رابوکالا

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟

روزنامه خراسان - مائده کاشیان: دیروز قسمت اول جدیدترین ساخته سیروس مقدم به نام «جزیره» در نمایش خانگی منتشر شد. قرار است این سریال ملودرام و پربازیگر یک شنبه‌ها در پلتفرم فیلیمو منتشر شود. سریال قبلی مقدم یعنی «خواب زده» در اپلیکیشن روبیکا منتشر شد و «جزیره» اولین سریال اوست که از طریق سرویس‌های وی‌اودی منتشر می‌شود. در قسمت اول این مجموعه با تعدادی از کاراکتر‌های قصه و فضای کلی داستان آشنا شدیم. در ادامه درباره نقاط قوت و ضعف شروع «جزیره» می‌خوانید.

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟

ماجرایی شبیه به «جانشینی»؟

شخصیت اصلی سریال «جزیره»، خبرنگار جوانی به نام «صحرا» است که برای پوشش مسابقات والیبال ساحلی در کیش به این جزیره سفر می‌کند. او از همان ابتدای سفرش متوجه می‌شود برای حامی مالی مسابقات که صاحبان یک هلدینگ هستند، امتیاز‌های ویژه‌ای قائل می‌شوند و این نابرابری او را عصبانی می‌کند. از طرفی مخاطب شاهد ماجرای اختلافات درون خانوادگی خانواده «شاهنگ» بر سر جانشینی پدر است.

پدر خانواده قصد دارد از مقام و منصب خود به عنوان رئیس تشکیلات کنار برود و جانشین او پسر خانواده «شاهنگ» با بازی امیر مقاره است، اما خواهر این کاراکتر به نام «ماهک» با بازی السا فیروزآذر، نگران انتخاب جانشین است و از دبی به کیش سفر می‌کند تا در این تشکیلات برای خودش جایگاهی دست‌وپا کند. ماجرای دعوای خانواده «شاهنگ» بر سر انتخاب جانشین پدر، شباهتی به قصه سریال آمریکایی «جانشینی» محصول اچ‌بی‌او دارد که در آن جا نیز پدر قصد دارد بازنشسته شود و به دنبال جانشینی برای خود است و رقابت‌هایی بر سر تصاحب جایگاه او، سرآغاز رخ دادن اتفاقات سریال می‌شود.

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟

حرکت روی خط کلیشه‌ها؟

قصه سریال «جزیره» شخصیت‌های زیادی دارد، بنابراین طبیعتا معرفی کامل همه شخصیت‌ها کمی زمان می‌برد، اما ایراد سریال آن جاست که در قسمت اول، تعداد زیادی شخصیت که مخاطب چیز زیادی از آن‌ها نمی‌داند همزمان وارد قصه شدند، به همین دلیل تماشاگر در شناخت روابط کاراکتر‌ها در قسمت ابتدایی قصه دچار سردرگمی می‌شود. نقطه ضعف دیگر مربوط به معرفی شخصیت و شخصیت‌پردازی است.

به عنوان مثال، سریال «صحرا» را خبرنگاری جسور و مطالبه‌گر معرفی می‌کند، اما او بیشتر ادای افراد جسور را درمی‌آورد و می‌بینیم که در عمل کار مهمی انجام نمی‌دهد و حتی تصمیمات و رفتار‌های احساسی و حساب‌نشده او نیز عجیب است. انگیزه او برای نزدیک شدن به «شاهنگ» نیز چندان قابل درک نیست. روی هم رفته سریال در نقطه شروع موفق شد مخاطب را به تماشای ادامه قصه ترغیب کند، اما مقابله دختر لجباز با پسری ثروتمند و مغرور و نزدیک شدن به او با نقشه، تنفری که احتمالا تبدیل به عشق خواهد شد، «جزیره» را به کلیشه‌ها نزدیک می‌کند.

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟

بازی بازیگران

همان طور که اشاره کردیم «جزیره» سریال پربازیگری است و هنوز تعدادی از شخصیت‌ها وارد قصه نشده‌اند، اما محمدرضا فروتن، حسام منظور، امیر مقاره خواننده پاپ و هنگامه قاضیانی بازیگران اصلی سریال هستند. پس از سیروان خسروی و رضا یزدانی، امیر مقاره سومین خواننده‌ای است که این روز‌ها به عنوان بازیگر در نمایش خانگی دیده می‌شود. او در اولین تجربه بازیگری خود جلوی دوربین «جزیره» رفت و نقش «شاهنگ» وارث خانواده را برعهده دارد.

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟

مقاره در قسمت اول حضور کوتاهی داشت و برای ارزیابی بازی او باید تا قسمت‌های بعد صبر کرد. محمدرضا فروتن که پیش از این با سریال «مانکن» در نمایش خانگی حضور داشت، این‌بار در «جزیره» بازی خوبی داشته است. حسام منظور نیز پس از به شهرت رسیدن با سریال «بانوی عمارت» برای اولین‌بار بدون سبیل در «جزیره» دیده می‌شود و در این مجموعه گریم و نقش متفاوتی دارد. بازی و نقش امیر کاظمی هم یادآور نقش‌های پیشین او در سریال‌های تلویزیون است. السا فیروزآذر نیز نتوانسته در نقش دختر تشنه قدرت خانواده عملکرد موفق و راضی‌کننده‌ای داشته باشد.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

کارگردان پایتخت، نمایش خانگی را سورپرایز می‌کند؟
می‌خواهم زنده بمانم؛ سورپرایز نوستالژیک نمایش خانگی؟
هجوم «قورباغه» به تالاب نمایش خانگی
بازار کدام ستاره‌ها در نمایش خانگی سکه است؟
شما بیننده کدام سریال نمایش خانگی هستید؟
هجوم سینما به نمایش خانگی؛ از عطاران تا تهمینه!
تمام سریال‌های تازه و احتمالا جذاب نمایش خانگی
تبعات مثبت و منفی افزایش تولیدات در شبکه نمایش خانگی
کرونا تولید سریالی برای نمایش خانگی را به تعویق انداخت
کارگردان «عشایر» جایزه بهترین کارگردان سال را می‌گیرد

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

سینما خانگی چیست ؟ معرفی بهترین سینما خانگی ها
راهنمای خرید سینمای خانگی
تفاوت میان ساندبار و سینما خانگی
اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی خانگی
اصطلاحاتی که قبل از خرید سینمای خانگی باید بدانید
چگونه ترشی مخلوط خانگی درست کنیم
راهنمای خرید لوازم خانگی برقی آشپزخانه
پنج تا از بهترین سینما خانگی هایی که دارای پخش کننده ی بلو ری هستند
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی