فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

راههای پیدا کردن آدرس آی پی خودراههای پیدا کردن آدرس آی پی خود IP در واقع یک شماره شناسایی یکتا برای برقراری یک ارتباط تحت شبکه است

 

IP (آی پی) که آن را IP address هم می گویند مخفف عبارت Internet Protocol address یا آدرس های پروتکل اینترنت است که به صورت یک سری اعداد باقاعده به هر وسیله ای (به طور مثال سرورها، کامپیوترهای شخصی، دستگاه های تلفن همراه و...) که به شبکه (Network) متصل شود اختصاص داده می شود، IP در واقع یک شماره شناسایی یکتا برای برقراری یک ارتباط تحت شبکه است که با آن دستگاه های مختلف از هم بازشناخته می شوند، به عبارتی هر دستگاه در هر شبکه باید یک IP یکتا داشته باشد که این شبکه می تواند خصوصی (مانند کامپیوترهای حاضر در شبکه محلی یک شرکت) یا عمومی (مانند دستگاه های متصل به شبکه جهانی وب) باشد.

 

پیدا کردن آدرس آی پی

 

شیوه پیدا کردن ای پی گوشی اندرویدی

فرقی ندارد که شما از چه نوع گوشی اندرویدی یا از چه برندی استفاده می کنید. مهم این است که سیستم عامل گوشی شما اندرویدی باشد.

برای پیدا کردن ای پی گوشی اندرویدی لازم است که ابتدا به بخش تنظیمات بروید. تا به این جا که اندروید ۸ ارائه شده همچنان، تنظیمات با Settings شناخته می شود.

 

وقتی که وارد تنظیمات وای فای می شوید، می توانید لیست شبکه ها را مشاهده کنید که با کلیک بر هر کدام، می توانید اطلاعات لازم را در مورد هر شبکه دریافت کنید.

 

نکته: در اندرویدهای جدیدتر بعد از ورود به بخش تنظیمات، باید به Network & Internet“ بروید. در این بخش، می توانید تنظیمات وای فای را مشاهده کنید که با کلیک بر آن می توانید شبکه های موجود را مشاهده کرده و بعد تنظیمات را مشاهده کنید.

 

برای پیدا کردن آدرس ای پی گوشی با اندروید ۸، که جدیدترین اندروید تا به اکنون است، لازم است که به اپلیکیشن تنظیمات بروید. برای این هدف، می توانید یا از کشوی اپلیکیشن ها استفاده کنید یا در صفحه اصلی از بالا به پایین سوایپ کنید و آیکون چرخ دنده را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

 

در ادامه، ابتدای بخش تنظیمات می توانید گزینه شبکه & اینترنت را مشاهده کنید. این آپشن را کلیک کنید تا به ادامه تنظیمات دسترسی داشته باشیم.

در ادامه، در بخش شبکه و اینترنت، اولین گزینه، گزینه wifi است. مطمئن باشید که اسلاید جلوی این گزینه کشیده شده و روشن است. بعد روی آن کلیک کنید تا بتوانید اداپتورهای مختلف را مشاهده کنید.

بعد از این که وارد بخش وای فای شدید، با اطمینان از متصل بودن به وای فای می توانید لیست اداپتورهای مختلف را مشاهده کنید. روی اداپتور خاص و موردنظر خود کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات بیشتری را مشاهده کنید.

به منظور پیدا کردن، ادرس ای پی، می توانید بخش اطلاعاتی اداپتوری را که روی آن کلیک کرده اید را کلیک کنید. دقت کنید که در این اسکرین شات دو نمونه ای پی ارائه شده است. ای پی اول، که کادر دور آن نیست اپی محلی گوشی است و آی پی دوم نیز مربوط به روتر شما است.

به منظور پیدا کردن، ادرس ای پی، می توانید بخش اطلاعاتی اداپتوری را که روی آن کلیک کرده اید را کلیک کنید. دقت کنید که در این اسکرین شات دو نمونه ای پی ارائه شده است. ای پی اول، که کادر دور ان نیست اپی محلی گوشی است و آی پی دوم نیز مربوط به روتر شما است.

 

آدرس آی پی کامپیوتر

 

یافتن آی پی در آیفون: 

به منظور مشاهده مشخصات آدرس IP در آیفون خود، ابتدا به تنظیمات و سپس به بخش وای-فای بروید. اگر در حال حاضر به هیچ شبکه‌ای متصل نیستید، شبکه وای-فای مورد نظر خود را انتخاب و به آن وارد شوید. سپس بعد از اتصال به شبکه مورد نظرتان، بر روی اسم آن لمس کنید تا وارد پنجره جدید تنظیمات مربوط به شبکه شوید.

 

در این قسمت در زیر تیتر آدرس IPv4 قادر به مشاهده آدرس IPv4 و مشخصات آن و همچنین به همین صورت در پایین آن در زیر تیتر IPv6 قادر به مشاهده آدرس IPv6 آیفون خود هستید.

 

یافتن آی پی در ویندوز ۱۰ :

یافتن آدرس آی پی در ویندوز ۱۰ به سادگی صورت می پذیرد. دسترسی به مشخصات شبکه ساده‌تر و سریع‌تر از نسخه‌های قبلی ویندوز شده است. کافی است در قسمت نوتیفیکیشن‌های ویندوز (پایین و سمت راست صفحه)، روی آیکون وای‌فای کلیک کنید و بعد روی گزینه‌ی Network Settings کلیک نمایید.

 

سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود، روی گزینه‌ی Advanced Options کلیک کنید. (می‌توانید از این مسیر هم به این قسمت دسترسی داشته باشید: در قسمت تنظیمات یا Settings به بخش Network & Internet و از آن به Wi-Fi بروید.) در این قسمت به پایین اسکرول کنید و در قسمت Properties مشخّصات شبکه را ببینید.

 

یافتن آی پی در سیستم مک :

کاربران سیستم مک هم برای پیدا کردن آی پی خود به روش زیر عمل کنند:

Utilities را در Applications پیدا کرده و Terminalرا باز کنید.

 

ifconfig | grep “inet ” | grep -v 127.0.0.1 را تایپ کنید. آدرس آی پی داخلی شما با inet مشخص شده است.

 

Terminal را با کلید های Ctrl+Alt+T باز کنید. hostname –I را تایپ کنید. آی پی شما با زدن اینتر مشخص خواهد شد.

 

 بدست آوردن آدرس آی پی خودم

 

نحوه پیدا کردن آدرس آی پی در ویندوز :

برای پیدا کردن آدرس آی پی ابزار های آنلاین بسیاری وجود دارد. از جمله:

WhatIsMyIPAddress

IP Chicken

Trace My IP

My IP Address

البته برای پیدا کردن آدرس آی پی نیازی به این سایت ها هم ندارید. تنها کافی است عبارت My IP Address را در گوگل تایپ کنید تا به سادگی آدرس آی پی خود را مشاهده نمایید. البته از طریق سیستم عامل ویندوز هم می توانید آدرس آی پی را مشاهده کنید. کافی است روی گزینه ویندوز راست کلیک و سپس گزینه Command Prompt را انتخاب نمایید. باکس مشکی رنگی نمایان می شود. داخل آن ipconfig/all را تایپ کرده و اینتر را بزنید. اطلاعات ساختاری و پایه آی پی را حالا می توانید ببینید.

 

شیوه پیدا کردن آی‌پی در لینوکس :

در یک سیستم عامل لینوکس مدرن، می‌توان به راحتی به این اطلاعات از طریق قسمت نوتیفیکیشن‌ها دسترسی داشت. آیکون شبکه را پیدا کنید، روی آن کلیک کنید و گزینه‌ی Connection Information را انتخاب کنید. پنجره‌ای باز می‌شود که می‌توانید آدرس آی‌پی و آدرس مک را در آن ببینید. در لینوکس hardware address همان آدرس مک است.

 

می‌توانید از طریق ترمینال هم به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. کافی است فرمان ipconfig را در ترمینال اجرا کنید. در تصویر زیر، اطلاعاتی که در قسمت eth0  به نمایش درآمده، همان اطّلاعاتی است که به دنبالش هستیم.

 

فرایند کلی برای دیدن آدرس آی‌پی در دستگاه‌های دیگر مانند کنسول‌های بازی و ست‌تاپ باکس‌ها هم به همین منوال است. یعنی باید به منوی تنظیمات یا Settings بروید، بخش Status را پیدا کنید و وارد قسمت Network یا About شوید و در آنجا دنبال مشخصات شبکه بگردید.

  

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنتچند گام بالاتر

  • شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل کراس

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

چگونگی فعال کردن قابلیت Dark mode در برنامه تقویم گوگل
آیا بنرهای شما با مشتریانتان ارتباط برقرار می كنند ؟
آیا 5G با شیوع ویروس کرونا ارتباط دارد؟
چگونگی انتخاب و حذف متن در مایکروسافت ورد
چگونگی تبدیل فایل های PDF به Word؟
چگونگی یافتن و جایگزینی متن در مایکروسافت ورد
چگونگی اتصال رایانه به تلویزیون
چگونگی بررسی Spelling و گرامر در مایکروسافت ورد
چگونه Firefox را مرورگر پیش فرض خود قرار دهید؟
آموزش قرار دادن لوگو و متن روی عکس در اندروید

   محصولات مشابه  

تحقیق در مورد چگونگی ارتباط بر قرار کردن تحقیق در مورد چگونگی ارتباط بر قرار کردن
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله اجزای اتم و چگونگی قرار گرفتن آنها مقاله اجزای اتم و چگونگی قرار گرفتن آنها
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد فوائد ورزش کردن تحقیق در مورد فوائد ورزش کردن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد علت ورزش کردن و فواید آن تحقیق در مورد علت ورزش کردن و فواید آن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد ارتباط كلامي تحقیق در مورد ارتباط كلامي
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مراحل اجرای پژوهش چگونگی نحوه پر کردن پروپوزال پاورپوینت مراحل اجرای پژوهش چگونگی نحوه پر کردن پروپوزال
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد ضرورت ادامه مبارزه طبقه کارگر با تلاش های ارتجاعبرای محدود کردن حقوق کارگران تحقیق در مورد ضرورت ادامه مبارزه طبقه کارگر با تلاش های ارتجاعبرای محدود کردن حقوق کارگران
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه کلاسی در مورد ريلكس کردن عضلات پروژه کلاسی در مورد ريلكس کردن عضلات
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای نرماله کردن و کروی کردن در متالورژی در 19 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان فرآیندهای نرماله کردن و کروی کردن در متالورژی در 19 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چگونگی تصويرگري يا تصويرسازي تحقیق چگونگی تصويرگري يا تصويرسازي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چگونگی تشکیل بهمن تحقیق چگونگی تشکیل بهمن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چگونگی بستن بودجه تحقیق چگونگی بستن بودجه
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بررسی چگونگی تشکیل زمین تحقیق بررسی چگونگی تشکیل زمین
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بررسی چگونگی طراحی اتاق های عمل تحقیق بررسی چگونگی طراحی اتاق های عمل
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتبررسی ارتباط یا عدم ارتباط هیدرولیکی حوضه آبگیر چشمه کارستیبا منابع آب مجاور دانلود پاورپوینتبررسی ارتباط یا عدم ارتباط هیدرولیکی حوضه آبگیر چشمه کارستیبا منابع آب مجاور
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-ppt- روش و چگونگی تحقیق در مدیریت- در 60 اسلاید-powerpoint پاورپوینت-ppt- روش و چگونگی تحقیق در مدیریت- در 60 اسلاید-powerpoint
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق تارخچه حجاب و چگونگی تاثیر آن در ایران تحقیق تارخچه حجاب و چگونگی تاثیر آن در ایران
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چگونگی به خلافت رسيدن ابوبكر و فعاليتهاي حضرت علي تحقیق چگونگی به خلافت رسيدن ابوبكر و فعاليتهاي حضرت علي
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق ضرورت عمل کردن به قرآن تحقیق ضرورت عمل کردن به قرآن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق آثار حفظ کردن قرآن تحقیق آثار حفظ کردن قرآن
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه به‌صورت قدم به قدم
آموزش طرز کار و نگهداری صحیح از ماشین ظرفشویی: تمیز کردن تا جرم گیری
همه چیز در مورد موبرها
همه چیز در مورد سیستم فیلتراسیون آکواریوم آب شور
بررسی روش‌های اصلاح کردن | بررسی بهترین روش اصلاح مو‌های زائد
راهنمای استفاده از محصولات مورد نیاز پوست
راهنمای انتخاب تجهیزات مورد نیاز آکواریوم
هر آنچه در مورد نگهداری ماشین ظرفشویی باید بدانید
مواد مورد استفاده برای پاکسازی عمقی پوست
ساخت و آماده سازی آکواریوم و معرفی تجهیزات مورد نیاز آن
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی