رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

فرادید: دانشمندان اتحادیه‌ی اروپا، برنامه‌ی جدیدی را شروع کرده‌اند که طی آن شبیه‌سازی دیجیتال کل زمین انجام می‌شود تا الگو‌های آب و هوایی آینده مدلسازی شوند و بتوانیم برای رخداد‌های بالقوه خطرناک آینده آماده شویم.

همزاد دیجیتال نمود دیجیتالی یک جسم فیزیکی، فرآیند یا سرویس است. در واقع یک همزاد دیجیتال یک کپی دیجیتال از جسمی در دنیای فیزیکی (مانند موتور جت یا نیروگاه بادی یا حتی مواردی بسیار بزرگ‌تر مانند ساختمان‌ها یا حتی کل شهر) می‌باشد.

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

همزاد‌های دیجیتال با ورود به فناوری‌های مختلف اینترنت اشیا، تحلیل داده و یادگیری ماشین به توسعه و رفع چالش‌های بسیاری از حوزه‌ها کمک می‌کنند. آن‌ها چالش‌های مختلف را شناسایی می‌کنند، امکان آزمایش نمونه پیش از تولید را می‌دهند و پیش و حین استفاده بسیاری از خطرات و هزینه‌ها را کاهش می‌دهند.

دانشمندان اتحادیه‌ی اروپا، برنامه‌ی جدیدی را شروع کرده‌اند که طی آن شبیه‌سازی دیجیتال کل زمین انجام می‌شود تا الگو‌های آب و هوایی آینده مدلسازی شوند و بتوانیم برای رخداد‌های بالقوه خطرناک آینده آماده شویم. این پروژه «Destination Earth» نام دارد و کاری بسیار بلندپروازانه است که تلاش دارد تا سال ۲۰۵۰ میلادی، اثر کربن بر زمین را از بین ببرد. انتظار می‌رود این پروژه تا ۱۰ سال دیگر شروع به کار کند.

محققین مسئول این برنامه، می‌گویند: «در این پروژه مدلسازی دیجیتال منابع فیزیکی زمین و همچنین پدیده‌های مرتبط با آن مانند تغییرات آب و هوایی، آب‌ها و منابع زیرزمینی، مناطق قطبی و دیگر موارد با دقت بالایی انجام می‌شود و به این ترتیب، کمک می‌کند تا با برنامه‌ریزی دقیق برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست، گذار به زمین سبز مقدور شود.»

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

دانشمندان برای اینکه بتوانند همزاد دیجیتالی زمین را بسازند، از ابرکامپیوتر‌ها و فضای ابری بهره گرفته‌اند تا به این ترتیب هم قدرت پردازش بالایی به‌دست آورند و هم فضا برای نگهداری داده‌های گسترده‌ی خود را داشته باشند. چالشی که در حال حاضر پروژه با آن روبه‌رو است، این است که تا کنون کامپیوتری با قدرت پردازش چنین داده‌هایی ساخته نشده است و اروپا قصد دارد به این زمینه ورود کند و بتواند ابرکامپیوتری بسازد که در هر ثانیه بیش از یک میلیارد محاسبه را انجام دهد.

اروپا برای ساخت این کامپیوتر ۸ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کرده است. طی سال ۲۰۲۱ نسخه‌ی اولیه‌ی همزاد دیجیتالی زمین با ابرکامپیوتر‌های کنونی شروع به کار می‌کند، ولی ادامه‌ی پروژه به زمانی موکول می‌شود که تولید ابرکامپیوتر اصلی به سرانجام برسد. در زمانی که تولید ابرکامپیوتر در حال انجام است، دانشمندان داده‌های مربوط به زمین و فعالیت‌های انسانی را جمع‌آوری می‌کنند و در واقع بانک اطلاعاتی می‌سازند که هر لحظه در حال به‌روزرسانی است.

با شروع به کار کردن این پروژه، دانشمندان می‌توانند شبیه‌سازی‌هایی را در آینده انجام دهند که پارامتر‌های مورد استفاده در آن از قطعیت بالاتری برخوردار هستند و به کمک این شبیه‌سازی‌ها می‌توان با تغییرات آب و هوایی مقابله کرد.

محققین امیدوارند این سیستم جدید در آینده بتواند طوفان‌های سهمگین و دیگر حوادث غیرمترقبه را نیز پیش‌بینی کند و به کمک آن بتوانیم برای مقابله با حوادث طبیعی برنامه‌ریزی کنیم.

همزاد دیجیتال چیست؟

همزاد دیجیتال نمود دیجیتالی یک جسم فیزیکی، فرآیند یا سرویس است. در واقع یک همزاد دیجیتال یک کپی دیجیتال از جسمی در دنیای فیزیکی (مانند موتور جت یا نیروگاه بادی یا حتی مواردی بسیار بزرگ‌تر مانند ساختمان‌ها یا حتی کل شهر) می‌باشد.

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

از همزاد‌های دیجیتال همچنین برای تکرار فرآیند‌ها به منظور جمع‌آوری داده‌ها برای پیش‌بینی نحوه اجرای آن‌ها مورد استفاده قرار داد. در واقع، یک همزاد دیجیتال برنامه‌ای رایانه‌ای است که با کمک داده‌های واقعی، شبیه‌سازی‌هایی ایجاد می‌کند و عملکرد محصول یا فرآیندی را پیش‌بینی می‌کند.

این فناوری با ادغام اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و تحلیل داده خروجی را بهبود می‌بخشد. با پیشرفت یادگیری ماشین و حوزه‌هایی، چون داده‌های کلان استفاده از این الگو‌های مجازی و دیجیتالی تبدیل به اصلی مهم در مهندسی مدرن برای ایجاد نوآوری و بهبود عملکرد شده‌است.


فناوری همزاد دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

برای ایجاد یک همزاد دیجیتال متخصصیان ریاضی کاربردی یا علوم داده شروع به تحقیق درباره فیزیک و داده‌های عملیاتی یک شی فیزیکی یا سیستم می‌کنند تا بتوانند مدل ریاضی آن را شبیه‌سازی کنند. توسعه‌دهندگان همزاد‌های دیجیتال، باید از دریافت بازخورد حسگر‌های جمع‌آوری‌کننده داده‌های نسخه واقعی آن توسط مدل رایانه‌ای مجازی اطمینان حاصل کنند. بدین صورت نسخه دیجیتال قادر به تقلید و شبیه‌سازی هر آن‌چه نسخه اصلی در آن زمان دارد خواهد بود.

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

به طور خلاصه با وجود یک نسخه دیجیتال، روند‌های فناوری استراتژیک بهبود می‌یابند، می‌توان از خرابی‌های سنگین در اشیای فیزیکی جلوگیری کرد و همچنین با استفاده از قابلیت‌های پیشرفته تحلیلی، نظارتی و پیش‌بینی فرآیند‌ها و سرویس‌ها را مورد آزمایش قرار داد.

یک همزاد دیجیتال به اندازه نیاز شما ممکن است پیچیده یا ساده طراحی شود، و متناسب با نوع شبیه‌سازی مقادیر مختلف داده را برای شما تعیین کند.

از همزاد و نمونه اولیه می‌توان برای عرضه بازخود محصول در هنگام تولید استفاده کرد، همچنین می‌تواند نمونه اولیه مدل خود پیش از عرضه نسخه فیزیکی باشد.


مزایا

یک همزاد دیجیتال وابسته به نوع، مکان و زمان استفاده مزایای مختلفی خواهد داشت. به عنوان مثال بهره‌گیری از همزاد دیجیتال در نظارت بر محصولات موجود مانند توربین بادی یا خطوط لوله انتقال نفت هزینه‌های تعمیر و نگهداری را کاهش دهد.

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

از همزاد‌های دیجیتال همچنین می‌توان برای نمونه‌سازی قبل از تولید، کاهش نواقص محصول و کوتاه شدن زمان عرضه به بازار استفاده کرد. بهبود فرآیند، نظارت بر سطح پرسنل در برابر خروجی و یا همسوکردن یک زنجیره تامین با نیاز‌های تولید و نگهداری از دیگر موارد استفاده این فناوری هستند.

افزایش قابلیت اطمینان و در دسترس بودن از طریق نظارت و شبیه‌سازی برای بهبود عملکرد مزایای مشترک این فناوری در حوزه‌های مختلف است. بدین ترتیب حتی می‌توان خطر عارضه‌های ناگهانی و خرابی‌های برنامه‌ریزی نشده را کاهش داد، با پیش‌بینی این خرابی‌ها هزینه‌های تعمیر و نگهداری کاهش می‌یابد و بدین ترتیب با برنامه‌ریزی نحوه نگه‌داری، تعمیر و سفارش قطعات جایگزین اثرات منفی احتمالی آن‌ها بر تولید کاهش می‌یابند. یک همزاد دیجیتال می‌تواند با تحلیل مدل‌های سفارشی‌سازی‌شده به صورت مستمر بهبود داشته باشد و از طریق آزمون عملکرد در زمان واقعی، کیفیت محصول را تضمین کند.

با همه این مزایا، وجود همزاد دیجیتال در همه حوزه کاربردی نخواهد بود، زیرا ممکن است پیچیدگی‌های کار را افزایش دهد. برخی از چالش‌های صنعت و کسب و کار نیازی به وجود یک همزاد دیجیتال ندارد و بدون سرمایه‌گذاری در این فناوری و صرف هزینه و زمان، برطرف خواهند شد.


کاربرد‌های همزاد دیجیتال

همزاد‌های دیجیتال در حوزه گسترده‌ای از صنایع و کسب و کار‌ها و در کاربرد‌های مختلفی موارد استفاده قرار می‌گیرند. برخی مثال‌های قابل توجه آن در ادامه ذکر شده‌اند:

همزاد دیجیتال زمین ساخته می‌شود

تولید: به کمک همزاد‌های دیجیتال زمان تولید کاهش یافته و تولید کارامدتر و ساده‌تر می‌شود.

خودروسازی: از یک نمونه همزاد دیجیتال در صنعت خودرو برای جمع‌آوری و تحلیل داده‌های عملیاتی یک وسیله نقلیه به منظور ارزیابی وضعیت آن در نسخه واقعی و اطلاع از پیشرفت‌های محسوس استفاده می‌شود.

فروش: به منظور مدل‌سازی و تقویت تجربه مشتری، چه در سطح یک مرکز خرید و چه برای فروشگاه‌های خاص و بزرگ می‌توان از همزاد‌های دیجیتال استفاده کرد.

مراقبت‌های بهداشتی: همزاد دیجیتال در زمینه اهدای عضو و آموزش جراحی قابل استفاده است. همچنین توانایی مدلسازی جریان افراد به بیمارستان و وجود عفونت و میزان خطر تماس با آن‌ها را دارند.

مدیریت بحران: تغییرات آب و هوایی جهانی تاثیرات بسیاری در سراسر جهان داشته است. با استفاده از همزاد‌های دیجیتال می‌توان با آگاهی از آینده زیرساخت‌هایی هوشمندتر، برنامه‌های واکنشی بحرانی و نظارت بر تغییرات آب و هوایی ایجاد و با این مساله مقابله کرد.

شهر‌های هوشمند: از همزاد‌های دیجیتال همچنین در کمک به شهر‌ها از لحاظ اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی می‌توان استفاده کرد. مدل‌های مجازی قابلیت هدایت برنامه‌ریزی‌ها و ارائه راه‌حل‌هایی برای چالش‌های پیش‌رو در شهر‌های مدرن را می‌دهند. به عنوان مثال با پاسخ‌دهی سریع همزاد در خصوص تخت‌های بیمارستانی در شرایط بحرانی می‌توان از ظرفیت آن‌ها آگاه شد.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

ماینر‌ها در زیرزمین ساختمان بورس چه کار می‌کنند؟
نحوه افزودن موسیقی به گوگل اسلاید (Google Slides)
نحوه ضبط صدا در پاورپوینت
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)
آموزش گذاشتن صدا بر روی همه اسلایدهای پاورپوینت
قسمت اول: آموزش گام به گام پاورپوینت (PowerPoint)
ادغام ویدئوهای یوتیوب در ارائه‌های پاورپوینت
روشهای مشاهده و بازیابی نسخه های قدیمی پاورپوینت
پایتخت ساخته می شود

   محصولات مشابه  

پاورپوینت ساختمان هاى پيش ساخته فولادى سبک - شامل 65 اسلاید پاورپوینت ساختمان هاى پيش ساخته فولادى سبک - شامل 65 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت سازه های فلزی پيش ساخته - شامل 59 اسلاید دانلود پاورپوینت سازه های فلزی پيش ساخته - شامل 59 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حفاظت ساختمان در برابر حریق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان - شامل 43 اسلاید پاورپوینت حفاظت ساختمان در برابر حریق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان - شامل 43 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ساختمان پیش ساخته پاورپوینت ساختمان پیش ساخته
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ایمنی ساختمان - شامل 15 اسلاید پاورپوینت ایمنی ساختمان - شامل 15 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حجم و نما در طراحی ساختمان - شامل 121 اسلاید پاورپوینت حجم و نما در طراحی ساختمان - شامل 121 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تاسیسات لوله کشی ساختمان - شامل 41 اسلاید پاورپوینت تاسیسات لوله کشی ساختمان - شامل 41 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درز انبساط در ساختمان - شامل 25 اسلاید دانلود پاورپوینت درز انبساط در ساختمان - شامل 25 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سیستم های سرمایشی ساختمان - شامل 47 اسلاید پاورپوینت سیستم های سرمایشی ساختمان - شامل 47 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نورپردازی خارجی ساختمان - شامل 85 اسلاید پاورپوینت نورپردازی خارجی ساختمان - شامل 85 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت نمای خارجی ساختمان - شامل 50 اسلاید دانلود پاورپوینت نمای خارجی ساختمان - شامل 50 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مصالح نوین در صنعت ساختمان - شامل 74 اسلاید پاورپوینت مصالح نوین در صنعت ساختمان - شامل 74 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فرآیند جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان - شامل 192 اسلاید پاورپوینت فرآیند جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان - شامل 192 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت ساختمان درونی زمین - شامل 48 اسلاید دانلود پاورپوینت ساختمان درونی زمین - شامل 48 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تعریف ساختمان و مشخصات فیزیکی و هندسی آن - شامل 30 اسلاید پاورپوینت تعریف ساختمان و مشخصات فیزیکی و هندسی آن - شامل 30 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت توسعه پایدار بخش ساختمان با حفظ منابع انرژی - شامل 26 اسلاید پاورپوینت توسعه پایدار بخش ساختمان با حفظ منابع انرژی - شامل 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تجهیز کارگاه و مراحل ساخت ساختمان - شامل 33 اسلاید پاورپوینت تجهیز کارگاه و مراحل ساخت ساختمان - شامل 33 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اجرای ساختمان با استفاده از قالب های تونلی - شامل 36 اسلاید پاورپوینت اجرای ساختمان با استفاده از قالب های تونلی - شامل 36 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت نقش معماری در بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان - شامل 57 اسلاید پاورپوینت نقش معماری در بهينه سازی مصرف انرژی در ساختمان - شامل 57 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت نکات طراحی ساختمان در 4 اقلیم کشور ایران - شامل 38 اسلاید دانلود پاورپوینت نکات طراحی ساختمان در 4 اقلیم کشور ایران - شامل 38 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

۵۷ تکنیک ساخت حرفه‌ای اسلاید (ساخت ارائه سمینار و همایش)
آموزش پاورپوینت
چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی