رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

چگونه می توان میزان مصرف برق رایانه شخصی خود را اندازه گیری کرد؟

چگونه می توان میزان مصرف برق رایانه شخصی خود را اندازه گیری کرد؟



میزان مصرف برق کارت گرافیک, میزان مصرف برق سی پی یو, میزان مصرف برق هارد دیسک

تقریبا تمام قطعات موجود در رایانه برق مصرف می کنند

 

بررسی و محاسبه میزان مصرف برق رایانه شخصی

مصرف برق در کامپیوتر، می تواند برای برخی از افراد بسیار مهم باشد. این دسته از افراد، می خواهند بدانند که کامپیوتر آنها، در مجموع چقدر برق مصرف می کند. اگر شما نیز می خواهید بدانید که رایانه شخصی تان چقدر برق مصرف می کند، تنها کافی است که در ادامه این مطلب با ما همراه شوید و درباره روش های محاسبه برق کامپیوتر اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

دلایل محاسبه مصرف برق رایانه شخصی

 

نحوه محاسبه مصرف برق در رایانه شخصی, محاسبه مصرف برق رایانه شخصی, مصرف برق رایانه

در مواقع فعالیت های سنگین، cpu برق بیشتری در رایانه ی شما مصرف می کند

 

شاید برای برخی از شما سوال پیش آمده باشد که برای چه باید از میزان برق مصرفی رایانه خود اطلاع داشته باشید؟ در برخی از موارد، ممکن است که مبلغ قبض برق شما به اندازه ای زیاد باشد که به مصرف برق رایانه شخصی خودتان شک کنید. در این حالت، بهتر است که میزان برق مصرفی آن را اندازه گیری کنید. برخی از افراد، ممکن است که دلایل دیگری برای محاسبه مصرف برق رایانه خود داشته باشند.

 

چه قطعاتی در رایانه شخصی برق مصرف می کنند؟

 

میزان مصرف برق کارت گرافیک, میزان مصرف برق سی پی یو, میزان مصرف برق هارد دیسک

وظیفه ی پاور تقسیم برق بین قسمت های مختلف رایانه است

 

بدون شک می توان گفت که تقریبا تمام قطعات موجود در رایانه شخصی شما، برق مصرف می کنند، اما میزان برق مصرفی آنها با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارد. 

به صورت کلی، قطعات انگشت شماری در سیستم های شخصی وجود دارند که مصرف برق بالایی دارند. برای مثال، GPU یا کارت گرافیک، یکی از این قطعات است که می تواند در هنگام فعالیت بالا، برق زیادی را مصرف کند. کارت گرافیک، از مهم ترین قطعاتی است که می توان آن را در رایانه های شخصی پیدا کرد.

 

پردازنده مرکزی سیستم یا همان CPU، از مهم ترین قطعات رایانه است و اطلاعات مربوط به سیستم شخصی را پردازش می کند. پردازنده مرکزی، در واقع مهم ترین قطعه کامپیوتر است و فعالیت آن برای انجام هر فرایندی در رایانه شخصی ضروری است. در نتیجه، طبیعی است که در هنگام فعالیت های سنگین، این قطعه مصرف برق بالایی داشته باشد. 

 

پاور، از دیگر بخش های سیستم شخصی است که مصرف برق به نسبت بالایی دارد. وظیفه پاور، تقسیم برق بین بخش های مختلف رایانه شخصی و افزایش جریان در صورت نیاز است. هر چه پاور کامپیوتر قوی تر باشد، برق مصرفی آن نیز بیشتر است و می تواند انرژی به نسبت بیشتری را در اختیار قطعات دیگر کامپیوتر قرار دهد.

 

رم، یکی دیگر از قطعات رایانه شخصی است که می تواند یک حافظه موقت ایجاد کند. این قطعه، نسبت به قطعه های مهم دیگر کامپیوتر که پیش تر آنها را معرفی کردیم، مصرف برق بالایی ندارد، اما به صورت کلی، مصرف برق آن به اندازه ای است که می توان آن را به عنوان یکی از پر مصرف ترین قطعات کامپیوتر معرفی کرد.

 

یکی دیگر از قطعاتی که می تواند برق به نسبت زیادی مصرف کند، دیسک ذخیره سازی رایانه است که به دو دسته HDD و SSD تقسیم می شود. دیسک های HDD، قدیمی تر هستند و همچنین از مصرف برق بالایی برخوردار هستند؛ به گونه ای که اگر یک دیسک HDD و یک دیسک SSD را با قدرت و عملکرد یکسان در کنار یکدیگر قرار دهیم، دیسک HDD برق بیشتری مصرف می کند. دیسک های SSD جدید تر هستند و نه تنها از سرعت بالاتری برخوردار هستند، بلکه مصرف برق به نسبت کمتری هم دارند. 

 

نحوه محاسبه مصرف برق در رایانه شخصی

 

راهکار برای کاهش مصرف برق رایانه, بررسی میزان مصرف برق کامپیوتر خانگی, ﻣﺼﺮﻑ ﺑﺮﻕ ﺩﺭ ﺭﺍﻳﺎﻧﻪ ﻫﺎ

محاسبه مصرف برق رایانه شخصی به روش های مختلف انجام می شود

 

شما می توانید با روش های گوناگونی برق مصرفی رایانه شخصی خودتان را محاسبه کنید. به این نکته دقت کنید که مصرف برق در سیستم های کامپیوتر مختلف، می تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین باید مصرف برق مانیتور و اجزای دیگر متصل به رایانه را نیز در نظر بگیرید.

 

این اجزا، دارای دفترچه های راهنمایی هستند که مصرف برق آنها در آن نوشته شده است. اما میزان مصرف برق رایانه شخصی، می تواند بسته به نوع کار شما متغیر باشد. 

در ادامه این مطلب، روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید با استفاده از آنها، میزان برق مصرفی رایانه شخصی تان را به دست آورید.

 

استفاده از نرم افزار Open Hardware Monitor

 

راهکار برای کاهش مصرف برق رایانه, بررسی میزان مصرف برق کامپیوتر خانگی, ﻣﺼﺮﻑ ﺑﺮﻕ ﺩﺭ ﺭﺍﻳﺎﻧﻪ ﻫﺎ

محاسبه ی برق مصرفی رایانه با نرم افزار Open Hardware Monito امکان پذیر است

 

نرم افزار Open Hardware Monitor، یکی از نرم افزار هایی است که می توان با استفاده از آن، میزان برق مصرفی کامپیوتر را محاسبه کرد. نرم افزار های دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید و به میزان برق مصرفی رایانه شخصی خود پی ببرید.

 

برای استفاده از نرم افزار Open Hardware Monitor، ابتدا باید آن را از یک سایت معتبر دانلود کرده و سپس نصب کنید. دقت داشته باشید که نرم افزار Open Hardware Monitor، کاملا رایگان است و نیازی نیست که برای استفاده از آن مبلغی پرداخت کنید. از دیگر ویژگی های مثبت نرم افزار Open Hardware Monitor، کم حجم بودن آن است. 

 

پس از اینکه نرم افزار Open Hardware Monitor را دانلود و نصب کردید، باید آن را اجرا کنید، در صفحه باز شده، شما می توانید اطلاعات مربوط به مصرف برق و بسیاری از اطلاعات دیگر را مشاهده کنید. برای مثال، علاوه بر میزان مصرف برق رایانه خودتان، می توانید دور فن رایانه، وضعیت پردازنده مرکزی، دمای قطعات رایانه و... را مشاهده کنید.

 

در نتیجه، می توان گفت که نرم افزار Open Hardware Monitor، یک نرم افزار کاربردی است و می توانید با استفاده از آن، علاوه بر پی بردن به میزان برق مصرفی، از متغیر های دیگر رایانه خودتان نیز مطلع شوید.

 

استفاده از ابزارهای آنلاین مانند Outervision

در فضای اینترنت، نرم افزار هایی وجود دارند که برای قالب وب نوشته شده اند و کاربرد های متفاوتی دارند. امروزه استفاده از این نرم افزار ها، به اندازه ای باور نکردنی افزایش پیدا کرده است. دسته ای از این نرم افزار ها، ابزار هایی هستند که می توان با استفاده از آنها، کار های متفاوتی را انجام داد و یا اینکه از وضعیت رایانه شخصی مطلع شد.

 

یکی از نرم افزار های تحت وب که می تواند میزان برق مصرفی رایانه شخصی شما را اندازه گیری کند، ابزار Outervision است. این ابزار، در واقع یک نوع محاسبه کننده است که می تواند بر اساس مشخصات سیستم شما، میزان برق مصرفی را به دست بیاورد. 

 

برای استفاده از ابزار Outervision، ابتدا باید اطلاعاتی را در مورد سخت افزار رایانه شخصی خودتان به دست آورید. برای مثال، شما باید مدل پردازنده خود، مدل کارت گرافیک، تعداد و نوع فن ها و... را بدانید. پس از وارد کردن مشخصات سخت افزاری رایانه شخصی خود در Outervision، این ابزار اطلاعات وارد شده را تحلیل کرده و در نهایت، می تواند میزان برق مصرفی رایانه شخصی شما را نشان دهد.

 

دقت داشته باشید که اطلاعات سخت افزاری خود را باید به صورت صحیح در ابزار Outervision وارد کنید. در غیر این صورت، محاسبات به صورت اشتباه انجام می شود و میزان برق مصرفی به دست آمده صحیح نخواهد بود.

 

استفاده از دستگاه نشان دهنده مصرف برق

دستگاه های گوناگونی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها، میزان برق مصرفی را اندازه گیری کرد. یکی از این دستگاه ها، مانیتور مصرف برق است. این مانیتور، به عنوان یک واسطه در میان پریز برق و کابل رایانه شخصی قرار می گیرد. این واسطه، می تواند به صورت نسبتا دقیق و لحظه ای، میزان برق عبوری از خودش را اندازه گیری کند و در صفحه نمایشگر خود نشان دهد.

 

دقت داشته باشید که مانیتور مصرف برق، میزان برق مصرفی خودش را اندازه نمی گیرد و تنها میزان مصرف برق وسیله ای را که به آن متصل است اندازه می گیرد. در نتیجه، می توانید با استفاده از این وسیله الکترونیک، به صورت لحظه ای میزان مصرف برق رایانه شخصی خود را مشاهده کنید.

 

آیا مصرف برق رایانه شخصی همواره یکنواخت است؟

 

میزان مصرف برق هارد دیسک, میزان مصرف قطعات در رایانه شخصی, نحوه محاسبه مصرف برق در رایانه شخصی

میزان مصرف برق رایانه گیمرها به نسبت بالاتر از سایر کاربران است

 

برخی از افراد تصور می کنند که رایانه های شخصی، همواره به یک اندازه برق مصرف می کنند، در حالی که اینگونه نیست. رایانه های شخصی بسته به کاری که انجام می دهند، به میزان متغیری برق مصرف می کنند. برای مثال، اگر از رایانه تنها برای نوشتن و یا فیلم دیدن استفاده شود، مصرف برق به نسبت پایین تری خواهد داشت. این در حالی است که برخی از افراد، از رایانه شخصی خود برای رندر گرفتن و پروژه های سنگین استفاده می کنند، در نتیجه برق مصرفی آنها بسیار بالا می رود. 

 

اگر می خواهید که میزان برق مصرفی سیستم خود را پایین بیاورید، باید میزان فعالیت های سنگین را کمتر کنید.

گیمر ها، دسته ای دیگر از افراد هستند که میزان برق مصرفی سیستم آنها بسیار زیاد است. گیمر ها، افرادی هستند که بازی های ویدئویی را در مدت زمان های طولانی انجام می دهند و در آنها حرفه ای می شوند. بازی های رایانه ای، می توانند میزان برق مصرفی به اندازه ای باور نکردنی افزایش دهند. 

 

نمی توان مصرف برق رایانه های شخصی را به صورت دقیق برای یک بازه زمانی به دست آورد، زیرا مصرف برق رایانه بسیار متغیر است و بسته به نوع استفاده شخص از رایانه، میزان این متغیر بودن افزایش پیدا می کند.

 

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

اطلاع از میزان برق مصرفی رایانه شخصی، می تواند باعث شود که افراد در مصرف برق صرفه جویی بیشتری بکنند و در نتیجه، انرژی بیشتری ذخیره شود. در صورتی که افراد از رایانه های شخصی خودشان بیش از اندازه استفاده بکنند، ممکن است که مصرف برق به اندازه ای باور نکردنی افزایش یابد و ردپای مصرف برق و سوخت های فسیلی گسترده تر شود.

 

گرداوری: بخش کامپیوتر و اینترنت

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

اندازه گیری بافت عضلات مغز با کمک دستگاه تصویربرداری نوری
اندازه گیری سلامتی با هدفون
اندازه گیری سطح کلسترول خود با تلفن هوشمند
اندازه‌گیری سطح اکسیژن عضله با ردیاب تناسب اندام
چگونه می توان میزان مصرف برق رایانه شخصی خود را اندازه گیری کرد؟
اولین گجت پوشیدنی دنیا مخصوص اندازه گیری استرس + تصاویر
دستگاه پوز چيست؟ معرفی انواع دستگاه پوز
نحوه ضبط صدا در پاورپوینت
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)

   محصولات مشابه  

پاورپوینت دستگاه های اندازه گیری ویژگیهای بافتی و رئولوژیکی پاورپوینت دستگاه های اندازه گیری ویژگیهای بافتی و رئولوژیکی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت دستگاه های اندازه گیری ویژگی های بافتی و دئولوژیکی پاورپوینت دستگاه های اندازه گیری ویژگی های بافتی و دئولوژیکی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتساختمان دستگاه های اندازه گیری پاورپوینتساختمان دستگاه های اندازه گیری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت انواع نمونه گیری و اندازه گیری در آمار - در قالب 42 اسلاید، فرمت فایل pptx پاورپوینت انواع نمونه گیری و اندازه گیری در آمار - در قالب 42 اسلاید، فرمت فایل pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اندازه گیری ویسکوزیته پاورپوینت اندازه گیری ویسکوزیته
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سیستم ها اندازه گیری دقیق پاورپوینت سیستم ها اندازه گیری دقیق
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اندازه گیری و سنجش در علوم تربیتی پاورپوینت اندازه گیری و سنجش در علوم تربیتی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل 5 ریاضی دوم دبستان (ابتدایی): اندازه گیری پاورپوینت فصل 5 ریاضی دوم دبستان (ابتدایی): اندازه گیری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارزیابی و اندازه گیری عوامل شیمیایی پاورپوینت ارزیابی و اندازه گیری عوامل شیمیایی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری یا (msa) پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری یا (msa)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مبحث اندازه گیری زمان ریاضی چهارمدبستان پاورپوینت مبحث اندازه گیری زمان ریاضی چهارمدبستان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری - در حجم 50 سلاید، فرمت ppt پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری - در حجم 50 سلاید، فرمت ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کاربرد لیزر در اندازه گیری - در حجم 31 اسلاید، فرمت فایل ppt پاورپوینت کاربرد لیزر در اندازه گیری - در حجم 31 اسلاید، فرمت فایل ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حسگرهای اندازه گیری فشار و کاربرد آنها - 100 اسلاید پاورپوینت حسگرهای اندازه گیری فشار و کاربرد آنها - 100 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مبحث اندازه گیری زمان ریاضی چهارم ابتدایی پاورپوینت مبحث اندازه گیری زمان ریاضی چهارم ابتدایی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اندازه گیری بهره وری در 61 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اندازه گیری بهره وری در 61 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگه دارنده و مواد افزودنی در شیر پاورپوینت جستجو و اندازه گیری عوامل نگه دارنده و مواد افزودنی در شیر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان رطوبت و اندازه گیری آن در 40 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان رطوبت و اندازه گیری آن در 40 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فشار و اندازه گیری آن در 47 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فشار و اندازه گیری آن در 47 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آموزش اندازه گیری قند خون در خانه و راهنمای خرید دستگاه قند خون
5 نوع دماسنج برای اندازه گیری تب نوزادان
 انواع سشوار و ویژگیهای سشوار خوب کدامند؟
آموزش پاورپوینت
چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
جرم گیری ماشین ظرفشویی، 10 راهکار آسان!
انتخاب دستگاه تست قندخون مقایسه راهنما ایرانی خارجی- بهترین و دقیق ترین دستگاه های تست قند خون کدامند؟
آموزش طرز کار و نگهداری صحیح از ماشین ظرفشویی: تمیز کردن تا جرم گیری
دستگاه قند خون
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی