فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

ایجاد صنعت ارمغان، حرکت‌های نوآورانه دانش‌بنیان‌ها برای خودروسازی

ایجاد صنعت ارمغان حرکت‌های نوآورانه دانش‌بنیان‌ها برای خودروسازی استبه گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو شرکت کروز را افتتاح کرد.

این مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش‌بنیان کروز، راه‌اندازی شده است تا چرخ‌های این صنعت با فناوری بومی، نوآوری‌های دانشگاهی و قطعات ایران‌ساخت، شتابان‌تر از گذشته حرکت کند.

مرکز نوآوری صنعت قطعه‌سازی خودرو امروز در زیرساختی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا با ۳میلیون یورو سرمایه‌گذاری در مسیر رفع نیاز‌های فناورانه صنعت خودرو گام برداشت. بالغ بر ۲۵۰ نفر از متخصصان به صورت تمام وقت و ۳۰ دانشجو در مقاطع گوناگون تحصیلی از دانشگاه‌های برتر کشور در این مرکز نوآوری بر روی بیش از ۱۲۰ پروژه فناورانه صنعت خودرو فعال هستند.

استقبال از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها

ستاری در این مراسم با بیان اینکه نوآوری و توانمندی طراحی، مهم‌ترین مولفه برای تبدیل خودروسازی کشور به یک صنعت پویا است، ادامه داد: مرز باریک میان کارخانه‌داری و صاحب صنعت بودن، توانمندی طراحی، ماشین‌سازی، بهینه‌سازی و توسعه است. این توانمندی صرفا با گشودن در‌ها به روی نوآوری و استقبال از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها به دست می‌آید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تاثیرگذاری حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه خودروسازی گفت: برای تبدیل شدن خودروسازی کشور به یک صنعت پویا و رو به جلو، باید نوآوری دانش‌بنیان‌ها به این حوزه راه یابد. خوشبختانه این اتفاق مهم در این صنعت در حال تحقق است.او افزود: اکنون توانایی تولید بخش قابل توجهی از قطعات و نرم‌افزار‌های خودرویی در شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی وجود دارد و صنایع باید بازار بزرگ و بالقوه خود را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهند تا ضمن برخورداری از یک صنعت پویا، اقتصاد نوآور و طراح، جایگزین اقتصاد وارداتچی شود.

ستاری تصریح کرد: بخش قابل توجهی از بخش‌های الکترونیکی خودرو توسط گروه‌های فناور مستقر در این مجموعه تولید می‌شود. تا کنون بیش از ۳ مدل کنترل مرکزی خودرو، واحد مرکز کنترل کیسه هوا، ده‌ها مدل از قطعات الکترونیکی خودرو و قطعات کنترل بدنه خودرو در این مرکز طراحی و تولید شده است. همچنین سیستم رادار و تشخیص مسیر خودرو از بخش‌های تحقیقاتی و فناورانه آینده این مرکز نوآوری است. این مرکز نوآوری تا کنون ۱۵ پروژه فناورانه را با دانشگاه‌های کشور به سرانجام رسانده و بیش از ۳۰۰ قطعه ایران‌ساخت شده است. این مرکز در حال حاضر فناوری ساخت این قطعات را بومی‌سازی کرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از حمایت زیرساختی برای ایجاد پلی میان نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق با صنایع گفت و ادامه داد: از تمام شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای رفع نیاز‌های صنعت خودرو و ورود نوآوری به این عرصه دعوت و همچون گذشته از فعالان زیست‌بوم نوآوری خودرو حمایت می‌کنیم.

ستاری با تاکید بر اینکه ایران با برخورداری از تاریخ طولانی و فرهنگی غنی باید صاحب صنعت بومی باشد، بیان کرد: فرهنگ تکیه به مونتاژ و واردات صرف، چالش‌های بسیاری را برای صنایع به وجود آورده است.  امیدواریم با ایجاد مراکز نوآوری و هموار شدن راه ورود خلاقیت، صاحب صنعت بومی خود و صادرات آن شویم.

بستری برای تحول خودرو با قطعات ایران‌ساخت

این مجموعه بزرگ‌ترین مجموعه فعال این صنعت است و با تبدیل شدن به شرکتی دانش‌بنیان، زمینه را برای حمایت از ایده‌های نوآورانه، بی نیازی صنعت خودرو از واردات و تولید خودرو‌های پیشرفته همگام با فناوری‌های روز دنیا فراهم کرده است.

۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر در مجموعه تولیدی کروز اشتغال دارند که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از آن‌ها بانوان هستند و قطعات گوناگون خودرو از جمله حسگرها، نشانگرها، دسته سبم، سوییچ تعلق و ترمز، قطعات تزیینی و قوای محرکه را ایران‌ساخت کرده‌اند. در حوزه یونیت‌های کنترل تولیدی کروز قطعاتی، چون سنسور‌های تهویه، فرمان و ترمز، سیستم‌های کنترل مرکزی و ایمنی خودرو بومی‌سازی شده‌اند.

در مرکز تحقیقات شرکت کروز، پیشرفته‌ترین دستگاه‌های اندازه‌گیری و سیستم‌های طراحی تولید شده است و ۲۳۰ نفر از دانشگاهیان کشور در حال تحقیق و پژوهش هستند که حاصل کار و فعالیت آن‌ها طراحی قطعات پیشرفته مورد نیاز صنایع کشور است. علاوه بر فعالیت‌های انجام شده در این مجموعه، در حال حاضر بالغ بر ۵۰ پروژه با دانشگاه‌های بزرگ کشور از جمله تهران، شریف و امیرکبیر در حال انجام است.

خط تولید قطعات الکترونیکی این شرکت برای قطعات سطحی ۸ خط اتوماتیک را ا ظرفیت ۲۵ میلیون قطعه برای بیش از ۳۴۰ قطعه ظرفیت دارد. در انواع سنسورها، نمایشگر‌ها و قطعات امنیتی و قطعات الکترونیکی و در حوزه کنترل مرکزی خودرو فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

۵ سیارک در حال حرکت به سوی کره زمین هستند
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)
گوشی جدید با قابلیت شناسایی مسیر حرکت چشم روی نمایشگر
تولید محصول آنالیز حرکت بدون نیاز به دوربین
قسمت اول: آموزش گام به گام پاورپوینت (PowerPoint)
آموزش گذاشتن صدا بر روی همه اسلایدهای پاورپوینت
ادغام ویدئوهای یوتیوب در ارائه‌های پاورپوینت
ایجاد صنعت ارمغان، حرکت‌های نوآورانه دانش‌بنیان‌ها برای خودروسازی

   محصولات مشابه  

پاورپوینت حرکت اصلاحی شانه نابرابر پاورپوینت حرکت اصلاحی شانه نابرابر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ناهنجاری شانه نابرابر پاورپوینت ناهنجاری شانه نابرابر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ناهنجاری شانه نابرابر- در حجم 38 اسلاید,فرمت فایل PPTX پاورپوینت ناهنجاری شانه نابرابر- در حجم 38 اسلاید,فرمت فایل PPTX
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکت اصلاحی شست کج پاورپوینت حرکت اصلاحی شست کج
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکت اصلاحی چرخش مچ پا به داخل پاورپوینت حرکت اصلاحی چرخش مچ پا به داخل
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکت اصلاحی زانوی عقب رفته پاورپوینت حرکت اصلاحی زانوی عقب رفته
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکت اصلاحی پیچش استخوان ران پاورپوینت حرکت اصلاحی پیچش استخوان ران
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکت اصلاحی چرخش مچ پا به داخل (flat feet) پاورپوینت حرکت اصلاحی چرخش مچ پا به داخل (flat feet)
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتآناتومی و حرکت شناسی مفصل شانه دانلود پاورپوینتآناتومی و حرکت شناسی مفصل شانه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکت دو بعدی یا حرکت در صفحه در فیزیک هالیدی 1 در 31 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکت دو بعدی یا حرکت در صفحه در فیزیک هالیدی 1 در 31 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه نهم جهان نابرابر پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه نهم جهان نابرابر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه نهم جهان نابرابر پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه نهم جهان نابرابر
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود فوتیج بسیار زیبای حرکت قطره های باران در فضا حرکت به سمت دوربین (محورZ) برای استفاده در تدوین دانلود فوتیج بسیار زیبای حرکت قطره های باران در فضا حرکت به سمت دوربین (محورZ) برای استفاده در تدوین
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حرکات اصلاحی گودی کمر پاورپوینت حرکات اصلاحی گودی کمر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های کف پا در 37 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های کف پا در 37 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های زانو در 24 اسلاید پاورپوینت کامل با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های زانو در 24 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت حرکات اصلاحی، ساختار قامتی، عارضه - شامل 30 اسلاید دانلود پاورپوینت حرکات اصلاحی، ساختار قامتی، عارضه - شامل 30 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی در تربیت بدنی در 223 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی در تربیت بدنی در 223 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های ستون فقرات در 53 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان حرکات اصلاحی برای ناهنجاری های ستون فقرات در 53 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودپاورپوینت درس 8 مطالعات نهم(جهان نابرابر) دانلودپاورپوینت درس 8 مطالعات نهم(جهان نابرابر)
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آموزش پاورپوینت
چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی