فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

تبدیل فایل‌های صوتی به فایل‌های متنیتبدیل فایل‌های صوتی به فایل‌های متنی تبدیل فایل صوتی به متن 

 

نرم‌افزارهای متعددی برای تبدیل متن به گفتار ارائه شده‌اند، اما به دلیل پیچیدگی‌های زیاد تعداد انگشت‌شماری نرم‌افزار و سرویس قدرتمند برای تبدیل صوت به متن ارائه شده است. به لطف پیشرفت‌های انجام شده در زمینه پردازش زبان طبیعی شاهد عرضه نرم‌افزارهای خوبی در این زمینه هستیم. اما در این مقاله با 5 سرویس و نرم‌افزاری آشنا خواهید شد که به شما اجازه می‌دهند فایل‌های صوتی یا صدای موجود در فایل‌های ویدیویی را به متن تبدیل کنید.

 

1.Bear File Converter

 

نرم‌افزارهای متعددی برای تبدیل متن به گفتار ارائه شده‌اند

 

اگر به دنبال یک ابزاری ساده برای تبدیل صوت به متن هستید و در نظر دارید اصوات صوتی ساده‌ای را به معادل متنی آن‌ها تبدیل کنید، پیشنهاد می‌کنیم سرویس Bear File Converter را امتحان کنید. این نرم‌افزار از موتور پردازش‌گر گفتار بایدو یا CMU Sphinx استفاده کرده و قادر است فایل‌های صوتی را به متن تبدیل کنید.

 

این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های صوتی با فرمت فایلی mp3 را به فایل‌های متنی تبدیل کرده و همچنین فرمت فایلی WAV، mp3، OGG، AAC وWMV  را به MIDI و فرمت MIDI را به فرمت MP3 تبدیل کنید. (بیشتر بخوانید: تبدیل فایل صوتی به mp3)

 

البته این سرویس محدود به تبدیل صوت به متن و شما برای تبدیل فرمت فایلی کتاب‌های الکترونیکی، مدل‌های سه بعدی و فایل‌های صوتی به یکدیگر نیز می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. توجه داشته باشید که اندازه فایل صوتی که روی این سرویس می‌توانید آپلود کنید نباید بیشتر از 3 مگابایت باشد. لازم به توضیح است، کیفیت تبدیل فایل‌های Mp3 به فایل‌های متنی این سرویس خیلی قوی نیست.

 

نرم افزار تبدیل فایل های صوتی به متن

 

2. 360Converter

اگر به دنبال گزینه آنلاین بهتری برای تبدیل صوت به متن هستید، سرویس 360Converter گزینه دیگری است. این گزینه یک داشبورد ساده برای تبدیل در اختیارتان قرار می‌دهد. سرویس 360Converter علاوه بر پشتیبانی از فایل‌های صوتی از فایل‌های ویدویی نیز پشتیبانی می‌کند.

 

خروجی این سرویس در فرمت فایلی ورد یا PDF در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته این سرویس برای آن‌که همه کاربران بتوانند بدون مشکل از آن استفاده کنند، محدودیت‌هایی اعمال کرده است. این سرویس برای تبدیل‌ سخن‌رانی‌ها به فایل‌های متنی گزینه مناسبی است.

 

شما می‌توانید فایل صوتی خود را از روی کامپیوتر شخصی، آدرس اینترنتی یا سرویس ابری روی این سایت آپلود کنید و سپس گزینه Start Conversion را کلیک کنید. پانل سمت چپ این سرویس به شما اجازه می‌دهد از ابزارهای آنلاین تبدیل دیگری شبیه به تبدیل کتاب‌های الکترونیکی، عکس، ویدیو، متن به ویدیو و اسناد استفاده کنید.

 

 

3. Sobolsoft

اگر به دنبال انجام یک کار حرفه‌ای هستید و در نظر دارید یک فایل MP3 را به متن تبدیل کنید، MP3-to-text conversion نرم‌افزار ارائه شده از سوی Sobolsoft گزینه مناسبی است که در مقایسه با سرویس قبل خروجی بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

در این نرم‌افزار خبری از محدودیت زمانی برای فایل‌های صوتی نیست و مهم‌تر از آن اجازه می‌دهد تا روی فایل‌های انتخابی از طریق دکمه Split Option برش زمانی اعمال کنید. خروجی این نرم‌فزار بهتر از گزینه قبل است. البته برای دسترسی به بهترین امکانات این برنامه باید نسخه تجاری آن‌را خریداری کنید.

 

تبدیل فایل‌های صوتی به فایل‌های متنی

 

4. InqScribe

افرادی که به دنبال انجام یک کار حرفه‌ای هستند باید از InqScribe استفاده کنند. InqScribe یکی از بهترین نرم‌افزارهای تبدیل صوت به متن است که اجازه می‌دهد فایل‌های ویدویی را نیز به عنوان ورودی انتخاب کنید. جالب آن‌که شما می‌توانید یک فایل ویدویی کامل را در اختیار برنامه قرار دهید تا معادل متن گفتار فیلم را در اختیارتان قرار دهد.

 

این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا فونت، تعداد کلمات، عرض زیرنویس و فریم‌ریت‌های مختلفی را بر پایه ورودی‌های صدا مشخص کنید تا خروجی کار به شکل حرفه‌ای در اختیارتان قرار گیرد. اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که به زیرنویس کردن فایل‌ها علاقه دارند، گزینه فوق ابزارهای جالبی در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

تبدیل گفتار به متن روی گوشی‌های هوشمند

 

5. تبدیل گفتار به متن روی گوشی‌های هوشمند

اگر منبع صوتی شما روی دستگاه‌های مختلفی قرار دارد، شما می‌توانید از برنامه‌های استاندارد تبدیل گفتار به متن روی گوشی‌ هوشمند خود استفاده کنید. اگر از یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم نرم‌افزار Speechnotes را آزمایش کنید. Speechnotes از برنامه‌های معروف فروشگاه گوگل پلی است که به لطف عملکرد بالایی که داشته امتیاز بالایی از کاربران دریافت کرده است. این نرم‌افزار به شکل رایگان قابل استفاده بوده و تنها خروجی متنی در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

منبع:shabakeh-mag.com

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

تبدیل فایل‌های صوتی به فایل‌های متنی
حذف رمز فایل‌های PDF با کروم
حذف فایل های غیرقابل حذف در ویندوز
تبدیل فایل تصویری به MP3
نحوه پخش فایل Mp4 بر روی رایانه
ابزارهای فشرده سازی فایل ها
روش های انتقال فایل بین آیفون (iOS) و اندروید
چطور فایل‌های خود را در iOS آنزیپ کنیم؟
تبدیل فایل به PDF با استفاده از تلگرام
چگونگی تبدیل فایل های PDF به Word؟

   محصولات مشابه  

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM36 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM36
مشاهده مشخصات و خرید

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM46 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM46
مشاهده مشخصات و خرید

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM37 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM37
مشاهده مشخصات و خرید

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM38 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM38
مشاهده مشخصات و خرید

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM49 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM49
مشاهده مشخصات و خرید

روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM40 روش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM40
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM58 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM58
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM52 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM52
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM56 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM56
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM57 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM57
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM59 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM59
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM55 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM55
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM54 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM54
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM53 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM53
مشاهده مشخصات و خرید

فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM50 فروش فایل دوبعدیپنل و مشبک2DM50
مشاهده مشخصات و خرید

فایل پاورپوینت نانو فناوری - در حجم 73 اسلاید، فرمت فایل pptx فایل پاورپوینت نانو فناوری - در حجم 73 اسلاید، فرمت فایل pptx
مشاهده مشخصات و خرید

مفاهیم درآمد و ارزیابی دارائی ها(فایل ترجمه شده به همراه فایل انگلیسی اصلی) مفاهیم درآمد و ارزیابی دارائی ها(فایل ترجمه شده به همراه فایل انگلیسی اصلی)
مشاهده مشخصات و خرید

فایل دو بعدی اتوکد از درب فلزی آکاردئونی، فرمت فایل dwg فایل دو بعدی اتوکد از درب فلزی آکاردئونی، فرمت فایل dwg
مشاهده مشخصات و خرید

فایل تحقیق آشنایی با ASP - در قالب 27 صفحه، فرمت فایل ورد فایل تحقیق آشنایی با ASP - در قالب 27 صفحه، فرمت فایل ورد
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بینظیر در مورد معماری دوران پهلوی به صورت فایل پاورپوینت (فایل word هم ضمیمه می باشد ) تحقیق بینظیر در مورد معماری دوران پهلوی به صورت فایل پاورپوینت (فایل word هم ضمیمه می باشد )
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای گام به گام اکسپورت فایل های stl از نرم افزارهای سه بعدی
لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی