فروشگاه لوازم دیجیتال رابوکالا

فروشگاه
  

چگونه می‌توان روت‌کیت‌ها را حذف کرد؟چگونه می‌توان روت‌کیت‌ها را حذف کرد؟ بهترین برنامه روت کیت, روش های پیدا کردن روت کیت روت کیت‌ تلفن همراه برای حمله به گوشی هوشمند به ویژه اندروید ایجاد شده‌اند

 

نزدیک به بیست سال است که روت کیت‌ها، این گونه‌های مخرب ایجاد شده اند و به مجرمان اجازه دسترسی و سرقت داده های قربانیان را می دهند. به طور کلی روت کیت‌ها ابزارهای مخربی هستند که برای پنهان شدن در کامپیوترهای آلوده شده طراحی شده‌اند و به مجرمان اجازه می دهد که بتوانند سیستم را از راه دور مدیریت کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد روت کیت ها و طریقه مقابله با آن ها این مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

روت‌کیت‌ها چه هستند؟

روت‌کیت‌ها گونه‌ای از بدافزارها هستند که برای آلوده کردن یک کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند و به مهاجم اجازه می‌دهند تا مجموعه‌ای از ابزارها که به آنها امکان دسترسی از راه دور را می‌دهد نصب کنند. این بدافزار عمدتا در اعماق سیستم قربانیان پنهان می شود و به گونه ای طراحی می‌شود که مقابل راهکارهای امنیتی و برنامه ای ضدتروجان، جان سالم به در برد.

 

یک روت کیت ممکن است حاوی چندین ابزار مخرب همانند کی لاگر، سرقت برنده پسوردها، ماژولی برای سرقت کارت های اعتباری یا اطلاعات بانکی و البته یک ربات برای انجام حملات DDOS یا غیر فعال کننده عملکردهای نرم افزارهای امنیتی باشد!

 

روت کیت ها عموما از درب پشتی اقدام به حمله می کنند تا بتوانند هر زمان که مایل بودند از راه دور به هر قسمت خاص از دستگاه آلوده قربانی اتصال برقرار کنند. برخی از نمونه های روت کیت مبتنی بر ویندوز TDSS, ZeroAccess, Alureon and  Necurs بودند.

 

 بهترین برنامه روت کیت, روش های پیدا کردن روت کیتروت کیت‌ها با روش‌های مختلفی بر روی سیستم‌ها نصب می‌شوند

 

گونه‌های روت کیت

روت‌کیت‌ها به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از user-mode و kernel-mode. روت کیت‌های User-mode برای اجرا در قسمت سیستم عامل کامپیوتر به عنوان برنامه های کاربردی طراحی شده اند. آنها رفتار مخرب خود را با ربودن فرایند برنامه های در حال اجرا بر روی سیستم و یا نوشتن حافظه‌ای که برنامه از آن استفاده می‌کند، اجرا می‌کنند.

 

این مورد شایع تر از نوع دوم است. اما روت کیت مدل  Kernel-mode در پایین ترین سطح سیستم عامل اجرا می‌شود و مجموعه‌ای از قدرتمندترین امتیازات به مهاجم داده می‌شود. پس از نصب یک روت کیت  Kernel-mode مهاجم کنترل کاملی از سیستم را به دست می گیرد و می‌تواند هر اقدامی را که خود انتخاب کند را انجام دهد.

 

روت‌کیت های Kernel-mode اغلب پیچیده تر از روت کیت‌های user-mode هستند و به همین دلیل است که کمتر رایج هستند. شناسایی روت کیت مدل دوم به مراتب سخت تر و حذف آن دشوارتر است.

 

روت‌کیت‌ها گونه‌های دیگری همانند bootkits دارند که برای تغییر دادن boot loader مورد استفاده قرار می گیرند. بوت کیت‌ها در پایین ترین سطح قبل از لود شدن سیستم عامل، اجرا می شوند. در چند سال اخیر گونه هایی از روت کیت‌های تلفن همراه برای حمله به گوشی های هوشمند به ویژه دستگاه‌های اندرویدی ایجاد شده‌اند. این روت کیت ها اغلب با یک برنامه مخرب از یک فروشگاه نرم افزاری یا شخص ثالث دانلود شده اند.

 

 بهترین برنامه روت کیت, روش های پیدا کردن روت کیتروت‌کیت‌ها به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از user-mode و kernel-mode

 

شیوه آلودگی

روت کیت‌ها با روش‌های مختلفی بر روی سیستم‌ها نصب می‌شوند اما شایع ترین آنها ویروس‌هایی است که از طریق اکسپلویت یک آسیب پذیری در سیستم عامل یا یک برنامه ی کاربردی در کامپیوتر اجرا می شوند. مجرمان آسیب پذیری های شناخته و ناشناخته را در سیستم عامل و برنامه های کاربردی مورد هدف قرار می دهند و با استفاده از کدهای اکسپلویت تلاش می کنند تا به جایگاه بالاتری در دستگاه قربانی پیدا کنند.

 

سپس آنها روت کیت را نصب می کنند و از راه دور به سیستم دسترسی پیدا می کنند. کد اکسپلویت شده برای یک اسیب پذیری خاص می تواند بر روی یک وب سایت قانونی که دچار الودگی شده است، میزبانی کند. آلودگی دیگر توسط روت کیت‌ها می تواند از طریق درایوهای USB باشد.

 

ممکن است مجرمان درایوهای USB را با روت کیت‌هایی که بر روی آن ها نصب شده اند در مکان هایی همانند کافی شاپ ها، جاهای عمومی و مکان های کنفرانس قرار دهند که قربانیان آن ها را بردارند. در برخی موارد ممکن است نصب یک روت کیت وابسته به آسیب پذیری های امنیتی نباشد و ممکن است به عنوان بخشی از یک نرم افزار قانونی یا از طریق USB وارد شود.

 

 بهترین برنامه روت کیت, روش های پیدا کردن روت کیتحذف روت کیت یک فرآیند پیچیده است و با ابزارهای تخصصی است 

 

حذف روت‌کیت ها

تشخیص حضور یک روت کیت در سیستم می تواند کاری دشوار باشد زیرا که این بدافزار به منظور پنهان شدن و عدم تشخیص طراحی شده است. اما با این حال راه‌های زیادی برای جستجوی انواع شناخته و ناشناخته روت کیت‌ها از طریق روش های مختلفی مثل امضاها یا رویکردهای رفتاری در شناسایی روت کیت ها و یا جستحوی الگوهای شناختی وجود دارد.

 

حذف روت کیت یک فرآیند پیچیده است و به طور معمول با ابزارهای تخصصی همانند TDSSKiller که متعلق به لابراتوار کسپرسکی است می توان روت کیت های TDSS را شناسایی و حذف نمود. در برخی موارد هنگامی آسیب زیاد ممکن است قربانی مجبور به نصب مجدد سیستم عامل شود.

 

منبع:itna.irچند گام بالاتر

  • تست سلامت فایل‌ها پیش از دانلود
  • رعایت چند مورد قبل وبعد از آلودگی به ویروس !
  • سرعت ویندوز را بالا ببرید
  • مخرب‏ترین ویروسهای کامپیوتری تا به امروز
  • چه نرم‌افزارهایی باید از روی ویندوز پاک شوند؟
  • چگونه هدف ایمیل‌های اسپم (Spam) نشویم؟

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

درشت کردن چشم ها به کمک فتوشاپ (یا کوچک کردن)
مغز ما چگونه زیبایی را درک می‌کند؟
چگونه می‌توان روت‌کیت‌ها را حذف کرد؟
چگونه عکس پانوراما بگیریم؟
حافظه SSD چیست و چگونه کار می کند؟
چگونه قفل مرورگر خود را باز کنید
چگونه اپل واچ خود را بروز کنید؟
بیگ‌بنگ چیست و چگونه رخ داده است؟
چگونه عکس‌های پاک شده موبایل را برگردانیم؟
چگونه یک کلیپ بسازیم ؟

   محصولات مشابه  

تحقیقبلورهای درشت نبات را چگونه می سازند تحقیقبلورهای درشت نبات را چگونه می سازند
مشاهده مشخصات و خرید

طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی
مشاهده مشخصات و خرید

طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی psd طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی psd
مشاهده مشخصات و خرید

طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی طرح لایه باز برچسب نبات ،نبات زعفرانی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق سازند شوريجه تحقیق سازند شوريجه
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقاينترنت يك نماي درشت 22 ص تحقیقاينترنت يك نماي درشت 22 ص
مشاهده مشخصات و خرید

بذر گل بنفشه گل درشت الوان وانیا سید مدل O54 بذر گل بنفشه گل درشت الوان وانیا سید مدل O54
مشاهده مشخصات و خرید

مکمل دانه درشت لیکا گلستان مدل LiD حجم 20 لیتر مکمل دانه درشت لیکا گلستان مدل LiD حجم 20 لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

بذر گوجه زیتونی قرمز درشت درختی وانیا سید مدل G61 بذر گوجه زیتونی قرمز درشت درختی وانیا سید مدل G61
مشاهده مشخصات و خرید

بذر گل آهار پامتوسط پرپر گل درشت سفید آرکا بذر ایرانیان کد 75-ARK بذر گل آهار پامتوسط پرپر گل درشت سفید آرکا بذر ایرانیان کد 75-ARK
مشاهده مشخصات و خرید

بذر گل آهار پابلند پرپرگل درشت نارنجی آرکا بذر ایرانیان کد 73-ARK بذر گل آهار پابلند پرپرگل درشت نارنجی آرکا بذر ایرانیان کد 73-ARK
مشاهده مشخصات و خرید

پرلیت دانه درشت سبز رویش اصفهان کد Kh130 حجم ۵ لیتر پرلیت دانه درشت سبز رویش اصفهان کد Kh130 حجم ۵ لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق اثر افزودن زيركونيوم بر درشت شدن دانه هاي آستنيت C-Mn و فولادهاي ميكرو آلياژ تحقیق اثر افزودن زيركونيوم بر درشت شدن دانه هاي آستنيت C-Mn و فولادهاي ميكرو آلياژ
مشاهده مشخصات و خرید

مقایسه اثر برنامه حرکتی اسپارک و تکنیک های بسکتبال بر مهارت های حرکتی درشت پسران کم توان ذهنی آموزش مقایسه اثر برنامه حرکتی اسپارک و تکنیک های بسکتبال بر مهارت های حرکتی درشت پسران کم توان ذهنی آموزش
مشاهده مشخصات و خرید

رایانه چگونه درک میکند(but how do it know) رایانه چگونه درک میکند(but how do it know)
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقایمیل چیست و چگونه کار می کند 13 ص تحقیقایمیل چیست و چگونه کار می کند 13 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقبلندگوها چگونه كار مي‌كنند 48 ص تحقیقبلندگوها چگونه كار مي‌كنند 48 ص
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقترمزها چگونه کار می کنند؟ 39 ص تحقیقترمزها چگونه کار می کنند؟ 39 ص
مشاهده مشخصات و خرید

چگونه کار آفرین باشیم چگونه کار آفرین باشیم
مشاهده مشخصات و خرید

چگونه ورزش كنيم چگونه ورزش كنيم
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

چگونه یک هاب USB خوب انتخاب کنیم؟
تست استرس اکو چگونه انجام می شود؟
چگونه در خانه مو‌های خود را اصلاح کنیم؟
چگونه عطر مناسب انتخاب کنيم؟
چگونه می توانیم فشارسنج خوب بخریم؟
چگونه فشارسنج مناسب بخریم
چگونه یک بالش مناسب انتخاب کنیم؟
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟
چگونه بهترین تشک برقی را انتخاب کنیم؟
چگونه مسواک برقی مناسبی را انتخاب نمائیم؟
فروشگاه خانه چین - سلطاتپور استودیو - حسن سلطانپور - طرح های معمار امین سلطانپور - لیدی مدکالا - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی