فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

معرفی بهترین میانبر‌های صفحه کلید (1)معرفی بهترین میانبر‌های صفحه کلید (1)میانبر‌های صفحه کلید

  

آشنایی با هنگام کار با رایانه، سرعت عمل نکته بسیار حائز اهمیتی است لذا آشنایی با میانبرهای صفحه کلید می‌تواند کمک بزرگی به کاربران باشد.

با هر بار برداشتن دست از روی صفحه کلید هنگام کار با رایانه ثانیه‌های ارزشمندی را از دست می‌دهید.اگر می‌خواهید به بهترین سرعت عمل در حین کار با رایانه برسید، بهتر است از میانبرهای کیبورد استفاده کنید.

 

سریع‌ترین ماوس‌ها نیز ممکن است زمانی را هرچند بسیار کوتاه در حین انجام یک فرآیند رایانه‌ای هدر دهد. از آنجایی که تقریبا تمامی عملکردهای ماوس را می‌توان با کلیدهای صفحه کلید انجام داد بنابراین حتی زمانی که ماوس سیستم شما خراب باشد هم نیاز ضروری به آن نخواهید داشت. برای انجام هر فرآیند رایانه‌ای از قبیل تایپ کردن، گوش دادن به موسیقی، وب‌گردی، انتقال اطلاعات و ... کاربران می‌توانند از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنند.

 

جالب است بدانید بسیاری از کاربران رایانه تنها با تعداد کمی از میانبرهای صفحه کلید آشنا هستند به همین دلیل قصد داریم در ادامه شما را با بهترین میانبرهای کیبورد آشنا کنیم. با دقت به مطالب زیر توجه کنید تا از این پس بتوانید سرعت خود را هنگام کار با رایانه افزایش دهید و از حرکت اضافی دست برای جابه‌جایی بین ماوس و صفحه کلید جلوگیری کنید.

 

میانبر صفحه کلید ویندوز

 

CTRL+F

با استفاده از این میانبر کاربر می‌تواند به سادگی کلمه مورد نظر خود را در هر برنامه خواندنی، تمام مروگرها و واژه‌پردازها جستجو کند. اهمیت این کلید میانبر زمانی مشخص می‌شود که در لپ‌تاپ یا رایانه خود مشغول خواندن متن و یا گزارشی چند ماهه از عملکرد کاری خود هستید و می‌خواهید کلمه خاصی را در متن بیابید. میانبر CTRL+F در کسری از ثانیه واژه مورد نظر را می‌یابد.

 

به عنوان مثال در نظر بگیرید شما مشغول خواندن ویژگی‌های لپ‌تاپ خود هستید می‌خواهید بدانید سیستم شما از USB Type-C پشتیبانی می‌کند یا خیر؟ برای فهمیدن این موضوع کافی است ابتدا یک‌بار کلمه USB Type-C را در متن بیابید و سپس با استفاده از میانبر CTRL+F باقی این کلمه را در متن مشاهده کنید. لازم به ذکر است کاربران می‌توانند با فشردن کلید F3 در این حالت از یک کلمه به کلمه دیگر پرش کنند.

 

 

Shift+Click/CTRL+Click

برای انتخاب چند ردیف در برنامه Excel یا بخشی از یک متن در مایکروسافت Word و یا متمایز ساختن چند فایل در File Explorer کافی است از ترکیب شیفت و کلیک استفاده کنید. به عنوان مثال برای انتخاب زدن ردیف 10 تا 30 در یک صفحه اکسل می‌توان ستون اول را با کلیک انتخاب و پس از آن با فشار دادن کلید Shift تا آخرین ردیف را انتخاب کرد. با این روش تمام ردیف‌های میانی نیز انتخاب می‌شود.

 

اگر گزینه‌های انتخابی غیرمجاور باشند باید از کلید CTRL به جای Shift استفاده کرد. بدین شکل با نگه داشتن کلید CTRL و سپس فشار دادن کلیک می‌توان گزینه‌های پراکنده را انتخاب کرد.

 

 

CTRL+A

اگر می‌خواهید تمام محتویات یک پنجره مشخص را انتخاب کنید باید از میانبر CTRL+A استفاده کنید. محتویات داخل پنجره می‌تواند شامل عکس، فیلم، متن و یا هر فایل دیگری باشد. برای مشاهده نتیجه عملکرد میانبر مذکور لازم است ابتدا یکی از فایل‌های درون پوشه یا پنجره را انتخاب و سپس با فشار دادن میانبر CTRL+A همه‌ی فایل‌ها به سادگی انتخاب می‌شوند. با این میانبر می‌توانید در فرآیند Copy , Paste اطلاعات نیز سریع‌تر عمل کنید.

 

 

Shift+کلیدهای جهت‌دار(Arrow)

گاهی چندین تلاش متوالی برای انتخاب قسمت مشخصی از متن لازم است. صفحه‌های لمسی رایانه نیز این کار را سریع‌تر و ساده‌تر نکرده است. برای هایلات کردن قسمتی از متن با کمک کیبورد فقط باید به سادگی کلید Shift  را پایین نگه دارید سپس با استفاده از کلیدهای جهت‌دار هر بخش دلخواه از متن را انتخاب کنید.

 

اگر CTRL را نگه دارید می‌توانید کل کلمه را به جای هر کاراکتر با کمک کلید‌های جهت‌دار هایلات کنید. در اکثر برنامه‌ها می‌توان بدون استفاده از ماوس با میانبر CTRL+B متن را Bold و CTRL+I متن را کج(ایتالیک) کرد.

 

 

ALT+کلیدهای جهت‌دار چپ و راست

راه‌حلی بسیار سریع برای برگشتن به صفحه قبل یا رفتن به صفحه بعد هنگام استفاده از یک مرورگر اینترنتی ترکیب ALT با کلیدهای جهت‌دار چپ و راست است. ALT+کلید جهت‌دار سمت چپ برای برگشتن به صفحه قبل و ALT+کلید جهت‌دار سمت راست برای رفتن به صفحه بعد می‌باشد.

 

 

Windows+کلیدهای جهت‌دار

یک از بهترین ویژگی‌های Windows 10 کنار هم قرار دادن یا به اصطلاح اسنپ کردن پنجره‌هاست. با این کار صفحه نمایش بین دو تا چهار قسمت مساوی تقسیم می‌شود. اگر نخواهید با حرکت ماوس و کشیدن پنجره‌ها از یک طرف به طرف دیگر این کار را انجام دهید، روش سریع اسنپ کردن پنجره‌ها استفاده از میانبر Windows+کلیدهای جهت‌دار است.

 

ترکیب کلید ویندوز با کلیدهای جهت‌دار سمت چپ و راست صفحه را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کند و چنانچه بخواهید صفحه به چهار قسمت مساوی تقسیم شود باید از ترکیب کلید ویندورز با کلیدهای جهت‌دار بالا و پایین استفاده کنید.

 

 

CTRL+Shift+V

هر از گاهی اتفاق می‌افتد که کاربر می‌خواهد یک ایمیل را تنظیم و یا یک متن را در هنگام استفاده از مرورگر ویرایش کند و در حین ویرایش باید متن جدیدی را از Word کپی و به متن آنلاین اضافه کنید. تا این قسمت کاربر تنها با کپی کردن متن و سپس Paste کردن آن مشکلی ندارد ولی اکثر اوقات متن Paste شده با فونتی درهم ریخته و نامفهوم نمایش داده می‌شود. برای حل این مشکل یک راه‌حل ساده در مرورگرهای Firefox , Chrome وجود دارد. با فشار دادن کلیدهای CTRL+Shift+V محتوای کپی شده به حالت متن ساده در مرورگر Paste می‌شود.

 

 

ALT+F4

اکثر کاربران رایانه برای بستن و خارج شدن از برنامه‌های رایانه‌ای اشاره‌گر ماوس را حرکت داده و به سمت گوشه سمت راست بالای صفحه هدایت می‌کنند تا روی گزینه X کلیک کنند. اما توجه داشته باشید این فرآیند بسیار زمان‌بر است به ویژه هنگامی که بخواهید چندین برنامه را به طور هم‌زمان ببندید.

 

با استفاده از میانبر ALT+F4 می‌توانید در یک زمان تمام برنامه‌های باز را در ویندوزهای 7,8,10 ببندید. هم‌چنین میانبر CTRL+W همه تب‌های مربوط به یک برنامه را می‌بندد. به عنوان مثال اگر در زمان استفاده از یک مرورگر چندین تب را باز کرده‌اید با استفاده از CTRL+W به جای بسته شدن کل مرورگر تنها تب جاری بسته می‌شود.

 

 

Shift +F7

مطمئنا در هر با نوشتن یک مقاله(زبان انگلیسی) به دنبال استفاده از واژه‌های هم‌معنا به جای واژه‌های تکراری هستید. به عبارت دیگر اگر به دنبال حفظ طراوت و تازگی متن خود می‌باشید. اگر متن مورد نظر خود را در مایکروسافت Word نوشته‌اید برای یافتن واژه‌های مترادف نیازی به مراجعه به لغت‌نامه یا جستجوی آنلاین ندارید.

 

کافی است کلمه مورد نظر را هایلایت و سپس میانبر Shift +F7 را فشار دهید. پس از فشردن این دو کلید نرم‌افزار Word یک لیست جامع از واژگان مشابه و مزتبط را در قالب پنلی در سمت راست صفحه نمایش می‌دهد که کاربران به سادگی می‌توانند  وا‌ژگان مترادف را مشاهده و انتخاب کنند.

  

 

CTRL+Shift+T

گاهی در هنگام کار با رایانه ناگهان خود را با تعداد زیادی تب باز در مرورگر مواجه می‌بینید و با میانبر CTRL+W شروع به بستن تک‌تک آ‌ن‌ها می‌کنید. ولی پس از بستن چندین تب ناگهان متوجه می‌شوید که یکی از آن‌ها جیمیل مهمی بوده است که برای تکمیل گزارش خود به آن نیاز ضروری دارید.

در این حالت کافی است از میانبر CTRL+Shift+T برای بازیابی تب‌های بسته شده در هر مرورگر استفاده کنید.

  

 

Windows+L

اگر قصد دور شدن از رایانه خود را در منزل یا محل کارتان دارید و نیازی به قفل کردن صفحه خود نمی‌بینید کافی است از میانبر Windows+L استفاده کنید و دیگر نیازی به کلیک‌های بیشتر ندارید. در صورت نصب بودن Windows Hello facial recognition و یا fingerprint login در رایانه‌تان دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور هم نخواهید داشت.

 

 

Windows+M

هرچه قدر هم ویندوزهای پیشرفته تولید شود که حاوی میلیون‌ها پوشه در کتابخانه خود باشند به هرحال بسیاری از کاربران بعضی از اطلاعات را بر روی دسکتاپ ذخیره می‌کنند. ولی یافتن پوشه‌ای خاص زمانی که چندین پنجره به طور هم‌زمان باز باشد ممکن است کاری سخت و غیر ممکن باشد.

برای بستن هم‌زمان تمام پنجره‌ها و مشاهده دسکتاپ کافی است از میانبر Windows+M استفاده کنید تا به راحتی پوشه مورد نظر را در دسکتاپ بیابید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت 

منبع: yjc.irچند گام بالاتر

  • آشنایی با بهترین میانبر‌های صفحه کلید
  • پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

آل این وان مناسب برای کودکان
معرفی بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۹ مناسب برای عکس‌برداری
افکت بسیار جالب ۶ وجهی و مناسب برای تصاویر اتومبیل
طراحی صفحه کلید جادویی برای گوشی
۶ لپ تاپ حرفه‌ ای با قیمت مناسب
راهنمای خرید مانیتور مناسب
بهترین لپ‌تاپ‌های مناسب بازی در سال۲۰۱۹(+تصاویر)
10 نکته در مورد طراحی آیکون های مناسب و موثر
راهنمای خرید (منبع تغذیه) پاور کیس مناسب
عینک واقعیت افزوده مناسب دورکاری رونمایی شد

   محصولات مشابه  

دسته کلید چکش تخریب مدل DA810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا دسته کلید چکش تخریب مدل DA810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا
مشاهده مشخصات و خرید

کلید چکش تخریب مدل D77 مناسب برای چکش تخریب بوش 11245 کلید چکش تخریب مدل D77 مناسب برای چکش تخریب بوش 11245
مشاهده مشخصات و خرید

پوسته گیربکس چکش تخریب مدل GB 810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا پوسته گیربکس چکش تخریب مدل GB 810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا
مشاهده مشخصات و خرید

درب روغن چکش تخریب مدل Do810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا درب روغن چکش تخریب مدل Do810 مناسب برای چکش تخریب ماکیتا
مشاهده مشخصات و خرید

کاور بالشتک چکش تخریب مدل K810 مناسب چکش تخریب ماکیتا 0810 کاور بالشتک چکش تخریب مدل K810 مناسب چکش تخریب ماکیتا 0810
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب پی ام مدل DH6 چکش تخریب پی ام مدل DH6
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب ان ای سی مدل 0810 چکش تخریب ان ای سی مدل 0810
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب جی تی مدل DH-0810 چکش تخریب جی تی مدل DH-0810
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب رونیکس مدل 2814L چکش تخریب رونیکس مدل 2814L
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقپلاستیک تخریب پذیر تحقیقپلاستیک تخریب پذیر
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب بنزینی مدل 58GH چکش تخریب بنزینی مدل 58GH
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب فیکس مدل Z1G-1304 چکش تخریب فیکس مدل Z1G-1304
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تخریب بقیع پاورپوینت تخریب بقیع
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کلیات و عملیات تخریب پاورپوینت کلیات و عملیات تخریب
مشاهده مشخصات و خرید

طرح کارت ویزیت تخریب بتن و آسفالت طرح کارت ویزیت تخریب بتن و آسفالت
مشاهده مشخصات و خرید

گزارش کارآموزی تخریب و ساخت بنا گزارش کارآموزی تخریب و ساخت بنا
مشاهده مشخصات و خرید

کد محاسبه تنش، کرنش و تخریب در کامپوزیت (MATLAB) کد محاسبه تنش، کرنش و تخریب در کامپوزیت (MATLAB)
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب رونیکس مدل 18 کیلوگرمی تاپ لاین 2818 چکش تخریب رونیکس مدل 18 کیلوگرمی تاپ لاین 2818
مشاهده مشخصات و خرید

چکش تخریب رونیکس مدل 15 کیلوگرمی تاپ لاین 2815T چکش تخریب رونیکس مدل 15 کیلوگرمی تاپ لاین 2815T
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ایمنی در تخریب ساختمانها - در حجم 23 اسلاید پاورپوینت ایمنی در تخریب ساختمانها - در حجم 23 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای خرید کیبورد ( صفحه کلید)
معیار های ایده آل برای انتخاب دوربین مناسب برای عکاسی در طبیعت
نکات لازم برای انتخاب کفش طبی مناسب
نکاتی برای انتخاب و خرید عطر مناسب
هشت نکته مهم برای انتخاب ویلچر مناسب
چگونه تونر مناسب برای کارتریج خود انتخاب کنیم؟
خرید تشک برقی مناسب
چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟
نحوه انتخاب ساعت مچی مناسب
راهنمای خرید بیگودی مناسب
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی