فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

با مشهورترین ارز‌های دیجیتال جهان آشنا شوید

برترین‌ها: مدتی است که ارز‌های مجازی و دیجیتال، به چرخه اقتصاد جهانی وارد شده‌اند و کم‌کم به بخشی تأثیرگذار از مبادلات مالی جهان تبدیل می‌شوند. ارز‌های دیجیتال برخلاف واحد‌های پولی کشورها، توسط یک دولت، سازمان و یا بانک خاص پشتیبانی نمی‌شوند بلکه به‌عنوان یک واحد پولی غیرمتمرکز، کاراکتر و شخصیت خود را دارا هستند.

ارز‌های سنتی میزان اهمیت و ارزش خود را در هماهنگی با اقتصاد جهانی و کشور مبدا به‌دست می‌آورند، اما ارز‌های دیجیتال با توجه به شکل ساختار، امن بودن و میزان محبوبیت بین کاربران، ارزش‌گذاری می‌شوند.

شاید بسیاری از مخاطبان این مطلب، با ارز مجازی بیت‌کوین آشنایی داشته باشید، اما ما علاوه بر معرفی این ارز مشهور و بین‌المللی، دیگر ارز‌های مجازی تأثیرگذار در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد. ارز‌هایی که با افزایش یا کاهش قیمت آنی خود، درامد و سرمایه‌گذاری افراد را با تغییرات بسیار زیادی مواجه می‌کنند.

بیت‌کوین (Bitcoin)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

بیت‌کوین یک ارز مجازی غیرمتمرکز است که توسط هیچ مجموعه و سازمانی خاص پشتیبانی نمی‌شود. درواقع هر کاربر به‌عنوان عضوی از زنجیره بیت‌کوین، هم به‌عنوان کاربر این ارز در مجموعه مجازی بیت‌کوین فعالیت می‌کند و به‌صورت همزمان بخشی از بانکداری مجازی این ارز را به عهده دارد.

بسیاری از کشورها، استفاده از بیت‌کوین در مبادلات مالی را مجاز می‌دانند، اما حتی کشور‌هایی که مخالفتی با استفاده از بیت‌کوین ندارند، باور دارند که بیت‌کوین یک ارز نیست و باید به چشم یک کالا به آن نگاه کرد.

هویت پدیدآورنده بیت‌کوین هنوز مشخص نیست. ساتوشی ناکاموتو که به‌عنوان سازنده این ارز شناخته می‌شود، یک شخصیت مجازی و مجهول است. او آخرین بار در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که از پروژه بیت‌کوین جدا شده و به فعالیت‌های دیگر مشغول است.

اشخاص زیادی تاکنون به‌عنوان شخصیت واقعی ساتوشی معرفی شده‌اند که شاید نزدیک‌ترین فرد به شخصیت واقعی ناکاموتو، کریک رایت، مهندس کامپیوتر و بازرگان مشهور استرالیایی باشد که خود نیز در مقطعی ادعا داشت که سازنده بیت‌کوین است.

به‌طورکلی با توجه به نامشخص بودن نقطه آغاز بیت‌کوین و همچنین انتقاداتی که به طراحی این ارز قدیمی وارد است، ارز‌های مجازی جدیدی سعی به جایگزینی بیت‌کوین داشته‌اند که تعدادی از آن‌ها نیز تا حدودی موفق بوده‌اند. البته بیت‌کوین هنوز هم به‌عنوان ارز مرجع در مبادلات ارز‌های مجازی جهان شناخته می‌شود.

ایراد در طراحی و روش‌های جابجایی و به‌دست آوردن این ارز باعث شده تا مصرف بسیار زیادی از منابع برقی زمین، به ارز بیت‌کوین اختصاص داده شود. محبوبیت به دست آوردن (ماینینگ) این ارز آن‌قدر زیاد است که می‌توان گرمای تولیدشده توسط سخت‌افزار‌های استفاده‌شده ماینینگ را در گرمایش زمین تأثیرگذار دانست.


اتریوم (Ethereum)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

اتریوم دومین ارز دیجیتال مشهور جهان است که در سال ۲۰۱۳ توسط ویتالیک بوترین ارائه شد. ویتالیک باور داشت که بیت‌کوین دچار نقاط ضعف و مشکلات بسیار زیادی است که باید توسط یک ارز مجازی قدرتمند حل و جایگزین شود.

این موضوع البته به معنی موفقیت در پیشبرد اتریوم نبود، زیرا پس از مدتی، ایراد‌هایی به همین شبکه مالی مجازی نیز وارد شد و ارز‌های جدیدتر با تکنیک‌های تازه، در جایگزینی اتریوم معرفی شده‌اند.

اتر ارز ارائه‌شده در شبکه اتریوم است که به واحد‌های کوچک‌تری از جمله «سابو» تقسیم می‌شود. هر اتر معادل یک میلیون سابو است. در مبادلات انجام‌شده با اتریوم، هزینه جابجایی ارز در مقایسه با بیت‌کوین، در سطحی پایین‌تر قرار دارد.


ریپل (Ripple)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

ریپل سومین ارز مجازی مشهور جهان است که برخلاف بیت‌کوین و اتریوم، در هر واحد از قیمتی بسیار پایین برخوردار است. البته این به معنی بی‌ارزش بودن ریپل نیست، زیرا این ارز دیجیتال، حجم بسیار بالایی از مبادلات جهان کریپتو را به خود اختصاص داده است.

ریپل یک ارز مجازی جدید نیست و پایه‌های آن به سال ۲۰۰۵ میلادی بر می‌گردد. هرچند شهرت و همه‌گیر شدن ریپل را باید در سال ۲۰۱۳ جستجو کرد. در سال ۲۰۱۸ شکایاتی از این ارز مجازی مشهور انجام شد که باعث شد میزان محبوبیت آن کاهش بیابد. شاکی‌ها باور داشتند که ریپل برای جمع‌آوری پول بیشتر، ارز زیادی را به بازار کریپتو جهان وارد کرده است.

هزینه جابجایی در ارز ریپل بسیار ناچیز است و میزان مصرف برق و سخت‌افزار نیز در مقایسه با بیت‌کوین، در سطحی پایین‌تر قرار دارد. هرچند همه این نکات مثبت باعث نشده تا ریپل به‌عنوان جایگزین بیت‌کوین معرفی و محبوب شود.


لایت‌کوین (Litecoin)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

لایت‌کوین یکی از اولین ارز‌های دیجیتال جهان است که در مدتی کم پس از ارائه بیت‌کوین و با هدف بهبود این ارز به جهان معرفی شد. لایت‌کوین که به بیت‌کوین نقره‌ای نیز مشهور است در عمل شباهت بسیار زیادی به بیت‌کوین دارد. هرچند هزینه جابجایی و میزان انرژی و برق مصرفی در لایت‌کوین پایین‌تر است و سرعت جابجایی ارز نیز در مقابل با بیت‌کوین افزایش‌یافته است.

چارلی لی که پیش‌ازاین در شرکت گوگل فعالیت داشته است و یک مهندس مشهور در دانشگاه MIT است، به‌عنوان سازنده لایت‌کوین شناخته می‌شود. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران و کارشناسان، لایت‌کوین را به‌عنوان گزینه جایگزین بیت‌کوین در آینده‌ای نزدیک، معرفی کنند.


بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

بیت‌کوین کش یک ارز مجازی مشهور است که در سال ۲۰۱۷ از روی کد‌های موجود در بیت‌کوین و به‌منظور بهبود سرعت و کاهش مصرف انرژی، طراحی و به بازار ارائه شد. این جدایی که به هاردفورک مشهور است به این معنی است که در زمان ارائه هر مقدار بیت‌کوین در کیف پول شما وجود داشت، به همان مقدار نیز بیت‌کوین کش را دریافت می‌کردید.

البته این پایان ماجرا نبود و بحث و جدل‌های زیادی در این انتقال عجیب ایجاد شد. در پایان علاوه بر جدا شدن بیت‌کوین کش، یک ارز مجازی جدید با نام بیت‌کوین SV نیز با هاردفورک از بیت‌کوین، تولید و به بازار معرفی شد.

در حال حاضر تمامی صرافی‌های مشهور ارز مجازی که از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کنند، بیت‌کوین کش را نیز به عنوان یکی ارز‌های مجازی مشهور معرفی و ارائه می‌کنند. هرچند در عمل این ارز نتوانسته جایگزینی مناسب برای بیت‌کوین باشد.


دش (Dash)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

در بازار کریپتو جهان، دش با نام کوین سیاه شناخته می‌شود، زیرا یکی از اهداف این ارز مجازی، عدم توانایی در پیگیری جابجایی ارز بین حساب‌های مختلف است. این ارز در سال ۲۰۱۴ نام خود را از Dark Coin به Dash تغییر داد و پس‌ازاین بود که به شهرت و محبوبیت آن افزوده شد.

دش که در عمل شباهت زیادی به بیت‌کوین دارد، با استفاده از پردازنده و کارت گرافیک، قابل‌پردازش و ماین است. البته در نظر داشته باشید که در مقایسه با بیت‌کوین، به دست آوردن و استخراج دش، نیاز به سخت‌افزاری ضعیف‌تر دارد.


کاردانو (Cardano)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

کاردانو یا ADA یکی از مدرن‌ترین و امن‌ترین ارز‌های مجازی جهان است که از یک فناوری خاص و بسیار کم‌حجم در استخراج و جابجایی ارز بهره می‌برد.

درواقع کاردانو را می‌توان آینده موفق ارز‌های مجازی از نظر طراحی دانست، زیرا این ارز نه‌تن‌ها به سخت‌افزار قدرتمند برای پردازش نیاز ندارد بلکه سرعت جابجایی و میزان امنیت بیشتری را در مقایسه با بیت‌کوین ارائه می‌دهد.

هرچند هیچ‌کدام از دلایل بالا نتوانسته به محبوبیت ارز کاردانو منجر شود و ADA همچنان به‌عنوان یک ارز آلترناتیو شناخته می‌شود.


بایننس کوین (Binance Coin)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

بایننس یک صرافی آنلاین و بین‌المللی است که به‌عنوان اولین صرافی ارز‌های دیجیتال و دومین صرافی بزرگ جهان در زمینه جابجایی مالی بین‌المللی شناخته می‌شود. ارز دیجیتالی بایننس کوین نیز توسط همین صرافی و برای جایگزینی بیتکوین به بازار ارائه شده است.

با توجه به پشتیبانی بایننس از بایننس کوین، می‌توان انتظار داشت که این ارز دیجیتال به‌سرعت به رقیب اصلی بیت‌کوین تبدیل شود. حضور بایننس در مراحل طراحی و تولید این ارز، بایننس کوین را به یکی از امن‌ترین ارز‌های جهان برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.


وب‌مانی (WebMoney)

با مشهورترین ارز‌های مجازی جهان آشنا شوید

بسیاری از کاربران ممکن است از تفاوت ارز‌های دیجیتال با بانک‌های مدرن مجازی آگاه نباشند. بانک‌های مجازی مثل پی‌پال و وب‌مانی، یک ارز مجازی اختصاصی را به شما ارائه نمی‌دهند بلکه تنها به کاربران اجازه می‌دهند تا ارز‌های واقعی مثل دلار و یورو را با سرعتی بیشتر و بدون دخالت بانک‌های فیزیکی، منتقل کنند.

بااین‌حال وبمانی را می‌توان موفق‌ترین بانک مجازی هماهنگ با ارز‌های مجازی دانست. در بسیاری از صرافی جهان می‌توانید ارز‌های دیجیتال خود را به پول دلاری وبمانی تبدیل کنید.

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی جهان که در خارج از آمریکا قرارداشته باشند، وبمانی را به‌عنوان یک روش امن جابجایی پول و خرید قبول دارند. این بانک آنلاین و دیجیتال بهترین گزینه تبدیل ارز‌های مجازی موجود به پول واقعی و فیات در کشور ایران است.

منابع: بایننس، ویکی‌پدیا، دیجیتال‌کورنسی، سی‌نت

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

دانلود Download-دانلود چیست؟
کتاب زندگینامه حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد/ شهاب حسینی در نقش یک فیزیکدان/ پیش فرو کتاب چاوشی رکورد زد
کتاب زندگینامه حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد/ شهاب حسینی در نقش یک فیزیکدان/ پیش فروش کتاب چاوشی رکورد زد
چرا تصاویردردوربین های دیجیتال متفاوت است؟
5 فناوری جدید دیجیتال (فلش مموری ضد آب و...)
با مشهورترین ارز‌های دیجیتال جهان آشنا شوید
چگونه دنیای دیجیتال خود را پاکسازی کنیم؟
نحوه آپلود و دانلود فایلها در 4shared
چگونه با کامپیوتر از گوگل پلی دانلود کنیم؟
تماشای آنلاین کارتون‌های نوستالژی و کم‌یاب + لینک دانلود

   محصولات مشابه  

دانلود حل المسائل کتاب مبانی دیجیتال توماس فلوید ، دیوید باچلا Thomas L. Floyd , David Buchla دانلود حل المسائل کتاب مبانی دیجیتال توماس فلوید ، دیوید باچلا Thomas L. Floyd , David Buchla
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب جبر خطی و کاربرد های آن، دیوید لای (Thomas Polaski ,Judith McDonald(David C. دانلود حل المسائل کتاب جبر خطی و کاربرد های آن، دیوید لای (Thomas Polaski ,Judith McDonald(David C.
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب شیمی آلی دیوید کلین David Klein دانلود حل المسائل کتاب شیمی آلی دیوید کلین David Klein
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مقدمه ای بر ذرات بنیادی دیوید گریفیتس David Griffiths دانلود حل المسائل کتاب مقدمه ای بر ذرات بنیادی دیوید گریفیتس David Griffiths
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب طراحی و سازماندهی کامپیوتری دیوید پترسون،جان هنسی David Patterson, John Henne دانلود حل المسائل کتاب طراحی و سازماندهی کامپیوتری دیوید پترسون،جان هنسی David Patterson, John Henne
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب احتمال و فرایندهای تصادفی روی یاتسRoy Yates, David Goodman, David Famolari دانلود حل المسائل کتاب احتمال و فرایندهای تصادفی روی یاتسRoy Yates, David Goodman, David Famolari
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب ریاضیات توماس ویرایش 12 دانلود حل المسائل کتاب ریاضیات توماس ویرایش 12
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب الکتریسیته و مغناطیس ادواردپورسل، دیویدمورینEdward M. Purcell ، David J. Mori دانلود حل المسائل کتاب الکتریسیته و مغناطیس ادواردپورسل، دیویدمورینEdward M. Purcell ، David J. Mori
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب جبر مجرد توماس هانگرفوردThomas Hungerford، Roger Lipsett دانلود حل المسائل کتاب جبر مجرد توماس هانگرفوردThomas Hungerford، Roger Lipsett
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب معادلات دیفرانسیل معمولی ویلیام ادکینز، مارک دیویدسون William A. Adkins,David دانلود حل المسائل کتاب معادلات دیفرانسیل معمولی ویلیام ادکینز، مارک دیویدسون William A. Adkins,David
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مقدمه ای بر الکترودینامیک دیوید گریفیتسDavid J. Griffiths دانلود حل المسائل کتاب مقدمه ای بر الکترودینامیک دیوید گریفیتسDavid J. Griffiths
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مکانیک کوانتومی دیوید گریفیتسDavid J. Griffiths دانلود حل المسائل کتاب مکانیک کوانتومی دیوید گریفیتسDavid J. Griffiths
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مهندسی مایکروویو دیوید پوزار ویرایش 3 دانلود حل المسائل کتاب مهندسی مایکروویو دیوید پوزار ویرایش 3
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب ریاضیاتآماری برای خطرات احتمالی زندگی دیوید دیکسونDavid C. M. Dickson دانلود حل المسائل کتاب ریاضیاتآماری برای خطرات احتمالی زندگی دیوید دیکسونDavid C. M. Dickson
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب آمار برای تجارت و اقتصاد دیوید اندرسونDavid Anderson , Sweeney, Williams دانلود حل المسائل کتاب آمار برای تجارت و اقتصاد دیوید اندرسونDavid Anderson , Sweeney, Williams
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مخابرات(ارتباطات) دیجیتال مایکل رایسMichael Rice دانلود حل المسائل کتاب مخابرات(ارتباطات) دیجیتال مایکل رایسMichael Rice
مشاهده مشخصات و خرید

حل مسائل افزاره های الکترونیک توماس فلوید در 346 صفحه به صورت PDF و به زبان انگلیسی حل مسائل افزاره های الکترونیک توماس فلوید در 346 صفحه به صورت PDF و به زبان انگلیسی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب شیمی آلی دیوید هارتDavid J. Hart , Hadad , Craine , Harold Hart دانلود حل المسائل کتاب شیمی آلی دیوید هارتDavid J. Hart , Hadad , Craine , Harold Hart
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مبانی آیرودینامیک اندرسون دانلود حل المسائل کتاب مبانی آیرودینامیک اندرسون
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مبانی فیزیک هالیدی جلد1و2 دانلود حل المسائل کتاب مبانی فیزیک هالیدی جلد1و2
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای انتخاب بهترین کتاب خوان ها (E-Book Readers)
راهنمای قبل از خرید گیرنده دیجیتال
انواع گیرنده دیجیتال DVB-T ، DVB-C و DVB-S و تفاوت آن ها
راهنمای خرید انواع گیرنده دیجیتال
ترازوی دیجیتال نخرید اگر این راهنما را نخوانده‌اید
مبنای انتخاب ترازوی دیجیتال چیست
انواع بهترین ترازوی دیجیتال و عقربه‌ای وزن کشی سال 2020 کدام اند؟
بهترین و دقیق ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران کدامند؟
۱۱ گیرنده دیجیتال ارزان و باکیفیت به همراه قیمت روز و خرید اینترنتی
برای خرید بهترین گیرنده دیجیتال باید چه نکاتی را بدانیم؟
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی