رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

7 مورد از نشانه های گوشی هک شده که باید به آن توجه کنید

7 مورد از نشانه های گوشی هک شده که باید به آن توجه کنیدهنگ کردن گوشی از نشانه های هک گوشی, نشانه های گوشی هک شده, از کجا بفهمیم گوشی هک شده

نشانه های گوشی هک شده در برخی مواقع به راحتی قابل تشخیص هستند

 

چگونه بفهمیم که گوشی ما هک شده است؟

هک شدن گوشی و یا لوازم الکترونیک هوشمند دیگر، می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. برخی ها فکر می کنند هنگامی که گوشی آنها هک می شود، هیچ راهی برای فهمیدن هک شدن آن وجود ندارد، در حالی که به هیچ وجه اینگونه نیست و با توجه به نشانه های خاصی می توان به راحتی پی برد که گوشی هک شده است 

هک کردن چیست؟

 

از کجا بفهمیم گوشی هک شده, چگونه بفهمیم گوشی هک شده, نشانه هک شدن گوشی موبایل

از کجا بفهمیم گوشی هک شده

 

شاید بعضی از افراد با هک کردن آشنا نباشند و نیاز به اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشند. هک به معنی دسترسی مستقیم و یا غیر مستقیم افراد به لوازم الکترونیک هوشمند شما مانند لپ تاپ، گوشی و... است که بدون اجازه شما انجام می شود.

 

هک کردن، می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. یکی از مهم ترین دلایل هک شدن گوشی افراد، سوء استفاده و دزدی اطلاعات شخصی است. هکر ها، افرادی هستند که لوازم هوشمند را هک می کنند تا به اطلاعات آن دسترسی داشته باشند. این افراد تلاش می کنند اطلاعات شخصی و بسیار مهم افراد را به دست بیاورند و با تهدید افراد به اینکه اطلاعاتشان را پخش می کنند، از آنها پول بگیرند. در برخی موارد، مشاهده شده است که هکرها گوشی افراد را قفل می کنند و برای باز کردن آن، از فرد صاحب تلفن همراه پول می گیرند.

 

روش های مختلفی برای هک کردن وجود دارد. اتصال های نا ایمن در اینترنت، یکی از مهم ترین راه های ورود هکرها به دستگاه و یا گوشی شما است. در نتیجه، وارد هر لینکی که در اینترنت مشاهده می کنید نشوید و اپلیکیشن های خود را از سایت های معتبر و یا پلی استور و اپ استور دریافت کنید.

 

هک شدن، می تواند یکی از بدترین تجربه هایی باشد که یک فرد می تواند تجربه کند. شما با انجام کار هایی مانند روت نکردن گوشی خود، رمز گذاری فایل های خود، استفاده از آنتی ویروس و... از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنید.

 

نشانه های گوشی هک شده

هنگامی که گوشی هک می شود، نشانه هایی به وجود خواهد آمد که می توانید با مشاهده ی آنها به هک شدن گوشی خود شک کنید. هنگامی که هکرها می خواهند اطلاعات شما را بدزدند و یا اینکه اعمالی را روی گوشی شما انجام دهند، نشانه هایی به وجود خواهد آمد که هر انسانی را به شک می اندازد. 

نشانه های مختلفی وجود دارند که نشان دهنده هک شدن گوشی هستند. در ادامه، به معرفی و بررسی برخی از این نشانه ها خواهیم پرداخت.

 

خالی شدن شارژ گوشی به صورت غیر طبیعی

 

چگونه بفهمیم گوشی هک شده, روش های هک گوشی, هک گوشی با وای فای

هنگ کردن گوشی به صورت ناگهانی از نشانه های گوشی هک شده است

 

ممکن است که تلفن خود را چند ساعت قبل به طور کامل شارژ کرده باشید، اما هنگام کار کردن با آن، مشاهده کنید که میزان شارژ آن به طور غیر طبیعی کم شده است. یکی از علت های این مشکل، می تواند خراب بودن باتری باشد. اما اگر باتری شما سالم باشد، ممکن است که گوشی شما هک شده باشد.

 

هنگامی که گوشی شما هک می شود، برای اینکه هکر بتواند به اطلاعات دسترسی پیدا کند، باید آنها را دانلود کند، و یا اگر می خواهد تنظیماتی را در گوشی انجام دهد، باید خود گوشی نیز فعال باشد. در این دو حالت، باتری گوشی به اندازه ای مصرف می شود که به راحتی توسط فرد صاحب گوشی، قابل تشخیص است. در نتیجه، اگر مشاهده کردید که شارژ گوشی شما به سرعت خالی می شود، ممکن است که هک شده باشید.

 

هنگ کردن گوشی و کندشدن آن به صورت ناگهانی

در صورتی که گوشی شما به صورت طبیعی کار می کند، اما ناگهانی هنگ می کند و کند می شود، ممکن است که هک شده باشد. هنگامی که هکر می خواهد به گوشی شما دسترسی داشته باشد، مقدار زیادی از رم گوشی به ورود او اختصاص داده خواهد شد. در نتیجه، ممکن است که سرعت گوشی به شدت پایین بیاید و یا حتی هنگ کند.

 

یکی از مواردی که باید به آن دقت کرد، این است که گوشی ها پس از مدتی، به دلایل مختلف ممکن است سرعت کند تری داشته باشند و هنگ کنند. اما اگر از سالم بودن گوشی خود مطمئن هستید، هنگ کردن آن و یا کند کار کردن آن، می تواند نشانه ی هک شدن آن باشد.

 

مصرف بیش از اندازه دیتا و اینترنت

هکر ها برای اینکه بتوانند به گوشی شما دسترسی داشته باشند، و بتوانند فایل ها را دانلود و یا آپلود کنند، نیاز دارند که از اینترنت گوشی شما استفاده کنند. در صورتی که مشاهده کردید مصرف اینترنت گوشی شما غیر طبیعی است و بسیار بالا است، از نشانه های گوشی هک شده است. در برخی مواقع، ممکن است که مصرف دیتا به اندازه ای بالا نباشد که افراد به آن شک کنند. 

 

برای اینکه متوجه شوید آیا مصرف اینترنت شما طبیعی است یا نه، هنگامی که در حال گشت و گذار در اینترنت هستید، محاسبه کنید که چقدر اینترنت مصرف کرده اید، و آن را با دیتای مصرفی کل تلفن همراه خود مقایسه کنید. در صورتی که اختلاف زیادی در دیتای مصرفی خودتان و دیتای مصرفی کل تلفن همراه مشاهده کردید، ممکن است که هک شده باشید.

 

روشن شدن صفحه دستگاه به صورت ناگهانی

 

چگونه بفهمیم گوشی هک شده, روش های هک گوشی, هک گوشی با وای فای

روشن شدن صفحه به طور ناگهانی از نشانه های گوشی هک شده است

 

ممکن است در خانه نشسته باشید و مشغول تماشای تلویزیون باشید و ناگهان بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد، صفحه گوشی شما روشن و خاموش شود. هنگامی که گوشی هک می شود، ممکن است که واکنش هایی مانند روشن و یا خاموش شدن صفحه مشاهده شود. 

 

گرم بودن گوشی

 

هنگ کردن گوشی از نشانه های هک گوشی, نشانه های گوشی هک شده, از کجا بفهمیم گوشی هک شده

گرم شدن بدون دلیل گوشی از نشانه های هک شدن گوشی است

 

هنگامی که در مدت زمان طولانی از گوشی خود استفاده می کنید، یا اینکه در حال اجرای یک بازی سنگین هستید، گوشی شما بسیار گرم می شود. این گرم شدن، در نتیجه فعالیت شدید قطعات گوشی است و یک امر عادی است. اما در مواردی ممکن است بدون اینکه شما کاری انجام دهید، گوشی شما گرم شود. برای مثال، ممکن است که ساعت ها با گوشی خود کار نکرده باشید، اما هنگامی که می خواهید آن را در دست بگیرید، گرمای آن را احساس می کنید.

 

گرم بودن گوشی هنگامی که از آن استفاده نمی کنید، از نشانه های گوشی هک شده  است. در نتیجه، هنگامی که چنین پدیده ای را مشاهده کردید، می توانید به هک شدن گوشی خود پی ببرید.

 

ارسال شدن پیام هایی از گوشی شما که خودتان آنها را نفرستاده اید

پیام رسان های اجتماعی نظیر واتساپ، تلگرام و... یک دسته از نرم افزار هایی هستند که امروزه در میان مردم جهان، کاربرد گسترده ای دارند و کمتر کسی را مشاهده می کنید که از آنها استفاده نکند. ممکن است در برخی مواقع، پیام هایی را مشاهده کنید که خودتان فرستاده اید، در حالی که این کار را نکرده اید. این حالت، می تواند از نشانه های گوشی هک شده باشد.

 

نصب شدن نرم افزار های عجیب در تلفن همراه

 

علایم گوشی هک شده, چگونه بفهمیم گوشی هک شده, روش های هک گوشی

نصب بدافزار در گوشی از نشانه های گوشی هک شده

 

برخی از هکرها، ممکن است با نصب بدافزارهایی در گوشی شما، به فایل های شما دسترسی پیدا کنند. در صورتی که نرم افزار های عجیب را مشاهده کردید که هیچکدام را تا به حال ندیده اید، ممکن است از نشانه های گوشی هک شده باشد.

 

سخن پایانی

هکر ها، امروزه می توانند از روش های بیشتر و گسترده تری به اطلاعات شخصی و گوشی افراد دسترسی پیدا کنند. در صورتی که یکی از نشانه های ذکر شده را مشاهده کردید، سریعا از افراد متخصص کمک بخواهید. برای جلوگیری از هک شدن گوشی خود، نرم افزار ها را رمز گذاری کنید و آنتی ویروس نصب کنید.

 

گرداوری: بخش کامپیوتر و اینترنت

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

اتفاقا این گاندو را باید دو بار دید!
پس از هک شدن حساب های شخصی چه باید کرد؟
10 عادت بد در فتوشاپ که باید آن ها را ترک کنید
تئاتر باید زنده باشد
خرید لپ تاپ استوک و دست دوم، چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
درباره یک سریال؛ این خانه باید امن باشد
کارتریج چیست؟ و چطور باید نگهداری شود
چرا طراحی جلد کتاب باید جذاب باشد؟
چرا باید برای حرفه خود وب سایت داشته باشیم؟
آنچه باید از فصل تازه خانه کاغذی بدانید

   محصولات مشابه  

تحقیقآنچه از جوشکاری باید بدانیم 35 ص تحقیقآنچه از جوشکاری باید بدانیم 35 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقآنچه باید در ساختن خانه ها بدانیم 55 ص تحقیقآنچه باید در ساختن خانه ها بدانیم 55 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقآنچه باید در ساختن خانه ها بدانیم 55 ص تحقیقآنچه باید در ساختن خانه ها بدانیم 55 ص
مشاهده مشخصات و خرید

همه آنچه باید درباره من ری بدانیم همه آنچه باید درباره من ری بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق آنچه باید از عصر رنسانس بدانیم تحقیق آنچه باید از عصر رنسانس بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق همه آنچه که باید در مورد خمس بدانیم تحقیق همه آنچه که باید در مورد خمس بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت آنچه باید در مورد بیسکویت بدانیم پاورپوینت آنچه باید در مورد بیسکویت بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتآنچه باید در مورد انفلوانزا بدانیم دانلود پاورپوینتآنچه باید در مورد انفلوانزا بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

هرآنچه در مورد آتشفشان باید بدانیم - در حجم 26 صفحه، فرمت ورد هرآنچه در مورد آتشفشان باید بدانیم - در حجم 26 صفحه، فرمت ورد
مشاهده مشخصات و خرید

هرآنچه در مورد ازدواج باید بدانیم - در حجم 64 صفحه، فرمت ورد هرآنچه در مورد ازدواج باید بدانیم - در حجم 64 صفحه، فرمت ورد
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هرآنچه درباره یوگا باید بدانیم - در حجم 56 اسلاید پاورپوینت هرآنچه درباره یوگا باید بدانیم - در حجم 56 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق همه آنچه باید درباره سازهای بادی بدانیم تحقیق همه آنچه باید درباره سازهای بادی بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت زبان بدن و اصولی که در مورد آن باید بدانیم - شامل 74 اسلاید پاورپوینت زبان بدن و اصولی که در مورد آن باید بدانیم - شامل 74 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هر آنچه که باید در ارتباط با ویروس کرونا بدانیم - شامل 20 اسلاید پاورپوینت هر آنچه که باید در ارتباط با ویروس کرونا بدانیم - شامل 20 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هرآنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم - شامل 26 اسلاید پاورپوینت هرآنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم - شامل 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هرآنچه درباره سکته مغزی باید بدانیم - شامل 51 اسلاید پاورپوینت هرآنچه درباره سکته مغزی باید بدانیم - شامل 51 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت آنچه که در مورد شش سيگما باید بدانیم - در قالب 92 اسلاید, pptx پاورپوینت آنچه که در مورد شش سيگما باید بدانیم - در قالب 92 اسلاید, pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای پیشرفته جوشکاری و پوشش دهی با جوشکاری در 97 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای پیشرفته جوشکاری و پوشش دهی با جوشکاری در 97 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقآنچه بايد در باره انواع فشار سنج ها بدانيد تحقیقآنچه بايد در باره انواع فشار سنج ها بدانيد
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل اول شیمی پایه یازدهم قدر هدایای زمینی را بدانیم پاورپوینت فصل اول شیمی پایه یازدهم قدر هدایای زمینی را بدانیم
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

برای خرید بهترین گیرنده دیجیتال باید چه نکاتی را بدانیم؟
چرا باید در انتخاب کفی کفش مناسب بیشتر دقت کنیم؟
اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید
نکاتی که برای خرید سشوار باید بدانید
هر آنچه در باره موزن بینی باید بدانید
طراحی و دکوراسیون داخلی، نکاتی که باید بدانید
هر آنچه در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی باید بدانید
نکاتی که هنگام خرید یک یخچال فریزر خوب باید بدانید
نکات مهمی که باید در حین خرید تبلت به آن ها توجه نمایید
انواع دماسنج غذا چیست و چگونه باید از آن‌ها استفاده کنیم؟
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی