فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

راههای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰راههای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰ گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10

 

اسکرین شات را می توان به عنوان تصویری از آنچه در صفحه مانیتور شما است و در آن ظاهر می شود، تعریف کرد. این که بتوانید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید بسیار سودمند است. همه سیستم‌عامل‌ها گزینه‌های مختلفی برای گرفتن اسکرین شات دارند. ابزارهای خارجی زیادی هم برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز است. 

در ادامه شما را با چند روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 آشنا می کنیم:

 

 گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 

 

نحوه اسکرین شات گرفتن در ویندوز ۱۰ از طریق Snipping Tool :

برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰ ابزاری وجود دارد، به نام Snipping Tool که از ویندوز ویستا به بعد در تمام ویندوزها گنجانده شده است. شما این ابزار را می توانید از مسیر زیر  پیدا کنید.

Start > All Programs > Windows Accessories > Snipping Tool 

 

برای استفاده از Snipping Tool آن را باز کرده و روی New کلیک کنید. یک قاب مستطیلی روی صفحه نمایش ظاهر می شود، که برای گرفتن اسکرین شات کافی است با کشیدن موس روی هر قسمت دلخواه از صفحه نمایش، از آن عکس بگیرید. همچنین شما می توانید از قسمت mode حالتهای مختلف عکسبرداری از صفحه نمایش را امتحان کنید.

 

Snipping Tool به صورت خودکار عکس های شما را ذخیره نمی کند، بنابراین شما قبل از خروج باید آنها را دستی در کلیپ بورد ذخیره کنید.

 

گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰ با استفاده از میانبر صفحه کلید:

کلیدهای ترکیبی Win + PrtScr از روی صفحه کلید فشار دهید تا از صفحه نمایش شما عکس بگیرد. در این روش شما می توانید یک اسکرین شات از تمام صفحه نمایش خود بگیرید.

 

گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰ با استفاده از میانبر صفحه کلید

 

محل ذخیره اسکرین شات را تعیین کنید. به پوشه اسکرین شات در Pictures library تان بروید تا اسکرین شات هایی که گرفته اید را مشاهده کنید.

 

عکس گرفتن در ویندوز ۱۰ با استفاده از میانبر صفحه کلید:

اگر شما می خواهید از صفحه فعال در ویندوزتان عکس بگیرید دکمه های Alt + PrtScn کیبورد را بگیرید با این کار اسکرین شات در کلیپ بورد ذخیره می شود. برنامه paint را باز کنید و دکمه paste را انتخاب کنید. شما می توانید در اسکرین شات تغییراتی را اعمال کنید و در هارددیسک خود ذخیره کنید.

 

اسکرین شات در ویندوز

 

اگر شما لپ تاپ، تبلت یا صفحه کلیدی دارید که دکمه Fn دارد به جای سه روش اول می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 

اگر شما یک لپ تاپ یا یک دستگاه دارید که کلید Fn دارد، ممکن است که کلید PrtScn برای شما اسکرین شات نگیرد. به جای آن می توانید دکمه های ترکیبی زیر را استفاده کنید:

Fn + PrtScn  از کل صفحه اسکرین شات می گیرد و آن را به کلیپ بورد انتقال می دهید این کلیدهای ترکیبی معادل فشاردادن کلید PrtScn استاندارد است.

 

Fn + Windows + PrtScn از کل صفحه اسکرین شات می گیرد و آن را روی هارددیسک ذخیره می کند. ویندوز به طور خودکار این عکس را با پسوند png در picture library ذخیره می کند. این کلیدهای ترکیبی معادل فشاردادن دکمه های Windows + PrtScn در صفحه کلیدهای استاندارد است.

Fn + Alt + PrtScn از پنجره فعال اسکرین شات می گیرد که معادل فشار دادن Alt + PrtScn در صفحه کلید استاندارد است.

 

از صفحات اینترنتی طولانی در ویندوز 10 اسکرین‌شات بگیریم؟

گاهی نیاز است تا از یک متن بلند‌بالا در اینترنت اسکرین‌شات بگیریم یا شاید هم مایل باشید تمام یک صفحه طولانی سایت را در اسکرین‌شات خود بگنجانید.

به شما یک افزونه هم فن حریف معرفی خواهم کرد تا به راحتی بتوانید در حین اسکرین‌شات گرفتن، به طرفین و بالا و پایین نیز اسکرول نمایید و عملا یک اسکرین‌شات با اندازه نامحدود تهیه نمایید.

 

به علاوه این افزونه محدود به مرورگر خاصی نیست و نسخه‌های کروم، فایرفاکس، اپرا، سافری، اج و حتی اندروید آن در دسترس است. ضمنا بد نیست بدانید که از این افزونه برای تهیه ضبط ویدیو از صفحات اینترنتی نیز می‌توانید استفاده نمایند. پس برای شروع، ابتدا با توجه به نوع مرورگر مورد استفاده‌تان، افزونه Nimbus Screenshot را دانلود و نصب نمایید.

 

راههای گرفتن اسکرین شات در ویندوز ۱۰

 

بعد از نصب باید آیکن افزونه را که به شکل یک مربع خط‌چین با یک حرف N در داخل آن است، در بالای مرورگر سیستم‌تان مشاهده نمایید. به سایتی که باید از آن اسکرین‌شات تهیه کنید بروید و بر روی آیکن Nimbus Screenshot کلیک کنید.

 

در لیست باز شده باید نوع حالت اسکرین‌شات مورد نیازتان را انتخاب کنید. چندین گزینه مختلف به شما پیشنهاد شده است، برای مثال می‌توانید تنها یک ناحیه کوچک را انتخاب کنید، یا از تمام فضای قابل مشاهده اسکرین‌شات بگیرید یا یک اسکرین‌شات تمام صفحه تهیه کنید.

 

برای گرفتن اسکرین‌شات با قابلیت اسکرول بر روی گزینه Selected & Scroll کلیک کنید. تصویر کمی تیره می‌شود و اکنون زمان انتخاب ناحیه مورد نظر است.

با پایین نگه داشتن دکمه کلیک چپ و کشیدن در محیط قسمت مورد نظر، آن ناحیه به حالت انتخاب در می‌آید و با حرکت ماوس و اسکرول در صفحه می‌توانید قسمت‌های بیشتری را به انتخاب خود بیافزایید. بعد از انتخاب تمام ناحیه مورد نیاز خود، کلیک ماوس را رها کنید. اگر اشتباها آن را رها کردید یا ناحیه‌ای را بیشتر یا کمتر انتخاب نمودید اصلا نگران نباشید کافی است با رفتن به حاشیه محل انتخاب شده و گرفتن لبه انتخاب و حرکت دادن آن، محیط ناحیه انتخاب شده را اصلاح کنید.

 

بعد از پایان کار انتخاب ناحیه مورد نظر، به شما سه گزینه پیشنهاد می‌شود، آیکن مداد که برای ویرایش تصویر اسکرین‌شات است و گزینه‌های بسیار متنوع و خوبی را برای تغییرات دلخواه بر روی تصویر در اختیار‌تان قرار می‌دهد، در حقیقت این قسمت امکاناتی شبیه ابزار پینت ویندوز دارد. آیکن تیک، که با کلیک بر روی آن فایل اسکرین‌شات را می‌توانید ذخیره نمایید و آیکن ضرب‌در که با کلیک بر روی آن ناحیه اسکرین‌شات از حالت انتخاب خارج شده و بدون ذخیره شدن اسکرین‌شات، افزونه بسته می‌شود. ضمنا اگر دقت کنید در کنار این گزینه‌ها یک آیکن سه‌ نقطه نیز دیده می‌شود که با کلیک روی آن لیستی مربوط به ارسال تصویر به گوگل درایو یا پرینت مستقیم اسکرین‌شات نمایش داده خواهد شد.

 

با Game bar در ویندوز ۱۰ اسکرین‌شات بگیرید

ویندوز ۱۰ قابلیتی بنام game DVR برای ضبط فیلم گیم‌پلی یا گرفتن اسکرین شات از بازی‌های کامپیوتر شخصی دارد. Game bar تصاویر را در فرمت PNG تولید و در “C:Users[your username]VideosCaptures” ذخیره می‌کند. قبل از استفاده از Game bar اپ ایکس باکس را باز کرده و تنظیمات را برای ویژگی Game DVR پیکربندی کنید. وضعیت را به “Take screenshots using Game DVR” تغییر دهید و میانبرهای پیشفرض کیبرد را با کلیدهای انتخاب خودتان جایگزین کنید.

 

اسکرین شات ویندوز 10

 

در حالی که شما یک بازی باز یا پنجره اپ فعال دارید، کلید لوگوی ویندوز و G را فشار دهید و برروی جعبه “Yes, this is a game” بزنید، اگر درخواست شد. حالا برای گرفتن اسکرین شات آیکون دوربین یا “Win+Alt+PrtScn” را بزنید.

 

توجه: میانبر کیبرد تنها زمانی کار خواهد کرد که شما جعبه “Yes, this is a game” را برای یک بازی خاص تایید کرده باشید. شما هشداری خواهید دید که می‌گوید اسکرین‌شات شما ذخیره شده است. اگر بر روی هشدار کلیک کنید، در آدرس “Xbox app > Game DVR > On this PC” باز خواهد شد و می‌توانید آن را ببینید.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنتچند گام بالاتر

  • گرفتن عکس از صفحه دسکتاپ در ویندوز 7، 8 و 10

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

بند جدید اپل واچ وقوع سکته قلبی را هشدار می دهد!
آیفون ۱۲ برای مبتلایان به آریتمی قلبی خطرناک است
ابداع برنامه کشف سکته قلبی با بررسی صدای مکالمه گوشی
نحوه افزودن موسیقی به گوگل اسلاید (Google Slides)
نحوه ضبط صدا در پاورپوینت
آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)
نحوه تبدیل پاورپوینت به ورد
قسمت اول: آموزش گام به گام پاورپوینت (PowerPoint)
آموزش گذاشتن صدا بر روی همه اسلایدهای پاورپوینت
ادغام ویدئوهای یوتیوب در ارائه‌های پاورپوینت

   محصولات مشابه  

پاورپوینت بیماریهای قلبی, راههای پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی عروقی - 55 اسلاید پاورپوینت بیماریهای قلبی, راههای پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی عروقی - 55 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چگونه با ورزش بر بیماریهای قلبی عروقی غلبه کنیم - در حجم 27صفحه تحقیق چگونه با ورزش بر بیماریهای قلبی عروقی غلبه کنیم - در حجم 27صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی سکته قلبی و ایست قلبی در 26 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی سکته قلبی و ایست قلبی در 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تغذيه و بيماريهای قلبی عروقی پاورپوینت تغذيه و بيماريهای قلبی عروقی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت برای داشتن قلبی سالم چه کنیم - شامل 43 اسلاید پاورپوینت برای داشتن قلبی سالم چه کنیم - شامل 43 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هرآنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم - شامل 26 اسلاید پاورپوینت هرآنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم - شامل 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی احیای قلبی - ریوی یا CPR در 15 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی احیای قلبی - ریوی یا CPR در 15 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بیماریهای غدد آندوکرین و دیابت پاورپوینت بیماریهای غدد آندوکرین و دیابت
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی توافق قلبی و اتحاد فرانسه و روسیه در 12 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی توافق قلبی و اتحاد فرانسه و روسیه در 12 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بیماریهای کلیه و مجاری ادرار پاورپوینت بیماریهای کلیه و مجاری ادرار
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اماده در مورد بیماریهای مقاربتی پاورپوینت اماده در مورد بیماریهای مقاربتی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بیماریهای خود ایمنی دستگاه عصبی پاورپوینت بیماریهای خود ایمنی دستگاه عصبی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بیماریهای شایع در اندام تحتانی در بدن انسان پاورپوینت بیماریهای شایع در اندام تحتانی در بدن انسان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حوادث ناشی از کار و راههای پیشگیری از آن - در حجم 12 اسلاید، فرمت فایل ppt پاورپوینت حوادث ناشی از کار و راههای پیشگیری از آن - در حجم 12 اسلاید، فرمت فایل ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-راههای پیشگیری از بارداری در تنظیم خانواده- در 90 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-راههای پیشگیری از بارداری در تنظیم خانواده- در 90 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت طبقه بندی بیماریهای روانی و درمان ها آنها در بهداشت روان پاورپوینت طبقه بندی بیماریهای روانی و درمان ها آنها در بهداشت روان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بیماری های مادرزادی قلبی پاورپوینت بیماری های مادرزادی قلبی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردفارماکولوژی نارسائي قلبی دانلود پاورپوینت در موردفارماکولوژی نارسائي قلبی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتسیستم قلبی عر وقی پاورپوینتسیستم قلبی عر وقی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودسیستم قلبی عر وقی دانلودسیستم قلبی عر وقی
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

کفی طبی ژله‌ای برای درمان و پیشگیری از مشکلات پا
۵۷ تکنیک ساخت حرفه‌ای اسلاید (ساخت ارائه سمینار و همایش)
آموزش پاورپوینت
چطور یک پاورپوینت عالی برای ارائه تهیه کنیم؟
آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت برای ارائه (بصورت تصویری و با مثال)
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی