنیان‌گذاران و مدیران استارت‌آپ‌های موفق هستند و دهه سوم یا چهارم عمرشان را می‌گذرانند. البته همه میلیاردرهای دنیای تکنولوژی هم جوان نیستند و به‌عنوان نمونه دو نفر از ثروتمندترین مردان جهان یعنی جف بزوس و بیل گیتس در دهه ششم یا هفتم زندگی خودشان هستند. 

حتی لری الیسون بنیان‌گذار شرکت اوراکل هم وقتی به جمع میلیاردرها پیوست، ۴۹ ساله بود. با این حال اما همچنان شرکت‌های بزرگی مانند Airbnb، ByteDance شرکت مادر TikTok و غول شبکه‌های اجتماعی جهانی یعنی فیس‌بوک را مدیران جوان اداره می‌کنند.

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,

جوان‌ترین میلیاردرهای دنیای تکنولوژی جان کالیسون(سمت چپ) و پاتریک کالیسون (سمت راست) دو برادر بنیانگذار شرکت Stripe در دفتر مرکزی این شرکت

 

درحال‌حاضر بیش از ۵۰ یا ۶۰ نفر از افراد حاضر در فهرست میلیاردرهای دنیا، از فعالان صنعت تکنولوژی هستند. این تعداد اما با ورود مدیران جوان استارت‌آپ‌های موفق، به تدریج درحال افزایش است. ایوان اشپیگل و بابی مورفی بنیان‌گذاران شرکت Snap پیش از رسیدن به ۳۰ سالگی توانستند وارد باشگاه میلیاردرها شوند. جالب اینکه درحال‌حاضر هم اشپیگل تنها میلیاردر زیر ۳۰ سال این فهرست است که ثروتش را خودش به‌دست آورده. با این همه مارک زاکربرگ که در ۲۳سالگی توانست عنوان جوان‌ترین میلیاردر دنیا را به خودش اختصاص بدهد، همچنان در فهرست جوان‌ترین میلیاردرهای جهان قرار دارد.

 

با این همه نمی‌توان گفت که جوان بودن شرط لازم برای موفقیت و ثروتمند شدن در دنیای تکنولوژی است. لری الیسون بنیان‌گذار شرکت بزرگ اوراکل که درحال‌حاضر ارزش دارایی‌های خالص او به بیش از ۵۸ میلیارد دلار می‌رسد، در ۴۹ سالگی توانست به فهرست میلیاردرهای دنیای تکنولوژی راه پیدا کند. ایلان ماسک و مگ وایتمن هم در دهه چهل ز‌ندگی‌شان وارد این فهرست شدند.

 

با این همه اما براساس فهرست سالانه مجله فوربس از میلیاردرهای دنیا که به تازگی منتشر شده است، این روزها بعضی از بزرگ‌ترین یا جالب‌ترین شرکت‌های تکنولوژی را میلیاردرهای ۲۰ یا ۳۰ ساله اداره می‌کنند. این فهرست نشان می‌دهد که ۲۸ نفر از جوان‌ترین میلیاردرهای دنیا در صنعت تکنولوژی فعالیت دارند.

 

جان کالیسون، ۲۹ ساله: او همراه با برادرش پاتریک، یازده سال پیش شرکت Stripe را که در زمینه نرم‌افزارهای پرداخت فعالیت می‌کند، تاسیس کرده‌اند. حالا اما ارزش دارایی‌های خالص او به ۱/ ۲ میلیارد دلار می‌رسد.

 

ایوان اشپیگل، ۲۹ ساله: او هم‌ بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت معروف Snap است که در حوزه شبکه‌های اجتماعی و تولید دوربین فعالیت می‌کند. ارزش خالص دارایی‌های او برابر ۱/ ۲ میلیارد دلار است.

 

پاتریک کالیسون، ۳۱ ساله: او برادر بزرگ‌تر جان، هم ‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Stripe است که مثل برادرش ۱/ ۲ میلیارد دلار دارایی خالص دارد.

 

بابی مورفی، ۳۱ ساله: او هم ‌بنیان‌گذار و مدیر ارشد تکنولوژی شرکت Snap است و میزان دارایی‌های خالص او به ۱/ ۲ میلیارد دلار می‌رسد.

 

جیهان وو، ۳۴ ساله: هم بنیان‌گذار و رئیس هیات‌مدیره Bitmain Technologies که بزرگ‌ترین شرکت استخراج رمزارز در کشور چین به حساب می‌آید، ۵/ ۱ میلیارد دلار دارایی خالص در اختیار دارد.

 

کریس وانستراث، ۳۴ ساله: او هم بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت GitHub است که شبکه اجتماعی ویژه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار است. این شرکت توسط مایکروسافت خریده شده است. میزان دارایی‌های خالص او به ۲/ ۲ میلیارد دلار می‌رسد.

 

پاول دوروف، ۳۵ ساله: او بنیان‌گذار اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام است که بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی روسیه به‌نام VK را هم راه‌اندازی کرده است. میزان دارایی‌های خالص او برابر ۷/ ۲ میلیارد دلار است.

 

داستین موسکوویتز، ۳۵ ساله: او یکی از بنیان‌گذاران شبکه اجتماعی بزرگ فیس‌بوک است. او فیس‌بوک را ترک کرد تا شرکت مدیریت فضای کاری Asana را راه‌اندازی کند و درحال‌حاضر مدیرعامل این شرکت است. حجم دارایی‌های خالص او به ۱/ ۱۱ میلیارد دلار می‌رسد.

 

مارک زاکربرگ، ۳۵ ساله: او هم بنیان‌گذار و مدیرعامل بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان یعنی فیس‌بوک است و درحال‌حاضر ارزش دارایی‌های خالص او به ۳/ ۶۲ میلیارد دلار می‌رسد.

 

کوین سیستروم، ۳۶ ساله: بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام که در سال ۲۰۱۲ توسط فیس بوک خریداری شد، درحال‌حاضر ۴/ ۱ میلیارد دلار دارایی خالص دارد.

 

بیل لیو، ۳۶ ساله: مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت Royole که در زمینه تولید نمایشگرها و حسگرهای انعطاف‌پذیر مورد استفاده در دستگاه‌هایی مانند موبایل‌های تاشو، فعالیت می‌کند. میزان دارایی‌های خالص او برابر ۷/ ۱ میلیارد دلار است.

 

ژانگ ییمینگ، ۳۶ ساله: او رئیس هیات‌مدیره شرکت ByteDance است؛ یک شرکت چینی تولیدکننده محتوا که شرکت مادر اپلیکیشن محبوب TikTok هم هست. میزان دارایی‌های خالص او برابر ۲/ ۱۶ میلیارد دلار است.

 

ناتان بلچارزیک، ۳۷ ساله: او هم بنیان‌گذار و مدیر ارشد استراتژی شرکت بزرگ Airbnb است که به‌خاطر اجاره موقت و کوتاه مدت خانه و اماکن اقامتی در سراسر دنیا شناخته می‌شود. او ۷/ ۳ میلیارد دلار دارایی خالص در اختیار دارد.

 

رایان گریوز، ۳۷ ساله: او اولین کارمند تمام‌وقت و اولین مدیرعامل شرکت اوبر است. گریوز درحال‌حاضر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری Saltwater Capital است و میزان دارایی‌های خالص او به ۶/ ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

 

درو هوستون، ۳۷ ساله: او هم بنیان‌گذار و مدیرعامل پلت‌فرم محبوب به اشتراک‌گذاری فایل در فضای ابری یعنی Dropbox است و میزان دارایی‌های او برابر ۳/ ۲ میلیارد دلار است.

 

دنیل ای‌کی، ۳۷ ساله: بنیان‌گذار شرکت پخش آنلاین موسیقی Spotify دارایی‌‌های خالصی برابر ۲/ ۲ میلیارد دلار دارد و درحال‌حاضر مدیرعامل این شرکت هم هست.

 

برایان آرمسترانگ، ۳۷ ساله: بنیان‌گذار و مدیرعامل Coinbase است که پلت‌فرمی برای معاملات رمزارزهاست و ارزش دارایی‌های خالص او برابر ۳/ ۱ میلیارد دلار است.

 

چنگ وی، ۳۷ ساله: او بنیان‌گذار و مدیرعامل پلت‌فرم تاکسی‌یاب اینترنتی معروف Didi Chuxing در کشور چین است و میزان دارایی‌های او به ۲/ ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

 

بینی بانسال، ۳۸ ساله: بنیان‌گذار بزرگ‌ترین سایت تجارت الکترونیکی هندوستان یعنی Flipkart درحال‌حاضر یک میلیارد دلار دارایی دارد. او تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ مدیرعامل این شرکت هم بود، اما در آن زمان به‌دلیل اتهامات جدی مربوط به سوءمدیریت، از این سمت کناره‌گیری کرد.

 

سو هوآ، ۳۸ ساله: بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Kuaishou  یک اپلیکیشن به اشترا‌ک‌گذاری گیف و ویدئو است. میزان دارایی‌های خالص او به ۹/ ۲ میلیارد دلار می‌رسد.

 

دنیای اقتصاد  

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

نحوه ضبط صدا در پاورپوینت
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)
آموزش گذاشتن صدا بر روی همه اسلایدهای پاورپوینت
قسمت اول: آموزش گام به گام پاورپوینت (PowerPoint)
ادغام ویدئوهای یوتیوب در ارائه‌های پاورپوینت
سایه سنگین «می‌تو» و آغداشلو بر حراج تهران
ماجرای شهاب‌سنگی که در تهران میلیاردی شد!
از تهران تا مریخ با موشک فیزیکدان زن ایرانی‌‌تبار
معرفی داوران مسابقه ملی جشنواره فیلم کوتاه تهران

   محصولات مشابه  

کامل ترین پاورپوینت شهر تهران کامل ترین پاورپوینت شهر تهران
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت تکم کامل ترین پاورپوینت تکم
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت دهه فجر کامل ترین پاورپوینت دهه فجر
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت خبرنویسی کامل ترین پاورپوینت خبرنویسی
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت جنگ سایبری کامل ترین پاورپوینت جنگ سایبری
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت ترکیه کامل ترین پاورپوینت ترکیه
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت وهابیت کامل ترین پاورپوینت وهابیت
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت مسحیت کامل ترین پاورپوینت مسحیت
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت غرب شناسی کامل ترین پاورپوینت غرب شناسی
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت ایل بختیار کامل ترین پاورپوینت ایل بختیار
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت زلزله کامل ترین پاورپوینت زلزله
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت اصحاب کهف کامل ترین پاورپوینت اصحاب کهف
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت امیرکبیر کامل ترین پاورپوینت امیرکبیر
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت آل سعود کامل ترین پاورپوینت آل سعود
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت کشتی نوح کامل ترین پاورپوینت کشتی نوح
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت کوچ عشایر کامل ترین پاورپوینت کوچ عشایر
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت درس 9 مطالعات نهم کامل ترین پاورپوینت درس 9 مطالعات نهم
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت ملی شدن صنعت نفت کامل ترین پاورپوینت ملی شدن صنعت نفت
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت درس گوی آبی زیبا مطالعات نهم کامل ترین پاورپوینت درس گوی آبی زیبا مطالعات نهم
مشاهده مشخصات و خرید

کامل ترین پاورپوینت چهارشنبه سوری کامل ترین پاورپوینت چهارشنبه سوری
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آموزش پاورپوینت
راهنمای کامل انتخاب گردنبند مناسب
راهنمای کامل خرید لوازم آشپزخانه
آموزش مقاله نویسی کامل و گام به گام به همراه مثال
چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
ساده‌ترین راهنمای انتخاب کمربند
بهترین مدل های ساعت مچی مردانه | لاکچری ترین مدل ها
محبوب‌ترین اتو موهای موجود در بازار کدامند؟
معرفی و خرید دقیق ترین مدل های دستگاه تست قند خون + قیمت روز
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی